Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI

Cesta: Titulní stránka > Město Otrokovice > Městské zpravodajství > Aktuální zprávy


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 98 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
10.8.2018Děti půjdou v září do zbrusu zrekonstruované budovy DDM Sluníčko
Zvýšené tepelně izolační vlastnosti, úspora energie na vytápění, zajištění ochrany budovy před klimatickými vlivy, estetické působení nově zatepleného objektu – to jsou hlavní důvody zateplování budovy Domu dětí a mládeže Sluníčko, které právě probíhá.
Bc. Romana Stehlíková
8.8.2018Otrokovičtí hasiči pomáhali hasit požár u trati
Členové jednotky Sboru dobrovolných hasičů Otrokovice se zúčastnili v úterý 7. srpna likvidace požáru kolem železniční trati mezi Hulínem a Tlumačovem.
Bc. Romana Stehlíková
3.8.2018Otrokovický úřad je ke klientům přívětivý. Řidičáky si přicházejí vyřídit i lidé z okolních měst
V Otrokovicích přijali pracovníci oddělení řidičských průkazů za červenec přes čtyři stovky žádostí o vydání řidičského průkazu. Z toho přes 23 % občanů využilo možnosti přijít si řidičský průkaz vyřídit na náš úřad, přestože mají bydliště v působnosti jiného obecního úřadu obce s rozšířenou působností. Tato čísla svědčí o spokojenosti občanů s vyřizováním záležitostí na otrokovickém úřadě.
Bc. Romana Stehlíková
1.8.2018Lidé, kteří neoprávněně obývali budovu, byli vystěhováni
K jednomu z možných opatření přistoupilo vedení otrokovické radnice, aby zabránilo nárůstu počtu lidí bez domova v Otrokovicích. Ve středu 1. srpna byli lidé neoprávněně obývající budovu vedle hypermarketu Kaufland v Kvítkovicích vyzváni, aby opustili toto místo. Majitel objektu zajistil zatlučení oken a dveří, aby se zabránilo dalšímu neoprávněnému užívání soukromého bytového domu.
Bc. Romana Stehlíková
1.8.2018Město Otrokovice je v čerpání dotací úspěšné
Přes 207 milionů korun se podařilo získat Otrokovicím ze státních a evropských fondů v uplynulých čtyřech letech. V průběhu tohoto volebního období se finanční prostředky využily na rekonstrukce a zateplování městských budov, na sociální a školské projekty nebo například na budoucí rekonstrukci mostu. Některé z nich teprve čekají na samotnou realizaci nebo právě probíhají.
Bc. Romana Stehlíková
1.8.2018V Otrokovicích podalo kandidátní listinu devět politických subjektů
Ve dnech 5. a 6. října 2018 se uskuteční volby do zastupitelstev obcí. Kandidátní listiny pro tyto volby mohly podávat volební strany do 31. července 2018 do 16 hodin. V Otrokovicích podalo kandidátní listinu devět politických subjektů, což je stejný počet jako před čtyřmi lety.
Bc. Romana Stehlíková
27.7.2018Rodiče již mohou žákům začít vyřizovat junior pasy pro levnější cestování s MHD
Od 1. září budou moci žáci ze Zlína a Otrokovic využívat takzvané junior pasy, které jim umožní cestovat s Dopravní společností Zlín - Otrokovice po celý rok pouze za částku 330 korun v celé síti MHD (tj. všechna pásma: A, B, C). Začít si vyřizovat junior pas je možné již nyní.
Bc. Romana Stehlíková
24.7.2018Výběrové řízení na prodej osobního automobilu
Fabia Combi, registr. značka 1Z6 6365
Bc. Romana Stehlíková
20.7.2018Žáci Základní školy T. G. Masaryka budou mít tři nové učebny
Přibližně devět milionů korun bude investováno do rozšíření kapacity učeben v otrokovické Základní škole T. G. Masaryka. Práce i financování budou rozděleny na dvě etapy.
Bc. Romana Stehlíková
17.7.2018Dvě stovky dětí si užívaly prázdnin na táborech se Sluníčkem
Ještě není ani polovina prázdnin a Dům dětí a mládeže Sluníčko Otrokovice již zrekreoval děti na pěti táborech.
Bc. Romana Stehlíková
16.7.2018Otrokovičtí radní podpořili místní včelaře
Důležitost včelstev v přírodě si dobře uvědomují otrokovičtí radní, když schválili dotaci ve výši devět tisíc korun Českému svazu včelařů, organizaci Otrokovice, na nákup cukru pro zajištění opylení hmyzomilných rostlin.
Bc. Romana Stehlíková
16.7.2018Otrokovické letní slavnosti pobavily všechny generace
Petra Janů, Ivan Hlas, Milan Peroutka, O5 a Radeček, Kašpárek v rohlíku a spousta dalších kapel bavila Otrokovičany a návštěvníky města během uplynulého červencového víkendu. Hlavní program se uskutečnil v parku před hotelem Baťov – Společenský dům, doprovodné akce byly rozprostřeny v mnoha částech města.
Bc. Romana Stehlíková
13.7.2018V Otrokovicích si připomněli Tomáše Baťu
Obyvatelé Otrokovic a okolí se sešli u pomníku Tomáše Bati v průmyslovém areálu TOMA, aby uctili památku tohoto obuvnického velikána. Ve čtvrtek 12. července 2018 uplynulo 86 let od leteckého neštěstí, jenž se stalo osudným Tomáši Baťovi a jeho pilotovi Jindřichu Broučkovi.
Bc. Romana Stehlíková
12.7.2018Do oprav vozovek a chodníků bude město ještě letos investovat devět milionů
Do konce září letošního roku budou provedeny opravy chodníků a silnic na území města Otrokovice v celkové hodnotě více než devět milionů korun. Tyto finanční prostředky jsou k tomu účelu vyčleněny v rozpočtu města na letošní rok.
Bc. Romana Stehlíková
12.7.2018Monitoring v Otrokovicích pomůže odhalit možné původce znečištění ovzduší a zápachu ve městě
Identifikaci škodlivých látek včetně jejich zdrojů, které způsobují opakované problémy s kvalitou ovzduší v Otrokovicích, zajistí pro Zlínský kraj firma ENVItech Bohemia s.r.o., kterou kraj pro tento účel vybral ve výběrovém řízení.
Bc. Romana Stehlíková
11.7.2018Zastupitelstvo schválilo závěrečný účet města Otrokovice za rok 2017
Zastupitelé města schválili na svém červnovém zasedání závěrečný účet města Otrokovice za rok 2017. Celkově skončilo hospodaření města za rok 2017 přebytkem 18 milionů korun. Celá výše přebytku byla použita na splacení úvěrů vzniklých v předchozích letech. Celková výše čerpání úvěrů k 31. 12. 2016 činila 45 milionů korun, ke konci roku 2017 byla snížena na 30,5 milionu korun. Od počátku roku 2014 do konce roku 2017 bylo úvěrové zatížení města sníženo z 90 milionů korun na 30 mil korun celkem tedy o 60 milionů korun.
Bc. Romana Stehlíková
4.7.2018Zasedání Zastupitelstva města Otrokovice
Ve středu 11. července 2018 od 16 hodin se ve velkém sále Otrokovické BESEDY koná 26. zasedání Zastupitelstva města Otrokovice.
Bližší informace o programu zasedání městského zastupitelstva naleznete na úřední desce Městského úřadu Otrokovice a také na internetových stránkách města www.otrokovice.cz v sekci úřední deska.
Lenka Kvapilová
3.7.2018Cyklobarometr naměřil nejlepší podmínky pro cyklisty v Otrokovicích
Otrokovice jsou nejpříjemnější město pro cyklisty. Vyplynulo to ze třetího ročníku pocitové ankety Cyklobarometr měst, ve kterém Nadace Partnerství společně se sdružením Auto-mat oslovila bezmála osmnáct set účastníků kampaně Do práce na kole. Otrokovice oproti loňsku poskočily hned o tři příčky, na druhé místo se probojovaly Pardubice, vítěz dvou loňských ročníků Hradec Králové zůstal bronzový. Cyklisté prostřednictvím 37 otázek hodnotili celkový stav cyklodopravy ve městě, bezpečnost při jízdě na kole, komfort cyklostezek a kvalitu cyklistické infrastruktury.
Bc. Romana Stehlíková
2.7.2018Dluhové poradenství Samaritán mění v Otrokovicích místo poskytování
Poprvé od vzniku služby Dluhové poradenství Samaritán v roce 2010 mění Charita sv. Anežky Otrokovice místo poskytování této služby. Ke změně dochází vzhledem k plánované rekonstrukci OD Prior v Tylově ulici.
Bc. Romana Stehlíková
28.6.2018Nejstarší obyvatelka Otrokovic slaví 104 let
„Přeji všem, aby se dožili takového věku jako já!“ Těmito slovy a s úsměvem přivítala paní Helena Schádková se skleničkou vaječného koňaku v ruce zástupce z města. Nejstarší obyvatelce poblahopřál v Charitním domu sv. Anežky Otrokovice i starosta Jaroslav Budek.
Bc. Romana Stehlíková
28.6.2018Městský úřad Otrokovice se snaží zvyšovat komfort pro své klienty
Chcete být informováni o možnosti vyzvednutí vyrobeného osobního dokladu? Zašleme vám SMS zprávu! Pojízdný úřad, elektronické objednávky, hlídání dětí v době vyřizování úředních záležitostí nebo wifi zdarma. To a mnoho dalších nadstandardních služeb nabízí otrokovický úřad. Nabídka poskytovaných služeb se stále rozrůstá.
Bc. Romana Stehlíková
28.6.2018Žáci ze Zlína a Otrokovic zaplatí od září za MHD méně
Významnou změnu tarifních podmínek MHD Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice schválili v minulých dnech zastupitelé obou měst. Podle jejich rozhodnutí budou moci od 1. září 2018 žáci do ukončení povinné školní docházky používat MHD s tzv. juniorpasem jen za 330 korun za rok.
Bc. Romana Stehlíková
27.6.2018V turistickém informačním centru lze zakoupit novou cyklomapu
Okolí Otrokovic nabízí mnoho zajímavých cílů a možností. Na své si přijdou jak milovníci pohodových cyklovýletů, tak i ortodoxní „bajkeři“ či majitelé silničních kol. Otrokovická BESEDA vydala zbrusu novou cyklomapu.
Bc. Romana Stehlíková
27.6.2018Sportovní areál Baťov hostil v pořadí pátý ročník přátelského fotbalového utkání mezi hokejisty extraligového Zlína a fotbalistů SK Baťov 1930
Po vzoru loni osvědčeného modelu bylo setkání zástupců u nás dvou nejpopulárnějších sportů zpestřeno přátelským fotbalovým utkáním přípravek obou týmů ročníku 2007. Hrací doba byla po dohodě obou týmů dohodnuta na 2 x 20 minut. Byť se jednalo o utkání přátelské, tak dravé mládí a přirozená touha zvítězit hnala kluky navzdory tropickému počasí do jedné útočné akce za druhou.
Bc. Romana Stehlíková
26.6.2018Otrokovice jdou cestou inovací. Sociální služby na Otrokovicku se stále zlepšují
Jedna z oblastí, na kterou můžou být Otrokovjané opravdu hrdí, jsou sociální služby. A nejen obyvatelé Otrokovic, ale obyvatelé všech obcí v regionu, protože také jejich zástupci se aktivně zapojují do Komunitního plánování sociálních služeb na Otrokovicku.
Bc. Romana Stehlíková

Zobrazeno je 25 z celkem 98 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 
 

Hlavní nabídka sekce

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém