Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI

Cesta: Titulní stránka > Město Otrokovice > Městské zpravodajství > Aktuální zprávy


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 116 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3 4 5  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
18.11.2020Školní hřiště jsou od 18. listopadu otevřena veřejnosti
Novou výjimku ze zákazu stanovila vláda v rámci dosavadních krizových opatření v souvislosti se šířením koronaviru. V denní dobu nyní může veřejnost využívat venkovní sportoviště. Zpřístupněna jsou v Otrokovicích nyní také školní hřiště. Otevření se nevztahuje na dětské dopravní hřiště u ZŠ Trávníky.
Bc. Romana Pastuszková
18.11.2020Informace o zavedení školních spojů ve Zlínském kraji
Otrokovická starostka byla informována, že od 23. listopadu dojde k postupnému obnovování provozu školních spojů veřejné dopravy Zlínského kraje, s ohledem na dostatečné kapacity řidičů veřejné dopravy z důvodu karanténních opatření.
Bc. Romana Pastuszková
16.11.2020O rozsvícení vánočního stromu lidé letos nepřijdou
Navzdory koronavirové pandemii se na otrokovickém náměstí 3. května i letos rozsvítí vánoční strom. Vedení města se společně s Otrokovickou BESEDOU shodli na tom, že o tuto oblíbenou akci obyvatele města nepřipraví. Letos však nebude spojena s kulturním programem. Pokud to však epidemiologická situace dovolí, připravuje město společně s BESEDOU pro své obyvatele jedno překvapení. A to umělé kluziště.
Bc. Romana Pastuszková
16.11.2020Město nabízí manuál pro neformální pečovatele v nouzovém stavu
V souvislosti s probíhající epidemií onemocnění COVID - 19 město Otrokovice v rámci projektu Podpora pečujících osob na Otrokovicku zpracovalo „Manuál pro neformální pečující“, ve kterém mohou lidé pečující i ostatní nalézt základní informace o úředních hodinách na úřadech v době nouzového stavu, kontakty na sociální služby, popis možných životních situací a další informace.
Bc. Romana Pastuszková
13.11.2020Od 18. listopadu vyjedou školní spoje MHD
Dopravní společnost Zlín – Otrokovice začne vypravovat od středy 18. listopadu ráno i odpoledne několik školních spojů, aby byla zajištěna doprava žáků prvních a druhých tříd do základních škol.
Bc. Romana Pastuszková
12.11.2020Nejen senioři, ale i ostatní lidé s e-žádankou mohou na testy covid-19 do otrokovické polikliniky
Na základě jednání se společností Vaše laboratoře, budou mít, v týdnu od pondělí 16. listopadu 2020, možnost občané s bydlištěm v Otrokovicích přijít na Městskou polikliniku s e-žádankou na odběry covid-19. Nyní mohou na odběry jak samoplátci, tak lidé, kteří jsou vysláni prostřednictvím svých praktických lékařů nebo hygienickou stanicí. Z hygienických důvodů budou odběry samoplátců a odběry indikovaných pacientů prováděny v různých dnech.
Bc. Romana Pastuszková
12.11.2020Lampionového průvodu se letos děti nedočkají
Sedmnáctý listopad je pro většinu otrokovických rodičů nejen připomínka státního svátku – Dne boje za svobodu a demokracii, ale také příslib tradičního lampionového průvodu a krásného ohňostroje, jimiž jsou potěšeny zejména děti. Stejně jako celá řada dalších akcí se bohužel letos průvod neuskuteční.
Bc. Romana Pastuszková
12.11.2020Letos poprvé bude na otrokovickém náměstí vánočně nazdoben živý strom
Přibližně před dvaceti lety byl na náměstí před Otrokovickou BESEDOU vysazen jehličnatý strom, aby až vyroste, byl každoročně zdoben a tvořil součást vánoční atmosféry v našem městě. Vedení města rozhodlo, že asi desetimetrová jedle kavkazská bude letos poprvé ozdobena baňkami a svítidly a nebude nutné vyhledávat vhodný strom, který by byl usazen doprostřed náměstí.
Bc. Romana Pastuszková
12.11.2020Zdeňka Mičutková se stala novou členkou Zastupitelstva města Otrokovice
Po rezignaci dosavadní členky otrokovického zastupitelstva Evy Pšenčíkové (Nový Impuls) složila na včerejším zasedání slib Zdeňka Mičutková ze stejné politické strany. Její mandát zastupitelky města Otrokovice vznikl 6. listopadu a trvat bude do konce funkčního období. Otrokovické zastupitelstvo má 23 členů.
Bc. Romana Pastuszková
12.11.2020Zastupitelé schválili termíny zasedání na rok 2021
Průměrně jednou za dva měsíce se sejde v roce 2021 dvacet tři zastupitelů města Otrokovice na svém plánovaném zasedání. Tato zasedání probíhají ve velkém sále Otrokovické BESEDY vždy ve středu od 16 hodin a jsou veřejná.
Bc. Romana Pastuszková
11.11.2020Městský úřad Otrokovice byl v letošním ročníku soutěže Přívětivý úřad oceněn jako druhý nejpřívětivější v kraji
Tuto soutěž v kategorii obcí s rozšířenou působností již pátý rok vyhlásilo Ministerstvo vnitra ČR.
Bc. Romana Pastuszková
11.11.2020Vedení města položilo kytici k pomníku válečných veteránů
Dne 11. listopadu 2020 si v Otrokovicích připomněli zástupci radnice výročí k příležitosti Dne válečných veteránů. V dopoledních hodinách uctili památku válečných veteránů položením kytice u pomníku na kvítkovickém hřbitově a u pamětní desky učitele Antonína Kosatíka, který padl v 1. světové válce.
Bc. Romana Pastuszková
10.11.2020Porucha na filtrech v teplárně
V Teplárně Otrokovice došlo dnes k poruše odprášení tkaninových filtrů na odsiřovacím zařízení. Filtry nezachytily všechny prachové částice a z důvodu inverzního počasí došlo k jejich částečnému rozptýlení v blízkém okolí teplárny. Porucha na filtrech byla bezodkladně odstraněna. Prachové částice nepředstavují zdravotní riziko. Za způsobené komplikace se obyvatelům omlouváme.

z webových stránek Teplárny Otrokovice
Bc. Lenka Kvapilová
9.11.2020Na Trávníkách začala výstavba skateparku
Přibližně sedm měsíců by měla trvat výstavba nového skateparku na Trávníkách. Nový areál se buduje v části za dětským dopravním hřištěm. Skatepark bude mít veřejný charakter a bude sloužit ke sportu a relaxaci široké veřejnosti.
Bc. Romana Pastuszková
9.11.2020Zasedání Zastupitelstva města Otrokovice
Ve středu 11. listopadu 2020 od 16 hodin se ve velkém sále Otrokovické BESEDY koná již 14. zasedání Zastupitelstva města Otrokovice.

Bližší informace o programu zasedání městského zastupitelstva naleznete na úřední desce Městského úřadu Otrokovice a také na internetových stránkách města www.otrokovice.cz v sekci úřední deska.
Bc. Lenka Kvapilová
3.11.2020Lidé v karanténě či izolaci si mohou bezplatně nechat přivézt nákup
Město Otrokovice zajistilo již v polovině října všem otrokovickým seniorům i jiným občanům z rizikových skupin, kteří při současné epidemiologické situaci mají obavy chodit do obchodů, možnost bezplatně si objednat nákup potravin, který jim bude rovněž bezplatně dovezen až do domu. Nyní se tato možnost rozšiřuje i na lidi, kteří jsou v karanténě či izolaci.
Bc. Romana Pastuszková
31.10.2020Do školky děti prosím nevoďte, pokud nemusíte
Město Otrokovice zřizuje mateřskou školu, která má na území města sedm odloučených pracovišť. V souvislosti se šířením onemocněním covid-19, žádá rodiče dětí, které navštěvují mateřskou školu aby, pokud je to možné, nedávali děti do školek a nechali je doma. S velkým vypětím se zatím daří zajistit provoz předškolních zařízení, nicméně šířící se epidemie nutí ředitelku školky stále častěji k omezování jejího provozu.
Bc. Romana Pastuszková
30.10.2020Pohořelická křižovatka bude zprovozněna už v pátek 30. října
Pro obyvatele Napajedel a Pohořelic máme výbornou zprávu. Pohořelická křižovatka silnic III/4973 a III/4974 bude nakonec zprovozněna už v pátek 30. 10. v odpoledních hodinách. Správě Zlín ŘSD se ji podaří zprovoznit před s velkým předstihem před dušičkovým víkendem. Řidiči opět projedou do Pohořelic po komunikaci III/4975 a do Napajedel po silnici III/4973. Pro uzavírku ulice Dr. Beneše v Napajedlích platí termín 2. 11.
Bc. Romana Pastuszková
30.10.2020Autobusy linky 55 pojedou ke hřbitovu po původní trase
Autobusové spoje linky 55, které v nepracovních dnech zajíždějí ke hřbitovu v Otrokovicích-Kvítkovicích, se od soboty 31. října 2020 vrátí na svou standardní trasu.
Bc. Romana Pastuszková
29.10.2020Počty nakažených naleznete v uvedených odkazech
Dva různé odkazy vycházející ze zdrojů Ministerstva zdravotnictví ČR uvádějí a denně aktualizují počty nakažených osob nemocí COVID-19.
Bc. Romana Pastuszková
28.10.2020Pietní akt se musel obejít bez veřejnosti
Ve středu 28. října 2020 je tomu 102 let, kdy si připomínáme významný přelomový bod v dějinách našeho státu. Den vzniku československého státu si v Otrokovicích připomněli zástupci vedení města tichou vzpomínkou a položením věnce k pomníku padlých v 1. světové válce.
Bc. Romana Pastuszková
27.10.2020Od 28. října vláda zpřísnila krizová opatření
Vláda České republiky zpřísnila s ohledem na šířící se nákazu koronaviru následující krizová opatření. Jejich účinnost je od 28. října 2020 06.00 hodin do předpokládaného ukončení nouzového stavu 3. listopadu 2020.
Bc. Romana Pastuszková
23.10.2020Rekonstrukce plochy kvítkovického hřbitova je dokončena
Návštěvníci hřbitova v Kvítkovicích mohou vstupovat do areálu po nové centrální ploše. Rekonstrukce se podařila dokončit do doby, kdy pozůstalí upravují hroby před blížícím se svátkem zesnulých.
Bc. Romana Pastuszková
22.10.2020DSZO obnovuje zákaz používání předních dveří a přerušuje prodej jízdenek u řidičů
Poslední vládní opatření proti šíření nemoci covid-19 jsou důvodem, aby Dopravní společnost Zlín – Otrokovice obnovila od pátku 23. října 2020 svůj jarní zákaz používání předních dveří vozidel MHD včetně přerušení prodeje jízdenek u řidičů.
Bc. Romana Pastuszková
22.10.2020Platnost řidičáků se v nouzovém stavu prodlužuje, průkaz není potřeba měnit
Ministerstvo dopravy se dohodlo s Ministerstvem vnitra na toleranci neplatných řidičských průkazů. V době trvání nouzového stavu se pohlíží na řidičské průkazy jako na platné. Platnost je ale vázaná pouze na dobu trvání nouzového stavu a platí na území České republiky. Přesto doporučujeme s výměnou nečekat a průkaz si vyměnit.
Bc. Romana Pastuszková

Zobrazeno je 25 z celkem 116 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3 4 5  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Hlavní nabídka sekce

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém