Další hudební odpoledne na náměstí před Besedou bude patřit kroměřížskému folkrockovému sdružení JAMTOUR. Na scéně působí přes deset let, od repertoáru, který zahrnoval písně skupin Marsyas, ETC… či Blues Session se v poslední době posouvá k vlastní tvorbě. V současnosti se kapela intenzivně věnuje natáčení debutového CD, které by mělo vyjít na podzim. Na náměstí vystoupí JAMTOUR v sestavě: Radislav Štěpán - kytara, foukací harmonika, zpěv, Jana Štěpánová - zpěv, rytmika, Marek Vymlátil - kontrabas, Libor Mlodzik - elektrická kytara, Petr Žůrek - bicí. Vstup volný, občerstvení.
Pokračování pohodových letních koncertů na náměstí 3. května před Besedou. JAZZBOOK jako dixielandová hudební skupina vznikl dne 29. 9. 2009 u příležitosti hudebního festivalu „V Lukovečku na kopečku“. Zde vystoupil v improvizovaném složení a v podstatě tak již zůstal. Kapela se skládá z bývalých zlínských profesionálních i amatérských hudebníků, kteří prošli mnoha hudebními žánry, a dalo by se říci, na sklonku hudební kariéry hrají hudbu, se kterou vlastně začínali a tou je dixieland. JazzBook je pravidelným hostem Otrokovických letních slavností, kde hrává dopoledne během plavby na lodi Morava. Vstup volný, občerstvení.
Trojice vězňů na jedné cele, znamenitý bachař a svědomitá ředitelka věznice. Co dodat víc? Nechte se překvapit! :-) Vězeňská komedie Jiřího Grambala v podání divadla METEORA ze Vsetína se odehrává na palubě lodi Pierot, nadšení diváci vše sledují ze břehu z improvizovaného hlediště… Vstupné dobrovolné, občerstvení.
Můžete shlédnout práce členů sdružení Valašského názoru, Spolku přátel výtvarného umění Kroměřížska, Fotoklubu Beseda, výtvarníků spolku Rozumění a některých zatím neznámých hostů.
Speciální koncert, pořádaný v rámci 19. mezinárodního festivalu dechových a folklorních souborů FEDO 2018. Představí se v něm rakouská dechová hudba "Stadtkapelle Leibnitz" a polský lidový taneční soubor “Zespół Tańca Ludowego Kościelec". MĚSTSKÁ KAPELA LEIBNITZ má dlouhou historii, počátky orchestru sahají až do roku 1877. V dnešní době je jednou z nejúspěšnějších kapel mezi více než 30 dechovými soubory v oblasti Leibnitz. Program je tvořen nejen tradiční dechovou hudbou, ale také klasickými a moderními skladbami. Dirigent Mario Hofer se neustále snaží nabízet posluchačům různorodý a zábavný program. SOUBOR LIDOVÉHO TANCE KOŚCIELEC Soubor předvádí národní a lidové tance z regionu velkopolského, lowiczkého, živieckého, slezského i lubelského, kterými přibližuje zvyky a slavnosti jednotlivých regionů. Taneční skupina z Kościelce vystoupila mnohokrát v zahraničí, v Německu, Ukrajině, Bělorusku, Bulharsku, Chorvatsku a Maďarsku. Vstup volný, občerstvení.
26.6.2018 17:00 - 12.8.2018, Městská galerie Otrokovice
Výstava Klubu přátel historie města Otrokovice. Drobné kamenné plastiky a artefakty regionu Otrokovicka (kříže, Boží muka a sochy) a jejich historie obrazem i v trojrozměrných exponátech. Stručné představení práce restaurátora kamene. Vernisáž, která se koná v úterý 26. 6. od 17 hodin, uvede předseda Klubu přátel historie MO Petr Klokočka za účasti restaurátorky, paní Pavly Hradilové. Výstava potrvá do 12. 8. 2018.
Výstava sběratele minerálů a uznávaného fotografa Petra Fuchse. O focení minerálů, makro a mikrofotografii se začal intenzivně zajímat s příchodem prvních digitálních fotoaparátů. Díky nabytým zkušenostem a stálému zdokonalování svých postupů dosáhl v kvalitě svých prací světové úrovně. Jeho fotografie doprovází články v odborných časopisech, zájemci mohou jeho snímky vidět i na celosvětovém mineralogickém webu Mindat.org, kde jsou jak fotografie z rané tvorby autora, tak jeho nejaktuálnější díla. Petr Fuchs se aktivně podílí rovněž na objevování a dokumentaci nových minerálů a spolupracuje tak s našimi předními odborníky v oboru. Vstup volný.
Problematice ohýbaného nábytku byla věnována řada výstav, sympozií i odborných textů. Většinou se ale vztahovaly k počátkům výroby v 19. století, případně k produkci první poloviny 20. století. Výstava „Anonymní“ ohýbaný nábytek se zaměřuje na poválečná desetiletí a je připravena upozornit na období dosud odborně nedostatečně zpracované, připomenout jména tvůrců, na něž se v průběhu času pozapomnělo a výrobky, které v poválečném období patřily mezi nejlepší svého druhu na domácím trhu. A které český nábytek důstojně reprezentovaly i v zahraničí, kde získaly ocenění na světových výstavách. Výstava potrvá do 16.9.2018, út - ne, 14 - 18 hod., vstup volný. Vernisáž v pondělí 20. 8. v 18 hodin.
Tradiční venkovní taneční zábava se skupinou PREMIER a diskotékou Dalibora Dědka. Program na dvou pódiích. Kvalitní občerstvení zajištěno…! Vstupné 130 Kč.
Další pořad, ve kterém se diváci budou moci setkat s jedinečným a nezaměnitelným humorem Zdeňka Izera. Jako vždy přijdou na řadu zábavné scénky, parodie, skvělé vtipy a imitování celé řady populárních českých i zahraničních zpěváků a zpěvaček. Show je tradičně obohacena videoprojekcemi, nejrůznějšími zábavnými kostýmy a převleky a také světelnými efekty.
Záhořané z Prostřední Bečvy vznikli v roce 2006, jejich kapelníkem je Bohumil Růčka. Za dobu své existence má tato kapela za sebou spoustu nejrůznějších vystoupení v širokém okolí na koncertech, plesech, přehlídkách dechových hudeb, oslavách měst či obcí, ale i na svatbách, poutích a dalších kulturních produkcích. Záhořany charakterizuje široký repertoárový záběr převážně z jižní Moravy a Valašska.
4. 3. 2019 v 18 hodin se koná v Městské galerii vernisáž za účasti autora. V rámci vernisáže bude možné zakoupit knihy V. Kunce za snížené ceny. Fotoklub Beseda Otrokovice srdečně zve na výstavu Vladimíra Kunce, dlouholetého člena Fotostřediska Havlíčkův Brod. Fotografování se mu stalo profesí již v roce 1988. V letech amatérské tvorby získal více jak sto cen na celostátních soutěžích a pořádal desítky autorských výstav po celé republice. Tematicky se zaměřoval na reportážní a dokumentární fotografii. V devadesátých letech v jeho tvorbě již převládá krajinářská fotografie. Kunc točí dokumentární film o Šumavě a v roce 2004 vychází jeho knižní prvotina „Vysočina ve fotografii Vladimíra Kunce“. Od té doby se stal autorem více jak třiceti titulů, zobrazujících krásy naší vlasti a vydávání knih se stalo jeho hlavní činností. Obrazové publikace zachycují zejména krajinu Vysočiny, Šumavy a jižních Čech. Výstava potrvá do 31. 3. 2019.
Další Cestovatelská středa, tentokrát s Michalem Štěpy Štěpánkem: “Gruzie je země plná kontrastů a překvapení. Mohutné hradby Kavkazu střídají nížiny plné vinné révy, polopoušť pak zase břehy Černého moře. Gruzie má své nezaměnitelné kouzlo. Snad je to právě díky zvláštní atmosféře, která je zde cítit na každém kroku. Všechno se zdá být evropské, tak podobné tomu, co známe z domova. Záhy ale člověk zjistí, že jazyk, písmo, kultura, tradice, kuchyně i nátura zdejších lidí se výrazně liší… Navštívíme spolu horské oblasti Svanetie, Tušetie, Chevsuretie a Kazbegi, projdeme se uličkami hlavního města Tbilisi a ochutnáme nejednu z místních kulinářských specialit.”