Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI

Cesta: Titulní stránka > Město Otrokovice > Městské zpravodajství > Aktuální zprávy


Do ekologické akce „Sázíme budoucnost“ se může zapojit každý z Vás

Iniciativa „Sázíme budoucnost“ si dala za úkol připravit Českou republiku na změnu klimatu. A strom je snad nejúčinnější nástroj, který existuje. Podaří se organizátorům docílit na území České republiky výsadby 10 milionů stromů během 5 let? Zapojte se a podpořte tento ekologický záměr. Město Otrokovice se také aktivně zapojí.
stromy
 

 
 

A jaké jsou všechny cíle iniciativy „Sázíme budoucnost“?

  • Vysadit 10 milionů stromů - propojovat všechny, kdo v republice sázejí stromy. Ať už jsou to obce a města, spolky, státní instituce, firmy, školy, zemědělci nebo vlastníci pozemků, dobrovolníci i dárci. Jedině společně totiž lze dosáhnout cíle vysazení 10 milionů stromů mimo les, během 5 let.
  • Umožnit spolupráci - shromažďovat na jedno místo informace o dostupnosti financování i metodické a legislativní podpoře výsadeb.
  • Kvalitní výsadby a péče - výsadbou stromů práce nekončí.  Aby dnes vysazené stromy přežily do příštích let, je nutné se postarat o jejich důslednou a dlouhodobou ochranu i zálivku.
  • Finance na výsadby - dát dohromady veřejné, nadační i soukromé zdroje, které jsou prezentovány na jednom místě. Finance dárců transparentně a efektivně dostávat tam, kde stromy nejvíce chybí.
  • Změny zákonů – práce na odstraňování legislativních a dalších bariér, které brání výsadbě stromů.

Způsobů, jak se může zapojit i jednotlivec, existuje celá řada. Lze například zorganizovat hromadnou výsadbu, nabídnout místo nebo materiál, zaregistrovat stromy, které jsou od roku 2019 zasazeny, přispět finanční částkou, osobně přiložit ruku k dílu nebo pečovat o zasazené stromy.

 

Česká republika má přibližně 10 milionů obyvatel. Znamená to, že co jeden člověk, to jeden vysazený strom.  Město Otrokovice vyvinulo aktivitu a chce být součástí této ekologické akce. Na území našeho města by mělo být během 5 let vysazeno tolik stromů, kolik má obyvatel. Tedy necelých 18 tisíc. „Na podzim letošního roku plánujeme výsadbovou akci pro veřejnost. Máme vytipovaný pozemek města, nakoupíme vhodné stromy a nabídneme veřejnosti, že si mohou přijít ve stanovený den strom sami zasadit. V současné době pracujeme na organizaci akce. Jakmile budeme mít vše připraveno, budeme veřejnost informovat prostřednictvím webových stránek, Facebooku a Otrokovických novin,“ uvedla starostka Otrokovic Hana Večerková, která zapojení města iniciovala.

 

Připojte se i vy se svými projekty a zasaďte budoucnost svých dětí, vnuků, rodných obcí, krajiny a domova, které máte rádi.

Bližší informace naleznete na: www.sazimebudoucnost.cz.

 


Další informace:

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz 

 
Zveřejnil: Bc. Romana Pastuszková
Vytvořeno / změněno: 4.2.2020 / 4.2.2020 | Zveřejnit od-do: 4.2.2020-31.12.2020

Líbí se?

 54% |  46%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Hlavní nabídka sekce

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém