Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Vedení města se setkalo s kvítkovickými obyvateli

Starostka města Hana Večerková s členy Rady města Otrokovice a členy komise pro místní část Kvítkovice a Letiště pozvala veřejnost k osobnímu setkání. Přibližně padesátka místních obyvatel pozvání přijala a ve čtvrtek 10. září v podvečerních hodinách se všichni sešli na nádvoří hasičské zbrojnice.
setkání s veřejností v Kvítkovicích
 

 
 

V úvodu starostka popsala význam komisí pro místní části a vyjmenovala způsoby možnosti navázání komunikace občanů s vedením města. Připomněla také webovou aplikaci Hlášení závad, která nyní funguje jeden rok. Dále shrnula, co se v Kvítkovicích a blízkém okolí v posledním období vybudovalo a co se v následujícím období plánuje. „V současné době čeká na kolaudaci zbrusu nové dětské hřiště, které se letos vybudovalo vedle již dokončeného víceúčelového hřiště. Provedla se rekonstrukce obrubníků a povrchu zastávky MHD na ulici Zlínská. V lokalitě Hálkova, Dubnická, Nivy a Padělky je realizována zóna 30, včetně polštářů. Na místním hřbitově se rekonstruují hlavní přístupové komunikace k pietní síni, plánuje se celkové rozšíření hřbitova, v této souvislosti bude rozšířeno také parkoviště před hřbitovem, pokračuje se v opravách chodníků v areálu hřbitova a zpracovává se studie úpravy interiéru pietní síně. Z připravovaných akcí můžu vyjmenovat například projekty na přechody pro chodce, výstavbu parkovacích stání, doplnění chodníků atd. V lokalitě Letiště máme připravenou studii na změnu dopravního řešení, k němuž ještě bude svoláno samostatné jednání s občany,“ vyjmenovala Hana Večerková. Dále informovala, že pohořelická křižovatka bude puštěna do předčasného užívání koncem října či v listopadu.

V druhé části besedy dostali slovo obyvatelé Kvítkovic a Letiště. Nejpalčivějším tématem byla dostavba jihovýchodního obchvatu D 55 a s tím související protierozní opatření, která by v budoucnu měla zabránit při přívalových deštích vyplavování domů zdejších obyvatel. Navazující připomínkou bylo upozornění na neutěšený stav kanalizace. Kvítkovické rovněž trápí zvýšená doprava a s tím související stav chodníků a nedostatek vyznačených přechodů pro chodce. Z oblasti Letiště si obyvatelé postěžovali na špatné parkovací podmínky a rovněž je trápí stav kanalizace. Neméně výrazným tématem byla nová výstavba bytového domu soukromého investora v ulici Spojovací. „Snažila jsem se odpovědět a reagovat na většinu dotazů a připomínek. O většině těchto problémů, se kterými se místní potýkají, víme, a snažíme se podnikat veškeré kroky k tomu, abychom místním vyšli vstříc. Bohužel většina z těchto „akcí“ má jiného investora než je město Otrokovice a realizuje se na jejich pozemku. Město Otrokovice je pouze účastníkem správních řízení, případně bývá přizváno k jednání, ale má velmi omezené pravomoci a kompetence. Každopádně se snažíme vyjednávat tak, aby byly vždy upřednostněny zájmy našich obyvatel,“ uzavřela starostka.

 

Další informace:

Romana Pastuszková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

pastuszkova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz 

 
Zveřejnil: Bc. Romana Pastuszková
Vytvořeno / změněno: 11.9.2020 / 11.9.2020 | Zveřejnit od-do: 11.9.2020-8.11.2020

Líbí se?

 60% |  40%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Září 2020 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
35. týden31123456
36. týden78910111213
37. týden14151617181920
38. týden21222324252627
39. týden2829301234
40. týden567891011

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 7319


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém