Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Pečovatelská služba umožňuje seniorům zůstat v domácím prostředí

Vítanou alternativu k celodenní péči v domovech pro seniory a podobných zařízeních nabízí již mnoho let Charita v Otrokovicích. Velmi vyhledávanou službou je takzvaná charitní pečovatelská služba, která pomáhá lidem, jež nejsou plně soběstační, aby mohli zůstat v rodinném prostředí a tím snášeli svůj stav mnohem lépe.
Pečovatelka a klient
 

 
 

Foto: Charita Otrokovice


„Naše Charitní pečovatelská služba není zaměřena jen na seniory, ale i na osoby se sníženou soběstačností z důvodu chronického onemocnění, nebo zdravotního postižení a rodiny s třemi a více dětmi. Nejčastěji však službu využívají právě senioři ve věku okolo 80 let,“ uvedl zástupce ředitele otrokovické charity Tomáš Bernatík.

Podstatou služby je nejen pomoci klientům s jednotlivými úkony běžného dne, ale také snaha posílit dovednosti, které klienti zvládají sami. Pracovnice se je snaží motivovat ke zvýšení soběstačnosti, stejně jako se zaměřují na zlepšení jejich fyzických možností a psychické pohody.

„Hlavním cílem naší práce je, aby každý, pokud si to přeje, mohl žít důstojný život ve svém domácím prostředí,“ vysvětlil Bernatík.

Mezi hlavní oblasti, kterým se charitní pečovatelky při práci s klienty věnují, je zajištění jejich hygieny, příprava a podávání stravy, běžný úklid v domácnosti, nákupy či doprovody k lékařům a na úřady. Charitní pečovatelská služba je schopna také poskytnout rozšířené sociální poradenství týkající se například zajištění dalších zdravotních služeb, příspěvků na péči a ostatních dávek, stejně jako zprostředkovává možnost zapůjčení kompenzačních pomůcek.

„Ty jsou poskytovány především na přechodné období, než je klient získá od odborného lékaře. Pomůcky si nicméně půjčují také lidé, kteří zkrátka chtějí sobě či svým blízkým ulehčit co nejvíce každodenní život s vidinou prožít jej co nejhodnotněji. V půjčovně je nabízeno velké množství pomůcek od elektrických polohovacích postelí až po pomůcky usnadňující každodenní hygienu, stačí si jen přijít vybrat,“ uvedla vedoucí charitní pečovatelské služby Jana Šuranská.

Po prvním kontaktu vždy probíhá podle vedoucí pečovatelek osobní návštěva v domácnosti zájemce o sociální službu, kde je nastaven individuální plán často za přítomnosti nejbližších. Ti také díky tomu získají lepší představu o fungování služby.

„Lidé mají často obavu, že k nim bude docházet někdo cizí a naruší jim tak jejich soukromí. Určitě se toho obávat nemusejí, ručím za to, že v naší službě máme odborně školené pracovnice, které svojí práci dělají s citem a porozuměním. Vždy se snažíme poskytnout péči podle konkrétních přání klienta, nicméně samozřejmě jen v rámci reálných možností služby. Naší snahou je dobrá spolupráce s rodinou s cílem pomoci jim pečovat o svého blízkého tak, aby nebyly narušeny jeho dosavadní návyky,“ slíbila Šuranská s tím, že nejlepší je službu kontaktovat a zjistit, jaké možnosti právě v jejich případě nabízí.

„Určitě se nebojte se na nás obrátit, velice rádi Vám vše vysvětlíme a domluvíme se na případné první návštěvě,“ uzavřela Šuranská.

 

 

Další informace pro média:                                                  Kontakt na službu:

Mgr. Tomáš Bernatík                                                               Charitní pečovatelská služba

zástupce ředitele                                                                     Tel.: +420 739 139 323

E-mail: tomas.bernatik@otrokovice.charita.cz

Tel.: +420 605 564 936

 

 

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz
 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 4.2.2019 / 4.2.2019 | Zveřejnit od-do: 4.2.2019-7.4.2019

Líbí se?

 64% |  36%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • ZDENĚK IZER - NA PLNÝ COOLE
  28.2.2019 19:00
  Další pořad, ve kterém se diváci budou moci setkat s jedinečným a nezaměnitelným humorem Zdeňka Izera. Jako vždy přijdou na řadu zábavné scénky, parodie, skvělé vtipy a imitování celé řady populárních českých i zahraničních zpěváků a zpěvaček. Show je tradičně obohacena videoprojekcemi, nejrůznějšími zábavnými kostýmy a převleky a také světelnými efekty.
  Typ akce: Kulturní akce
 • XII. FOTOSALON
  1.3.2019 18:00
  Každoroční setkání Fotoklubu Beseda Otrokovice, tentokrát s přáteli z Havlíčkova Brodu.
 • ZÁHOŘANÉ
  3.3.2019 14:00 - 18:00
  Záhořané z Prostřední Bečvy vznikli v roce 2006, jejich kapelníkem je Bohumil Růčka. Za dobu své existence má tato kapela za sebou spoustu nejrůznějších vystoupení v širokém okolí na koncertech, plesech, přehlídkách dechových hudeb, oslavách měst či obcí, ale i na svatbách, poutích a dalších kulturních produkcích. Záhořany charakterizuje široký repertoárový záběr převážně z jižní Moravy a Valašska.
  Typ akce: Kulturní akce
 • VLADIMÍR KUNC - ZAKÁZANÁ ŠUMAVA
  4.3.2019 18:00
  4. 3. 2019 v 18 hodin se koná v Městské galerii vernisáž za účasti autora. V rámci vernisáže bude možné zakoupit knihy V. Kunce za snížené ceny.
  Fotoklub Beseda Otrokovice srdečně zve na výstavu Vladimíra Kunce, dlouholetého člena Fotostřediska Havlíčkův Brod. Fotografování se mu stalo profesí již v roce 1988. V letech amatérské tvorby získal více jak sto cen na celostátních soutěžích a pořádal desítky autorských výstav po celé republice. Tematicky se zaměřoval na reportážní a dokumentární fotografii. V devadesátých letech v jeho tvorbě již převládá krajinářská fotografie. Kunc točí dokumentární film o Šumavě a v roce 2004 vychází jeho knižní prvotina „Vysočina ve fotografii Vladimíra Kunce“. Od té doby se stal autorem více jak třiceti titulů, zobrazujících krásy naší vlasti a vydávání knih se stalo jeho hlavní činností. Obrazové publikace zachycují zejména krajinu Vysočiny, Šumavy a jižních Čech. Výstava potrvá do 31. 3. 2019.
 • GRUZIE - Tajemné království ve stínu Kavkazu
  6.3.2019 18:00
  Další Cestovatelská středa, tentokrát s Michalem Štěpy Štěpánkem: “Gruzie je země plná kontrastů a překvapení. Mohutné hradby Kavkazu střídají nížiny plné vinné révy, polopoušť pak zase břehy Černého moře. Gruzie má své nezaměnitelné kouzlo. Snad je to právě díky zvláštní atmosféře, která je zde cítit na každém kroku. Všechno se zdá být evropské, tak podobné tomu, co známe z domova. Záhy ale člověk zjistí, že jazyk, písmo, kultura, tradice, kuchyně i nátura zdejších lidí se výrazně liší… Navštívíme spolu horské oblasti Svanetie, Tušetie, Chevsuretie a Kazbegi, projdeme se uličkami hlavního města Tbilisi a ochutnáme nejednu z místních kulinářských specialit.”
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Leden 2019 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
53. týden31123456
1. týden78910111213
2. týden14151617181920
3. týden21222324252627
4. týden28293031123
5. týden45678910

Další akce


Anketa

Kde sledujete Městskou televizi Otrokovice?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 1486


Přehled získaných dotací městem Otrokovice v období 2015-2018Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém