Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI

Cesta: Titulní stránka > Město Otrokovice > Městské zpravodajství > Aktuální zprávy


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 107 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
25.4.2018V obřadní síni se uskutečnil den otevřených dveří
Desítky občanů Otrokovic přišly minulý týden do otrokovické radnice zhlédnout nově zrekonstruovanou obřadní síň. Někteří si přišli prohlédnout budovu a místnost, kde by mohli uzavřít sňatek, jiní se těší na vítání občánků, další přišli zavzpomínat na místo, kde si před lety řekli své „ano“.
Bc. Romana Stehlíková
24.4.2018První květnový den bude patřit především dětem. V Otrokovicích bude Májová pouť
Jedna z nejnavštěvovanějších akcí pod širým nebem je v Otrokovicích bezesporu Májová pouť. Uskuteční se v úterý 1. května v parku před hotelem Baťov – Společenský dům od desáté hodiny ranní. Součástí květnového veselí bude tradičně Odemykání vody v přístavišti. Program, atrakce i občerstvení jsou připraveny pro všechny věkové kategorie.
Bc. Romana Stehlíková
23.4.2018Soutěž mladých cyklistů se konala opět na dopraváčku v Otrokovicích
Oblastní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů zná vítěze. V pátek 20. dubna se utkalo na dopravním hřišti v Otrokovicích rekordních patnáct soutěžních týmů. Soutěžilo se ve dvou kategoriích. První příčky obsadily Základní škola Tlumačov a opakovaně Základní škola Mysločovice.
Bc. Romana Stehlíková
19.4.2018Městská policie Otrokovice může zachránit život pomocí defibrilátoru
Dva nové automatizované externí defibrilátory převzal ve čtvrtek 19. dubna na služebně velitel Městské policie Otrokovice Tomáš Gromus. Zařízení jsou certifikována k použití pro laickou veřejnost a jsou určena pro případy resuscitace jak dospělých tak i dětí. Oba defibrilátory budou umístěny ve služebních vozidlech MP Otrokovice.
Bc. Romana Stehlíková
19.4.2018Ceny za letní koupání v Otrokovicích zůstávají i letos stejné
O tom, že se ceny venkovního koupání v Otrokovicích nezvýší, rozhodli radní na svém minulém jednání. Městské koupaliště Otrokovice bude veřejnosti otevřeno podle klimatických podmínek začátkem června a Rekreační oblast Štěrkoviště s tobogánem a dětskými brouzdališti mohou návštěvníci začít využívat tradičně zhruba o měsíc později.
Bc. Romana Stehlíková
19.4.2018Otrokovice budou mít digitální povodňový plán
Rozsáhlé povodně, které postihly v roce 1997 nejen Otrokovice, poukázaly na nutnost přijmout celou řadu opatření. Jedním z kroků bylo aktualizování stávajícího povodňového plánu, který Otrokovice přijaly v roce 2006. Nyní město přistoupilo k další zásadní aktualizaci. Digitální povodňový plán bude modernější, efektivnější a ve shodě s celostátním systémem.
Bc. Romana Stehlíková
19.4.2018Zasedání Zastupitelstva města Otrokovice
Ve čtvrtek 26. dubna 2018 od 16 hodin ve velkém sále Otrokovické BESEDY se koná 24. zasedání Zastupitelstva města Otrokovice.

Bližší informace o programu zasedání městského zastupitelstva naleznete na úřední desce Městského úřadu Otrokovice a také na internetových stránkách města www.otrokovice.cz v sekci úřední deska.
Lenka Kvapilová
18.4.2018Obyvatelé Otrokovic si připomenou pietním aktem konec války
Pietním aktem u památníku obětem druhé světové války na nám. 3. května si obyvatelé Otrokovic budou moci v středu 2. května připomenout 73. výročí ukončení největšího válečného konfliktu v dějinách lidstva. Zvána je široká veřejnost.
Bc. Romana Stehlíková
17.4.2018Małgorzata Bogucka představila své obrazy v Otrokovicích
Polská výtvarnice Małgorzata Bogucka přicestovala do Otrokovic, aby se v pondělí 16. dubna zúčastnila vernisáže své výstavy Kniha Markéty. Při této příležitosti pozdravila návštěvníky galerie a popsala vystavená výtvarná díla. Výstavu mohou zájemci zhlédnout v otrokovické galerii do 13. května. Vstup je zdarma.
Bc. Romana Stehlíková
17.4.2018Teplárna pokračuje ve spolupráci s městem Otrokovice
Předseda představenstva Teplárny Otrokovice Petr Jeník a starosta Otrokovic Jaroslav Budek podepsali dnes smlouvu o konkrétní podpoře na rok 2018. V rámci dohody o spolupráci poskytne letos teplárna městu čtvrt milionu korun.
Bc. Romana Stehlíková
17.4.2018Otrokovická BESEDA obleče nový kabát
Zateplení východní části budovy, nová fasáda, výměna nefunkčních oken nebo oprava střechy. Těmito úpravami v současné době prochází budova kongresového a kulturního centra Otrokovické BESEDY. Na rekonstrukci budou vynaloženy přibližně přes tři a půl miliónu korun. Část finančních prostředků bude čerpána z evropských fondů.
Bc. Romana Stehlíková
17.4.2018Vyhlášení výsledků Stavby roku 2017 se uskuteční opět v Otrokovicích
Soutěž Stavba roku Zlínského kraje vstoupila letos do svého šestnáctého ročníku. Za tu dobu organizátoři z krajské stavební společnosti Svazu podnikatelů ve stavebnictví ČR a České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě spolu s kolegy z České komory architektů a zástupců vedení Zlínského kraje hodnotili 539 staveb. Nad soutěží převzal záštitu hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.
Bc. Romana Stehlíková
17.4.2018Slunečné počasí přispělo k přivítání jara
V našem městě vítají Otrokovičané jaro tradičně na náměstí 3. května. V neděli 15. dubna se souběžně konalo Vítání jara a Farmářský den. Přišly stovky návštěvníků.
Bc. Romana Stehlíková
13.4.2018Žáci z otrokovických základních škol vyběhali přes 32 tisíc korun na podporu vzdělání v Africe
Letos poprvé se v Otrokovicích uskutečnila charitativní akce Běh pro Gambii. Smyslem bylo získání finančních prostředků pro zpřístupnění vzdělání dětí v africké Gambii. Běh se uskutečnil ve čtvrtek 12. dubna 2018 od 17 hodin v okolí Sportovního areálu Baťov.
Bc. Romana Stehlíková
13.4.2018V dubnu budou zahájeny práce na rekonstrukcích dvou mostů
Most u polikliniky přes řeku Dřevnici a most přes železnici mezi Otrokovicemi a Tlumačovem budou v následujících měsících procházet rekonstrukcí. Město Otrokovice bylo informováno Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD).
Bc. Romana Stehlíková
13.4.2018Podaří se snížit nehodovost v našem městě? Přijďte diskutovat
Každý z občanů města se může zapojit a podílet se na utváření bezpečného prostoru kolem nás. Centrum dopravního výzkumu Brno vypracovalo pro naše město Strategii bezpečnosti silničního provozu města Otrokovice na období 2018 – 2025 (dále Strategie BSP). Zapojte se a přispějte svým názorem k tomuto tématu. Veřejná beseda s názvem Vize nula se uskuteční ve středu 25. dubna od 16 hodin v obřadní síni otrokovické radnice.
Bc. Romana Stehlíková
13.4.2018Městskou sportovní halu už čekají jen dodělávky
Zejména sportovci se již nemohou dočkat znovu otevření sportovní haly v lokalitě Bahňák, která prošla významnou rekonstrukcí a modernizací. Poslední kontrolní den na staveništi haly určený pro zastupitele města se uskutečnil ve středu 11. dubna v poledne. Hlavní práce v souladu se smlouvou o dílo jsou již dokončeny, nyní se provádějí dokončovací a kompletační práce.
Bc. Romana Stehlíková
12.4.2018Den Země se slaví po celém světě, i v Otrokovicích
I v letošním roce připravilo DDM Sluníčko Den Země, který se uskuteční v parku před poliklinikou. Akce je určena především pro rodiny s dětmi. Těšit se můžete na přírodovědně zaměřené hry, ale i spoustu dalších atrakcí pro děti i dospělé. Den Země se bude konat v neděli 22. dubna 2018 od 15 do 18 hodin.
Bc. Romana Stehlíková
11.4.2018Polská výtvarnice bude vystavovat v otrokovické galerii
Małgorzata Bogucka, polská výtvarnice, scénáristka, kostymérka, kurátorka - žena mnoha zájmů a profesí navštíví Otrokovice. V městské galerii bude vystavovat svá výtvarná díla a osobně se zúčastní vernisáže, která se uskuteční v pondělí 16. dubna 2018 v 18 hodin. Zváni jsou milovníci kultury a výtvarného umění.
Bc. Romana Stehlíková
11.4.2018V Otrokovicích se uskutečnilo další veřejné setkání ke komunitnímu plánování
Projekt Komunitní plánování sociálních služeb na Otrokovicku (KPSS) vytváří a podporuje síť služeb odpovídající potřebám místních občanů, možnostem poskytovatelů a zadavatelů sociálních služeb. V rámci tohoto projektu se pořádají veřejná setkání, která mají za cíl najít shodu na tom, jak postupovat v oblasti poskytování sociálních služeb. Jedno z takových setkání se uskutečnilo v pondělí 9. dubna v Otrokovické BESEDĚ.
Bc. Romana Stehlíková
10.4.2018Řidičák si nově vyřídíte kdekoliv! Bez ohledu na trvalé bydliště
Hned několik novinek se připravuje pro žadatele řidičských průkazů. Od 1. července 2018 bude možné vyřídit žádost o vydání nového řidičského průkazu na kterémkoli úřadu obce s rozšířenou působností v České republice bez ohledu na místo trvalého bydliště žadatele. Nově s sebou nebudou muset žadatelé nosit dokladovou fotografii.
Bc. Romana Stehlíková
10.4.2018V nové obřadní síni se uskuteční den otevřených dveří
Svatební obřady, vítání občánků, slavnostní přijímání významných hostů nebo důležitá jednání. Nejen k těmto účelům slouží v Otrokovicích obřadní síň, která právě prošla zásadní rekonstrukcí. Podívat se na novou síň může veřejnost ve čtvrtek 19. dubna od 13 do 17 hodin.
Bc. Romana Stehlíková
6.4.2018Společnými jednáními dospěli ke shodě. Jihovýchodní obchvat Otrokovic má zelenou
Po sérii několika měsíčních jednání byl nalezen průnik zájmů ŘSD – Správa Zlín jako investora stavby D 5505 JV obchvat Otrokovic s vlastníky posledních nedořešených pozemků v jeho trase, bratry Milanem a Pavlem Gregůrkovými.
Bc. Romana Stehlíková
6.4.2018Otrokovické TICko nově nabízí turistikou známku
Letošní rok se nese ve znamení stoletého výročí vzniku Československé republiky. Turistické informační centrum Otrokovice k této příležitosti vydalo turistickou známku, která je již nyní na pultu informačního centra v budově Otrokovické BESEDY. Cena známky je 30 korun, počet známek není omezen.
Bc. Romana Stehlíková
6.4.2018Přijďte přivítat jaro a nakoupit si dobroty na farmářský trh
Propojit kulturní a gurmánské zážitky můžete v neděli 15. dubna na náměstí
3. května v Otrokovicích. Užijte si bohatý program městských akcí Vítání jara a Farmářského dne.
Bc. Romana Stehlíková

Zobrazeno je 25 z celkem 107 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 
 

Hlavní nabídka sekce

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém