Start 3. ročníku letního cyklu koncertů na náměstí před Besedou. Otrokovicko-zlínská GAIA byla založena r. 1992. Název kapely pochází z řečtiny a znamená bohyně země. Zakládajícími členy jsou Vladan Vavruša – sólová kytara, Milan Koplík – basová kytara, Libor Školný – bicí a zpěv a Drahomír Kvasnička – sólový zpěv. V r. 2016 přišel do kapely Filip Doležal jako druhý bubeník a později hráč na klávesové nástroje. V této sestavě hraje GAIA dodnes. Kapela se od začátku orientuje na vlastní rockovou tvorbu, vydala 2 CD – Zbylo jen málo a Ohlédnutí. VYMETENO vzniklo v DDM Sluníčko v roce 2016 původně z kytarového kroužku. V repertoáru má skladby zahraničních i domácích interpretů ve vlastních aranžích. Složení se několikrát měnilo, aktuální sestava: Nicole Hastíková – basová kytara, Radek Navrátil – bicí nástroje, Michaela Láníková – klávesy, Štěpán Riessler – klarinet a Eliška Riesslerová – housle a zpěv. náměstí 3. května, vstup volný, občerstvení
V úterý 12. června v 10 hodin se uskuteční slavnostní přestřižení pásky u příležitosti otevření nově zrekonstruované Městské sportovní haly Otrokovice. Veřejnost si bude moci halu prohlédnout v průběhu dne od 10 do 16 hodin a může se těšit na doprovodný sportovní program. Nejen sportovci jsou srdečně zváni na tento očekávaný den.
Skupina Screamers pobaví zbrusu novou show, ve které najdete opět skvělé imitace domácích a zahraničních zpěváků i řadu vtipných scének a parodií. Tentokrát vytvořila speciální televizní stanici pro ty, kteří nemají čas sledovat obsáhlé upoutávky a přitom chtějí být stále in. A pokud vydržíte až do konce, můžete zavolat řediteli TV, panu Černému (602 322 594), svůj dotaz či názor. :-)
Úžasný recitál dvou talentovaných dam, Magdalény Malaníkové (zpěv) a Lucie Fajkusové (harfa). Můžete se těšit na skladby všech žánrů, zazní irské balady, lidovky, písně z oblasti rocku, popu, muzikálů, ale i šansony. Zpěv Magdy bude doprovázen nadpozemským hudebním nástrojem v rukou Lucie, jako host obou dam vystoupí nadějný akordeonista Fanda Dominec. náměstí 3. května, vstup volný, občerstvení
SLUNÍČKO PRO VŠECHNY JIŽ 40 LET Výstava k příležitosti 40. výročí Domu dětí a mládeže Sluníčko Otrokovice. Nabídne pohled na aktivity DDM Sluníčko od minulosti po současnost. Od zájmových kroužků přes nejrůznější akce až po oblíbené dětské tábory. Výstava potrvá od 7. května do 22. června.
Pestrá výstava k příležitosti 40. výročí Domu dětí a mládeže Sluníčko Otrokovice. Nabízí pohled na aktivity DDM Sluníčko od minulosti po současnost. Od zájmových kroužků přes nejrůznější akce až po oblíbené dětské tábory. Výstava trvá od 7. května do 22. června 2018.
Antonín Tesař se ve své tvorbě věnuje především portrétu, okrajově i zátiší. Jeho díla představují osobitý pohled na současný svět viděný dekadentní optikou. Tesař často pracuje s odkazy na náboženská a antická témata. Inspirací jsou mu i klasická díla světového malířství (F. Goya, G. Arcimboldo, H. Bosch a další), s nimiž nakládá jako poučený postmodernista velmi volně a svobodně. Výstava trvá od 14. 5. do 24. 6. 2018.
14.5.2018 18:00 - 17.6.2018, Městská galerie Otrokovice
Antonín Tesař se ve své tvorbě věnuje především portrétu, okrajově i zátiší. Jeho díla představují osobitý pohled na současný svět viděný dekadentní optikou. Vernisáž za účasti autora v pondělí 14. května od 18 hodin. Výstava potrvá do 17. 6. 2018.
V prostorách Otrokovické Besedy se uskuteční unikátní výstava přírodnin, fosílií a šperků spojena s esoterikou a duchovním léčitelstvím.
Na programu bude nákup a prodej minerálů, zkamenělin, mušlí, náušnic, náhrdelníků a náramků z pravých přírodních polodrahokamů.
Nebude chybět ani výklad z karet, čtení z ruky, numerologický rozbor, včetně esoterické literatury a poradenství v oblasti zdraví a duše. Na toto téma je připravena i řada přednášek.
V interiéru Kongresového centra budou k vidění jedinečné makrofotografie minerálů Petra Fuchse.
Zbývá už jen dodat, že parkování je zdarma a občerstvení zajištěno. Vstupné 50-, Kč.
26.6.2018 17:00 - 12.8.2018, Městská galerie Otrokovice
Výstava Klubu přátel historie města Otrokovice. Drobné kamenné plastiky a artefakty regionu Otrokovicka (kříže, Boží muka a sochy) a jejich historie obrazem i v trojrozměrných exponátech. Stručné představení práce restaurátora kamene. Vernisáž, která se koná v úterý 26. 6. od 17 hodin, uvede předseda Klubu přátel historie MO Petr Klokočka za účasti restaurátorky, paní Pavly Hradilové. Výstava potrvá do 12. 8. 2018.
Další pořad, ve kterém se diváci budou moci setkat s jedinečným a nezaměnitelným humorem Zdeňka Izera. Jako vždy přijdou na řadu zábavné scénky, parodie, skvělé vtipy a imitování celé řady populárních českých i zahraničních zpěváků a zpěvaček. Show je tradičně obohacena videoprojekcemi, nejrůznějšími zábavnými kostýmy a převleky a také světelnými efekty.
Záhořané z Prostřední Bečvy vznikli v roce 2006, jejich kapelníkem je Bohumil Růčka. Za dobu své existence má tato kapela za sebou spoustu nejrůznějších vystoupení v širokém okolí na koncertech, plesech, přehlídkách dechových hudeb, oslavách měst či obcí, ale i na svatbách, poutích a dalších kulturních produkcích. Záhořany charakterizuje široký repertoárový záběr převážně z jižní Moravy a Valašska.
4. 3. 2019 v 18 hodin se koná v Městské galerii vernisáž za účasti autora. V rámci vernisáže bude možné zakoupit knihy V. Kunce za snížené ceny. Fotoklub Beseda Otrokovice srdečně zve na výstavu Vladimíra Kunce, dlouholetého člena Fotostřediska Havlíčkův Brod. Fotografování se mu stalo profesí již v roce 1988. V letech amatérské tvorby získal více jak sto cen na celostátních soutěžích a pořádal desítky autorských výstav po celé republice. Tematicky se zaměřoval na reportážní a dokumentární fotografii. V devadesátých letech v jeho tvorbě již převládá krajinářská fotografie. Kunc točí dokumentární film o Šumavě a v roce 2004 vychází jeho knižní prvotina „Vysočina ve fotografii Vladimíra Kunce“. Od té doby se stal autorem více jak třiceti titulů, zobrazujících krásy naší vlasti a vydávání knih se stalo jeho hlavní činností. Obrazové publikace zachycují zejména krajinu Vysočiny, Šumavy a jižních Čech. Výstava potrvá do 31. 3. 2019.
Další Cestovatelská středa, tentokrát s Michalem Štěpy Štěpánkem: “Gruzie je země plná kontrastů a překvapení. Mohutné hradby Kavkazu střídají nížiny plné vinné révy, polopoušť pak zase břehy Černého moře. Gruzie má své nezaměnitelné kouzlo. Snad je to právě díky zvláštní atmosféře, která je zde cítit na každém kroku. Všechno se zdá být evropské, tak podobné tomu, co známe z domova. Záhy ale člověk zjistí, že jazyk, písmo, kultura, tradice, kuchyně i nátura zdejších lidí se výrazně liší… Navštívíme spolu horské oblasti Svanetie, Tušetie, Chevsuretie a Kazbegi, projdeme se uličkami hlavního města Tbilisi a ochutnáme nejednu z místních kulinářských specialit.”