Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Už po šesté proběhl na otrokovických školách Masterchef

Ve cvičných kuchyňkách Střední průmyslové školy Otrokovice se v úterý 28. ledna 2020 utkaly týmy otrokovického gymnázia a základních škol. Do soutěže se zapojil také tým SPŠ Otrokovice.
hamburgery - vítězný pokrm
 

 
 

Zahájit velké kuchařské klání mladých kuchařů a kuchařek přišel ředitel SPŠ Otrokovice Libor Basel společně se starostkou Otrokovic Hanou Večerkovou. Ve 13 hodin byla odstartována soutěž a kuchaři se pustili do vaření s velkým nadšením. Týmy byly dobře připraveny, úlohy v týmech byly rozděleny a každý začal odvádět svůj díl v přípravě zajímavých receptů.  V kuchyňkách bylo slyšet klepání, krájení, míchání a především švitoření a smích. Kuchtíci si celé klání užívali a rozhodně nebylo cítit nervozitu a stres. Zanedlouho už se začala kuchyňkou linout i vůně vařených pokrmů.

Po uplynutí soutěžního času museli kuchaři odložit vše, co měli v rukou. Následovalo představení týmu a připraveného menu skládajícího se z hlavního jídla a desertu hodnotící porotě.

Porota neměla rozhodně jednoduchou práci. Všechny pokrmy byly velmi krásně prezentovány svými týmy. A receptury opravdu nebyly jednoduché, jak by se mohlo očekávat od takových mladých kuchařů. Masterchef je soutěž, a tak musely být uděleny body za prezentaci, chuť i originalitu, po té všechny body sečíst a vyhodnotit tři nejlepší týmy a jejich „meníčka“.

Z prvního místa se radoval kuchařský tým ze Základní školy Mánesova s menu: vepřová panenka plněná švestkou, šťouchané brambory, jablečné souflé.

Na druhém místě se umístil tým základní školy T. G. M s menu: burgery s pečenými brambory a domácí tatarkou, Lava cake - čokoládové suflé.

A krásné třetí místo obhájil tým Střední průmyslové školy Otrokovice s menu: špagety Carbonara a domácí pirohy.

Šestý ročník Masterchefu skončil. Kuchařským týmům byly předány krásné ceny:

1.     cena – sada ocelových nožů

2.     cena – teflonová pánev a barevná vykrajovátka 

3.     cena – dřevěné prkénko, formičky na muffiny, kuchařské kleště

Týmy, které se neumístily na stupních vítězů, dostaly pozornost za účast v podobě dalších pěkných drobných kuchařských dárků. Tyto krásné ceny pro mladé masterchefy z Otrokovic poskytlo město Otrokovice.

 

 

 

Zaslala: Radka Dohnalová

 

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz 

 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 5.2.2020 / 5.2.2020 | Zveřejnit od-do: 5.2.2020-5.4.2020

Líbí se?

 50% |  50%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • MASOPUSTNÍ REJ MASEK
  22.2.2020 8:15
  SDH Kvítkovice vás zve do masopustního průvodu, který projde ulicemi Kvítkovic a navštíví jednotlivé domácnosti. Sraz masek v 8.15 hodin v hasičské zbrojnici Kvítkovice.
 • KDO SE BOJÍ, NESMÍ DO LESA
  23.2.2020 15:00
  Divadlo TYJÁTR Otrokovice uvádí premiéru:
  Veselá pohádka o začarovaném lese a kouzlech, která mají na svědomí Baba Magi a loupežník Bujón. Jejich kouzelné polévky, které vaří každému, kdo navštíví jejich "Krčmu v zátiší" nakonec stejně přemůže láska a zdravý rozum. Napsal: J. Pacovský, úprava a režie: R. Chmela. Hrají: Olga Brožová, Dušan Mikeštík, Natálie Matyáková, Vladimír Čelechovský, Lukáš Laciga, Jaromír Sousedík, Jaromír Rys a Radek Chmela
 • HÁDANKA DNE - PETR HORÁK, RENÉ HÁBL, NINA VÍTKOVÁ
  24.2.2020 18:00
  Výstava nemá konkrétní téma. Jde o setkání tří autorů, tří autorských výpovědí v různých časových rovinách. Náměty jsou různorodé a nevyzpytatelné, jako je každý den v lidském životaběhu. Vernisáž s úvodním slovem Pavlíny Pyšné a hudbou Mirka Černého v pondělí 24. 2. od 18 hodin. Výstava potrvá do 22. března 2020.
 • NEPÁL - KRÁLOVSTVÍ MUSTANG
  26.2.2020 18:00
  Další Cestovatelská středa, tentokrát s Robertem Bazikou. Beseda o unikátním a donedávna zcela nepřístupném nepálském království. Povídání nad fotografiemi bude doplněno promítáním filmu KRÁLOVSTVÍ MUSTANG STÁLE ŽIJE.
 • POZOR ZMĚNA TERMÍNU - DAN BÁRTA & ILLUSTRATOSPHERE
  19.3.2020 19:00
  Moc se omlouvám všem fanouškům a pořadatelům. Náš kmenový hráč a spoluautor mnoha písní, kytarista Miroslav Chyška, je bohužel vážně nemocný a momentálně mimo možnost s námi odjet první část turné. Je to pitomé, vím, přišlo to ve velmi nevhodný čas. Naše kapela, náš zvuk, tvar a spoluhraní jsou postavené na individualitách a já myslím, že to tak má být, i když to nebylo lehké rozhodnutí. Je nám to všem líto. Věříme pevně, že nás pochopíte a budeme se všichni spolu s vámi v míru těšit na co nejbližší příště. Nezlobte se. Díky. Dan

  Vystoupení v Otrokovicích se překládá na 19.3.2020. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.
  Výjimečný koncert v rámci turné k dlouho očekávanému albu KRÁSKA A ZVÍŘENÝ PRACH. Dan Bárta, jedenáctinásobný držitel Ceny Anděl v kategoriích Zpěvák roku a Zpěvák čtvrtstoletí, se zapsal v devadesátých letech do širokého povědomí s kapelou Alice a účinkováním v muzikálu Jesus Christ Superstar. Stal se také neodmyslitelnou součástí kapely J.A.R.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Únor 2020 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
4. týden272829303112
5. týden3456789
6. týden10111213141516
7. týden17181920212223
8. týden2425262728291
9. týden2345678

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 4505


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém