Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI

Cesta: Titulní stránka > Město Otrokovice > Městské zpravodajství > Aktuální zprávy


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 153 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 7  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
28.3.2020Od 28. března platí zákaz návštěv ve zdravotnických zařízeních
Ministerstvo zdravotnictví vydalo další mimořádné opatření, kterým od 28. března 2020 nařizuje všem poskytovatelům zdravotnických zařízení zákaz návštěv, kde je poskytována lůžková péče a zakázána je také přítomnost třetí osoby u porodu.
Bc. Romana Stehlíková
27.3.2020Učitelé oslaví svůj svátek v sobotu
V letošním roce připadá Den učitelů 28. březen na sobotu. V Otrokovicích každým rokem na počest učitelů pořádá radnice akci Oceňování pedagogickým pracovníků. Vzhledem k současné situaci se předání ocenění nejlepším učitelům roku 2019 odkládá na neurčito.
Bc. Romana Stehlíková
27.3.2020Od 27. března je povolen provoz zámečnictvím, automobilovým myčkám a dalším službám
Ministerstvo zdravotnictví vydalo další mimořádné opatření, kterým od 27. března 2020 rozšiřuje výjimky ze zákazu maloobchodního prodeje a prodeje služeb. Základní zákaz maloobchodního prodeje a prodeje služeb zůstává, ale doplňují se nové výjimky ze zákazu.
Bc. Romana Stehlíková
27.3.2020Od 30. března bude omezena provozní doba předprodeje jízdenek
Dopravní společnost Zlín-Otrokovice oznámila otrokovické radnici, že od pondělí 30. března 2020 dochází k omezení provozní doby předprodeje jízdenek v Otrokovicích, v ulici Tylova (obchodní dům). Nová provozní doba bude Po – Pá 10:00 – 12:00, 12:30 – 16:00.
Bc. Romana Stehlíková
26.3.2020Dobrovolníci roznesli seniorům 500 bavlněných roušek
S žádostmi o doručení roušky až domů se mohou v Otrokovicích obrátit na městský úřad senioři nad 65 let. Tento servis může město poskytovat díky pomoci skautů a dalších dobrovolníků.
Bc. Romana Stehlíková
26.3.2020Nevíte si rady s odkladem hypoték a dalších svých závazků? Poradíme vám
Současný nouzový stav s sebou přináší u mnoha lidí ztrátu příjmů. Často jsou tito lidé zatíženi závazky, většinou ve formě hypoték. Pracovníci Dluhového poradenství Samaritán jsou připraveni vám pomoci.
Bc. Romana Stehlíková
24.3.2020O děti zaměstnanců integrovaných záchranných složek se postarají v Základní škole TGM
Až sto dvacet dětí může od pondělí 23. března 2020 přijmout otrokovická Základní škola T. G. Masaryka. Rozhodl o tom na základě žádosti starostky Otrokovic Hany Večerkové hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. Provoz školy bude pro děti zaměstnanců integrovaných záchranných složek zajištěn po dobu trvání nouzového stavu.
Bc. Romana Stehlíková
24.3.2020Zákaz vycházení je prodloužen do 1. dubna
Mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví se prodlužuje do 1. dubna 2020 zákaz volného pohybu osob na území České republiky.
Bc. Romana Stehlíková
24.3.2020Informace České pošty: Podání doporučených zásilek na poštách od 23. 3. 2020
S ohledem na maximální snahu urychlit a zjednodušit v současné době zpracování a doručování Doporučených zásilek Česká pošta, s.p. oznamuje zákazníkům, že v případech, kdy chtějí zásilku podat jako Doporučené psaní (v klasické formě obálky, příp. v obálce DL), musí uvést na zásilku dispozice:
 „Nevracet, vložit do schránky“ a
 „Neukládat“.
Bc. Romana Stehlíková
24.3.2020V samoobsluhách musí být k dispozici jednorázové rukavice
Mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví se od 24.03.2020 do 1. dubna 2020 stanovuje nová povinnost samoobslužných maloobchodních prodejen potravin bezplatně zákazníkům u každého vchodu poskytovat jednorázové rukavice. Samozřejmostí by mělo být, aby zákazníci poskytnuté rukavice při nákupu v prodejně použili a následně je vyhodili.
Bc. Romana Stehlíková
24.3.2020Vláda opět změnila časy nákupů pro seniory
Mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví se od 25. března 2020 opět mění vyhrazené nákupní časy pro seniory. Ruší se čas od 7 do 9 hodin a je nahrazen časem 8 až 10 hodin.
Bc. Romana Stehlíková
24.3.2020SENIOR Otrokovice informuje veřejnost
Vedení SENIOR Otrokovice, p. o. děkuje všem občanům a rodinám našich uživatelů, kteří nám výrazně pomáhají zvládat preventivní opatření proti šíření koronaviru COVID-19 šitím roušek, dodáváním materiálu na šití, kontaktem se svými blízkými.
Bc. Romana Stehlíková
23.3.2020UPOZORNĚNÍ PRO CESTUJÍCÍ: Od úterý 24. března dojde k dalším omezením ve veřejné dopravě
V souvislosti s vládním nařízením spočívajícím v omezení pohybu osob v České republice a z důvodu razantního snížení počtu cestujících ve veřejné dopravě, bude ve Zlínském kraji s platností od úterý 24. 3. 2020 do odvolání provoz všech autobusových regionálních linek zajišťovaných krajem veden podle jízdních řádů, které platí o vánočních prázdninách.
Bc. Romana Stehlíková
23.3.2020Děkujeme dobrovolníkům
Stále se šířící pandemie koronaviru vyvolala v mnohých lidech pocit sounáležitosti. Jen v Otrokovicích se do dobrovolnických činností zapojila celá řada lidí, spolků a organizací. Za to jim všem patří velké poděkování.
Bc. Romana Stehlíková
23.3.2020Vláda dočasně pozastavila proces přechodu televizního vysílání z DVB-T na DVB-T2
Nařízením vlády vydaným 19. března 2020 se dočasně přerušuje přechod zemského digitálního televizního vysílání ze standardu DVB-T na DVB-T2. Tento přechod na nový vysílací televizní standard s vysokým rozlišením měl být původně završen do poloviny letošního roku.
Bc. Romana Stehlíková
23.3.2020Zápis do škol se uskuteční bez účasti dětí
Zápis do všech tří otrokovických základních škol bude probíhat v době od 1. do 9. dubna 2020 bez osobní účasti dětí. Uskuteční se pouze formální část zápisu. Motivační část, při které se děti seznámí s prostředím školy, učiteli, budoucími spolužáky, se bude konat dodatečně, pokud to situace dovolí.
Bc. Romana Stehlíková
22.3.2020Prokazování totožnosti v době nouzového stavu
Po dobu nouzového stavu je možné prokazovat totožnost i občankou nebo pasem, kterým skončila platnost po 1. březnu 2020. Více se dočtete ve Stanovisku Ministerstva vnitra ČR. Připomínáme, že níže uvedené se týká pouze doby vyhlášeného NOUZOVÉHO STAVU.
Bc. Romana Stehlíková
22.3.2020Omezení provozu předprodejů MHD
V důsledku koronavirové pandemie a výrazně menšího pohybu občanů na veřejnosti i snížené poptávce po službách MHD omezuje Dopravní společnost Zlín – Otrokovice dočasně otvírací doby svých předprodejních míst.
Bc. Romana Stehlíková
20.3.2020Doporučení, jak nakládat s odpadem v době pandemie
Občané v karanténě nebo s potvrzeným onemocněním koronaviru by měli veškerý odpad ukládat do pytlů, a ty následně ukládat do směsného komunálního odpadu.
Bc. Romana Stehlíková
20.3.2020Otrokovická radnice zřizuje rouškovou pasáž
Od pátku 20. března si v Otrokovicích mohou občané před první budovou Městského úřadu Otrokovice v tzv. ROUŠKOVÉ PASÁŽI bezplatně vyzvednout bavlněnou roušku. Roušky budou průběžně doplňovány ze zásob, které šijí městem organizovaní dobrovolníci. „Prosíme však o pochopení, pokud by bylo zrovna prázdno,“ řekla starostka Hana Večerková.
Bc. Romana Stehlíková
20.3.2020Hlášení informací rozhlasem se upravuje. Bude probíhat jen v případě změny
Místním rozhlasem budou v Otrokovicích v souvislosti s koronavirovou situací vyhlašovány informace nově pouze jedenkrát denně, a to jen v případě podstatné změny. Zaregistrovaným občanům budou informace také rozesílány formou SMS zprávy.
Bc. Romana Stehlíková
20.3.2020Lidem nad 65 let město poskytne roušku
Od pondělí 23. března bude otrokovická radnice připravena poskytnout bavlněnou roušku lidem nad 65 let. Papírové letáky s telefonním číslem budou obyvatelům distribuovány do schránek během víkendu. Tuto službu budou ve spolupráci s městem zajišťovat otrokovičtí skauti.
Bc. Romana Stehlíková
20.3.2020Vláda schválila příspěvek pro osoby samostatně výdělečně činné
Vláda České republiky vydala 19. března ve Sbírce zákonů usnesení o dalších krizových opatřeních v souvislosti se šířením koronaviru. Plné znění dokumentu je uvedeno v příloze zprávy. Doporučujeme občanům, aby pravidelně sledovali zprávy v médiích.
Bc. Romana Stehlíková
20.3.2020Lidé budou moct čerpat náhradu za ošetřovné po celou dobu uzavření škol pro děti až do 13 let
Ošetřovné pro zaměstnance bude propláceno i po zákonem stanovených 9 dnech. A to po celou dobu, kdy budou uzavřené školy i jiná dětská zařízení. Nárok na něj budou mít po dobu mimořádných opatření také rodiče s dětmi do 13 let. Změny schválila 19. 3. 2020 vláda. Jde o samostatný zákon, který slouží jako dočasné opatření reagující na situaci ohledně koronaviru. Po skončení této mimořádné situace budou opět platit původní pravidla pro nárok na ošetřovné.
Bc. Romana Stehlíková
19.3.2020Výzva občanům – slyšitelnost rozhlasu
Vážení občané, město Otrokovice v těchto dnech využívá k informování obyvatel všechny dostupné prostředky včetně místního rozhlasu – integrovaného výstražného a varovného systému. Žádáme vás, abyste v případě špatné slyšitelnosti rozhlasu ve vaší lokalitě zasílali tyto podněty na mailovou adresu:
zakopal@muotrokovice.cz
Bc. Romana Stehlíková

Zobrazeno je 25 z celkem 153 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 7  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Hlavní nabídka sekce

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém