Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Jaroslav Budek končí na postu starosty

Přes dvanáct let se Jaroslav Budek pohybuje na otrokovické politické scéně. Nyní se rozhodl odstoupit z funkce starosty města. K 31. lednu 2019 podal městskému zastupitelstvu svoji rezignaci.
Jaroslav Budek
 

 
 

Původně učitel 1. stupně a tělesné výchovy, později ředitel základní školy, nakonec . politik na plný úvazek. To je zestručněná profesní dráha Mgr. Jaroslava Budka. Po více než třech volebních obdobích se rozhodl, že s politikou skončí.

V roce 2006 vstoupil Jaroslav Budek do ČSSD a v témže roce byl v obecních volbách zvolen do Zastupitelstva města Otrokovice. V souvislosti se zvolením tehdejšího starosty MVDr. Stanislava Mišáka na pozici hejtmana Zlínského kraje a jeho odstoupení z pozice místostarosty, dostal Jaroslav Budek v roce 2008 důvěru zastupitelů a další dva roky v této funkci pokračoval.  V roce 2010 byl zvolen do funkce starosty Otrokovic a na této pozici pod vlajkou ČSSD setrval do roku 2018. Během téhož roku vystoupil ze strany a rozhodl se ve volbách do zastupitelstev obcí jako nezávislý kandidát podpořit místní buňku hnutí ANO 2011. Z páté pozice na kandidátní listině se díky voličům dostal na první pozici. V roce 2018 byl opět zvolen starostou města.

„Po zralé úvaze jsem se rozhodl na svoji funkci rezignovat a přenechat tak zásadní rozhodování o chodu města jiným. Není to pro mě snadné, ale dosáhl jsem pevného přesvědčení, že je to pro mě nejlepší cesta. Vedlo mě k tomu hned několik skutečností,“ řekl úvodem Jaroslav Budek. „Ačkoliv jsem byl přesvědčen, že o pozici starosty se již znovu nebudu ucházet, ve volbách do zastupitelstva jsem od voličů získal největší počet hlasů. Jelikož jsem nechtěl zklamat jejich důvěru, a většina členů zastupitelstva se svým hlasováním vyjádřila pro to, abych se opět stal starostou, pozici starosty jsem s pokorou opět přijal,“ vysvětluje. Několik měsíců po znovuzvolení Jaroslav Budek změnil názor. „Kromě rodinných důvodů mě k rozhodnutí ukončení politické kariéry vedl fakt, že jsme se s vítěznou stranou, za kterou jsem kandidoval, nedohodli na další spolupráci. Doufám, že u voličů naleznu pochopení,“ shrnuje Jaroslav Budek.

Prioritou v místní politice pro něj byly vždy zájmy občanů. Po dobu Budkova starostování byla pozornost věnována především dětem, seniorům, sportovcům, ale také spolkové činnosti, sociální oblasti, dopravě, školství a rozvíjení spolupráce s partnerskými městy. „Pevně věřím, že moji nástupci budou vždy jednat v zájmu města, v zájmu jeho obyvatel,“ vyslovuje závěrem Jaroslav Budek.

Starosta města bývá volen na městském zastupitelstvu. Nejbližší Zastupitelstvo města Otrokovice (ZMO) se uskuteční 13. února 2019, není však vyloučeno, že starosta bude volen až na dalším řádném zasedání, případně na mimořádně svolaném ZMO. Do doby, než bude zvolen nový starosta, bude jeho pravomoci vykonávat současná místostarostka Hana Večerková.

 

 

Další informace:

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz 

 

 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 31.1.2019 / 31.1.2019 | Zveřejnit od-do: 31.1.2019-10.3.2019

Líbí se?

 49% |  51%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • ZDENĚK IZER - NA PLNÝ COOLE
  28.2.2019 19:00
  Další pořad, ve kterém se diváci budou moci setkat s jedinečným a nezaměnitelným humorem Zdeňka Izera. Jako vždy přijdou na řadu zábavné scénky, parodie, skvělé vtipy a imitování celé řady populárních českých i zahraničních zpěváků a zpěvaček. Show je tradičně obohacena videoprojekcemi, nejrůznějšími zábavnými kostýmy a převleky a také světelnými efekty.
  Typ akce: Kulturní akce
 • XII. FOTOSALON
  1.3.2019 18:00
  Každoroční setkání Fotoklubu Beseda Otrokovice, tentokrát s přáteli z Havlíčkova Brodu.
 • ZÁHOŘANÉ
  3.3.2019 14:00 - 18:00
  Záhořané z Prostřední Bečvy vznikli v roce 2006, jejich kapelníkem je Bohumil Růčka. Za dobu své existence má tato kapela za sebou spoustu nejrůznějších vystoupení v širokém okolí na koncertech, plesech, přehlídkách dechových hudeb, oslavách měst či obcí, ale i na svatbách, poutích a dalších kulturních produkcích. Záhořany charakterizuje široký repertoárový záběr převážně z jižní Moravy a Valašska.
  Typ akce: Kulturní akce
 • VLADIMÍR KUNC - ZAKÁZANÁ ŠUMAVA
  4.3.2019 18:00
  4. 3. 2019 v 18 hodin se koná v Městské galerii vernisáž za účasti autora. V rámci vernisáže bude možné zakoupit knihy V. Kunce za snížené ceny.
  Fotoklub Beseda Otrokovice srdečně zve na výstavu Vladimíra Kunce, dlouholetého člena Fotostřediska Havlíčkův Brod. Fotografování se mu stalo profesí již v roce 1988. V letech amatérské tvorby získal více jak sto cen na celostátních soutěžích a pořádal desítky autorských výstav po celé republice. Tematicky se zaměřoval na reportážní a dokumentární fotografii. V devadesátých letech v jeho tvorbě již převládá krajinářská fotografie. Kunc točí dokumentární film o Šumavě a v roce 2004 vychází jeho knižní prvotina „Vysočina ve fotografii Vladimíra Kunce“. Od té doby se stal autorem více jak třiceti titulů, zobrazujících krásy naší vlasti a vydávání knih se stalo jeho hlavní činností. Obrazové publikace zachycují zejména krajinu Vysočiny, Šumavy a jižních Čech. Výstava potrvá do 31. 3. 2019.
 • GRUZIE - Tajemné království ve stínu Kavkazu
  6.3.2019 18:00
  Další Cestovatelská středa, tentokrát s Michalem Štěpy Štěpánkem: “Gruzie je země plná kontrastů a překvapení. Mohutné hradby Kavkazu střídají nížiny plné vinné révy, polopoušť pak zase břehy Černého moře. Gruzie má své nezaměnitelné kouzlo. Snad je to právě díky zvláštní atmosféře, která je zde cítit na každém kroku. Všechno se zdá být evropské, tak podobné tomu, co známe z domova. Záhy ale člověk zjistí, že jazyk, písmo, kultura, tradice, kuchyně i nátura zdejších lidí se výrazně liší… Navštívíme spolu horské oblasti Svanetie, Tušetie, Chevsuretie a Kazbegi, projdeme se uličkami hlavního města Tbilisi a ochutnáme nejednu z místních kulinářských specialit.”
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Březen 2019 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
8. týden25262728123
9. týden45678910
10. týden11121314151617
11. týden18192021222324
12. týden25262728293031
13. týden1234567

Další akce


Anketa

Kde sledujete Městskou televizi Otrokovice?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 1486


Přehled získaných dotací městem Otrokovice v období 2015-2018Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém