Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 107 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
24.11.2017Otrokovice se ponoří do vánoční atmosféry první prosincový den
První prosincový den v 16:40 rozsvítí představitelé města za účasti místního faráře vánoční strom, který bude dominovat otrokovickému náměstí. Připraven je bohatý doprovodný program a nákupem občerstvení můžete pomoci nemocným dětem.
Bc. Romana Stehlíková
24.11.2017Rodinní příslušníci pečující o lidi s demencí mohou využít bezplatnou pomoc
V SENIORu Otrokovice funguje od roku 2015 CENTRUM POMOCI, jehož cílem je pomáhat lidem s demencí a jejich rodinným pečujícím. V pondělí 27. listopadu 2017 se uskuteční od 16 do 18 hodin další setkání rodinných pečujících v SENIORu Otrokovice, budově C, vedle Společenského domu.
Bc. Romana Stehlíková
23.11.2017Otrokovice od ledna objedete bez dálniční známky
Ministr dopravy Dan Ťok dodržel slovo. V letošním roce městu na tiskové konferenci přislíbil zařadit Otrokovice na seznam měst, jejichž obchvat bude vyjmut ze souboru zpoplatněných pozemních komunikací. Vyhlášku vyjímající tyto úseky ze zpoplatněných cest podepsal ministr dopravy ve středu 22. listopadu 2017.
Bc. Romana Stehlíková
23.11.2017Informace o výluce jízdního řádu
Informujeme obyvatele, že ve dnech 2. – 3. prosince 2017 dojde k výluce traťové koleje v úseku Zlín střed – Vizovice, na trati 331 Vizovice – Otrokovice. Všechny osobní vlaky budou nahrazeny autobusovou dopravou. Výlukový jízdní řád a bližší informace naleznete v příloze.
Bc. Romana Stehlíková
14.11.2017Komise pro místní části zahájily svou činnost
Členové komisí Rady města Otrokovice pro místní části se sešli s představiteli města v pondělí 13. listopadu 2017 v odpoledních hodinách na půdě radnice. Jejich činnost je oficiálně zřízena od října 2017. Čtyři nové komise jsou poradními orgány rady města v oblasti investic, správy majetku města, včetně veřejné zeleně a místních komunikací.
Bc. Romana Stehlíková
13.11.2017Radnice dala výstavbě supermarketu zelenou
Chybějící supermarket na Bahňáku je dlouholetým tématem tamních obyvatel, ale také představitelů města. Členům otrokovické rady byl záměr výstavby supermarketu představen a ti jej podpořili. Billa by mohla stát v této části Otrokovic už koncem příštího roku.
Bc. Romana Stehlíková
13.11.2017Chovatelé prasat musí vyplnit formulář kvůli Africkému moru
Město Otrokovice bylo Nařízením Státní veterinární správy zařazeno do oblasti zvýšeného veterinárního dozoru. Proto je mimo jiné nutné provést soupis všech hospodářství s chovem prasat na území našeho města. Žádáme proto všechny občany, kteří chovají prasata, aby se neprodleně nejpozději do pondělí 13. listopadu 2017 dostavili na Městský úřad Otrokovice k registraci a vyplnění formuláře o chovu prasat.
Bc. Romana Stehlíková
10.11.2017Lesy ČR požádaly o vydání zákazu vstupu do lesa nad Malenovicemi
Na žádost společnosti Lesy ČR, LS Luhačovice bylo dne 8. listopadu vydáno další rozhodnutí o vyloučení vstupu do lesa. Tentokrát včetně zákazu vstupu na zpevněné cesty.
Bc. Romana Stehlíková
10.11.2017Město odmění dárce krve
Město Otrokovice hodlá, stejně jako v uplynulých letech, poděkovat držitelům Zlaté Janského plakety, Zlatého kříže a dárcům kostní dřeně, kteří mají trvalý pobyt v Otrokovicích. Město dárcům uhradí roční celosíťovou jízdenku na MHD.
Bc. Romana Stehlíková
9.11.2017Chcete volit prezidenta republiky a nebudete v místě svého trvalého bydliště?
Využijte možnosti hlasovat na voličský průkaz.
Volič, který se nebude zdržovat v době volby prezidenta České republiky konané ve dnech 12. a 13. ledna 2018 (případné druhé kolo ve dnech 26. a 27. ledna 2018) ve volebním okrsku v místě svého trvalého pobytu, může hlasovat za podmínek stanovených zákonem č. 275/2012 Sb., o volbě prezidenta republiky a o změně některých zákonů (zákon o volbě prezidenta republiky), ve znění pozdějších předpisů, na voličský průkaz v jakémkoliv stálém volebním okrsku na území České republiky nebo v jakémkoliv zvláštním volebním okrsku v zahraničí.
Bc. Romana Stehlíková
9.11.2017Přes Vánoce bude Mateřská škola Otrokovice uzavřena
Všech sedm odloučených pracovišť Mateřské školy Otrokovice i oddělení pro děti ve věku od 1 do 3 let bude v období Vánoc, tedy od 23. prosince 2017 do 1. ledna 2018, uzavřeno.
Bc. Romana Stehlíková
8.11.2017Díky čipovému terminálu získali žáci ZŠ Mánesova nové výhody
Nový elektronický čipový systém mají od konce října ve školní jídelně na Základní škole Mánesova. Stávající čipy vyměnili za bezkontaktní čipy, nebo bezkontaktní karty ISIC (mezinárodní studentský identifikační průkaz). Výměna zastaralého systému přišla školu na devadesát tisíc korun.
Bc. Romana Stehlíková
8.11.2017V Otrokovicích se opětovně uskuteční HOBBY SRAZ
V prostorách Otrokovice Besedy se v neděli 26. listopadu uskuteční tradiční HOBBY SRAZ.
Akce je zaměřena na setkání sběratelů všech oborů. Nebudou zde chybět mince, poštovní známky, starožitnost, minerály, kuriozity, atd. Abecedně shrnuto – na své si přijdou milovníci aforismů i žvýkačkových obalů.
Bc. Romana Stehlíková
8.11.2017Šlikr pořádá veřejné promítání filmů v rámci festivalu Jeden svět
Tři listopadové středy si mohou v Otrokovicích zpříjemnit fanouškové mezinárodního festivalu „Jeden svět“, který zprostředkovává filmové dokumenty o lidských právech. Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež (dále NZDM) Šlikr se zapojilo do akce „Promítej i Ty“, která je součástí festivalu „Jeden svět“. Cílem tohoto programu je přinést kvalitní dokumentární snímky i do míst, kde se festival nekoná.
Bc. Romana Stehlíková
7.11.2017Otrokovický salon je zahájen
Přibližně dvacítka otrokovických výtvarníků vystavuje od pondělí 6. listopadu svá díla na jedenáctém ročníku Otrokovického salonu. Během vernisáže se tradičně uskutečnil křest městského nástěnného kalendáře na rok 2018 a tentokrát byl součástí slavnostního večera křest knihy o osobnostech, které ovlivnily naše město. Vernisáž se uskutečnila za přítomnosti většiny výtvarníků, představitelů města a veřejnosti v Otrokovické BESEDĚ.
Bc. Romana Stehlíková
6.11.2017Otrokovice pomáhají dětem v Súdánu
Hračky, školní potřeby, ale také oblečení jsou předmětem charitativní sbírky, která má pomoci dětem se súdánské vesničky Wad Ben Naga. Humanitární sbírku pořádá město Otrokovice společně s otrokovickými základními školami a Gymnáziem Otrokovice.
Bc. Romana Stehlíková
6.11.2017Otrokovická galerie bude hostit výtvarníky Ivo Sedláčka a Jana Steklíka
Malby, kresby, grafiky a kombinované techniky umělců Sedláčka a Steklíka si budou moci zájemci prohlédnout od 20. listopadu Městské galerii Otrokovice. Vernisáž se uskuteční za účasti obou výtvarníků od 18 hodin. Úvodní slovo přednese kunsthistorik Ludvík Ševeček a hudební doprovod zajistí skupina Anarchistické žestě. Zvána je široká veřejnost.
Bc. Romana Stehlíková
3.11.2017Otrokovické otužilce doplnili otrokovičtí sportovci a společně zahájili sezónu 2017
Zimní koupací sezona je zahájena. Parta otužilců se v neděli 29. října 2017 vydala ke Štěrkáči, kde si zaplavali ve studené vodě, která dosahovala pouhých 12 ºC. Podpořit je tentokrát přišli i otrokovičtí atleti a přátelé sportu. Seberte odvahu a připojte se k nim!
Bc. Romana Stehlíková
2.11.2017V Otrokovicích rozsvítí vánoční strom v novém kabátě
V uplynulých letech tvořily ozdobu vánočního stromku na náměstí v Otrokovicích sněhobílé polystyrenové koule. Letos ozdobí vánoční strom sto kusů nových stříbrných a zlatých baněk. Rozsvícení vánočního stromu a svátečního osvětlení ve městě se uskuteční v pátek 1. prosince 2017.
Bc. Romana Stehlíková
1.11.2017Charitativní akce POMÁHÁME POTŘEBNÝM letos slaví desáté výročí
Více než milion korun vybrali pořadatelé akce Pomáháme potřebným za uplynulých devět ročníků. Letošní jubilejní desátý ročník se uskuteční v pátek 1. prosince 2017 na náměstí 3. května tradičně společně s městskou akcí Rozsvícení vánočního stromu. Naplánujte si zde společné setkání s přáteli, pobavte se při kulturním programu a podpořte nákupem nápojů nebo grilovaných specialit dobrou myšlenku.
Bc. Romana Stehlíková
1.11.2017Městská sportovní hala bude příští týden zastřešena
Každou první středu v měsíci se mimo pravidelné týdenní kontrolní dny mohou scházet představitelé a zastupitelé města na staveništi Městské sportovní haly Otrokovice. Zástupce zhotovitele a hlavní stavbyvedoucí informují vedení otrokovické radnice o aktuální situaci na stavbě a postupu prací. Ve středu 1. listopadu se uskutečnil další kontrolní den. Práce na rekonstrukci sportovní haly začaly koncem dubna letošního roku.
Bc. Romana Stehlíková
31.10.2017Na Štěrkovišti přibudou nová parkovací místa
Patnáct nových parkovacích míst se přibude na sídlišti Štěrkoviště u bytového domu č. p. 1295. Pro větší komfort řidičů bude součástí stavebních úprav mezi panelovými výškovými domy také rozšíření stávající parkovací plochy u bytového domu č. p. 1294.
Bc. Romana Stehlíková
31.10.2017Spolek Přátelé Stonožky je s Otrokovicemi spjat už dvacet let
Město Otrokovice opakovaně podpoří spolek Přátelé Stonožky. Prostřednictvím nákupu novoročních přání přispěje město částkou 20 tisíc korun na konto spolku Na vlastních nohou – Přátelé Stonožky, a tím podpoří jeho činnost. Rozhodli o tom otrokovičtí radní na svém jednání.
Bc. Romana Stehlíková
30.10.2017Zasedání Zastupitelstva města Otrokovice
V pořadí již dvacáté první zasedání Zastupitelstva města Otrokovice se uskuteční ve čtvrtek 2. listopadu 2017 od 16 hodin ve velkém sále Otrokovické BESEDY.
Bližší informace o programu zasedání městského zastupitelstva naleznete na úřední desce Městského úřadu Otrokovice a také na internetových stránkách města www.otrokovice.cz v sekci úřední deska.
Lenka Kvapilová
27.10.2017V Otrokovicích se uskutečnila revize výstražného systému
Jedním ze způsobů, jak informovat obyvatele našeho města o mimořádných situacích v případě ohrožení, je prostřednictvím hlášení místního rozhlasu. V pondělí 16. října 2017 se uskutečnila na území celého města kontrola slyšitelnosti informačního, vyrozumívacího a varovacího systému (IVVS).
Bc. Romana Stehlíková

Zobrazeno je 25 z celkem 107 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • HOBBY BURZA
  26.11.2017 8:00 - 13:00, Otrokovická BESEDA
  Setkání sběratelů všech oborů. Výměna, prodej a koupě papírových platidel, poštovních známek, pohlednic, mincí, starožitností, hraček, odznaků, minerálů, fotografií, atd. Setkání organizuje Dan Čagánek.

  Vstupné 30 Kč
  Typ akce: Kulturní akce
 • MIROSLAV DONUTIL - CESTOU NECESTOU
  28.11.2017 19:00, velký sál Otrokovické BESEDY
  Populární herec, bavič, vypravěč i zpěvák Miroslav Donutil navštíví se svojí show Cestou necestou Otrokovickou Besedu. Skvělé historky, nové příběhy a zážitky doprovázené písněmi nám připomenou, co vše se může přihodit na cestách. Vtipné komentáře, které mají nadhled i osobitý humor, se často dotýkají Donutilových přátel či kolegů. Použitá hudba je ze zpívaných titulů Miroslava Donutila: Balada pro banditu, Písničky z provázku a Ten báječnej mužskej svět.

  Vstupenky v ceně 350 a 320 Kč možno zakoupit přes Ticket-Art i v TIC
  Typ akce: Kulturní akce
 • ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU A VÁNOČNÍHO OSVĚTLENÍ MĚSTA
  1.12.2017 16:30, Náměstí 3. května
  Tradiční akce na náměstí 3. května. V první části vystoupí žesťový kvintet, žáci otrokovických škol a také finalisté pěvecké soutěže “Hledá se otrokovický Goťák” - Martin Lapčík a Martina Ondrušková. Ve druhé části bude hrát a bavit kapela ROCK & ROLLERS. Neodmyslitelnou součástí je i charitativní akce Pomáháme potřebným. A po celé odpoledne - již od 15 hodin – budou v prostorách Otrokovické BESEDY probíhat vánoční dílny, které připravilo DDM Sluníčko.
  Typ akce: Kulturní akce
 • MIKULÁŠOVÁNÍ 2017
  3.12.2017 15:30, kinosál Otrokovické BESEDY
  Zábavný program pro děti i rodiče. Výpravná kostýmová show s písničkami a mikulášskou nadílkou. Pořad je veden s humorem a nadsázkou tak, aby se pobavily nejen děti, ale i jejich dospělý doprovod.

  Vstupné: 90 Kč
  Typ akce: Kulturní akce
 • Koncert u příležitosti 50.výročí ŽPS
  3.12.2017 17:00, Otrokovická BESEDA
  Přijměte pozvání na Koncert u příležitosti 50.výročí Ženského pěveckého sboru, který se uskuteční dne 3.12.2017 v 17:00 hodin v Otrokovické BESEDĚ.
  Typ akce: Kulturní akce
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Listopad 2017 >>

PoÚtStČtSoNe
44. týden303112345
45. týden6789101112
46. týden13141516171819
47. týden20212223242526
48. týden27282930123
49. týden45678910

Další akce


Anketa

I Otrokovická knihovna se připojuje k celorepublikové akci Týden knihoven, která se uskuteční od 2. do 6. října. Která nabídka Vás v rámci této akce nejvíce zaujala?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 592


Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém