Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI

Cesta: Titulní stránka > Město Otrokovice > Městské zpravodajství > Aktuální zprávy


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 86 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3 4  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
31.8.2020Veřejnost má možnost diskutovat o plánu rozvoje sportu v Otrokovicích
Zajímá vás, jakým směrem se bude ubírat sport v Otrokovicích v následujících deseti letech? Město Otrokovice uspořádalo veřejné projednání dokumentu „Strategický plán rozvoje sportu pro město Otrokovice do roku 2030“, které se uskuteční ve středu 30. září 2020 v 16 hodin v kinosálu Otrokovické BESEDY. Sportovní veřejnost je srdečně zvána.
Bc. Romana Pastuszková
31.8.2020Od září si můžete zaběhat na novém tartanovém povrchu atletického oválu
Počínaje nedělí 6. září 2020 bude veřejnosti umožněno zdarma užívat ke kondičnímu běhu nový tartanový povrch položený na atletickém oválu Nového stadionu.
Bc. Romana Pastuszková
28.8.2020Od 1. září musí mít roušky jak zaměstnanci, tak návštěvníci úřadu
Ministerstvo zdravotnictví, s účinností od 1. září 2020 pro celé území státu, vydalo mimořádné opatření k povinnosti nošení roušek mimo jiné v budovách úřadů. Od zmíněného data musí mít občané, kteří vejdou do budovy Městského úřadu Otrokovice, opět nasazeny roušky či jinou ochranu dýchacích cest.
Bc. Romana Pastuszková
26.8.2020Registrace na cyklojízdu je spuštěna
V pořadí 5. ročník silniční hobby cyklojízdy mezi partnerskými městy Otrokovice a slovenskou Dubnicí nad Váhom se uskuteční 26. září 2020. Cyklističtí nadšenci se mohou registrovat zcela zdarma již nyní. Neváhejte, počet míst je omezen.
Bc. Romana Pastuszková
26.8.2020Městská galerie Otrokovice bude hostit Valašský názor
V sobotu 29. srpna v 16 hodin zahajuje v Městské galerii výstava spolku Valašský názor. Výstava je vyvrcholením oslav 30 let činnosti tohoto výtvarného spolku z Hvozdné. "Valaši" budou vystavovat kresbu, malbu, grafiku, karikatury, fotografie, keramiku a několik prostorových instalací. Sama sobotní vernisáž pak bude setkáním široké základny členů a sympatizantů spolku. Výstava potrvá do 27. září 2020.
Bc. Romana Pastuszková
25.8.2020Ministerstvo dopravy zaslalo reakci na žádost starostky města
Otrokovická starostka Hana Večerková se v polovině června obrátila na Ministerstvo dopravy a Ministerstvo zemědělství s žádostí o urychlení zahájení staveb, které odvedou srážkové vody mimo obytnou část Kvítkovic. Starostka chce pomoci obyvatelům Kvítkovic, aby nadále nedocházelo k vyplavování jejich domácností. Ministerstvo dopravy v odpovědi informovalo starostku o současném stavu výstavby.
Bc. Romana Pastuszková
24.8.2020Josef Miklas vystaví své obrazy v Otrokovické BESEDĚ
Výběr ze své výtvarné tvorby vystaví Josef Miklas v Otrokovické BESEDĚ. Na vernisáž, která se uskuteční v úterý 1. září v 18 hodin, srdečně zve veřejnost sám autor. Výstava bude volně ke zhlédnutí až do 30. září.
Bc. Romana Pastuszková
31.8.2020Začátkem září dojde ke změnám jízdního řádu MHD
Úpravy v jízdním řádu MHD všech linek provozovaných Dopravní společností Zlín-Otrokovice nastanou 1. září 2020. Nový jízdní řád bude platit do 30. června 2021. Část změn byla do jízdních řádů zapracována na základě požadavků obyvatel Otrokovic z konkrétních lokalit.
Bc. Romana Pastuszková
24.8.2020Charitní pečovatelská služba pomáhá lidem v domácnostech
Pečovatelská služba působí v Otrokovicích a okolí od roku 1993. Pomáhá seniorům a lidem se zdravotním postižením, kteří nezvládají péči o sebe nebo svoji domácnost, ale přejí si zůstat ve svém přirozeném prostředí, tedy doma, kde jsou zvyklí.
Bc. Romana Pastuszková
21.8.2020Na ulici Zahradní a Mánesova bude částečně omezen provoz
Řidiči a návštěvníci městského koupaliště se budou muset připravit na omezení provozu na ulici Zahradní a Mánesova. Provoz na těchto komunikacích bude částečně omezen na 14 dní v období od 24. srpna a potrvá do 30. září.
Bc. Romana Pastuszková
21.8.2020Česká pošta změnila otevírací dobu
Vedení České pošty informovalo otrokovickou radnici o novém systému otevíracích hodin pro veřejnost. K úpravám přistoupili na základě první vlny koronavirové nákazy. Od 1. září bude na pobočce na Trávníkách nová otevírací doba.
Bc. Romana Pastuszková
20.8.2020Autovraky se pomalu daří z města odstraňovat
Jedním z nejčastějších podnětů obyvatel Otrokovic směrem k radnici jsou upozornění na autovraky, které zabírají místa na parkovištích a hyzdí naše město. Jejich odstranění ale není tak jednoduchou záležitostí, jak se často lidé domnívají. Otrokovická radnice se na tuto problematiku stále více zaměřuje.
Bc. Romana Pastuszková
20.8.2020Do Zářijové výzvy se můžete registrovat od 24. srpna
Pořadatelé kampaně Do práce na kole vyhlásili už počtvrté na září cyklistům výzvu. Letos ale s upravenými pravidly. Do práce na kole se bude jezdit od 14. do 27. září. Od 24. srpna se registrujte na webu https://www.dopracenakole.cz/.
Bc. Romana Pastuszková
19.8.2020Od 19. srpna budou ve Zlínském kraji povinné roušky ve zdravotnických zařízeních ambulantní a jednodenní péče, lékárnách a výdejnách zdravotnických prostředků
Krajská hygienická stanice Zlínského kraje rozhodla, že s účinností od středy 19. srpna, až do odvolání bude na území celého Zlínského kraje ve všech zdravotnických zařízeních ambulantní a jednodenní péče, v lékárnách a ve výdejnách zdravotnických prostředků platit zákaz pohybu a pobytu všech osob bez ochranných prostředků dýchacích cest (respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál apod.).
Bc. Romana Pastuszková
18.8.2020V Otrokovicích by si mělo do konce roku vyměnit řidičák téměř 1500 lidí
Ke kontrole platnosti svých řidičských průkazů vyzývá veřejnost vedoucí oddělení řidičských průkazů Městského úřadu Otrokovice Martin Straka: „Neriskujte zbytečnou pokutu! Pokud sednete za volant s propadlým řidičským průkazem, můžete dostat pokutu na místě do 2 000 korun a v případě správního řízení až 2 500 korun!“
Bc. Romana Pastuszková
12.8.2020Exit 32 na dálnici D55 bude otevřen už zítra! ŘSD se podařilo dokončit práce v místě napojení SV a JV obchvatu Otrokovic o týden dříve
Obyvatelům Otrokovic a motoristům se už od zítřka výrazně uleví. Skončí téměř dvouměsíční uzavírka exitu 32 na dálnici D55 ve směru od Přerova na Zlín. ŘSD dodrželo slib co nejrychlejšího průběhu prací v místě napojení severovýchodního a jihovýchodního obchvatu Otrokovic, které dokončí s týdenním předstihem. Sjezd z dálnice D55 bude znovu otevřen ve čtvrtek 13. 8. v odpoledních hodinách. Původní plán zprovoznění byl 20. 8. 2020.
Bc. Lenka Kvapilová
11.8.2020Hygienická opatření v Mateřské škole Otrokovice
Na základě pokynů krajské hygienické stanice byla realizována preventivní opatření pro omezení šíření koronaviru ve školce na ul. J. Jabůrkové. Vedení MŠ Otrokovice průběžně informuje rodiče dětí a v současné době je podle hygieniků mateřská škola připravena k bezpečnému provozu. Aktuální informace jsou zveřejňovány na webu mateřské školy http://www.mso.wz.cz/.
Bc. Lenka Kvapilová
7.8.2020Naděje Otrokovice zve na festival JEDEN DEN
V sobotu 5. září 2020 se v otrokovickém Lanáčku uskuteční již 9. ročník Open air handicap festivalu Jeden den.
Bc. Lenka Kvapilová
29.7.2020Co se v Otrokovicích opravuje či buduje, ukazuje nová mapa investic
Menší i větší investiční akce, které se pod taktovkou otrokovické radnice realizují, nově zachycuje mapa investic umístěná na webových stránkách města Otrokovice. Na mapě jsou aktuálně zveřejněny nedávno dokončené, probíhající a plánované strategické projekty města. Mapu naleznete v mapových službách či na úvodní stránce webu města v sekci Elektronické služby pod názvem „Strategické projekty města“.
Bc. Romana Pastuszková
22.7.2020Upozornění pro rodiče: přijďte si požádat o výpis pro vyřízení junior pasu včas
Již třetím rokem budou moci žáci ze Zlína a Otrokovic využívat takzvané junior pasy, které jim umožní cestovat s Dopravní společností Zlín - Otrokovice po celý rok pouze za částku 330 korun v celé síti MHD. K vyřízení pasu je ale mimo jiné nutné doložit výpis z evidence obyvatel, kterým žák potvrzuje, že má trvalý pobyt ve smluvní obci. Prokázat trvalý pobyt lze ale i platným občanským průkazem, pokud jej dítě do 15 let vlastní.
Bc. Romana Pastuszková
22.7.2020Oblíbená hobby cyklojízda Dubnica nad Váhom – Otrokovice se pojede v září
A přece se jede! Pátý ročník oblíbené cyklojízdy mezi partnerskými městy slovenskou Dubnicí nad Váhom a moravskými Otrokovicemi, startuje v sobotu 26. září. I letos čeká na všechny účastníky bezmála devadesátikilometrová trasa nádhernou přírodou.
Bc. Romana Pastuszková
21.7.2020U vlakového nádraží bude stát cyklověž
Umístit k vlakovému nádraží cyklověž a rozšířit v dané lokalitě počet parkovacích míst jsou mimo jiné požadavky města Otrokovice v rámci projektu Modernizace a elektrizace trati Otrokovice – Vizovice. Toto stanovisko zaslalo město investorovi stavebního záměru Správě železnic.
Bc. Romana Pastuszková
13.7.2020Otrokovická BESEDA bude mít nový nákladní výtah
Větší komfort pro účinkující v Otrokovické BESEDĚ přinese dlouho očekávaný nákladní výtah. Náklady na jeho vybudování poputují z městského rozpočtu. Stavební práce budou probíhat během letních prázdnin.
Bc. Romana Pastuszková
5.6.2020Náklady na dítě v mateřské škole se zvyšují
Postupné zvyšování nákladů na dítě umístěné v Mateřské škole Otrokovice (MŠO) způsobilo mírný nárůst měsíční úplaty na školní rok 2020/2021. Rodičům se ale úplata za předškolní vzdělávání v rámci slevy na dani vrátí.
Bc. Romana Pastuszková
2.6.2020Křižovatka pod Pohořelicemi bude uzavřena od 19. června
Otrokovická radnice obdržela od Ředitelství silnic a dálnic ČR zpřesňující informace o uzavření křižovatky pod Pohořelicemi. K uzavírce dojde 19. června, a s tímto dopravním omezením musí počítat řidiči až do poloviny letošního listopadu. Zároveň dojde k uzavření komunikace vedoucí k farmě v Kvítkovicích. Tato nezbytná opatření byla přijata v souvislosti s výstavbou jihovýchodního obchvatu Otrokovic.
Bc. Romana Pastuszková

Zobrazeno je 25 z celkem 86 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3 4  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Hlavní nabídka sekce

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém