Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


O rozsvícení vánočního stromu lidé letos nepřijdou

Navzdory koronavirové pandemii se na otrokovickém náměstí 3. května i letos rozsvítí vánoční strom. Vedení města se společně s Otrokovickou BESEDOU shodli na tom, že o tuto oblíbenou akci obyvatele města nepřipraví. Letos však nebude spojena s kulturním programem. Pokud to však epidemiologická situace dovolí, připravuje město společně s BESEDOU pro své obyvatele jedno překvapení. A to umělé kluziště.
Vánoční stromek
 

 
 

Foto: archiv MěÚ Otrokovice


Předvánoční akce, na kterou se každý rok těší stovky lidí. Sejít se na náměstí, dát si punč nebo svařené víno a společně pak rozsvítit vánoční strom. Letošní rok však vše změnil.  „Bohužel současná epidemiologická situace nám nedovolí se opět společně potkat v prostoru náměstí a společně si užít první adventní čas. Nicméně nechceme, aby byli lidé o tuto krásnou chvíli úplně přišli, a tak jsme se rozhodli, že rozsvícení vánočního stromu bude, ale v jiném duchu, než byli lidé doposud zvyklí,“ sdělil Filip Pastuszek, jednatel Otrokovické BESEDY,  která tuto akci každoročně pořádá.

V plánu je hned několik možných variant, jednou z nich je on-line přenos, kdy by lidé tuto událost mohli sledovat prostřednictvím internetu ze svého domova. „Záleží na tom, zda bude prodloužen nouzový stav i další podmínky a nařízení, která vláda stanoví. Nejpozději 24. listopadu budou na webových stránkách města Otrokovice i BESEDY zveřejněny podrobné informace k celé akci,“ vysvětlil dále jednatel BESEDY.

Po letech se na náměstí opět obnoví prodej vánočních stromků, o který se postará jeden z lokálních pěstitelů. Zájemci si tak budou moci od 28. listopadu koupit klasický smrk či borovici, ale i oblíbenou jedli. Prodej stromků na náměstí potrvá až do 22. prosince.

Dalším milým překvapením pro obyvatele by mělo být adventní bruslení. Přímo uprostřed náměstí 3. května vyroste umělé kluziště o rozloze 10x20 metrů, na němž si budou moci zdarma zabruslit lidé všech věkových kategorií. „Náš původní plán je takový, že by kluziště mohlo být otevřeno od 4. prosince do 4. ledna, avšak vše se bude odvíjet od aktuálního nařízení vlády. Je tedy možné, že se datum jeho otevření ještě může posunout o něco dozadu. Proto prosím sledujte webové stránky města i BESEDY, kde pravidelně aktualizujeme všechny informace kolem připravovaných akcí ve městě,“ doplnil ještě jednatel Otrokovické BESEDY Filip Pastuszek.

Kromě rozsvícení stromu byli lidé zvyklí také na charitativní akci Otrokovice pomáhají potřebným. Lidé mohli přispět koupí svařeného vína či punče na veřejnou sbírku, jejíž výtěžek se každoročně rozdělil mezi charitativní organizace. V loňském roce se podařilo vybrat 371 tisíc korun. „Kvůli aktuální situaci nebude možné přispívat formou stánkového prodeje, nicméně město má pro tento účel zřízené speciální konto, kam mohou své finanční dary zasílat nejenom sponzoři, ale také samotná veřejnost. Charitativní akce tak bude probíhat i letos, ale pouze touto formou. Za zaslané příspěvky předem děkujeme,“ uvedla tajemnice otrokovického městského úřadu Radana Zenáhlíková.

Číslo účtu, kam mohou lidé i sponzoři posílat své finanční dary je: 35-122921/0100.

 

 

 

Autor textu: Šárka Šarmanová

 

Další informace:

Romana Pastuszková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

pastuszkova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz   

 
Zveřejnil: Bc. Romana Pastuszková
Vytvořeno / změněno: 16.11.2020 / 16.11.2020 | Zveřejnit od-do: 16.11.2020-28.12.2020

Líbí se?

 73% |  27%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

  • DEŠTIVÉ DNY- nový termín 24.2.2021
    24.2.2021 19:00
    Více informací na www.otrokovickabeseda.cz.
    Americké drama je hrou o přátelství a zároveň kriminálním příběhem. Drsní chlapíci Denny a Joey jsou přáteli od dětství, které oba strávili na chicagském předměstí. Dnes jsou parťáky u chicagské policie. Na scéně o dvou židlích se odehrává herecký dvojkoncert, na nějž budete po zhlédnutí vzpomínat ještě hodně dlouho. Richard Krajčo získal Cenu Thálie 2012 za mimořádný jevištní výkon, David Švehlík se umístil v širší nominaci. Drsnou a emotivní inscenaci o přátelství, vině a odpuštění napsal Keith Huff, režie v divadle Ungelt se ujal Janusz Klimsza.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Listopad 2020 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
43. týden2627282930311
44. týden2345678
45. týden9101112131415
46. týden16171819202122
47. týden23242526272829
48. týden30123456

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 7583


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém