Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI

Cesta: Titulní stránka > Město Otrokovice > Městské zpravodajství > Aktuální zprávy


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 102 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
16.10.2017Uložit broučky k zimnímu spánku přišel rekordní počet dětí
Je nedělní říjnové odpoledne, slunce hřeje skoro jako v létě a na Bahňáku u přístaviště je pro děti připravena říše broučků. Každý dětský účastník je připraven splnit osm úkolů, aby na konci cesty mohl uložit broučka k zimnímu spánku. To byl sedmý ročník Uspávání broučků, který zaznamenal v Otrokovicích rekordní počet návštěvníků. Přišlo téměř 190 dětí a 180 dospělých!
Bc. Romana Stehlíková
16.10.2017Zkouška výstražného systému
Dnes 16. října v průběhu dopoledne bude probíhat na území celého města revize a zkouška slyšitelnosti výstražného systému. Zkouška se uskuteční postupně ve všech částech města.
Žádáme obyvatele Otrokovic o trpělivost.
Děkujeme za pochopení.
Bc. Romana Stehlíková
13.10.2017Obrazy ze života ve dřevě představí Josef Švehlík
Výtvarný spolek Rozumění zorganizoval k 80. narozeninám výtvarníka Josefa Švehlíka autorskou výstavu, na kterou zve širokou veřejnost. Ručně řezané figurky s motivem besedy u cimbálu od Josefa Kolečkáře doplní kolekce plastik jubilanta. Vernisáž se uskuteční v pondělí 23. října 2017 v 18 hodin v Městské galerii Otrokovice. Vstup je volný.
Bc. Romana Stehlíková
13.10.2017Město Otrokovice ve spolupráci s Nadačním fondem Jana Antonína Bati pořádá výtvarnou soutěž
Jan Antonín Baťa se narodil 11. března 1898. Příští rok uplyne 120 let od jeho narození a k této příležitosti se uskuteční ve Zlíně, Otrokovicích a Uherském Hradišti několikadenní konference pod názvem „Budování baťovských továren a měst v Československu a ve světě“. Součástí pocty tomuto významnému podnikateli je vyhlášení výtvarné soutěže pro žáky základních škol.
Bc. Romana Stehlíková
12.10.2017Stop zápachu pokračuje. Krajský úřad stanovil podmínky společnosti MAT
Další výsledek soustředěného tlaku města Otrokovice směřujícího k zabránění zápachu na Bahňáku je nadosah. Ve středu 11. října 2017 byl na otrokovickou radnici doručen dopis České inspekce životního prostředí, ve kterém jsou popsány konkrétní podmínky, které musí původce zápachu společnost MAT nejpozději v průběhu roku 2018 splnit.
Bc. Romana Stehlíková
12.10.2017Opatrnosti při uzavírání smluv není nikdy dost
Nabízíme pár užitečných rad, například jak předejít uzavření smlouvy, kterou jste vlastně uzavřít vůbec nechtěli. Nebo, jak se chránit před nepoctivci ve svém domově.
Bc. Romana Stehlíková
11.10.2017Memoriál MUDr. Podmolíka zve k účasti širokou veřejnost
Přijďte v sobotu 4. listopadu 2017 rozběhat vaši firmu, úřad, oddíl, rodinu a přátele na
XVIII. ročník Memoriálu MUDr. Josefa Podmolíka v půlmaratonu, štafetovém půlmaratónu dospělých a mládežnických smíšených družstev, běžecký závod mladšího a staršího žactva, firem, institucí, rodin a přátel.
Bc. Romana Stehlíková
10.10.2017Otrokovičtí se ani příští rok nudit nebudou
Alespoň jedna kulturní, společenská nebo sportovní akce v měsíci se uskuteční v Otrokovicích během příštího roku. Seznam některých významných akcí, které pořádá pro město Otrokovická BESEDA, schválili členové Rady města Otrokovice na svém posledním jednání.
Bc. Romana Stehlíková
10.10.2017Vandalové, styďte se!
Co může vést člověka k tomu, aby ničil veřejný majetek? Neznámý vandal si dal nelehkou práci s odstraněním pamětní desky z kamene u páteřní cyklostezky podél řeky Dřevnice. Desku našla kolemjdoucí dáma a odevzdala na informace Městského úřadu Otrokovice.
Bc. Romana Stehlíková
10.10.2017Město Otrokovice ve spolupráci s Nadačním fondem Jana Antonína Bati pořádá výtvarnou soutěž
Soutěž „Budování baťovských továren a měst v Československu a ve světě při příležitosti 120. výročí narození Jana Antonína Bati“ je součástí doprovodného programu konference se stejným názvem.
Bc. Romana Stehlíková
9.10.2017Město nechá opravit komunikace v okolí polikliniky
Téměř dva a čtvrt milionu korun vynaloží otrokovická radnice na opravy okolí Městské polikliniky Otrokovice. Úpravy se dotknou komunikací, chodníků a parkovacích stání. Tak rozhodli otrokovičtí radní na svém posledním jednání.
Bc. Romana Stehlíková
9.10.2017Deštivé „Do práce na kole“ soutěžící neodradilo
Do práce na kole. To je už tradiční jarní soutěž cyklistů, chodců i bruslařů, kteří se do práce dostávají takzvaně po svých. Letos připravili organizátoři novinku, zářijovou výzvu. Ta se uskutečnila během Evropského týdne mobility v termínu od 16. do 22. září. Ačkoli počasí právě v tomto týdnu moc cyklistice nepřálo, zapojilo se do této výzvy na 2 662 účastníků z celé ČR.
Bc. Romana Stehlíková
6.10.2017Čteme s mámou, čteme s tátou, čteme s knihovnou. To bylo letošním mottem Týdne knihoven
Celorepubliková akce Týden knihoven je u konce. V téměř osmnáctitisícových Otrokovicích se knihovnice zaměřují zejména na novou generaci čtenářů. Cílí ale také na pravidelné návštěvníky knihovny a připravují pro ně každoročně celou řadu výhod. Výsledkem akce jsou stovky nově zaregistrovaných čtenářů, jiní si odnesli knihy za desetikorunu, další využili třeba knihovnické amnestie.
Bc. Romana Stehlíková
6.10.2017Dům dětí a mládeže Sluníčko nabídne v říjnu bohatý program
Pracovníci DDM Sluníčko Otrokovice připravili pro veřejnost v měsíci říjnu celou řadu zajímavých akcí. Těšit se můžete třeba na Den otevřených dveří, Uspávání broučků, závody RC aut nebo Strašidelný halloween.
Bc. Romana Stehlíková
5.10.2017Cvičný požární poplach s evakuací obyvatel v budově SENIORu B proběhl úspěšně
Ve čtvrtek 5. října 2017 v 9:30 hodin se v budově SENIORu B uskutečnil cvičný požární poplach s evakuací obyvatel.
Bc. Romana Stehlíková
5.10.2017Místostarosta králem. Ve čtvrtek pasoval žáky na čtenáře
V týdnu od 2 - 6. října 2017 se koná každoroční akce Týden knihoven. Městská knihovna Otrokovice připravila k této příležitosti celou řadu akcí pro všechny příznivce literatury, knih a četby. Mimo jiné byli žáci základních škol pasování na čtenáře.
Bc. Romana Stehlíková
4.10.2017Městská sportovní hala prochází proměnou
Každou první středu v měsíci se mimo pravidelné týdenní kontrolní dny mohou scházet představitelé a zastupitelé města na staveništi Městské sportovní haly Otrokovice. Zástupce zhotovitele a hlavní stavbyvedoucí informují vedení otrokovické radnice o aktuální situaci na stavbě a postupu prací. Ve středu 4. října se uskutečnil další kontrolní den. Práce na rekonstrukci sportovní haly začaly koncem dubna letošního roku.
Bc. Romana Stehlíková
4.10.2017V České republice probíhá první průzkum dopravního chování obyvatel
V současné době se koná v celé České republice doposud nejrozsáhlejší průzkum zaměřený na dopravu a její budoucnost. Na území města Otrokovice se průzkum dotkne 112 domácností, v rámci ORP Otrokovice budou zahrnuty obce Bělov, Tlumačov a Napajedla. Celkem navštíví tazatelé na území ORP Otrokovice 252 domácností.
Bc. Romana Stehlíková
3.10.2017Kraj vyhlásil další kolo kotlíkových dotací, příjem žádostí zahájí 25. října
Druhé kolo tzv. kotlíkových dotací vyhlásil dnes Zlínský kraj. Pro žadatele z kraje je připraveno celkem 155,340 milionu korun, příjem žádostí bude zahájen 25. října. Výzva, formulář žádosti i další důležité informace jsou zveřejněny na úřední desce i na webu Zlínského kraje v sekci „Kotlíkové dotace“. O poskytnutí, či neposkytnutí podpory rozhodnou rada a zastupitelstvo kraje v lednu nebo únoru příštího roku.
Bc. Romana Stehlíková
2.10.2017Bydlení pro sociálně slabé
Město Otrokovice zahájilo v letošním roce realizaci projektu „Pilotní ověření sociálního bydlení v Otrokovicích“, který je financován z Operačního programu Zaměstnanost.
Bc. Romana Stehlíková
10.10.2017Výběrové řízení na prodej osobního automobilu
Fabia Combi Classic, registrační značka 1Z6 6364
Bc. Romana Stehlíková
10.10.2017Výběrové řízení na prodej osobního automobilu
Fabia Combi Classic, registrační značka 1Z6 6363
Bc. Romana Stehlíková
27.9.2017Technické služby pečují o naše město
V letních měsících pracovníci Technických služeb Otrokovice nelenili. Uskutečnili nátěry sloupů a výměnu svítidel lamp veřejného osvětlení, zajišťovali úklidové práce a vysadili na území Otrokovic téměř 14 tisíc nových rostlin.
Bc. Romana Stehlíková
27.9.2017Charita pořádá Den otevřených dveří
Navštívit sociální služby, které jsou poskytovány lidem v seniorském věku, rodinám s dětmi, lidem bez domova a lidem ve finanční nouzi a zjistit, jak tyto služby fungují, budou mít možnost návštěvníci Charity sv. Anežky Otrokovice. Ve čtvrtek 5. října 2017 od 9 do 15 hodin pořádá otrokovická Charita sv. Anežky akci Den otevřených dveří.
Bc. Romana Stehlíková
26.9.2017Petice nebyla iniciována nadarmo! Petičnímu výboru byla přislíbena další opatření ke zmírnění zápachu ve městě
Další odpověď od Krajského úřadu Zlínského kraje obdržel člen petičního výboru „Petice k řešení obtěžujícího zápachu v otrokovické části Bahňák“ Jaroslav Budek. V korespondenci jsou uvedena další opatření, která mají zamezit zápachu na Bahňáku. Petice s více než 2700 podpisy byla předána na krajský úřad koncem srpna 2017.
Bc. Romana Stehlíková

Zobrazeno je 25 z celkem 102 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 
 

Hlavní nabídka sekce

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém