Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI

Cesta: Titulní stránka > Město Otrokovice > Městské zpravodajství > Aktuální zprávy


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 86 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
27.6.2017Hledáme pěstouny, kteří poskytnou dětem domov
Logo Dejte dětem domov
Jsou mezi námi děti, které nemohou vyrůstat ve svých vlastních rodinách a od útlého dětství musí bojovat s nepřízní svého osudu. Sociální odbor pro tyto děti hledá pěstouny, kteří dětem poskytnou domov a dají jim možnost vyrůstat v rodině.
Bc. Romana Stehlíková
27.6.2017Na festivalu v Zawadzkiem byla dohodnuta další spolupráce
logo V4 partnerských měst
Uplynulý víkend v partnerském městě Zawadzkie byl ve znamení slavností. Každoroční festival Dni Gminy se uskutečnil ve dnech 24. a 25. července. Při této příležitosti se sešli představitelé všech partnerských měst V4 a dohodli další spolupráci pro občany našich měst.
Bc. Romana Stehlíková
26.6.2017Informace o uzavření Městského úřadu Otrokovice
logo města Otrokovice
V pátek 7. července 2017 bude z provozních důvodů Městský úřad Otrokovice uzavřen.
Upozorňujeme občany, že uzavřeny budou všechny budovy městského úřadu včetně městské knihovny.
Bc. Romana Stehlíková
23.6.2017Úspěchy kroužků aerobiku DDM Sluníčko Otrokovice – odloučené pracoviště Tlumačov 2017
Aerobic
Do kroužků aerobiku se v sezóně 2016/2017 přihlásilo celkem 103 členů. V září jsme děti rozdělili do skupin podle věkového průměru, který je daný na soutěže. Přivítali jsme také spoustu nových členů, kteří jsou velmi šikovní, a je radost s nimi pracovat. V kategorii do 7 let jsme měli 21 dětí ve věkovém rozmezí 5 – 8 let.
Bc. Romana Stehlíková
22.6.2017Knihobudka zpříjemní lidem volné chvíle na koupališti
Knihobudka
Ve čtvrtek 22. června byl spuštěn provoz knihobudky umístěné v areálu Městského koupaliště v Otrokovicích. Tato letní miniknihovnička vznikla ze starého regálu, který barvami rozveselili žáci ZUŠ Otrokovice.
Bc. Romana Stehlíková
22.6.2017Žáci otrokovických základních škol změřili síly při sportovním klání
Hromadná fotka všech soutěžících
Ani středeční vysoké teploty neodradily děti od sportování. 21. června se utkali žáci prvního stupně základních škol v atletických disciplínách ve Sportovním areálu Baťov. Měli příležitost ukázat rodičům a veřejnosti, jak sportují pod vedením trenérů během školního roku. Soutěžící probíhali obratnostní dráhou, házeli raketkou, skákali přes překážky a předvedli dovednosti s míčem.
Bc. Romana Stehlíková
21.6.2017Město nabízí pronájem prostor v centru města. Končí prodejna knih
knihkupectví
Město Otrokovice vyhlašuje výběrové řízení na pronájem prostor sloužících k podnikání nacházejících se v přízemí budovy č. p. 1790, ul. Hložkova, Otrokovice, který je součástí pozemku parc. č. st. 16/1 v k. ú. Otrokovice, o celkové výměře 99,90 m2. Dříve prostory sloužily k účelu prodejny knih a pro město Otrokovice bude výhodou zachování tohoto účelu v tomto místě za následujících podmínek:
Bc. Romana Stehlíková
21.6.2017Zasedání Zastupitelstva města Otrokovice - mimořádně již ve středu 28.06.2017
město Otrokovice
Mimořádně již ve středu 28. června 2017 od 16 hodin se ve velkém sále Otrokovické BESEDY uskuteční již devatenácté zasedání Zastupitelstva města Otrokovice.
Lenka Kvapilová
20.6.2017Polyfunkční komplex Atrium nabídne nové centrum pro nakupování i bydlení v Otrokovicích
Vizualizace Atria
Developerská společnost PMT ATRIUM připravila revitalizaci původně hotelového objektu. Obyvatelé i zájemci o nové bydlení se mohou těšit na příjemnou změnu, která oživí samotné srdce města.
Bc. Romana Stehlíková
20.6.2017V Otrokovicích uctili památku Josefa Valčíka, Marie Hrdličkové a Františka Hložka
Pomník Josefa Valčíka
Slavnostní položení kytic, zapálení svíček a uctění památky Josefa Valčíka, Marie Hrdličkové a Františka Hložka se uskutečnilo v Otrokovicích v pondělí 19. června v dopoledních hodinách za účasti zástupců města Otrokovice a dalších významných hostů. Osobně se dostavila také Vlasta Tkadlecová, neteř Josefa Valčíka.
Bc. Romana Stehlíková
16.6.2017Povodně před dvaceti lety stmelily obyvatele Otrokovic
beseda
Najít alespoň malé pozitivum na zkáze, která postihla nejen Otrokovice přesně před dvaceti lety, se podařilo účastníkům besedy s názvem „Za vodou aneb 20 let poté“, která se uskutečnila ve čtvrtek 15. června Otrokovické BESEDĚ. Ničivé povodně sebraly majetky, vzpomínky, ale i celé domovy stovkám rodin z Otrokovic. Z besedování vyplynulo, že v době krize, se umí Otrokovičané spojit a vzájemně si pomáhat.
Bc. Romana Stehlíková
16.6.2017V sobotu 24. června se koná MORAVIAMAN 2017. Informujeme o dopravním omezení
Fotografie místa dopravního omezení
V souvislosti s konáním mezinárodního závodu v triatlonu MORAVIAMAN 2017, který se uskuteční v sobotu 24. června 2017, bude na závodem dotčených silnicích plánované dopravní omezení. Hlavní zázemí závodu je v prostoru Rekreační oblastní Štěrkoviště a tratě zasahují do Kvasic, Střížovic, Trávníku a Tlumačova.
Bc. Romana Stehlíková
15.6.2017Cvičná evakuace v budově SENIORu C proběhla úspěšně
logo SENIORu
Ve čtvrtek 15. června 2017 v 10.30 hodin se v budově SENIORu C uskutečnila cvičná evakuace obyvatel.
Bc. Romana Stehlíková
13.6.2017Zkontrolujte si platnost řidičských průkazů
Ilustrační foto řidičského průkazu
Městský úřad Otrokovice doporučuje řidičům, aby si zkontrolovali platnost svých řidičských průkazů. Datum platnosti je uveden na přední straně řidičského průkazu v položce 4b. Statistiky hovoří jasně. Jen do konce roku si musí vyměnit řidičské průkazy ještě 1311 otrokovických řidičů.
Bc. Romana Stehlíková
13.6.2017Druhé místo v celostátní soutěži získali žáci z trávnické školy
Vítězové soutěže
U příležitosti Světového dne knihy a autorských práv vyhlásil Svaz českých knihkupců a nakladatelů společně s firmou Albatros Media soutěž pro třídní kolektivy základních škol s názvem Objevte své knihkupectví. Druhé místo ve své kategorii získali žáci ze Základní školy Trávníky.
Bc. Romana Stehlíková
12.6.2017NADĚJE opět zářila. Benefiční festival Jeden den přinesl přes třicet tisíc
Účastníci festivalu Jeden den
Stovky návštěvníků navzdory dopolednímu deštivému počasí přišly v sobotu do lanového centra v Otrokovicích podpořit umělce s handicapem i ty zdravé na 6. ročník open air festivalu Jeden den. Návštěvníci si tak mohli vychutnat koncerty studentů Gymnázia Otrokovice nebo skupiny Pass, večer pak Hudby Fryšták nebo Tomáše Mikulce.
Bc. Romana Stehlíková
8.6.2017Do kampaně Do práce na kole se zapojuje každým rokem více účastníků
společná fotografie
Již počtvrté se společně zapojili v měsíci květnu soutěžící z měst Zlín a Otrokovice a blízkého okolí v motivační kampani Do práce na kole 2017. Hlavním organizátor projektu spolek Auto*Mat spolupracoval letos s 33 městy po celé republice. Cílem soutěže je hravou formou přivést obyvatele měst k využívání šetrných způsobů dopravy a ulevit životnímu prostředí. Od loňska se mohou soutěže kromě cyklistů zúčastnit také běžci, chodci, vozíčkáři a ostatní, kteří jezdí do práce „na vlastní pohon“.
Bc. Romana Stehlíková
7.6.2017Výstavba skladu, zeleň a dopravní obslužnost byla hlavní témata besedy v Kvítkovicích
město Otrokovice
Čtvrté setkání vedení města Otrokovice s veřejností se uskutečnilo v budově hasičské zbrojnice pro obyvatele Kvítkovic a oblasti Letiště. Občané našeho města byli obeznámeni s plánem zřizování místních komisí, ale měli příležitost zeptat se osobně otrokovických radních na témata, kterými se zabývají a která je trápí. Besedy s veřejností se v letošním roce uskutečnily již ve všech částech města.
Bc. Romana Stehlíková
7.6.2017V Mateřské škole Otrokovice jsou volná místa
logo MŠO
Ve dnech 3. 5. - 4. 5. 2017 se uskutečnil zápis dětí do Mateřské školy Otrokovice. Pro školní rok 2017/2018 bylo přijato 124 dětí a stále zůstávají místa neobsazena.
Bc. Romana Stehlíková
2.6.2017Dvacet let od velké vody připomene i koncert skupiny Spirituál Kvintet
Pozvánka na Spirituál Kvintet
V letošním roce si připomíná řada měst velkou vodu, která se prohnala napříč Českou republikou v roce 1997. V Otrokovicích se při této příležitosti konají už od začátku roku akce mapující zkázu, kterou povodně přinesly. Vzpomínky na rok 1997 zakončí koncert skupiny Spirituál Kvintet. 15. června v 18 hodin jste zváni do Otrokovické BESEDY. Vstupné je dobrovolné. Výtěžek z koncertu poputuje do místní pobočky NADĚJE.
Bc. Romana Stehlíková
2.6.2017Teplárna podpoří akce města Otrokovice
Podpis smlouvy - Jaroslav Budek a Petr Jeník
Teplárna Otrokovice se bude opět významně podílet na akcích, které letos plánuje město Otrokovice. Předseda představenstva Teplárny Otrokovice Petr Jeník a starosta Otrokovic Jaroslav Budek podepsali dnes smlouvu o podpoře na rok 2017.
Bc. Romana Stehlíková
1.6.2017Největší letošní pěvecký talent je Katka Kratochvílová
Vítězky soutěže - Katka Kratochvílová, Natálka Zaoralová a Martina Ondrušková
Pátý ročník pěvecké soutěže „Otrokovice mají talent aneb hledá se otrokovický Goťák“ žáků základních škol a gymnázia se uskutečnil poslední květnový den v Otrokovické BESEDĚ. Letošní vítězkou je třináctiletá Kateřina Kratochvílová, která s písní You´ve Got a Friend od interpretky Carole King, získala první místo. Katka si zároveň získala přízeň obecenstva a byla jí udělena Cena diváků. Vítězka se tak automaticky dostává do semifinále soutěže Czechtalent 2017.
Bc. Romana Stehlíková
31.5.2017Město vyhlašuje 15. ročník soutěže "Naše město v květech a zeleni"
Propozice soutěže
Odbor rozvoje města MěÚ Otrokovice pod patronací starosty města Jaroslava Budka vyhlašuje 15. ročník tradiční soutěže "Naše město v květech a zeleni". Cílem této akce je podpořit a ocenit aktivitu obyvatel našeho města ve zlepšování a zkrášlování svého okolí.
Bc. Romana Stehlíková
31.5.2017Proč nemůže město informovat o mimořádných událostech okamžitě? Protože…
město Otrokovice
…při odpovědi na tuto otázku je potřeba nejprve zdůraznit, že existuje integrovaný záchranný systém (IZS). Prvotní úlohu při mimořádných událostech na území České republiky vždy plní složky IZS, tedy Hasičský záchranný sbor, Policie ČR a Zdravotnická záchranná služba. Součinnost obce nastupuje na základě požadavku ze strany velitele zásahu složky IZS, nečastěji pak HZS. Není úkolem obce, a při nejlepší vůli není ani v jejich silách, suplovat činnost profesionálních složek IZS.
Bc. Romana Stehlíková
30.5.2017Lidé mohou žádat o dotace na využití srážkové a odpadní vody
město Otrokovice
Dotace pro vlastníky či stavebníky rodinných a bytových domů na využití srážkové a odpadní vody v domácnosti i na zahradě:
Bc. Romana Stehlíková

Zobrazeno je 25 z celkem 86 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 
 

Hlavní nabídka sekce

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém