Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Výstavba jihovýchodního obchvatu Otrokovic na dálnici D55 je zahájena

Obyvatelé Otrokovic se konečně dočkali. Za necelé tři roky budou moci řidiči objet Otrokovice po dokončeném úseku dálnice D55 obepínající naše město. Ve středu 3. října v poledne byla slavnostně zahájena stavba jihovýchodního obchvatu města, která navazuje na již realizovanou severovýchodní část.
Slavnostní zahájení výstavby obchvatu - Starosta Otrokovic a další významní hosté
 

 
 

Výstavba jihovýchodní obchvatu Otrokovic se nese ve znamení trojek. Stavba byla zahájena třetího října, je rozdělena na tři etapy, měla by trvat necelé tři roky a nový úsek bude měřit něco málo přes tři kilometry.

 

„Jsem velmi rád, že se Otrokovice konečně, po opravdu dlouhé době, přidají k městům a obcím, ve kterých již tranzitní doprava neprojíždí zastavěnou částí, ale je vyvedena pomocí obchvatů mimo. Osobně jsem nejvíce zvědav, a těším se na konkrétní data, o kolik procent poklesne dopravní zatížení na průjezdních úsecích silnic první třídy v našem městě. Současná hustota provozu je tak velká, že prakticky neumožňuje žádné další zlepšení podmínek pro účastníky provozu,“ uvedl starosta Otrokovic Jaroslav Budek.

 

Stávající dopravní zátěž na silnici I/55 dlouhodobě patří k největší na české komunikační síti. Realizací této stavby bude dosaženo vyloučení tranzitní dopravy z průjezdního úseku města Otrokovice, což povede podstatnému omezení exhalací a hluku z dopravy a tedy k podstatnému zlepšení životního prostředí v našem městě. Silnice I/55 vede náměstím, přičemž po obou stranách jsou umístěny obchody, instituce, bytové domy. Poklesem intenzity provozu bude možné obě strany náměstí lépe a intenzivněji propojit.

 

„Je na místě poděkovat všem, kteří se o přípravu a věřme i zdárnou realizaci otrokovického obchvatu zasloužili. Hlavní roli hraje náš stát, prostřednictvím resortu dopravy a státního podniku Ředitelství silnic a dálnic ČR, avšak i místní samosprávy mají svou nezanedbatelnou roli. V Otrokovicicích byly všechny dosavadní samosprávy aktivní, iniciativní a na výsledku mají svůj podíl. Jako konkrétní příklady iniciativy samosprávy Otrokovic uvedu naše dlouhodobé úsilí, korunované od roku 2018 úspěchem, aby byla dosavadní část obchvatu osvobozena od dálničních poplatků. Tím se část lokální dopravy mezi Otrokovicemi a Zlínem mohla přesunout na dálnici a odlehčit centru města. Aktivní jsme byli rovněž v oblasti majetkoprávního vypořádání, nutného pro vydání stavebního povolení,“ uvedl otrokovický místostarosta Jiří Veselý.

 

Slavnostního zahájení stavby se zúčastnila celá řada významných hostů. Ředitelství silnic a dálnic ČR, jako investor stavby, přivítalo kromě vedení města Otrokovice například Radka Vondráčka, předsedu PS Parlamentu ČR, ministra dopravy Daniela Ťoka, hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka, ředitele Státního fondu dopravní infrastruktury Zbyňka Hořelicu, ředitele závodu zhotovitelské společnosti Eurovia CS Michala Friedlaendera a další.

 

 

 

Další informace:

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz
 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 3.10.2018 / 3.10.2018 | Zveřejnit od-do: 3.10.2018-6.1.2019

Líbí se?

 56% |  44%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • ALFONS - VÝTVARNÁ SKUPINA HUSTOPEČE
  10.12.2018 18:00
  Zveme Vás na vernisáž v pondělí 10. 12. 2018 od 18 hodin.
  Výstava výtvarného spolku z Hustopečí. Olejomalby, fotografie, koláže, kresbu, art-protis, prostorové objekty i loutky představí v MGO hustopečští výtvarníci – tucet přátel, kteří pracují každý jinou výtvarnou technikou, s jinou představou o výtvarném zpracování a s odlišným vnímáním estetiky. Přesto do sebe zapadají, nenásilně se propojují. A mají se rádi. Výstava potrvá do neděle 6. ledna 2019.
 • SCREAMERS - NAŠE VÁNOCE
  10.12.2018 19:00
  Přední travesti skupina Screamers míří opět do Otrokovické BESEDY, tentokrát s novou, vánočně laděnou show. Nenechte si ujít vystoupení oblíbené skupiny, parodující známé zpěvačky i osobnosti - s nádhernou scénou, kostýmy, nápaditou choreografií, zábavným průvodním slovem a řadou vtipů. To vše zaručuje skvělou zábavu a současně i oddech od předvánočního shonu…
  Typ akce: Kulturní akce
 • KONCERT pro Mateřské školy
  11.12.2018
  Koná se v hudebním sále ZUŠ - Školní 806
  Typ akce: Kulturní akce
 • PARTIČKA
  11.12.2018 17:30
  Skvělá improvizační show, jak ji všichni známe. Michal Suchánek, Richard Genzer, Igor Chmela, Michal Novotný, Dano Dangl a Marián Čurko vždy spolehlivě pobaví a rozesmějí. Druhé, přidané představení.
  Typ akce: Kulturní akce
 • Československý vánoční koncert
  12.12.2018 19:00
  Není lepší možnost jak si zpříjemnit čas vánoční jak u hudebních tónů mistrů klasické hudby. Na koncertě uslyšíte mj. skladby A. Dvořáka, J. J. Ryby, W. A. Mozarta v podání hudebních sólistů – Barbary Slezákové (soprano, nositelka Evropské ceny Gustava Mahlera a Michal Mačuha a členů špičkových českých orchestrů.
  Typ akce: Kulturní akce
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Září 2018 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
35. týden272829303112
36. týden3456789
37. týden10111213141516
38. týden17181920212223
39. týden24252627282930
40. týden1234567

Další akce


Anketa

Kde sledujete Městskou televizi Otrokovice?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 1228


Přehled získaných dotací městem Otrokovice v období 2015-2018Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém