Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 95 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
16.4.2021Město má zájem zlepšit stav hřiště s umělou trávou na Trávníkách
Dva roky se snaží město Otrokovice najít nejvhodnější východisko ze situace týkající se financování a údržby hřiště s umělým povrchem ve Sportovním areálu Trávníky. Nájemník a správce hřiště FC Viktoria není v současné době schopen zajišťovat adekvátní údržbu hřiště a opakovaně po městu žádá finanční prostředky. Město Otrokovice se chce ujmout nákladů spojených s údržbou a provozem hřiště, za stanovení určitých smluvních podmínek.
Bc. Romana Pastuszková
15.4.2021Bezpečnost (nejen) dětí v on-line světě
Rodiče žáků základních škol se mohou zúčastnit bezplatných on-line seminářů s IT odborníkem, Ing. Jiřím Kučíkem. Provede je digitální „džunglí“ dnešního světa.
Bc. Romana Pastuszková
15.4.2021Zasedání Zastupitelstva města Otrokovice
Ve středu 21. dubna 2021 od 16 hodin se ve velkém sále Otrokovické BESEDY koná 17. zasedání Zastupitelstva města Otrokovice.
Bližší informace o programu zasedání městského zastupitelstva naleznete na úřední desce Městského úřadu Otrokovice a také na internetových stránkách města www.otrokovice.cz v sekci úřední deska.
Bc. Romana Pastuszková
15.4.2021Rekonstrukce hřbitova pokračuje i v letošním roce
Město Otrokovice, stejně jako v minulém roce, pokračuje v revitalizaci areálu městského hřbitova v Kvítkovicích a přilehlého okolí. Na podzim letošního roku budou moci návštěvníci využívat nové parkoviště, chodníky nebo zastávku.
Bc. Romana Pastuszková
14.4.2021Na Bahňáku byl aplikován druhý postřik proti komárům
Aby byla posílena účinnost postřiku proti komářím larvám, nechalo město na Bahňáku aplikovat jeho druhou várku. Cílem je ochránit v letních měsících obyvatele Otrokovic od tohoto otravného hmyzu.
Bc. Romana Pastuszková
13.4.2021Nouzový stav skončil. Objednání na úřad je stále nutné
Ačkoliv v neděli 11. dubna o půlnoci skončil v České republice nouzový stav, na Městský úřad Otrokovice je od pondělí 12. dubna stále nutné objednání. Bylo tak rozhodnuto z důvodu stále přetrvávající pandemie nemoci covid-19.
Bc. Romana Pastuszková
12.4.2021Testování v otrokovických školách se obešlo bez problémů. Děti i rodiče si mohou oddechnout
První den ve škole po nouzovém stavu byl složitý nejen pro učitele, ale především pro děti a jejich rodiče. Obavy z toho, zda bude testování náročné, a zda je děti ustojí, se nenaplnily.
Bc. Romana Pastuszková
12.4.2021Ohlédnutí do historie služby Terénní program Samaritán
V letošním roce slaví Charita Otrokovice 30 let od svého vzniku. Za dobu jejího působení vznikla, nejen na území Otrokovic, celá řada služeb pomáhajících potřebným v různých životních situacích.
Bc. Romana Pastuszková
9.4.2021Režim půjčování v Městské knihovně Otrokovice od 12. dubna
V hlavní půjčovně Městské knihovny Otrokovice si bude veřejnost půjčovat knihy i po ukončení nouzového stavu prostřednictvím objednávek, pobočka knihovny na Baťově bude od 12. dubna opět veřejnosti přístupná v běžném provozu.
Bc. Romana Pastuszková
9.4.2021Sčítání lidu on-line je prodlouženo do 11. května 2021
Sčítání 2021 začalo o půlnoci z 26. na 27. března 2021. Prostřednictvím elektronického formuláře se k 7. dubnu sečetly přibližně 4 miliony obyvatel. Původně byla možnost sečíst se on-line do 9. dubna, v důsledku protiepidemických opatření bylo vydáno oznámení o prodloužení možnosti sečíst se on-line až do 11. května 2021.
Bc. Romana Pastuszková
7.4.2021Rada města rozhodla o nenavyšování cen vstupného na koupališti a ROŠ
Každý rok posuzuje Rada města Otrokovice výši cen vstupného na Městské koupaliště Otrokovice a Rekreační oblast Štěrkoviště. Na minulém jednání rady města bylo rozhodnuto, že základní vstupné na Městské koupaliště se nebude navyšovat. Nemění se ani výše vstupného do Rekreační oblasti Štěrkoviště.
Bc. Romana Pastuszková
7.4.2021V Rekreační oblasti Štěrkoviště si děti na novém hřišti pohrají ještě letos
Plánovanou revitalizaci Rekreační oblasti Štěrkoviště odstartuje rekonstrukce dětského hřiště. Práce se uskuteční od května do konce června letošního roku v místě původního hřiště umístěného vedle tobogánu a dětských brouzdališť. Letní sezona tak bude zahájena s hrací plochou v novém kabátě, která potěší děti všech věkových kategorií.
Bc. Romana Pastuszková
6.4.2021Otrokovičtí radní schválili návrh revitalizace Rekreační oblasti Štěrkoviště
Zachovat zeleň a přírodní ráz Štěrkoviště, ale zároveň tuto oblast zmodernizovat a zajistit tak vyšší komfort pro její návštěvníky. To by mělo být výsledkem kompletní revitalizace Rekreační oblasti Štěrkoviště. O nové podobě oblasti rozhodli členové Rady města Otrokovice na svém posledním jednání.
Bc. Romana Pastuszková
6.4.2021Zápis dětí do Mateřské školy Otrokovice se uskuteční v první polovině května
Ředitelka Mateřské školy Otrokovice vyhlašuje každoroční zápis dětí do Mateřské školy Otrokovice (dále jen MŠO) na školní rok 2021/2022. Vzhledem k epidemiologické situaci a doporučení Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy bude letos zápis probíhat bezkontaktně a na rozdíl od minulých let budou přijímány dokumenty pouze na pracovišti MŠO Jana Žižky 1356.
Bc. Romana Pastuszková
1.4.2021Hana Večerková pogratulovala Františku Urbanovi ke stým narozeninám
Krásné životní jubileum slaví v těchto dnech František Urban z Otrokovic. Ke stým narozeninám mu poblahopřála i starostka města Hana Večerková a předala oslavenci finanční dar, kytici a láhev vína.
Bc. Romana Pastuszková
1.4.2021Starostka Hana Večerková uctila památku Tomáše Bati
Uctít památku Tomáše Bati st. při příležitosti výročí jeho narození přišla za město Otrokovice k pomníku starostka Hana Večerková. Ve čtvrtek 1. dubna v dopoledních hodinách se v parku před Společenským domem u jeho sochy poklonila jeho památce.
Bc. Romana Pastuszková
31.3.2021DDM Sluníčko hledá pedagoga volného času
Dům dětí a mládeže Sluníčko vyhlásilo výběrové řízení na pedagoga volného času na odloučené pracoviště Tlumačov. Podmínky výběrového řízení a přihlášku naleznete v příloze.
Bc. Romana Pastuszková
30.3.2021O podobě města může rozhodnout každý z nás
Obyvatelé Otrokovic nyní mají možnost spolurozhodovat o rozdělení dvou milionů korun a navrhovat vlastní projekty k realizaci. Jejich přání se jim mohou splnit díky projektu participativního rozpočtu s názvem „POHNI městem“.
Bc. Romana Pastuszková
26.3.2021Dálniční přivaděč k D55 čeká generální oprava
Město Otrokovice ve spolupráci s Ředitelstvím silnic a dálnic České republiky provede opravu dálničního přivaděče k severovýchodnímu obchvatu Otrokovic. Předpokládá se, že oprava přivaděče se uskuteční v měsíci květnu letošního roku a bude trvat přibližně jeden měsíc. Řidiči mohou v daném místě očekávat dopravní omezení.
Bc. Romana Pastuszková
26.3.2021Přednáška Evy Urbanové o správném stravování je přeložena na duben
Městská knihovna Otrokovice zorganizovala v rámci celostátní akce Březen – měsíc čtenářů on-line přednášku Mgr. Evy Urbanové o zásadách zdravé výživy. Přednáška se měla uskutečnit 31. března, ale z důvodu karantény bude přeložena na měsíc duben. Děkujeme za pochopení.
Bc. Romana Pastuszková
26.3.2021Omezení provozu Mateřské školy Otrokovice v letních měsících
Jako každoročně bude chod Mateřské školy Otrokovice během letních prázdnin zabezpečen. V měsících červenci a srpnu 2021 mohou děti pracujících rodičů navštěvovat čtyři zařízení otrokovické školky. V období 23. 8. - 31. 8. budou všechna zařízení MŠO uzavřena. Na tyto dny se musí rodiče připravit a zajistit pro své děti hlídání.
Bc. Romana Pastuszková
26.3.2021Školkovné se příští rok sníží
Snížení nákladů na dítě umístěné v Mateřské škole Otrokovice v roce 2020 způsobilo snížení měsíční úplaty na školní rok 2021/2022. Rodičům se úplata za předškolní vzdělávání v rámci slevy na dani vrátí.
Bc. Romana Pastuszková
26.3.2021Město Otrokovice ocenilo nejlepší pedagogy
Celkem osm pedagogů obdrželo od vedení města ve čtvrtek 25. března ocenění za kvalitní pedagogickou činnost v uplynulém roce. Oceňování se letos mimořádně uskutečnilo v zasedací místnosti radnice za dodržení přísných hygienických opatření.
Bc. Romana Pastuszková
25.3.2021Hurdisovy domy vyžadují obnovu
Na špatný technický stav městských bytových domů v lokalitě Hurdisky s ohledem na jejich stáří, akutní riziko opakovaných havárií vody a kanalizace pod těmito domy a také na špatný stav střechy, již dlouhodobě poukazují pracovníci města, což potvrzují i samotní nájemníci na pravidelných setkáních. Radnice se tímto problémem vážně zabývá, neboť to aktuální situace vyžaduje.
Bc. Romana Pastuszková
24.3.2021Jak se Otrokovičané v roce 2020 podíleli na ochraně životního prostředí?
Díky svým obyvatelům se město Otrokovice může v roce 2020 pochlubit sběrem starého elektra určeného ke zpětnému odběru a recyklaci o hmotnosti 60,95 t. Na každého obyvatele tak připadá 3,41 kg vysloužilých spotřebičů. Byla tím uspořena spotřeba elektřiny a produkce skleníkových plynů, celosvětově omezena těžba ropy a železné rudy, a recyklací se pokryla i část dodávek mědi nebo hliníku pro průmyslovou výrobu.
Bc. Romana Pastuszková

Zobrazeno je 25 z celkem 95 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Kalendář akcí

 

<< Duben 2021 >>

Aktuální měsíc neobsahuje žádné akce.

týdenPoÚtStČtSoNe
13. týden2930311234
14. týden567891011
15. týden12131415161718
16. týden19202122232425
17. týden262728293012
18. týden3456789

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 8062


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém