Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 89 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
22.1.2021Sto padesát nepotřebných jízdních kol putuje do Gambie
V září minulého roku se tradičně v rámci Evropského týdne mobility uskutečnila sbírka Kola pro Afriku. Vybralo se přibližně 150 nepotřebných jízdních kol, která jsou nyní na cestě k potřebným.
Bc. Romana Pastuszková
20.1.2021Seznam telefonních kontaktů, kde senioři naleznou rady k očkování
Pro seniory, kteří si neví rady s registrací k očkování proti nemoci COVID-19, případně potřebují získat další informace, je zřízeno několik informačních linek pomoci:
Bc. Romana Pastuszková
20.1.2021Zastávky budou mít nové dopravní označení
Zlínský kraj zahájil od 1. ledna 2021 postupné spuštění Integrovaného dopravního systému veřejné dopravy v našem kraji. S tím souvisí i změna dopravního značení. Na autobusových zastávkách se cestující nyní mohou setkat s novou dopravní značkou IJ4a (zobrazena v příloze). Otrokovickou radnici o tom informoval náměstek hejtmana zodpovědný za oblast dopravy Radek Doležel.
Bc. Romana Pastuszková
18.1.2021Místní poplatky je vhodné platit bezhotovostně
Ačkoliv je na placení místních poplatků ještě dostatek času, část občanů je zvyklá zaplatit si své povinnosti již začátkem roku. Vzhledem k výjimečné situaci spojené s vládními omezeními s ohledem na koronavirovou pandemii, žádáme občany, aby platby prováděli v co největší míře bezhotovostně. Cílem je zamezit kumulaci většího množství lidí u pokladen v budově městského úřadu.
Bc. Romana Pastuszková
18.1.2021Co zažili v minulém roce ve službě Nový domov Otrokovice
Uplynulý rok byl výzvou i zkouškou také pro azylový dům pro rodiny s dětmi a ženy Nový domov Otrokovice.
Bc. Romana Pastuszková
14.1.2021Očkování seniorů nad 80 let bylo zahájeno
Ve Zlínském kraji bylo 13. ledna zahájeno očkování proti COVID-19 v pobytových zařízeních pro seniory. V tuto chvíli má Zlínský kraj pro očkování v zařízeních pro seniory k dispozici zhruba 100 lahviček vakcíny, tedy 500 až 600 dávek. Další zásilka vakcín do Zlínského kraje by měla dorazit v tomto týdnu. Od pátku 15. ledna se mohou k očkování přihlašovat zájemci z řad seniorů ve věku nad 80 let.
Bc. Romana Pastuszková
12.1.2021Otrokovice rozšiřují třídění odpadů
Dalších dvacet červených odpadových nádob určených ke sběru kovových obalů bylo v těchto dnech rozmístěno na sídlištích Střed, za poliklinikou a Trávníky. Důvodem je snaha našeho města rozšířit třídění odpadů o další využitelnou surovinu, která doposud bez užitku končí ve směsném komunálním odpadu na skládce.
Bc. Romana Pastuszková
11.1.2021Na aktuální jízdní řády se obyvatelé mohou zeptat na KOVEDU
Obyvatelé Zlínského kraje se mohou obracet s dotazy nebo stížnostmi týkajících se nově zřízených jízdních řádů na následujících kontaktech Koordinátora veřejné dopravy:
Bc. Romana Pastuszková
8.1.2021Počet pacientů v nemocnicích Zlínského kraje stále narůstá. Dodržujte 3R
Vývojem epidemické situace a procesem očkování se ve čtvrtek 7. ledna zabýval zúžený Krizový štáb Zlínského kraje. Lékaři, vedení Zlínského kraje stejně jako vedení otrokovické radnice stále apelují na občany, aby dodržovali 3R – ruce, roušky a rozestupy.
Bc. Romana Pastuszková
7.1.2021Děti ze Štěrkoviště mají hřiště v novém kabátě
V Otrokovicích bylo zrekonstruováno další dětské hřiště. Na sídlišti Štěrkoviště nyní děti mohou využívat nové herní sestavy splňující současné požadavky. Opravy pokračují v souladu se záměrem města na postupnou rekonstrukci nevyhovujících dětských hřišť.
Bc. Romana Pastuszková
7.1.2021O podobě sochy Jana Antonína Bati bylo rozhodnuto
Dopřát důstojné místo pro vzpomínku na Jana Antonína Baťu v Otrokovicích rozhodlo současné vedení města. Zastupitelé na svém posledním zasedání o podobě sochy prostřednictvím ankety hlasovali. Nyní je známo, jak bude socha, kterou plánuje město umístit do parku před hotel Společenský dům, vypadat.
Bc. Romana Pastuszková
6.1.2021Tři králové nepřijdou, koleda však u vás doma zaznít může
Tři krále z Charity letos z důvodu přetrvávající pandemie nikde nepotkáte. Přesto ale může u vás doma tříkrálová koleda zaznít. Jak? Je to velmi prosté. Stačí navštívit webové stránky www.trikralovasbirka.cz a dozvíte se víc. Je jasné, že osobní kontakt s koledníky přímo u vás doma, jejich hřejivý úsměv i zpěv koledy s přáním všeho dobrého je nenahraditelný. Zdraví vás všech, i našich koledníků, je však na prvním místě.
Bc. Romana Pastuszková
6.1.2021Vánoční stromky se likvidují ekologicky
Spousta stromků končí po Vánocích pohozených u cesty nebo jsou nacpané v kontejnerech na odpad. Přitom Technické služby Otrokovice zajišťují jejich pravidelný odvoz a postarají se o ekologické zpracování.
Bc. Romana Pastuszková
5.1.2021Na veřejnou sbírku Otrokovice pomáhají potřebným mohou lidé stále přispívat
Přestože se začátkem adventu v minulém roce nemohla uskutečnit tradiční akce Otrokovice pomáhají potřebným, kde lidé přispívají nákupem občerstvení na humanitární účely, na bankovní konto veřejné sbírky mohou dárci stále přispívat. Doposud přistálo na účtu sbírky 65 309,- korun. Všem dárcům patří velké poděkování.
Bc. Romana Pastuszková
4.1.2021Městský nástěnný kalendář na rok 2021 je stále možné zakoupit
Město Otrokovice vydalo ve spolupráci s Otrokovickou BESEDOU kalendář pro rok 2021. K dostání byl od prosince v Turistickém informačním centru Otrokovice. Z důvodu uzavření celé Otrokovické BESEDY, a tím i Turistického informačního centra, je v současné době možné zakoupit Městský kalendář 2021 pouze po předchozí telefonické domluvě.
Bc. Romana Pastuszková
4.1.2021Dárci krve budou odměněni
Město Otrokovice pokračuje v zavedené tradici a i v roce 2021 poděkuje držitelům Zlaté Janského plakety, Zlatého kříže a dárcům kostní dřeně, kteří mají trvalý pobyt v Otrokovicích, uhrazením roční celosíťové jízdenky na MHD.
Bc. Romana Pastuszková
4.1.2021Městská knihovna Otrokovice je opět uzavřena
Usnesením vlády se od 27. 12. 2020 omezuje provoz knihoven tak, že se zakazuje provádět výdej výpůjček a jejich vracení jinak než bezkontaktně. Vzhledem k této situaci jsou obě pobočky Městské knihovny Otrokovice uzavřeny. Po tuto dobu není nutné knihovnu kontaktovat.
Bc. Romana Pastuszková
31.12.2020Zlínský kraj obdržel vakcíny proti covid-19
Do Zlína byla doručena první dodávka vakcíny proti covid-19, která brání vzniku onemocnění způsobeného novým koronavirem SARS-CoV-2.
Bc. Romana Pastuszková
30.12.2020Základní škola TGM se postará o děti pracovníků v první linii
Opatřením hejtmana Zlínského kraje ze dne 29. 12. 2020 bude počínaje dnem 4. 1. 2021 znovu zaveden provoz školských zařízení určených k zajištění péče o děti pracovníků vyjmenovaných profesí. Plné znění dokumentu naleznete v příloze.
Bc. Romana Pastuszková
30.12.2020Také v lednu bude MHD jezdit podle letních jízdních řádů
Pokračující koronavirová pandemie a rozsáhlá vládní protiepidemická opatření jsou důvodem opětovného omezení provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích. Trolejbusy a autobusy budou jezdit od 4. ledna 2021 až do odvolání podle tzv. letních jízdních řádů.
Bc. Romana Pastuszková
29.12.2020Informace k podávání daňových přiznání k dani z nemovitých věcí
Finanční úřad pro Zlínský kraj požádal otrokovickou radnici o zveřejnění informace k podávání daňových přiznání k dani z nemovitých věcí na zdaňovací období roku 2021.
Bc. Romana Pastuszková
21.12.2020Cena tepla v příštím roce mírně vzroste
Předběžná cena tepelné energie pro rok 2021 bude pro více než 5 600 otrokovických domácností a celou řadu objektů občanské vybavenosti, které jsou odběrateli tepelné energie ze zařízení městské společnosti TEHOS o 23,77 korun za GJ vyšší než předběžná cena tepelné energie roku 2020. Navýšení je způsobeno zvýšením ceny tepla od Teplárny Otrokovice. Přesto cena zůstává na úrovni celorepublikového průměru.
Bc. Romana Pastuszková
18.12.2020Epidemická situace ve Zlínském kraji je vážná. Dodržujte 3R
Počet pozitivních osob na covid-19 ve Zlínském kraji neustále stoupá a v následujících dnech se nárůst zřejmě nezastaví. V nemocnicích nadále plní lůžka pacienti s tímto onemocněním. Lékaři, vedení Zlínského kraje stejně jako vedení otrokovické radnice apelují na občany, aby dodržovali 3R – ruce, roušky a rozestupy.
Bc. Romana Pastuszková
17.12.2020Otrokovice mají výborné umístění v žebříčku zadávání veřejných zakázek
Dobrý zadavatel. O zakázky je dostatečná konkurence. Zadavatel využívá elektronické aukce k dosažení úspor. To je hodnocení města Otrokovice za rok 2020 v projektu Zindex, jehož autoři se snaží o férové hodnocení veřejných zadavatelů. Město Otrokovice se v rámci republiky dělí s jedenácti městy o 24. místo z celkového počtu 222 zadavatelů.
Bc. Romana Pastuszková
16.12.2020Strategický plán rozvoje sportu byl schválen otrokovickými zastupiteli
Oblast rozvoje sportu je v Otrokovicích řešena dlouhodobě. Na posledním letošním zasedání Zastupitelstva města Otrokovice jeho členové schválili dokument Strategický plán rozvoje sportu pro město Otrokovice do roku 2030, jehož cílem je specifikovat další rozvoj sportovní infrastruktury, financování sportovních aktivit a jakými dalšími způsoby lze podporovat sport v našem městě.
Bc. Romana Pastuszková

Zobrazeno je 25 z celkem 89 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

  • DEŠTIVÉ DNY- nový termín 24.2.2021
    24.2.2021 19:00
    Více informací na www.otrokovickabeseda.cz.
    Americké drama je hrou o přátelství a zároveň kriminálním příběhem. Drsní chlapíci Denny a Joey jsou přáteli od dětství, které oba strávili na chicagském předměstí. Dnes jsou parťáky u chicagské policie. Na scéně o dvou židlích se odehrává herecký dvojkoncert, na nějž budete po zhlédnutí vzpomínat ještě hodně dlouho. Richard Krajčo získal Cenu Thálie 2012 za mimořádný jevištní výkon, David Švehlík se umístil v širší nominaci. Drsnou a emotivní inscenaci o přátelství, vině a odpuštění napsal Keith Huff, režie v divadle Ungelt se ujal Janusz Klimsza.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Leden 2021 >>

Aktuální měsíc neobsahuje žádné akce.

týdenPoÚtStČtSoNe
52. týden28293031123
1. týden45678910
2. týden11121314151617
3. týden18192021222324
4. týden25262728293031
5. týden1234567

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 7833


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém