Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI

Cesta: Titulní stránka > Město Otrokovice > Městské zpravodajství > Aktuální zprávy


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 85 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
16.8.2017Město nabízí pronájem prostor k podnikání na Bahňáku
Město Otrokovice vyhlašuje výběrové řízení na pronájem prostor sloužících k podnikání nacházejících se v přízemí budovy č. p. 950, ul. Tylova, Otrokovice, nacházející se na pozemku parc. č. st. 703/2 v k. ú. Otrokovice, o celkové výměře 117,50 m2. Dříve prostory sloužily k účelu: prodejna sportovních potřeb a kol. Prostory jsou zkolaudovány jako prodejna a servis jízdních kol.
Bc. Romana Stehlíková
16.8.2017Oznámení o příležitostném prodeji alkoholických nápojů
Vzhledem k opakovaným dotazům, a pro zvýšení obecného povědomí o zákonné povinnosti při příležitostném prodeji alkoholických nápojů podle §14 zákona č. 65/2017 Sb., o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek (protikuřácký zákon) v době konání kulturních akcí, zveřejňujeme toto oznámení. Jde o prevenci před případnými sankcemi, které vyplývají z pozdního oznámení nebo neoznámení tohoto prodeje.
Bc. Romana Stehlíková
15.8.2017Pojeďte s námi na kole z Dubnice do Otrokovic
Jezdíte rádi na kole? Zajímá vás, za jakou dobu zvládnete ujet devadesátikilometrovou trasu? A je vám více než osmnáct let? V tom případě vám nic nebrání, abyste se přihlásili na druhý ročník silniční hobby cyklojízdy Dubnica nad Váhom – Otrokovice, která se uskuteční 9. září 2017. Servis pro cyklisty je zajištěn a registrace je zdarma. Neváhejte, počet míst je omezen.
Bc. Romana Stehlíková
15.8.2017Prodej městských nástěnných kalendářů na rok 2018 je zahájen
V příštím roce uplyne sto let ode dne, kdy byl 28. října 1918 prohlášen samostatný Československý stát. K příležitosti tohoto kulatého výročí vydalo město Otrokovice nástěnný kalendář mapující historii našeho města. Prodej kalendáře byl výjimečně zahájen v měsíci červenci 2017 na Letních otrokovických slavnostech. Nyní je k dostání v Turistickém informačním centru Otrokovice za 115 korun.
Bc. Romana Stehlíková
14.8.2017Město podporuje občanskou iniciativu proti zápachu ve městě
Otrokovická radnice pokračuje ve svých snahách bránit občany města proti silnému zápachu, který se stále vyskytuje na území našeho města, zejména v části Bahňák. Dalším krokem radnice je aktivní podpora občanské iniciativy Petice proti zápachu. „Občané Otrokovic, připojte se. Každý podpis má váhu!“ vyzývá petiční výbor.
Bc. Romana Stehlíková
2.8.2017Na části území Zlínského kraje je kvůli africkému moru prasat vyhlášen stav nebezpečí
Hejtman Zlínského kraje vyhlásil na dobu od 31. července do 29. srpna 2017 v souladu se zákonem o krizovém řízení stav nebezpečí z důvodu nebezpečí rozšíření afrického moru prasat.
Mgr. Jiří Turčín, MPA
3.8.2017Méně dětí žijících mimo rodinu
Nová sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi v regionu Zlínsko
Mgr. Jiří Turčín, MPA
28.7.2017Komise místních částí se začínají plnit zájemci
Zapojit aktivní obyvatele z jednotlivých částí našeho města a dát jim příležitost přenášet podněty z dané místní části Radě města Otrokovice. To je hlavním cílem zřizování komisí místních částí.
Bc. Romana Stehlíková
28.7.2017Otrokovice se zařadily mezi filmové obce
Certifikát Filmová obec je poskytována takovým obcím a městům, jež nabídnou vstřícný přístup filmařům, kteří mají zájem natáčet na jejich území. Otrokovice se nově zařadily do seznamu těchto obcí.
Bc. Romana Stehlíková
28.7.2017Mateřské centrum Klobouček nabízí hlídání dětí, zatímco rodiče vyřizují úřední záležitosti
Potřebujete si vyřídit řidičský průkaz, ověřit podpis, zaregistrovat vozidlo nebo vystavit živnostenský list na Městském úřadě v Otrokovicích? Už čtyři roky nabízí městský úřad službu pro rodiče, pokud nemají zajištěno hlídání pro své děti na dobu nutnou k vyřízení jakékoliv úřední záležitosti. A to zcela zdarma.
Bc. Romana Stehlíková
27.7.2017Zápach obtěžuje občany našeho města
Konec června a července byl pro obyvatele části Bahňáku, Kolonky a pracovníky podniků v lokalitě Kučovaniny obdobím, kdy se nepravidelně, ale převážně v nočních a časných ranních hodinách objevoval velmi často silný, obtěžující zápach.
Bc. Romana Stehlíková
26.7.2017Teplárna provádí údržbu technologií
I když léto ještě nekončí, v Teplárně Otrokovice už probíhají přípravy na novou topnou sezonu. Provádí se pravidelná údržba, opravy a revize výrobních zařízení i tepelných sítí.
Bc. Romana Stehlíková
26.7.2017Město nabízí prostory k pronájmu přímo na náměstí
Město Otrokovice vyhlašuje výběrové řízení na pronájem prostor sloužících k podnikání nacházejících se v přízemí budovy č. p. 1342, nám. 3. května, Otrokovice, nacházející se na pozemku parc. č. st. 2554 v k. ú. Otrokovice, o celkové výměře 117,40 m2. Prostory naposledy sloužily k účelu nájmu jako prodejna masa a masných výrobků. Město Otrokovice vyhlašuje výběrové řízení za následujících podmínek:
Bc. Romana Stehlíková
18.7.2017Krajská hygienická stanice srovnává kvalitu vody v přírodních koupalištích
Koupání patří bezesporu k nejatraktivnějším aktivitám využití volného času člověka. Dnešní životní styl s sebou přináší pro člověka stále větší duševní zátěž, stres a proto je možnost koupání ve volné přírodě, které umožňuje příjemnou rekreaci, relaxaci a sportovní vyžit stále vyhledáváno.
Bc. Romana Stehlíková
18.7.2017Ohlédnutí za Otrokovickými letními slavnostmi
Víkend plný hudby, her, závodů, kultury a sportu přinesly Otrokovické letní slavnosti. Již po šesté nabídla otrokovická radnice ve spolupráci s Otrokovickou BESEDOU obyvatelům a návštěvníkům města bohatý program, kde si každý mohl vybrat zábavu podle své chuti.
Bc. Romana Stehlíková
18.7.2017Oprava kruhového objezdu na Baťově si vyžádá objížďky
Na první týden v srpnu byl stanoven termín opravy kruhové křižovatky na Baťově u čistírny odpadních vod. Od 31. července do 6. srpna 2017 budou muset řidiči jet po stanovené objízdné trase.
Bc. Romana Stehlíková
18.7.2017Místní akční skupina Severní Chřiby a Pomoraví schválila novou strategii
V uplynulém měsíci se konala valná hromada Místní akční skupiny (MAS) Severní Chřiby a Pomoraví na niž byla definitivně schválena Strategie komunitně vedeného místního rozvoje pro období do roku 2020. MAS v současné době tedy může konečně intenzivně pracovat na přípravě výzev.
Bc. Romana Stehlíková
14.7.2017Otrokovičané přišli zavzpomínat na Tomáše Baťu
Přibližně čtyřicítka obyvatel Otrokovic se sešla u pomníku Tomáše Bati v průmyslovém areálu TOMA, aby uctila památku tohoto obuvnického velikána. 12. července 2017 uplynulo 85 let od leteckého neštěstí, jenž se stalo osudným Tomáši Baťovi a jeho pilotovi Jindřichu Broučkovi.
Bc. Romana Stehlíková
14.7.2017S financováním Visegrádských sportovních her pomohl i Zlínský kraj
V květnu se uskutečnily v Otrokovicích Visegrádské sportovní hry pro přibližně sto dvacet dětí základních škol ze čtyř partnerských měst. Na financování této mezinárodní sportovní akce se podílel i Zlínský kraj.
Bc. Romana Stehlíková
13.7.2017Od září budou v Otrokovicích posíleny spoje MHD
Nabídnout obyvatelům města Otrokovice přímé spojení s Baťovou nemocnicí ve Zlíně bylo jedním z důvodů, proč město vyjednalo u Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice posílení spojů MHD.
Bc. Romana Stehlíková
13.7.2017Rekonstrukce Městské sportovní haly probíhá podle časového harmonogramu
Každou první středu v měsíci se mimo pravidelné týdenní kontrolní dny mohou scházet představitelé města na staveništi Městské sportovní haly Otrokovice. Zástupce zhotovitele a hlavní stavbyvedoucí informují vedení otrokovické radnice o aktuální situaci na stavbě a postupu prací. Ve středu 12. července se uskutečnil v pořadí druhý kontrolní den. Práce na rekonstrukci sportovní haly začaly koncem dubna letošního roku.
Bc. Romana Stehlíková
12.7.2017Zastupitelstvo schválilo závěrečný účet města Otrokovice za rok 2016
Zastupitelé města na svém zasedání v červnu roku 2017 schválili závěrečný účet města Otrokovice za rok 2016. Celkově skončilo hospodaření města za rok 2016 přebytkem téměř 35 milionů korun. Celá výše přebytku byla použita na splacení úvěrů vzniklých v předchozích letech. Celková výše čerpání úvěrů k 31. 12. 2015 činila 78 milionů korun, ke konci roku 2016 byla snížena na 45 milionu korun.
Bc. Romana Stehlíková
10.7.2017Zuzana Kuršová si na kolečkových bruslích dojela pro stříbro
Kolečkové bruslení je sport, který má v Otrokovicích zelenou. A to díky jedinečné in-line dráze, která je veřejnosti k dispozici již 11 rokem. Své působení zde má i otrokovický Speedskating club Otrokovice (SSCO), který na této dráze nejen trénuje, ale i pořádá od počátku závody na in-linech známé jako Otrokovický in-line pohár. Zde se už několik let připravuje i čtrnáctiletá Zuzana Kuršová, rodačka z Otrokovic.
Bc. Romana Stehlíková
10.7.2017Africký mor prasat není na člověka přenosný
V uplynulých dnech informovala celostátní média o virové nákaze afrického moru prasat, která se aktuálně vyskytuje ve Zlínském kraji. Jedná se o historicky první nákazu na území České republiky. Africký mor prasat není přenosný na jiná zvířata ani na člověka.
Bc. Romana Stehlíková
3.7.2017Provoz Rekreační oblasti Štěrkoviště je zahájen
Rekreační oblast Štěrkoviště zahajuje v těchto dnech provoz, který tradičně začíná se začátkem školních prázdnin a s ohledem na počasí. Návštěvníkům tak již bude k dispozici kromě přírodní vodní plochy také tobogán a dětské brouzdaliště. Ceny vstupného zůstávají beze změn.
Bc. Romana Stehlíková

Zobrazeno je 25 z celkem 85 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 
 

Hlavní nabídka sekce

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém