Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 129 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 6  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
17.4.2019Žáci otrokovických základních škol se zúčastní Dětského vědeckého kongresu
V úterý 30. dubna 2019 se v dopoledních hodinách uskuteční na ZŠ Mánesova Dětský vědecký kongres. Kongresu se zúčastní žáci všech tří otrokovických základních škol. Tato nesoutěžní přehlídka prezentací žáků, jednotlivců i menších kolektivů, je vyvrcholením několikaměsíční cílené přípravy na školách, kdy se žáci intenzivně věnovali svému vybranému tématu z oblasti techniky, přírodních či společenských věd.
Bc. Romana Stehlíková
17.4.2019Informace o povinnostech spolků a bývalých občanských sdružení
Ministerstvo vnitra požádalo město Otrokovice o zprostředkování informace spolkům a občanským sdružením působících v našem městě.
Bc. Romana Stehlíková
16.4.2019Vezměte děti na Májovou pouť
První květnový den bude patřit především dětem. Jedna z nejnavštěvovanějších akcí pod širým nebem je v Otrokovicích bezesporu Májová pouť. Uskuteční se ve středu 1. května v parku před hotelem Baťov - Společenský dům od desáté hodiny ranní. Součástí květnového veselí bude tradičně Odemykání vody, které začíná o hodinu dříve. Program, atrakce i občerstvení jsou připraveny pro všechny věkové kategorie.
Bc. Romana Stehlíková
12.4.2019Ulice Prostřední bude měsíc uzavřena
Během měsíců dubna a května 2019 bude prováděna rekonstrukce vodovodu v ulici Prostřední v Otrokovicích. Předpokládaná délka prací spojených s rekonstrukcí je 30 dnů. Rekonstrukce si vyžádá celkovou uzavírku této ulice v úseku mezi křižovatkami s ul. Čechova a Dolní.
Bc. Romana Stehlíková
12.4.2019Charita Otrokovice hledá dobrovolníky pro sbírku
Dobrovolníky z řad veřejnosti hledá pro nadcházející akci Charita Otrokovice. V sobotu 18. května se již posedmé uskuteční tradiční Sbírka potravin, která bude mít letos premiéru také v jarním termínu, a která již tradičně pomůže právě uživatelům služeb charity. Pro tuto příležitost bude zapotřebí několik nadšených lidí, kteří se ve svém volném čase do sbírky dobrovolně zapojí a budou od nakupujících přijímat nejen potravinové dary.
Bc. Romana Stehlíková
11.4.2019Zastupitelé schválili třímilionovou dotaci na sociální služby
Sedm organizací poskytující sociální služby v našem městě a jeho blízkosti obdrží od města Otrokovice finanční prostředky přesahující celkem tři miliony korun. O schválení a rozdělení jednotlivých dotací rozhodlo Zastupitelstvo města Otrokovice na včerejším zasedání.
Bc. Romana Stehlíková
11.4.2019Místostarostové Otrokovic mají rozdělené kompetence
Na únorovém zasedání Zastupitelstva města Otrokovice byla zvolena do čela města starostkou Hana Večerková a dva místostarostové Ondřej Wilczynski a Petr Ťopek. Na následujícím zastupitelstvu bylo rozhodnuto o rozdělení jejich kompetencí.
Bc. Romana Stehlíková
10.4.2019Město opět poskytuje desetitisícový příspěvek na výstavbu vlastního parkovacího stání
Město Otrokovice vyčlenilo ze svého rozpočtu 250 tisíc korun na podporu budování parkovacích stání na soukromých pozemcích u rodinných domů. To by mělo vést k omezení potřeby parkování vozidel na místních komunikacích města. Pomocí dotace bylo na území našeho města vloni vybudováno čtrnáct parkovacích stání.
Bc. Romana Stehlíková
10.4.2019SENIOR Otrokovice hledá personalist(k)u a mzdovou účetní
Výběrové řízení na pozice personalista/ka a mzdová účetní vyhlašuje městská organizace SENIOR Otrokovice, p. o. Přihlášky do výběrového řízení přijímají do 23. dubna 2019. Veškeré informace naleznete v příloze.
Bc. Romana Stehlíková
9.4.2019Seniorům z Charitního domova dorazily dopisy od dětí z Prahy
Milé pozornosti ve formě obrázků a krásných dopisů dorazily v těchto dnech uživatelům Charitního domova v Otrokovicích. O překvapení se postaraly děti z Masarykovy základní školy z Prahy 9 – Újezdu nad Lesy, které se o staroušky z otrokovické charity nezajímají poprvé.
Bc. Romana Stehlíková
8.4.2019Otrokovická Bára Karlíková vítězka 20th SLOVAK AEROBIK OPEN 2019
O víkendu se konal jubilejní 20th SLOVAK AEROBIC OPEN 2019 v gymnastickém aerobiku. Obrovského úspěchu zde dosáhla otrokovická Bára Karlíková, reprezentantka ČR, když získala zlato v singlu a bronz v pětici.
Bc. Romana Stehlíková
8.4.2019Vstupné na koupaliště se nepatrně zvýší
Postupné zvyšování nákladů na provozování Městského koupaliště Otrokovice a Rekreační oblasti Štěrkoviště je důvodem symbolického zvýšení vstupného do těchto areálů. Nové ceny budou platné od letošního roku zahájením letní rekreační sezony.
Bc. Romana Stehlíková
8.4.2019Dejte domov dětem!
Jsou mezi námi děti, které nemohou vyrůstat ve svých vlastních rodinách a od útlého dětství musí bojovat s nepřízní svého osudu. Přestože mají své rodiče, tito z vážných důvodů nemohou, nechtějí nebo neumí dětem zajistit stabilní, neohrožující rodinné zázemí. Některé děti mají to štěstí, že se v jejich širší rodině najde osoba, která se ujme jejich výchovy, péče a mohou tak vyrůstat v kruhu svých blízkých. Bohužel jsou však děti, které toto štěstí nemají. Tyto děti jsou potom odkázány na to vyrůstat v dětských domovech. Ty však nemohou dítěti nabídnout to nejdůležitější, co dítěte potřebuje, a to je život v rodině a jejich „blízké osoby“.
Bc. Romana Stehlíková
3.4.2019S výstavbou D55 je spojeno dopravní omezení
Výstavba jihovýchodního obchvatu Otrokovic s sebou přináší plánované dopravní omezení. Od 15. dubna 2019 do 29. února 2020 dojde v místě „pohořelické křižovatky“ k částečnému omezení. Doprava bude vedena po objízdné trase. Informaci obdrželo město Otrokovice od investora stavby Ředitelství silnic a dálnic ČR.
Bc. Romana Stehlíková
3.4.2019Žáci otrokovických základních škol si užijí den volna
Ředitelky všech tří otrokovických základních škol zřizovaných městem vyhlásily na 2. května ředitelské volno. Důvodem je účast všech pedagogů na celodenním školení.
Bc. Romana Stehlíková
2.4.2019Starostka položila kytici k pomníku Tomáše Bati
Uctít památku Tomáše Bati st. při příležitosti výročí jeho narození přišla za město Otrokovice k pomníku starostka Hana Večerková. V úterý 2. dubna v dopoledních hodinách se v parku před Společenským domem u jeho sochy poklonila jeho památce.
Bc. Romana Stehlíková
2.4.2019Na radnici byli oceněni malí výtvarníci
Deset vítězů výtvarné soutěže „Bezpečně na silnicích“ obdrželo v pondělí ocenění za svá díla s dopravní tematikou. Do soutěže se zapojily děti z Mateřské školy Otrokovice, 1. tříd základních škol a školy Komenského.
Bc. Romana Stehlíková
2.4.2019O voličský průkaz pro volby do Evropského parlamentu lze požádat již nyní
Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Volič, který nemůže nebo nehodlá volit ve svém volebním okrsku, může požádat o voličský průkaz. S voličským průkazem poté může hlasovat v jakémkoliv volebním okrsku na území České republiky. Voličský průkaz vydává obecní úřad příslušný podle místa pobytu voliče (tj. ten, u kterého je volič zapsán v seznamu).
Bc. Romana Stehlíková
2.4.2019Volby do Evropského parlamentu se blíží
Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Informace k těmto volbám mohou voliči získávat již nyní především prostřednictvím internetu. Informace jsou postupně zveřejňovány jak na webu Ministerstva vnitra, www.mvcr.cz, tak i na webových stránkách města Otrokovice, kde je například ke stažení i žádost o voličský průkaz.
Bc. Romana Stehlíková
2.4.2019Knihovna se připojila k akci Březen - měsíc čtenářů
Již tradičně na třetí měsíc v roce odbor školství a kultury a jeho oddělení městské knihovny připravil pro zájemce několik akcí.
Bc. Romana Stehlíková
1.4.2019Na anonymy reagovat nebudeme
Kvůli odvolání ředitelky městské organizace SENIOR naráží vedení otrokovické radnice na celou řadu anonymních vzkazů. „Na anonymy reagovat nebudeme,“ vzkazuje starostka.
Bc. Romana Stehlíková
1.4.2019Přihlášení účastníci kampaně Do práce na kole si mohou vypůjčit koloběžku
V květnu probíhá celorepubliková soutěž Do práce na kole a český výrobce koloběžek KOSTKA pomůže 60 týmům měst Zlín, Otrokovice a okolí poznat zdravější způsob dopravy do práce a zpět. Bezplatně zapůjčí koloběžky na celý měsíc květen členům týmů, kteří jsou zaregistrovaní na www.dopracenakole.cz. Přihlásit o koloběžku se bude moci jeden člen z týmu od 1. do 19. dubna 2019.
Bc. Romana Stehlíková
1.4.2019Cyklostezka podél Dřevnice je uklizena
Více než šedesát dobrovolníků z měst Otrokovice a Zlín se sešlo v sobotu 30.3.2019 na stezce pro chodce a cyklisty podél řeky Dřevnice, aby po dvou letech uklidili okolí tolik frekventované trasy. Úklid se uskutečnil v rámci motivační kampaně Do práce na kole 2019 a dobrovolníci sesbírali jen na území města Otrokovice 220 kilogramů odpadu.
Bc. Romana Stehlíková
29.3.2019Den učitelů v Otrokovicích oslavili slavnostním odpolednem
Oceňování nejlepších pedagogů a pracovníků volnočasových aktivit z otrokovických škol a zařízení se stalo v našem městě tradicí. Jako každý rok byli na Den učitelů 28. března do Otrokovické Besedy pozváni všichni pedagogičtí i nepedagogičtí pracovníci, aby společně oslavili svůj svátek. Při této příležitosti bylo oceněno devět učitelů v šesti kategoriích.
Bc. Romana Stehlíková
28.3.2019Práce na rekonstrukci mostu v ulici Nadjezd jsou v plném proudu
Most nad železnicí v ulici Nadjezd spojující Bahňák a střed města sloužil ke svému účelu již 50 let. Nyní nastal čas přistoupit k jeho nezbytné generální rekonstrukci. Samotné práce na stavbě byly zahájeny v druhé polovině února letošního roku. Počasí zhotoviteli umožňuje postupovat podle stanoveného harmonogramu prací.
Bc. Romana Stehlíková

Zobrazeno je 25 z celkem 129 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 6  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • Petr Horký, Mirek Náplava - Sloni žijí (alespoň) do sta let
  24.4.2019 18:00 - 19:30
  V únoru letošního roku oslavil Miroslav Zikmund neuvěřitelné sté narozeniny. Tahle beseda je skvělou příležitostí podělit se o vzpomínky dvou jeho spolupracovníků na dvacet let intenzivní spolupráce a přátelství. V březnu roku 2000 třeba společně vyrazili na Srí Lanku, natočili tam dokument a napsali knihu. Petr s Mirkem ale říkají, že ji dopsali až teď. V dokonalém utajení ji totiž upravili a s Nakladatelstvím Jota vydali jako překvapení přesně v den narozenin stoletého cestovatele. Co říkal na „utajený cestopis" Miroslav Zikmund? Přijďte na besedu!

  A rozhodně nebudou chybět ani veselé historky, třeba o tom, proč měl Mirek Náplava několik let zákaz vstupu do kuchyně M. Zikmunda a jak Petr Horký uskutečnil největší mejdan v jeho vile Na nivách od dob disentu…

  Vstup zdarma

  Kompletní program festivalu najdete na www.neznamazeme.cz.
 • OLYMPIC
  26.4.2019 19:00
  Kapela, která tvořila dějiny českého rocku. Své příznivce baví od roku 1963, na domácí hudební scéně nedávno oslavila neuvěřitelných 55 let aktivní činnosti… A její písně jako Dej mi víc své lásky, Želva, Snad jsem to zavinil já, Slzy tvý mámy, Jasná zpráva a další… už v podstatě zlidověly a hrají se nejen na zábavách, nejrůznějších oslavách, ale dokonce i u táboráků.
 • KÁVA SE ČTENÁŘI
  29.4.2019 16:00 - 17:00
  Cestovatelský festival Neznámá země je letos poprvé i v Otrokovicích.
  Součástí otrokovického programu je autogramiáda úspěšného spisovatele Josefa Formánka a cestovatelů Petra Horkého a Miroslava Náplavy. Přijďte si do knihovny nechat podepsat knihu nebo si jen zkrátka vypít kávičku a popovídat se zajímavými osobnostmi.
 • KÁVA SE ČTENÁŘI
  29.4.2019 16:00 - 17:00
  V rámci programu cestovatelského festivalu se na radnici uskuteční autogramiáda spisovatele Josefa Formánka v doprovodu dvou dobrodruhů a spisovatelů Petra Horkého a Mirka Náplavy. Mirek nabídne návštěvníkům vynikající kávičku ze svého pověstného kávovaru, se kterým procestoval kus světa. Vstup je zdarma.
 • MÁJOVÁ POUŤ
  1.5.2019
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Duben 2019 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
13. týden1234567
14. týden891011121314
15. týden15161718192021
16. týden22232425262728
17. týden293012345
18. týden6789101112

Další akce


Anketa

Z kterého zdroje čerpáte informace o městě Otrokovice?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 93


Přehled získaných dotací městem Otrokovice v období 2015-2018Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém