Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Výstavba jihovýchodního obchvatu Otrokovic na dálnici D55 je zahájena

Obyvatelé Otrokovic se konečně dočkali. Za necelé tři roky budou moci řidiči objet Otrokovice po dokončeném úseku dálnice D55 obepínající naše město. Ve středu 3. října v poledne byla slavnostně zahájena stavba jihovýchodního obchvatu města, která navazuje na již realizovanou severovýchodní část.
Slavnostní zahájení výstavby obchvatu - Starosta Otrokovic a další významní hosté
 

 
 

Výstavba jihovýchodní obchvatu Otrokovic se nese ve znamení trojek. Stavba byla zahájena třetího října, je rozdělena na tři etapy, měla by trvat necelé tři roky a nový úsek bude měřit něco málo přes tři kilometry.

 

„Jsem velmi rád, že se Otrokovice konečně, po opravdu dlouhé době, přidají k městům a obcím, ve kterých již tranzitní doprava neprojíždí zastavěnou částí, ale je vyvedena pomocí obchvatů mimo. Osobně jsem nejvíce zvědav, a těším se na konkrétní data, o kolik procent poklesne dopravní zatížení na průjezdních úsecích silnic první třídy v našem městě. Současná hustota provozu je tak velká, že prakticky neumožňuje žádné další zlepšení podmínek pro účastníky provozu,“ uvedl starosta Otrokovic Jaroslav Budek.

 

Stávající dopravní zátěž na silnici I/55 dlouhodobě patří k největší na české komunikační síti. Realizací této stavby bude dosaženo vyloučení tranzitní dopravy z průjezdního úseku města Otrokovice, což povede podstatnému omezení exhalací a hluku z dopravy a tedy k podstatnému zlepšení životního prostředí v našem městě. Silnice I/55 vede náměstím, přičemž po obou stranách jsou umístěny obchody, instituce, bytové domy. Poklesem intenzity provozu bude možné obě strany náměstí lépe a intenzivněji propojit.

 

„Je na místě poděkovat všem, kteří se o přípravu a věřme i zdárnou realizaci otrokovického obchvatu zasloužili. Hlavní roli hraje náš stát, prostřednictvím resortu dopravy a státního podniku Ředitelství silnic a dálnic ČR, avšak i místní samosprávy mají svou nezanedbatelnou roli. V Otrokovicicích byly všechny dosavadní samosprávy aktivní, iniciativní a na výsledku mají svůj podíl. Jako konkrétní příklady iniciativy samosprávy Otrokovic uvedu naše dlouhodobé úsilí, korunované od roku 2018 úspěchem, aby byla dosavadní část obchvatu osvobozena od dálničních poplatků. Tím se část lokální dopravy mezi Otrokovicemi a Zlínem mohla přesunout na dálnici a odlehčit centru města. Aktivní jsme byli rovněž v oblasti majetkoprávního vypořádání, nutného pro vydání stavebního povolení,“ uvedl otrokovický místostarosta Jiří Veselý.

 

Slavnostního zahájení stavby se zúčastnila celá řada významných hostů. Ředitelství silnic a dálnic ČR, jako investor stavby, přivítalo kromě vedení města Otrokovice například Radka Vondráčka, předsedu PS Parlamentu ČR, ministra dopravy Daniela Ťoka, hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka, ředitele Státního fondu dopravní infrastruktury Zbyňka Hořelicu, ředitele závodu zhotovitelské společnosti Eurovia CS Michala Friedlaendera a další.

 

 

 

Další informace:

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz
 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 3.10.2018 / 3.10.2018 | Zveřejnit od-do: 3.10.2018-6.1.2019

Líbí se?

 56% |  44%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • LEGRÚTI
  16.12.2018 14:00 - 18:00
  Další taneční odpoledne pro příznivce dobré dechovky. Legrúti, vítězové soutěže Zlatá křídlovka z roku 2010, baví své posluchače již patnáct let doma i v zahraničí. Kapela koncertovala v Německu, Rakousku, Belgii, Švýcarsku či na Slovensku. Jedinečný zvuk a styl získala v jihomoravské vinařské obci Velké Bílovice, kde kromě vína má svou nezastupitelnou tradici folklór a dechovka. Členové kapely vystupují ve vyšívaných lidových krojích, typických pro region Hanácké Slovácko. S chutí a mladistvou energií hrají skladby českých a moravských skladatelů, ale i vlastní autorskou tvorbu. Legrúti jsou dechovkou s tradičními základy, která dokáže potěšit i náročnější publikum.
  Typ akce: Kulturní akce
 • FILMOVÉ VÁNOCE
  18.12.2018 17:00
  dovolujeme si Vás pozvat na charitativní koncert ZUŠ Otrokovice,

  který se uskuteční v úterý 18. 12. 2018 od 17,00 na Otrokovické Besedě.
  Celý výtěžek koncertu poputuje pro EDUCO, středisko ranné péče na podporu rodinám s dětmi se zdravotním znevýhodněním od narození do 7 let.
  Můžete se těšit na melodie z filmových pohádek Tajemství staré bambitky, Princezna ze mlejna, Anděl Páně, Pyšná princezna a další...

  Koncert připravili učitelé a žáci ZUŠ Otrokovice. Budeme velice rádi, pokud si najdete chvilku a přijdete podpořit naši krásnou myšlenku.
 • VYSOKÁ HRA - vánočně silvestrovské divadlo
  27.12.2018 19:00
  Mistrně sehraný tým podvodníků se snaží o velkolepý podvod, který jim už několikrát vyšel. Točí se tu velké peníze, velké lži, city a nakonec i vraždy. Ovšem oběť není zase tak hloupá a bezmocná, jak se zdá, tudíž divák může očekávat nečekané finále. Hrají: Yvetta Blanarovičová, Pavel Trávníček, Pavel Skřípal, Hana Tunová, Pavel Dytrt. Režie: Pavel Trávníček
  Typ akce: Kulturní akce
 • Lážo Plážo 2019
  15.6.2019 10:00 - 23:59
  Událost roku v Otrokovicích? Štěrkáč v červnu přivítá první ročník open-air festivalu Lážo Plážo.

  Bude to párty plná skvělých kapel, dobrot a samozřejmě taky lážo plážo a koupačka u vody. Začínáme už v 10 hodin. ;-)

  ⭐ Hvězdný line-up ⭐
  Rybičky 48
  Horkýže Slíže
  Marek Ztracený
  PSH
  Circus Problem
  Poletíme?

  ⬇ Lístky za 290 Kč kupujte na našich webovkách⬇️
  https://lazoplazofest.cz/#vstupenky
  Typ akce: Kulturní akce
 • JANA ČERNOCHOVÁ - KOLÁŽE
  3.12.2018 18:00 - 27.12.2018
  Průřez dosavadní tvorbou otrokovické rodačky, výtvarnice Jany Černochové. Koláže začala tvořit před deseti lety, v současné době má na svém kontě více než 100 prací. Velkou inspirací pro Janu Černochovou je žena ve všech možných podobách. Vernisáž v pondělí 3. prosince od 18 hodin, hudební doprovod Jana Lukášová a Pavel Jordán. Výstava potrvá do 27. 12. 2018.
  Typ akce: Kulturní akce
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Prosinec 2018 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
48. týden262728293012
49. týden3456789
50. týden10111213141516
51. týden17181920212223
52. týden24252627282930
53. týden31123456

Další akce


Anketa

Kde sledujete Městskou televizi Otrokovice?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 1257


Přehled získaných dotací městem Otrokovice v období 2015-2018Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém