Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 336 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 14  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
7.12.2023Mladí řidiči by měli mít označení na vozidle, v Otrokovicích dostanou magnetku
L17
Od nového roku budete moci na silnicích potkat i mladé sedmnáctileté řidiče. Doprovázet je musí mentor a na vozidle mohou mít speciální označení L17. V Otrokovicích tito řidiči dostanou spolu s řidičským průkazem také magnetku pro označení vozidla.
Mgr. Lenka Vaculová
7.12.2023Provoz městského úřadu na konci roku
město Otrokovice
V týdnu po vánočních svátcích a před Novým rokem bude Městský úřad Otrokovice otevřen pouze ve středu 27. prosince ve standardních úředních hodinách. Ve čtvrtek 28. prosince a pátek 29. prosince své záležitosti již nevyřídíte. Radnice bude v tyto dny uzavřena. Činnost pokladen pro veřejnost bude ukončena 27. prosince v 17:00 hod. Veřejnosti se znovu otevřou v úterý 2. ledna 2024 v 8.30 hod., tedy o půl hodiny později než obvykle z technických důvodů souvisejících se zahájením nového roku.
Mgr. Lenka Vaculová
6.12.2023Zasedání Zastupitelstva města Otrokovice
město Otrokovice
Ve středu 13. prosince 2023 od 16 hodin se ve velkém sále Otrokovické BESEDY koná 9. zasedání Zastupitelstva města Otrokovice. Bližší informace o programu zasedání městského zastupitelstva naleznete na úřední desce Městského úřadu Otrokovice a také na internetových stránkách města www.otrokovice.cz v sekci úřední deska.
Ing. Hana Jiránková
5.12.2023Město Otrokovice s přispěním Zlínského kraje pořídilo do Kvítkovic novou cisternu
cisterna
Jednotka sboru dobrovolných hasičů Kvítkovice (JSDH) převzala hasičský speciál TATRA 815 CAS20. Jedná se o zánovní cisternové vozidlo včetně vybavení, které nahradí doposud využívané vozidlo LIAZ Karosa. Město autocisternu pořídilo za 3,9 milionu korun s přispěním Zlínského kraje.
Mgr. Lenka Vaculová
5.12.2023Nenechavci opět lámou mladé stromy
dub
Možná si neuvědomují, že ničí to, co nás chrání. Funkce stromů v intravilánu města je nezastupitelná. O to více nepochopitelné jsou důvody, které vedou některé lidi k tomu, aby je poškozovali nebo dokonce úplně likvidovali.
Mgr. Lenka Vaculová
4.12.2023Při rozsvícení vánočního stromu se vybralo 208 100 korun
opp
Lidé si užili zábavu, pochutnali si a ještě pomohli potřebným! To je skóre pátečního pozdního odpoledne, kdy se v Otrokovicích rozsvítil vánoční strom. Charitativním prodejem občerstvení se podařilo vybrat celkem 208 100 korun.
Mgr. Lenka Vaculová
1.12.2023Ulice Otrokovic brázdí vánočně vyzdobený trolejbus
vanicni bus
Vánočně nazdobený trolejbus s několika tisícovkami světýlek po celém obvodu vyjel letos poprvé do ulic Otrokovic v pátek 1. prosince u příležitosti slavnostního rozsvícení vánočního stromu na náměstí. Až do začátku ledna bude spoluvytvářet příjemnou vánoční atmosféru.
Mgr. Lenka Vaculová
1.12.2023Charita Otrokovice chystá další ročník Tříkrálové sbírky. Hledá nové koledníky!
trikralová
Charita ČR pořádá další ročník celorepublikové akce Tříkrálová sbírka. Aby koledníci mohli navštívit co nejvíce domácností, hledá dobrovolníky. V Otrokovicích se lidé můžou na koledníky těšit v sobotu 6. ledna 2024. Opět zavítají do domovů, aby všem popřáli jen to nejlepší do nového roku.
Mgr. Lenka Vaculová
30.11.2023Vánoční hvězdy opět pomáhaly, radnice je zavážela do škol i školek
vanocni hvezda
Prodej vánočních hvězd a jejich distribuci do škol i školek, již třetím rokem organizuje otrokovická radnice. Oblíbených květin typických pro Vánoce letos město objednalo celkem 809 kusů. Na transparentní účet sdružení Šance tak bude připsána částka 97 080 korun. Vybrané peníze pomáhají nemocným dětem na Dětské klinice FN Olomouc.
Mgr. Lenka Vaculová
30.11.2023Recyklo hrátky zvládá otrokovická ZŠ T.G. Masaryka nejlépe v kraji
reckylo hratky
Plnění úkolů s environmentální tematikou i zapojení do sběru vysloužilého elektra, baterií, mobilů a tonerů zvládají na jedničku žáci ze ZŠ T. G. Masaryka, která je zapojena do Celoroční hry s Recyklohraním. Za svou aktivitu získávaly děti v průběhu celého roku body pro školu, která se tak vyšvihla na první příčku ve Zlínském kraji a na 19. místo v republice z celkového počtu 1700 zapojených škol.
Mgr. Lenka Vaculová
29.11.2023Technické služby Otrokovice jsou na zimní období připraveny
zimní údržba
Udržet silnice i chodníky upravené, bez sněhové či ledové pokrývky a řádně posypané. To je v průběhu zimní sezóny hlavní úkol pro Technické služby Otrokovice. Řídí se plánem zimní údržby místních komunikací, chodníků a veřejných ploch.
Mgr. Lenka Vaculová
29.11.2023On-line katalog knihovny bude o víkendu mimo provoz
Logo Městská knihovna Otrokovice
Městská knihovna Otrokovice oznamuje, že v sobotu 2. a neděli 3. prosince 2023 nebude možné využívat on-line katalog knihovny. Webové stránky budou dostupné. Elektronický katalog knih je přehledná databáze všech dokumentů, které knihovna vlastní. Prostřednictví on-line katalogu můžete vyhledávat ve fondu knihovny a po přihlášení ke svému účtu si také rezervovat knihy, prodlužovat výpůjčky nebo kontrolovat jejich počet.
Mgr. Lenka Vaculová
28.11.2023Dílničky při rozsvícení vánočního stromu budou netradičně na radnici
strom
Předtím, než bude zapálena první adventní svíčka, se Otrokovice zahalí do vánočního kabátu. První prosincový pátek v podvečer dají zástupci radnice povel k rozsvícení stromu i celé vánoční výzdoby města. Chybět nebude ani charitativní prodejní akce Otrokovice pomáhají potřebným a oblíbené dílničky. Ty se letos přesunou do budovy otrokovické radnice.
Mgr. Lenka Vaculová
27.11.2023Od 5. prosince se bude na náměstí opět bruslit
kluziště Otrokovice
Mikulášskou nadílku v podobě otevření umělého kluziště připravuje otrokovická radnice. Po roce se bude opět bruslit na náměstí 3. května v centru města. Kluziště se otevře v úterý 5. prosince. Stejně jako v předchozích letech jej návštěvníci budou moci využívat zdarma.
Mgr. Lenka Vaculová
27.11.2023Mezigenerační setkávání je pro seniory pohlazením po duši
senior
Mezigenerační setkání jsou výzvou pro všechny - seniory, žáky i aktivizační pracovníky. V rámci programu Povídej se v otrokovickém SENIORu setkávají nejstarší s nejmladšími, aby společně objevovali, jak krásné a obohacující jsou jejich světy, když se navzájem propojí.
Mgr. Lenka Vaculová
24.11.2023Otrokovická Helena Čermáková je THE MISS GLOBE ELEGANCE
miss globe
Každý rok se svět zastaví, aby přivítal jednu z nejprestižnějších soutěží krásy na světě – The Miss Globe. Událost, která spojuje krásu a půvab, tradičně přitahuje pozornost milionů diváků po celém světě. Letošní finále se konalo 17. listopadu v Albánii. Svou zástupkyni zde měla i Česká republika. Helena Čermáková z Otrokovic reprezentovala skvěle, získala titul The Miss Globe Elegance.
Mgr. Lenka Vaculová
23.11.2023Město postupně obnoví významné památky, radní schválili plán do roku 2032
památky
Kamenné kříže i sochy podél cest nebo volně v krajině zanechávají nezapomenutelný otisk minulosti. A ačkoliv nejsou oficiálně zapsány jako kulturní památky, jsou přesto klíčovým prvkem naší historie. Město Otrokovice proto sestavilo plán jejich obnovy pro roky 2024 – 2032. Ten se věnuje devíti objektům, tzv. památkám místního významu, jejichž je město vlastníkem.
Mgr. Lenka Vaculová
22.11.2023Přípravy na rozsvícení vánočního stromu vrcholí, opět se bude pomáhat potřebným
rozsvícení stromu
Otrokovice se chystají na rozsvícení vánočního stromu, které proběhne v pátek 1. prosince na náměstí 3. května. Současně se rozzáří i celé město. Technické služby Otrokovice od začátku listopadu postupně instalují výzdobu. Na sloupech veřejného osvětlení bude viset 80 svítidel a vánoční stromky ponesou několik stovek metrů světelných kabelů.
Mgr. Lenka Vaculová
21.11.2023Školy vstupují do stávky, dotkne se to i Otrokovic
město Otrokovice
Bouřlivá situace na školách cloumá celou republikou. Učitelům se nelíbí, že plánovaná úsporná opatření mohou výrazně ovlivnit kvalitu vzdělávání a celkově situaci ve školství. Ke stávce, plánované na pondělí 27. listopadu, se připojí a zůstanou uzavřeny otrokovická ZŠ Mánesova a Mateřská škola Otrokovice se všemi odloučenými pracovišti i školními jídelnami. ZŠ T. G. Masaryka zůstane otevřena v omezeném režimu. V ZŠ Trávníky stávku podpoří peticí, na chod školy nedopadne.
Mgr. Lenka Vaculová
16.11.2023Nehulíme – kreslíme, děti se bavily při preventivním programu
dudek
I preventivní program může být zábavný a plný úsměvů. Důkazem toho je interaktivní vystoupení Adolfa Dudka „NEHULÍME – KRESLÍME“, do kterého se zapojili žáci otrokovických základních škol. Společně s ilustrátorem zasedli do obřadní síně radnice, která se okamžitě rozezněla smíchem.
Mgr. Lenka Vaculová
16.11.2023V Otrokovicích se představí špičky v akrobatickém rokenrolu
rokec
Podívanou, jaká tady dlouho nebyla, nabídne již tuto sobotu městská sportovní hala, kde proběhne Mezinárodní soutěž v akrobatickém rokenrolu „O cenu města Otrokovice“. Soutěž je současně kvalifikací na mistrovství Evropy a mistrovství světa.
Mgr. Lenka Vaculová
16.11.2023Projekt Místního akčního plánování přinesl řadu poznatků do praxe vedoucích pracovníků ve školství
map
Posílit spolupráci mezi řediteli škol v regionu a přinést nové poznatky a inspiraci do jejich každodenní praxe bylo cílem dvoudenního setkání, které se uskutečnilo v rámci projektu Místního akčního plánování ve vzdělávání ORP Otrokovice (MAP). Určeno bylo pro ředitele mateřských a základních škol.
Mgr. Lenka Vaculová
14.11.2023Otrokovický SENIOR posiluje paliativní péči
senior
Lidé trpící postupnou ztrátou soběstačnosti či závažnými změnami zdravotního stavu. I to jsou klienti pobytových služeb SENIORu Otrokovice. Jejich nedílnou součástí je péče o klienty v závěrečných fázích života. Včasné zapojení paliativní péče představuje významný přínos pro klienta i jeho blízké.
Mgr. Lenka Vaculová
14.11.2023Podvodníci zasílají SMS a e-maily, snaží se získat bankovní údaje
podod
Ministerstvo práce a sociálních věcí nadále důrazně varuje před falešnými SMS a e-maily, které jsou prezentovány jako nabídka příspěvku na bydlení či jiné finanční pomoci. Obsahují odkazy na falešné webové stránky, které se pouze tváří jako oficiální web ministerstva.
Mgr. Lenka Vaculová
13.11.2023Rekordní množství zboží vynesla Sbírka potravin i v Otrokovicích
potravinova sbirka
Sobotní Sbírka potravin trhala rekordy. Nejinak tomu bylo i v Otrokovicích, kde se zapojila Charita zastoupená dobrovolníky z řad jejich zaměstnanců, ale i studentů zdejšího gymnázia i veřejnosti. Potkat jste je mohli v Kauflandu.
Mgr. Lenka Vaculová

Zobrazeno je 25 z celkem 336 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 14  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • VÁNOČNÍ HVĚZDA
  9.12.2023 15:00
  Hasiči Kvítkovice ve spolupráci s komisí pro místní část Kvítkovice a Letiště zvou všechny děti i dospělé na tradiční akci
 • ONDŘEJ RUML – ZAPOMENUTÝ PŘÍBĚH
  10.12.2023 17:30, velký sál
  Adventní koncert jednoho z nejvýraznějších interpretů současné tuzemské scény Ondřeje Rumla. Koncert se skládá z písní Zdeňka N. Bričkovského v aranžích Davida Rottera. Mezi jednotlivými písněmi je jemně vetkané průvodní slovo, které, spolu s písněmi, jako střípky skládá dnes již tak trochu zapomenutý příběh, nejen o narození Ježíška v Betlémě, ale i o tajemném zrození zářivého Světla v nás. Na začátek večera vystoupí Ženský pěvecký sbor Otrokovice pod vedením Marka Obdržálka. Ondřej Ruml zazpívá Zapomenutý příběh v doprovodu sboru ZUŠ Otrokovice.
 • TERMÁLNÍ LÁZNĚ MOŠOŇ
  16.12.2023
  Zájezd do oblíbených termálních lázní V Maďarsku. Termální prameny v Mosonmagyaróváru se řadí mezi 5 nejléčivějších vod Evropy Nástupní místa: 5:30 Otrokovice Společenský dům a 5:40 MHD náměstí u BESEDY. Rezervace míst, popř. další informace v TIC nebo na tel. č. 571 118 103.
 • ASPV - Vánoční předvádění na Sokolovně
  20.12.2023
 • Stolní tenis - Vánoční turnaj ve čtyřhrách
  26.12.2023
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Prosinec 2023 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
48. týden27282930123
49. týden45678910
50. týden11121314151617
51. týden18192021222324
52. týden25262728293031
1. týden1234567

Další akce


Anketa

Zúčastníte se letošního rozsvícení vánočního stromu v pátek 1. prosince?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 2074


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém