Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Renata Zezulková z Otrokovic se zařadila mezi světově uznávané "marmeládové lady"

Před padesátkou opustila kancelář, aby si splnila svůj sen, a teď vaří v Otrokovicích marmelády oceňované doma i v zahraničí.
Logo Marmellady
 

 
 

Renata Zezulková se svojí značkou MarmelLady se druhým rokem zařadila mezi nejlepší výrobce marmelád na světě. V konkurenci více jak 3 tisíc přihlášených ze čtyřiceti zemí světa na 15. ročníku světové soutěže Original Marmalade Awards v anglické Cumbrii získala v březnu rovnou dvě medaile. Navázala tak na loňský úspěch, kdy získala svoji první bronzovou medaili za pomerančovou marmeládu s kávou. Soutěž měla v letošním roce rekordní počet účastníků a tyto ceny dokazují, že její marmelády jsou skutečně prvotřídní.

 

MarmelLady si z 15. ročníku světové soutěže odvezla bronzovou medaili za Citron s Becherovkou. Pomerančová marmeláda s rakytníkem zaujala porotu svým vzhledem, barvou, konzistencí, vůní a chutí tak, že jí udělila rovnou zlatou medaili.

 

Mám velkou radost, že moje marmelády získaly ocenění v tak silné konkurenci z celého světa. Porota je složena z odborníků v potravinářském průmyslu a o medailích mnohdy rozhodují detaily. Ocenění dokazuje, že zákazníci v našich skleničkách kupují opravu kvalitní marmelády, uvedla Renata Zezulková.

 

Jane Hasell-McCosh, zakladatelka cen, uvedla: „Jsem potěšena, že jsme mohli letos opět vyhlásit vítěze cen, a byli jsme naprosto ohromeni kvalitou a standardem soutěžních vzorků. Ceny World’s Original Marmalade Awards byly vždy o vítězství malých výrobců, kteří vyrábějí vysoce kvalitní produkty, a za současných okolností si myslím, že je důležitější než kdy jindy, aby je lidé podporovali. Každá sklenička je vyrobena s láskou a péčí.

 

World's Original Maramalade Awards nejsou jedinou soutěží, kde výrobky MarmelLady bodují. Na světové soutěži Great Taste v Londýně získala loni její marmeláda z červených grapefruitů s medem v konkurenci téměř 13 tisíc výrobků zaslaných z více než 100 různých zemí světa ocenění v podobě dvou hvězd. Meruňkovo angreštový džem s bílým rumem pak získal jednu hvězdu. Great Taste je světově nejuznávanější soutěž pro pokrmy a nápoje. Je též nazývána jako kulinářští „Oskaři“. Úspěchy slavila i na domácí půdě. Konkrétně meruňkový džem s karamelem získal ocenění Perla Zlínska.

 

Co je MarmelLady:

MarmelLady je projekt o naplnění snu. Vznikl z touhy dělat něco svého. Je také naplněním velké lásky k vaření, úcty ke krásnému kraji Bílých Karpat a tradicím našich valašských předků.

Džemy, čatní a sirupy vyrábíme ručně z nejkvalitnějších surovin převážně z vlastní zahrady nebo od ověřených místních dodavatelů. Snažíme se zpracovávat zapomenuté druhy ovoce typické pro náš kraj (ryngle, mirabelky, špendlíky, jeřabiny). Zpracováváme pouze čerstvé suroviny. Klademe velký důraz na jejich výběr, kvalitu a šetrné zpracování. Naše džemy se vyznačují vysokým podílem ovoce (výběrové neboli extra džemy). Pro výrobu používáme minimální množství cukru bez přidání stabilizátorů, zahušťovadel, ochucovadel. Pro doladění hustoty používáme citrusový pektin. Nezaměnitelnou chuť dodávají našim produktům bylinky a planě rostoucí plody z valašských „kotárů“ občas také kapka valašské slivovice nebo exotické koření přivezené z našich cest.

 

Nákup s přidanou hodnotou

Stejně jako na kvalitu našich výrobků dbáme i na design. Motivy prolínající se celým naším sortimentem jsou autorským dílem výtvarnice Jany Svobodové. Celkový vzhled dokresluje keramický dárek vyrobený v sociálně terapeutické dílně NADĚJE v Otrokovicích. Zakoupením našich výrobků získáte nejen kvalitu, ale také podpoříte pracovní terapie pro lidi s handicapem. Z každé prodané skleničky věnujeme 5 korun sociálně terapeutické dílně otrokovické pobočky NADĚJE.

 

Renata Zezulková, MarmelLady

www.marmellady.cz

Tel: +420 728 307 832

e-mail: info@marmellady.cz

 

Více informací o Marmalade Awards zde www.marmaladeawards.com

 

Odkazy

 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 19.5.2020 / 19.5.2020 | Zveřejnit od-do: 19.5.2020-12.7.2020

Líbí se?

 73% |  27%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • OTROKOVICKÉ SPRINTY
  6.6.2020 10:00 - 17:00
  TJ Jiskra Otrokovice - oddíl veslování Vás zve na první závod veslařské sezóny 2020 - Otrokovické sprinty. Mistrovství Moravy ve sprintu, kterého se zúčastní téměř 200 závodníků, kteří budou bojovat o mistrovské tituly se bude konat 6. června 2020 od 10:00 do 17:00 hodin v rekreační oblasti Štěrkoviště.
 • TESTOVÁNÍ REPREZENTACE NA DLOUHÉ TRATI
  13.6.2020 10:00 - 13.6.2020 16:00
  TJ Jiskra Otrokovice oddíl veslování bude 13.června od 10:00 do 16:00 pořádat Testování reprezentace na dlouhé trati. Testování se zúčastní juniorští a seniorští reprezentanti České republiky. Tato akce bude také testem na Mistrovství České republiky, které se bude konat v příštím roce na stejné trati. Místo konání: řeka Morava; úsek Otrokovice - Napajedla, Pahrbek.
 • SLEDGE, krajina, lidé - výstava fotografií
  18.5.2020 18:00 - 13.6.2020
  Fotoklub Beseda Otrokovice srdečně zve 18.5.2020 v 18 hodin do Městské galerie Otrokovice na vernisáž výstavy snímků Jaroslava Kvapila, dlouholetého fotografa sledge hokejového týmu SHK LAPP Zlín, u příležitosti autorova významného životního jubilea. Mnoho momentek ze zápasů v minulosti získalo ocenění ve fotografických soutěžích po celém světě. O tom, že Zlín je dlouhodobě nazýván Mekkou sledge hokeje v ČR, se přesvědčíte na výstavě, která potrvá do 13. 6. 2020.
  Typ akce: Kulturní akce
 • SVĚT BAREV - obrazy Zdeňka Maráška
  15.6.2020 18:00 - 12.7.2020
  V Městské galerii Otrokovice se představí výtvarník Zdeněk Marášek. Výstava s názvem Svět barev bude zahájena v pondělí 15. června v 18 hodin za účasti autora. Výstavu pořádá výtvarný spolek Rozumění. Veřejnost je srdečně zvána.
  Zdeněk Marášek je uherskohradišťský rodák. Od roku žije 1964 v Otrokovicích. Na přelomu šedesátých a sedmdesátých let se vyučil truhlářem. V té době začal vyřezávat intarzie z dýh a malovat temperou. Následně navštěvoval výtvarné hodiny u malíře Drahoslava Janíka, kde získal základy malířských technik. V současné době pracuje s akrylem na sololitu ve větších rozměrech na hrubším strukturálním podkladu a vytváří menší obrazy v oleji. Nemá svůj vyhraněný malířský styl. Jeho obrazy vyjadřují spíše výtvarný temperament, momentální nápady a nálady. Upozorňují na sebe především svým plným barevně zvučným rytmem tvarů.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Červen 2020 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
22. týden1234567
23. týden891011121314
24. týden15161718192021
25. týden22232425262728
26. týden293012345
27. týden6789101112

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 5878


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém