Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI

Cesta: Titulní stránka > Město Otrokovice > Městské zpravodajství > Aktuální zprávy


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 85 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
22.3.2017Registrace do soutěže Do práce na kole 2017 je v plném proudu
logo DPNK 2017
Zaregistrujte se do motivační soutěže Do práce na kole 2017 na www.dopracenakole.cz co nejdříve – vyplatí se to! Jen do 2. dubna zaplatíte nejnižší účastnický poplatek a budete mít jistotu, že své soutěžní triko z biobavlny dostanete jako první. Registrovat se můžete ještě v průběhu celého dubna. Ale pozor, účastnický poplatek postupně roste.
Bc. Romana Stehlíková
22.3.2017Motorkáři zahájí sezonu bezpečnostní akcí RESTART 2017
Motocykly na otrokovickém náměstí
Zahájit motorkářskou sezonu a připomenout, že ohleduplnost na silnicích znamená zároveň bezpečnost. To je hlavním cílem akce MOTOBESIP 2017 – RESTART 2017, která bude zahájena na otrokovickém náměstí v sobotu 15. dubna 2017 od 12 hodin. Na netradiční podívanou je zvána široká veřejnost.
Bc. Romana Stehlíková
22.3.2017Hledáte brigádu? Přijmeme brigádníky na letní prázdninovou brigádu v Otrokovicích
koupaliště
Jedná se o pracovní pozice:
• Plavčík na městském koupališti
• Výběr vstupného na Rekreační oblasti Štěrkoviště
• Dohled u toboganu na Rekreační oblasti Štěrkoviště
Bc. Romana Stehlíková
22.3.2017Začátkem května se uskuteční zápis dětí do Mateřské školy Otrokovice
logo MŠO
Mateřská škola Otrokovice vyhlašuje na školní rok 2017 - 2018 každoroční zápis dětí. Ten se uskuteční ve všech šesti budovách Mateřské školy ve dnech 3. – 4. května 2017 vždy od 10:00 do 16:00 hodin.
Bc. Romana Stehlíková
21.3.2017V Otrokovicích uctí památku Tomáše Bati
Socha T. Bati v parku před hotelem Společensk dům
Přesně 141 let uplyne 3. dubna 2017 ode dne, kdy se ve Zlíně narodil Tomáš Baťa, člen sedmé generace ševců. Toto výročí si otrokovičtí občané připomenou v pondělí 3. dubna v 11 hodin u sochy tohoto významného průmyslníka, v parku před hotelem Baťov.
Bc. Romana Stehlíková
20.3.2017Jedním z nejkrásnějších měst Čech a Moravy jsou i Otrokovice
socha v parku před hotelem Společenský dům
To vyplývá z opětovného umístění v soutěži, ve které rozhodují svým hlasováním občané Česka. Již od roku 2010 Otrokovice získávají ocenění a umísťují se v první desítce mezi přihlášenými městy.
Bc. Romana Stehlíková
17.3.2017V dubnu město rozkvete narcisy a tulipány
narcisy
Téměř osmnáct tisíc okrasných květin vysázeli pracovníci Technických služeb Otrokovice po celém městě. V dubnu mohou obyvatelé a návštěvníci Otrokovic očekávat pestrobarevnou škálu rozkvetlých květin ve všech částech našeho města.
Bc. Romana Stehlíková
17.3.2017V Otrokovicích právě probíhá celoplošná deratizace
potkan
Odbor rozvoje města Městského úřadu Otrokovice oznamuje, že od 15. března do 30. dubna 2017 probíhá na území města jarní etapa celoplošné deratizace, prováděná společností SERVIS 3xD spol. s r.o., Olomouc. V této souvislosti upozorňujeme občany, že mohou na odbor rozvoje města nahlásit případná ohniska výskytu hlodavců (nory, uhynulé hlodavce, aj.).
Bc. Romana Stehlíková
17.3.2017Roztančete Česko! Soutěžící Czech Dance Tour 2017 míří do Otrokovic
Promo fotografie Czech Dance Tour 2017
Rytmus. Energie. Chuť vítězit. Motto projektu Czech Dance Tour se pokusí naplnit tanečníci, trenéři a návštěvníci regionálního kola soutěže, které se uskuteční ve sportovní hale na Štěrkovišti v Otrokovicích 2. dubna 2017. Zahájení soutěže bude v 11 hodin. Veřejnost je srdečně zvána.
Bc. Romana Stehlíková
15.3.2017Cestovatel Miroslav Náplava se podělí o své zážitky ze zemí jižní Afriky
Pozvánka
Spisovatel, editor, šéfredaktor interaktivního magazínu Srdcaři.cz a režisér Miroslav Náplava přicestuje ve čtvrtek 30. března do Otrokovic. Netradiční zážitky představí cestovatel prostřednictvím projekce s názvem Srdcaři v Africe. Přijďte strávit příjemné odpoledne do Městské galerie Otrokovice, kde se budete mít možnost s Miroslavem Náplavou od 16 hodin osobně setkat a poslechnout si zážitky z jeho cest. Vstup je volný.
Bc. Romana Stehlíková
15.3.2017Místostarosta předal osvědčení pracovníkům DDM Sluníčko
Pracovníci DDM Sluníčko
Osvědčení „Pedagog volného času vykonávající dílčí pedagogickou činnost“ pro externí pedagogy v zájmovém vzdělávání předal minulý týden místostarosta města Jiří Veselý externím pracovníkům ve Zlínském kraji. Slavnostní předávání se uskutečnilo v obřadní síni otrokovické radnice.
Bc. Romana Stehlíková
15.3.2017Základní škola TGM otvírá dveře veřejnosti
logo ZŠ TGM
Ve středu 22. března 2017 se v průběhu dne otevřou dveře rodičům, prarodičům a všem, kteří si chtějí prohlédnout prostory Základní školy T. G. Masaryka v Otrokovicích. Během prvních dvou hodin mohou návštěvníci vidět děti přímo ve vyučovacích hodinách. Všimnou si, jak pracují, jak se hlásí a zapojují do aktivit v rámci vyučování.
Bc. Romana Stehlíková
14.3.2017Dvojnásobnou Mistryní České republiky v gymnastickém aerobiku pro rok 2017 v seniorské kategorii se stala otrokovická Barbora Karlíková
Barbora Karlíková
O uplynulém víkendu se ve zlínské sportovní hale konal již 11. ročník mezinárodních závodů v gymnastickém aerobiku "CZECH AEROBIK OPEN", v rámci kterého byly rozděleny také tituly Mistryň České republiky pro rok 2017. Barbora Karlíková přivezla do Otrokovic zlato.
Bc. Romana Stehlíková
14.3.2017Zlínský kraj rozdělí další kotlíkové dotace, příjem žádosti odstartuje 19. dubna
Kouřící komín
Vyhlášení druhého kola tzv. kotlíkových dotací schválila Rada Zlínského kraje. Mezi žadatele rozdělí 34,4 milionu korun. Tyto peníze se kraji podařilo jednak dodatečně získat od Ministerstva životního prostředí a také úsporami dosaženými při první vlně kotlíkových dotací v loňském roce. Výzva k předkládání žádostí bude zveřejněna 15. března na webových stránkách kraje.
Bc. Romana Stehlíková
14.3.2017Obhájí letos Aerobic DDM Sluníčko Otrokovice mistrovský titul?
logo DDM Sluníčko
Také letos se vydatně naplnil zájmový útvar aerobiku, který se vydává za další reprezentací a obhajobou mistrovství ČR. V letošním školním roce cvičí a trénuje v Tlumačově pod vedením Hany Hlobilové více jak stovka dětí, žáků i dospělých.
Bc. Romana Stehlíková
10.3.2017V Otrokovicích se sešli akcionáři společnosti Vodovody a kanalizace Zlín
logo města Otrokovice
Na čtvrtek 9. března svolalo město Otrokovice pracovní setkání zástupců akcionářů společnosti Vodovody a kanalizace Zlín (Vak Zlín). Cílem setkání bylo shrnutí dosavadních postupů a postojů měst Otrokovice, Fryštáku a dalších obcí a srovnání informační hladiny všech zástupců veřejného sektoru.
Bc. Romana Stehlíková
10.3.2017Senioři z Baťova oslavili příchod jara merendou
merenda
Jako oslavu přicházejího jara uspořádali v úterý 7. března 2017 senioři z klubu důchodců na Baťově „Maškarní merendu“. A oslava to byla jako již tradičně zábavná a pestrá. Seniory přišel pozdravit i místostarosta města Otrokovice Jiří Veselý společně s pracovnicemi odboru sociálního.
Bc. Romana Stehlíková
10.3.2017Naděje v Otrokovicích otevřela novou službu
kuchyň v novém bytě - chráněné bydlení
Za účasti představitelů politického a duchovního života města Otrokovice, odborné veřejnosti a dalších pozvaných hostů otevřela 8. března otrokovická pobočka Naděje novou službu pro lidi s handicapem. Spektrum sociálních služeb, které jsou na území města Otrokovice poskytovány lidem s mentálním a kombinovaným postižením, se tak rozrůstá o další službu – chráněné bydlení komunitního typu.
Bc. Romana Stehlíková
10.3.2017Otrokovice se připojily k mezinárodní kampani Vlajka pro Tibet
Tibetská vlajka
V pátek 10. března zavlála na budově otrokovické radnice tibetská vlajka jako vyjádření podpory ochrany lidských práv Tibeťanů. Kampaň Vlajka pro Tibet má především symbolický charakter a jedná se o vyjádření solidarity s Tibeťany.
Bc. Romana Stehlíková
8.3.2017Starosta představil veřejnosti novinku. Budeme zřizovat komise pro místní části
Vedení města Otrokovice s veřejností
První beseda vedení města s veřejností v plánované sérii setkání se uskutečnila v úterý 7. března v domě s pečovatelskou službou na Trávníkách. Diskutovat s občany přišli zástupci města v čele se starostou Jaroslavem Budkem.
Bc. Romana Stehlíková
8.3.2017Otrokovická teplárna přispěla ke snížení dopadů smogu
TOT
Zlínský kraj několikrát v letošní zimě trápil smog a kvůli vysokým koncentracím prachu v ovzduší musela být vyhlášena regulace. Na zhoršené kvalitě ovzduší se nejvíce podílela doprava a lokální topeniště. Otrokovická radnice se zajímala, jaká opatření v oblasti ekologizace činí Teplárna Otrokovice.
Bc. Romana Stehlíková
8.3.2017Začínají registrace do 7. ročníku soutěže Do práce na kole
Letošní trička kampaně Do práce na kole
Se začátkem března startují po celém Česku registrace do soutěže Do práce na kole. Cílem kampaně je hravou formou přivést obyvatele měst k využívání šetrných způsobů dopravy, ulevit životnímu prostředí a také vnést více radosti a pohybu do běžného pracovního dne. Stačí jen vytvořit týmy o 2-5 lidech a během května pak co nejčastěji jezdit do práce „na vlastní pohon“. Od loňska se mohou soutěže zúčastnit také běžci, chodci, vozíčkáři a jezdit se bude i na koloběžkách, bruslích a longboardech.
Bc. Romana Stehlíková
8.3.2017Starostové obcí ve správním obvodu Otrokovic jako obce s rozšířenou působností se sešli s krajským náměstkem hejtmana pro dopravu
Starostové, zástpci ZK a další hosté
Lze omezit tranzitní kamionovou dopravu při průjezdu obcemi? Podaří se osvobodit otrokovický obchvat od poplatku? Opraví se kruhový objezd na Bahňáku? Nad těmito a dalšími otázkami diskutovali v úterý 7. března starostové obcí s rozšířenou působností Otrokovice, zástupci Zlínského kraje a otrokovické radnice na půdě Městského úřadu Otrokovice.
Bc. Romana Stehlíková
7.3.2017Od června se uvolní prostory na náměstí 3. května
Směnárna - prostor k pronájmu
Město Otrokovice vyhlašuje výběrové řízení na pronájem prostor sloužících k podnikání nacházejících se v přízemí budovy č. p. 1465, nám. 3. května, Otrokovice, nacházející se na pozemku parc. č. st. 3057/1 v k. ú. Otrokovice, o celkové výměře 88,26 m2. Prostory naposledy sloužily k účelu nájmu jako provozovna směnárny. Město Otrokovice vyhlašuje výběrové řízení za následujících podmínek:
Bc. Romana Stehlíková
7.3.2017Výtvarné práce žáků základních a mateřských škol zaplavily městskou galerii
žáci ZŠ, kteří se zapojili do výtvarné výstavy Pod hladinou
Přehlídka výtvarných prací Pod hladinou je jednou z připomínek povodní, které se prohnaly nejen Otrokovicemi přesně před dvaceti lety. K této příležitosti byla v pondělí 6. března v městské galerii zahájena výstava výtvarných prací žáků základních a mateřských škol obcí s rozšířenou působností Otrokovice. Součástí podvečera bylo vyhlášení vítězů literární soutěže na téma vztahující se k vodě.
Bc. Romana Stehlíková

Zobrazeno je 25 z celkem 85 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 
 

Hlavní nabídka sekce

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém