Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 111 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
21.2.2019Městský úřad přijal asi sedmdesát žádostí, stížností a podnětů
Žádosti o informace, stížnosti, podněty a petice. To vše na Městském úřadě Otrokovice eviduje oddělení kanceláře starosty. V uplynulém roce zaevidovalo město Otrokovice patnáct žádostí o informace podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, necelou dvacítku stížností a přes třicet podnětů. Petice splňující náležitosti podle zákona nebyla v průběhu roku 2018 podána městu ani jedna.
Bc. Romana Stehlíková
20.2.2019Dvanáctý ročník Fotosalonu představí fotografy z Havlíčkova Brodu
Otrokovický Fotosalon mohou fanoušci fotografie letos navštívit již po dvanácté. Přijměte pozvání na vernisáž výstavy. Práce otrokovických a havlíčkobrodských fotografů budou vystaveny pro veřejnost od pátku 1. března 2019 od 18 hodin ve vestibulu Otrokovické BESEDY až do konce měsíce.
Bc. Romana Stehlíková
20.2.2019Zastupitelé schválili program pro poskytování dotací v oblasti mládežnického výkonnostního sportu 2019
Zcela nový program pro poskytování dotací schválilo Zastupitelstvo města Otrokovice pro mladé sportovce. Otrokovická radnice rozdělí až jeden milion korun výkonnostním sportovcům, kteří naplní požadovaná kritéria. Žádat si mohou od 15. do 30. dubna 2019.
Bc. Romana Stehlíková
19.2.2019Vladimír Kunc představí své fotografie v Městské galerii Otrokovice
Vernisáž výstavy fotografií Vladimíra Kunce se za účasti autora uskuteční 4. března 2019 v 18 hodin v otrokovické galerii. Součástí vernisáže bude prodej knih za zvýhodněné ceny. Výstava s názvem ZAKÁZANÁ ŠUMAVA potrvá do konce března a je na ni zvána široká veřejnost.
Bc. Romana Stehlíková
19.2.2019Město rozdělí 3,3 milionu korun poskytovatelům sociálních služeb
Pomoc slabým a potřebným je důležitou součástí života v našem městě. Aby tato pomoc mohla fungovat v důstojném a přátelském prostředí s řádně vzdělanými a školenými pracovníky, jsou finančně podporovány neziskové organizace poskytující profesionální registrované sociální služby.
Bc. Romana Stehlíková
18.2.2019Neznáte stav svého bodového hodnocení? Nyní nemusíte vážit cestu na úřad
Novou možností jak získat výpis z bodového hodnocení řidiče bez návštěvy úřadu mají řidiči s elektronickou občankou nebo datovou schránkou. Nově na webových stránkách Portálu občana naleznou nejen stav svého bodového konta, ale také detaily ke svým řidičským oprávněním nebo přehled o končící platnosti řidičáku.
Bc. Romana Stehlíková
18.2.2019Azylový dům pomáhá maminkám už dvacet let
Už dvě desítky let pomáhá rodinám s dětmi azylový dům Nový domov Otrokovice. Stává se zázemím zejména pro matky, které se dostanou do obtížné životní situace, a potřebují najít podporu k tomu, aby se postavily na vlastní nohy. Skvělou alternativou se pro ně stává toto zařízení, které jim nabízí klidné a bezpečné prostředí, ve kterém mají mít dostatek času ke stanovení svých priorit a životních cílů. Pracovníci je při tomto maximálně podporují a pomáhají tak zmobilizovat jejich síly, potřebné pro návrat a život ve společnosti.
Bc. Romana Stehlíková
15.2.2019Soukromí dopravci přizpůsobili své linky uzavírce mostu
V pondělí 18. února začíná v Otrokovicích úplná opravní uzavírka mostu nad železnicí v ulici Nadjezd. Rekonstrukce mostu a jeho uzavírka je plánována na osm měsíců. Objízdné trasy včetně změn jízdních řádů spojů MHD i soukromých dopravců jsou nyní stanoveny. Část spojů bude využívat objízdnou trasu po silnici I/55 přes Štěrkoviště, druhá část přes ulici Objízdnou kolem areálu společnosti Continental Barum.
Bc. Romana Stehlíková
15.2.2019Poděkování Jaroslavu Budkovi a Martě Zakopalové
Více než dvě volební období hájili Jaroslav Budek a Marta Zakopalová zájmy našeho města. Za tuto zodpovědnou práci jim patří poděkování.
Bc. Romana Stehlíková
13.2.2019Novou starostkou byla zvolena Hana Večerková
Otrokovice mají na radnici tři měsíce po volbách do obecních zastupitelstev změnu ve vedení. Poté, co odstoupil Jaroslav Budek (nestraník kandidující za ANO 2011) z pozice starosty, byla na zasedání otrokovického zastupitelstva 13. února jednomyslně zvolena starostkou Hana Večerková (ANO 2011). Jednomyslně byli zvoleni také dva místostarostové a dva členové Rady města Otrokovice.
Bc. Romana Stehlíková
13.2.2019Konec rozpočtového provizoria. Otrokovičtí zastupitelé schválili rozpočet
Přibližně měsíc a půl hospodařilo město prostřednictvím rozpočtového provizoria. Na zasedání Zastupitelstva města Otrokovice ve středu 13. února 2019 byl rozpočet schválen, a to včetně střednědobého výhledu rozpočtu na následující roky 2020 a 2021.
Bc. Romana Stehlíková
13.2.2019Sociální služby – veřejné téma 4. díl
Občané Otrokovic a okolních obcí mají možnost aktivně se zapojovat do rozvoje sítě sociálních služeb. Od roku 2005 funguje proces Komunitního plánování sociálních služeb na Otrokovicku (KPSS), do kterého je zapojeno několik desítek zástupců veřejnosti, obcí, poskytovatelů sociálních služeb, klientů sociálních služeb a jejich rodin. Cílem KPSS je také zvyšovat povědomí občanů našeho regionu o problematice sociálních služeb a jejích cílových skupin. Proto jsme pro občany připravili sérii článků, které přináší vhled alespoň do některých z nich. Tentokrát se věnujeme samotnému procesu Komunitního plánování.
Bc. Romana Stehlíková
12.2.2019MONETA Money Bank ruší v Otrokovicích pobočku
Obchodní místo MONETA Money Bank na J. Jabůrkové v Otrokovicích bude od 28. března 2019 trvale uzavřeno. O tomto rozhodnutí informoval dopisem otrokovickou radnici ředitel divize Distribuce Aleš Sloupenský.
Bc. Romana Stehlíková
12.2.2019Konference pedagogů volného času poukázala na problémy jejich profese
Jsou to „srdcaři“, je jich málo, hodně se od nich očekává a pracují ve stresu. I tak se dá stručně charakterizovat profese pedagogů volného času dětí a mládeže, kteří se v pátek setkali ve Zlíně na konferenci, nad níž převzal záštitu ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga, radní Zlínského kraje pro školství Petr Gazdík a náměstek ústředního školního inspektora Ondřej Andrys. Celodenní akce konané v 14I15 Baťově institutu se kromě samotných pedagogů volného času zúčastnili také zástupci samospráv, pracovníci odboru školství krajského úřadu a ředitelé Domů dětí a mládeže.
Bc. Romana Stehlíková
11.2.2019Nejúspěšnějším sportovcem Otrokovic se stal veslař Radim Hladík
Pět umístění na Mistrovství ČR, dvě ceny na Mistrovství Evropy a první místo na Mistrovství světa. Za tyto sportovní zásluhy si právem převzal ocenění Nejúspěšnější sportovec Otrokovic 2018 osmnáctiletý veslař Radim Hladík. Při slavnostním večeru, který se uskutečnil v pátek 8. února v Otrokovické BESEDĚ, byli oceněni sportovci hned v pěti kategoriích.
Bc. Romana Stehlíková
8.2.2019Přijďte si hrát na nové hřiště
Od prosince je možné využít nové dětské hřiště za Společenským domem. Práce trvaly tři měsíce a otrokovickou radnici vyšly na milion a osm set tisíc korun. Děti mohou začít dovádět v moderním a bezpečném prostoru.
Bc. Romana Stehlíková
7.2.2019Nájemné o inflaci letos radnice opět nenavýší
Živnostníci, kteří jsou v nájmu v městských prostorách, se nemusí ani letos obávat zvýšení nájemného o inflaci za předchozí rok. Inflační navýšení nájemného z prostor sloužících k podnikání otrokovická radnice opět neuplatní. Tak rozhodli členové Rady města Otrokovice na svém posledním jednání.
Bc. Romana Stehlíková
6.2.2019Zasedání Zastupitelstva města Otrokovice
Ve středu 13. února 2019 od 16 hodin v malém sále (kinosále) Otrokovické BESEDY se koná 3. zasedání Zastupitelstva města Otrokovice.

Bližší informace o programu zasedání městského zastupitelstva naleznete na úřední desce Městského úřadu Otrokovice a také na internetových stránkách města www.otrokovice.cz v sekci úřední deska.
Lenka Kvapilová
5.2.2019Během rekonstrukce mostu pojedou autobusy MHD na Baťov po výlukové trase
Dopravní společnost Zlín – Otrokovice reaguje na avizované uzavření silničního nadjezdu v Otrokovicích od 18. února 2019 a zveřejňuje jízdní řády pro výlukový provoz autobusové linky MHD č. 55, jejíž původní trasa bude uzavírkou nadjezdu přerušena. Dojde také k přemístění zastávky Nadjezd a zrušení zastávky U Dřevnice. Předpokládá se, že výlukový provoz na lince 55 potrvá přibližně do 20. září tohoto roku.
Bc. Romana Stehlíková
4.2.2019Pečovatelská služba umožňuje seniorům zůstat v domácím prostředí
Vítanou alternativu k celodenní péči v domovech pro seniory a podobných zařízeních nabízí již mnoho let Charita v Otrokovicích. Velmi vyhledávanou službou je takzvaná charitní pečovatelská služba, která pomáhá lidem, jež nejsou plně soběstační, aby mohli zůstat v rodinném prostředí a tím snášeli svůj stav mnohem lépe.
Bc. Romana Stehlíková
1.2.2019Otrokovice mají poslední příležitost soutěžit o dětské hřiště s Rákosníčkem
Již osmým rokem se staví v městech České republiky jedinečná dětská hřiště, kterých je po celé zemi už devadesát. Obyvatelé Otrokovic nyní mají letos poslední příležitost dát svůj hlas našemu městu a zvýšit tak šance, že děti budou mít nové pohádkové hřiště. Projekt letošním rokem totiž končí. Nyní můžete rozhodovat právě vy svým hlasováním! To bude probíhat od 1. – 28. února 2019.
Bc. Romana Stehlíková
31.1.2019Zkontrolujte si platnost řidičského průkazu
Městský úřad Otrokovice doporučuje řidičům, aby si zkontrolovali platnost řidičských průkazů. Platnost řidičského průkazu letos končí více než dvanácti stům otrokovickým řidičům.
Bc. Romana Stehlíková
31.1.2019SENIOR Otrokovice: Nejdůležitější je zachování standardu klientů
Starosta města Otrokovice Jaroslav Budek a ostatní členové Rady města Otrokovice (RMO) obdrželi koncem minulého roku žádost o odvolání ředitelky Aranky Medkové Pekárkové od části zaměstnanců městské organizace SENIOR Otrokovice. Po pár týdnech obdrželi radní dopis od druhé části zaměstnanců, kteří žádali zachování ředitelky ve funkci. Rada města se tímto tématem důkladně zabývá.
Bc. Romana Stehlíková
31.1.2019Jaroslav Budek končí na postu starosty
Přes dvanáct let se Jaroslav Budek pohybuje na otrokovické politické scéně. Nyní se rozhodl odstoupit z funkce starosty města. K 31. lednu 2019 podal městskému zastupitelstvu svoji rezignaci.
Bc. Romana Stehlíková
30.1.2019Máneska představuje logo Republikového finále základních škol ve florbalu
Jednou z nejvýznamnějších sportovních akcí, které bude Základní škola Mánesova v nejbližší době pořádat, je bezesporu Republikové finále základních škol ve florbalu. Ve dnech 21. – 22. března 2019 se v Otrokovicích sejde na 180 nejlepších florbalistů základních škol České republiky, aby změřili své síly a utkali se o Pohár ministra školství v rámci Sportovní ligy základních škol.
Bc. Romana Stehlíková

Zobrazeno je 25 z celkem 111 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • ZDENĚK IZER - NA PLNÝ COOLE
  28.2.2019 19:00
  Další pořad, ve kterém se diváci budou moci setkat s jedinečným a nezaměnitelným humorem Zdeňka Izera. Jako vždy přijdou na řadu zábavné scénky, parodie, skvělé vtipy a imitování celé řady populárních českých i zahraničních zpěváků a zpěvaček. Show je tradičně obohacena videoprojekcemi, nejrůznějšími zábavnými kostýmy a převleky a také světelnými efekty.
  Typ akce: Kulturní akce
 • XII. FOTOSALON
  1.3.2019 18:00
  Každoroční setkání Fotoklubu Beseda Otrokovice, tentokrát s přáteli z Havlíčkova Brodu.
 • ZÁHOŘANÉ
  3.3.2019 14:00 - 18:00
  Záhořané z Prostřední Bečvy vznikli v roce 2006, jejich kapelníkem je Bohumil Růčka. Za dobu své existence má tato kapela za sebou spoustu nejrůznějších vystoupení v širokém okolí na koncertech, plesech, přehlídkách dechových hudeb, oslavách měst či obcí, ale i na svatbách, poutích a dalších kulturních produkcích. Záhořany charakterizuje široký repertoárový záběr převážně z jižní Moravy a Valašska.
  Typ akce: Kulturní akce
 • VLADIMÍR KUNC - ZAKÁZANÁ ŠUMAVA
  4.3.2019 18:00
  4. 3. 2019 v 18 hodin se koná v Městské galerii vernisáž za účasti autora. V rámci vernisáže bude možné zakoupit knihy V. Kunce za snížené ceny.
  Fotoklub Beseda Otrokovice srdečně zve na výstavu Vladimíra Kunce, dlouholetého člena Fotostřediska Havlíčkův Brod. Fotografování se mu stalo profesí již v roce 1988. V letech amatérské tvorby získal více jak sto cen na celostátních soutěžích a pořádal desítky autorských výstav po celé republice. Tematicky se zaměřoval na reportážní a dokumentární fotografii. V devadesátých letech v jeho tvorbě již převládá krajinářská fotografie. Kunc točí dokumentární film o Šumavě a v roce 2004 vychází jeho knižní prvotina „Vysočina ve fotografii Vladimíra Kunce“. Od té doby se stal autorem více jak třiceti titulů, zobrazujících krásy naší vlasti a vydávání knih se stalo jeho hlavní činností. Obrazové publikace zachycují zejména krajinu Vysočiny, Šumavy a jižních Čech. Výstava potrvá do 31. 3. 2019.
 • GRUZIE - Tajemné království ve stínu Kavkazu
  6.3.2019 18:00
  Další Cestovatelská středa, tentokrát s Michalem Štěpy Štěpánkem: “Gruzie je země plná kontrastů a překvapení. Mohutné hradby Kavkazu střídají nížiny plné vinné révy, polopoušť pak zase břehy Černého moře. Gruzie má své nezaměnitelné kouzlo. Snad je to právě díky zvláštní atmosféře, která je zde cítit na každém kroku. Všechno se zdá být evropské, tak podobné tomu, co známe z domova. Záhy ale člověk zjistí, že jazyk, písmo, kultura, tradice, kuchyně i nátura zdejších lidí se výrazně liší… Navštívíme spolu horské oblasti Svanetie, Tušetie, Chevsuretie a Kazbegi, projdeme se uličkami hlavního města Tbilisi a ochutnáme nejednu z místních kulinářských specialit.”
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Únor 2019 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
4. týden28293031123
5. týden45678910
6. týden11121314151617
7. týden18192021222324
8. týden25262728123
9. týden45678910

Další akce


Anketa

Kde sledujete Městskou televizi Otrokovice?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 1483


Přehled získaných dotací městem Otrokovice v období 2015-2018Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém