Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 103 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
17.5.2021Obor grafický design Střední uměleckoprůmyslové školy Uherské Hradiště vystavuje v Otrokovicích
Ve dnech od 24. května do 20. června 2021 můžete v Městské galerii v Otrokovicích zhlédnout výstavu prací žáků oboru grafický design Střední uměleckoprůmyslové školy Uherské Hradiště.
Hradišťská UMPRUMka dlouhodobě patří k nejvýznamnějším centrům středního uměleckého vzdělávání v České republice. Grafický design je jedním z devíti vyučovaných oborů. Vernisáž výstavy se uskuteční v pondělí 24. května v 18 hodin.
Bc. Romana Pastuszková
13.5.2021Nechejte se očkovat. Má to smysl
Pokud se obyvatelé nechají v maximální míře naočkovat proti koronaviru, tak lze zabránit ztrátám lidských životů, jichž jsme byli svědky v roce 2020 a začátkem letošního roku. Hejtmanství Zlínského kraje vyzývá veřejnost, aby využili kterékoliv očkovací centrum v kraji a nechali se naočkovat.
Bc. Romana Pastuszková
13.5.2021Jak to bylo v Charitě Otrokovice s Dluhovým poradenstvím Samaritán
Dluhové poradenství Samaritán je nejmladší služba Charity Otrokovice, i přes to má za sebou více jak 10 let existence. Co stálo za vznikem služby?
Bc. Romana Pastuszková
12.5.2021Účastníci kampaně Do práce na kole si mohou přijet na snídani
Soutěž Do práce na kole je v plném proudu. Měsíc květen je tradičně doprovázen celou řadou akcí, které mohou zaregistrovaní účastníci využívat. Jednou z nich je tzv. snídaně na triko či nákrčník. V Otrokovicích v altánku na cyklostezce podél řeky Dřevnice bude v úterý 18. května od 5 do 8 hodin připraveno občerstvení.
Bc. Romana Pastuszková
12.5.2021Návštěvníci i nájemníci Městské polikliniky mohou využívat nová sociální zařízení
S týdenním předstihem byla návštěvníkům i nájemníkům otevřena nová sociální zařízení v budově Městské polikliniky Otrokovice. Za necelé čtyři měsíce byly zrekonstruovány toalety v pěti podlažích hlavní budovy. Celá investice byla hrazena z vlastních zdrojů polikliniky.
Bc. Romana Pastuszková
11.5.2021Lážo Plážo Fest se 4. září vrátí na otrokovické Štěrkoviště
Rozhodnutí vlády ČR o nastavení pravidel pro konání venkovních akcí vlilo naději do žil pořadatelů hudebních festivalů. Jedním z prvních, kteří ohlásili svůj návrat na scénu, je Lážo Plážo Fest odehrávající se v Rekreační oblasti Štěrkoviště v Otrokovicích. Vloni museli pořadatelé jeho konání přesunout a nyní již znají datum, kdy se s fanoušky konečně potkají.
Bc. Romana Pastuszková
10.5.2021Městská knihovna Otrokovice se vrací k běžnému provozu
Hlavní půjčovna Městské knihovny Otrokovice obnovuje od 12. května půjčování ve volném výběru. Pobočka na Baťově se k původnímu režimu vrátila již 12. dubna. Nyní budou obě pracoviště zpřístupněna v běžném provozu.
Bc. Romana Pastuszková
10.5.2021Restart se letos neuskuteční
Dnes bylo s konečnou platností rozhodnuto o zrušení letošního ročníku tradiční motorkářské akce Restart, která se měla uskutečnit v sobotu 15. května 2021. K tomuto rozhodnutí dospěli organizátoři z toho důvodu, že v sobotu budou stále platná vládní nařízení omezující shromažďování většího počtu účastníků na akcích.
Bc. Romana Pastuszková
7.5.2021Otrokovická BESEDA se částečně opět otevírá veřejnosti
Na základě aktuálních protiepidemických opatření vlády ČR se Otrokovická BESEDA v nejbližších dnech částečně otevře veřejnosti. Navštívit bude možné turistické informační centrum (TIC) v budově Otrokovické BESEDY, Fotostudio Beseda a pobočku TIC v přístavišti.
Bc. Romana Pastuszková
7.5.2021Na Základní škole Mánesova budou přes prázdniny měnit okna
I přes letní prázdniny bude v Základní škole Mánesova rušno. V měsících červenci a srpnu letošního roku se uskuteční v části budovy výměna oken. Zřizovatel školy město Otrokovice k tomuto účelu vyčlenil ze svého letošního rozpočtu 2 miliony 800 tisíc korun.
Bc. Romana Pastuszková
7.5.2021Městská galerie Otrokovice zve návštěvníky na výstavu fotografií
I přes nelehkou dobu, plnou omezení, připravil Fotoklub Beseda Otrokovice operativně výstavu kamaráda ze Studénky, fotografa muziky a muzikantů, Milana Víchy. Od 11. května mohou obdivovatelé fotografie zavítat do Městské galerie Otrokovice.
Bc. Romana Pastuszková
6.5.2021Centrum volného času na Bahňáku bude mít nová okna
Město Otrokovice ze svého rozpočtu každoročně vyčleňuje finanční prostředky určené k údržbě a opravám svého stávajícího majetku. Jednou z budov města je i Centrum volného času na Bahňáku. Za bezmála půl milionu korun bude v tomto objektu v měsících červnu a červenci letošního roku vyměněno celkem 27 oken.
Bc. Romana Pastuszková
5.5.2021Město Otrokovice nechalo vypracovat projekt na novou hasičskou zbrojnici v Kvítkovicích
Sbor dobrovolných hasičů Kvítkovice se může těšit na nové prostory. Město Otrokovice má záměr zrekonstruovat budovu hasičské zbrojnice zahrnující i víceúčelový sál, který v Kvítkovicích v současné době schází.
Bc. Romana Pastuszková
5.5.2021Po skateparku přijde na řadu pumptrack, radnice žádá o dotaci
V současné chvíli finišují práce na výstavbě skateparku v nově vznikající sportovně odpočinkové zóně v Otrokovicích na Trávníkách. Následovat by měla výstavba druhé části zóny, ve které vznikne pumptracková dráha. Na její realizaci město žádá grant z Nadace ČEZ - Oranžové hřiště.
Bc. Romana Pastuszková
3.5.2021Zástupci otrokovické radnice se poklonili památce padlých v druhé světové válce
Položením kytic a minutou ticha u památníku obětí druhé světové války na nám. 3. května si zástupci vedení města připomněli v pondělí 3. května 76. výročí ukončení největšího válečného konfliktu v dějinách lidstva.
Bc. Romana Pastuszková
3.5.2021Zaregistrovaní účastníci kampaně Do práce na kole mohou využít „akce na triko“
Soutěž Do práce na kole je mimo jiné oblíbená pro různé květnové akce zdarma na triko, nebo nákrčník. Pro Zlín, Otrokovice a okolí je jich letos připraveno jedenáct. První z nich mohou účastníci využít už 3. května v Otrokovicích. Všechny akce naleznete v příloze.
Bc. Romana Pastuszková
3.5.2021Půl tuny pomoci pro lidi s handicapem
V sobotu 24. dubna se od 8 do 18 hodin uskutečnila ve vybraných obchodních řetězcích po celé České republice Sbírka potravin, do níž je zapojena také NADĚJE.
Bc. Romana Pastuszková
3.5.2021Otrokovice vedou v počtu přihlášených do kampaně Do práce na kole
V roce 2021 se společně města Zlín a Otrokovice zapojují již poosmé do motivační celorepublikové květnové soutěže Do práce na kole, koloběžce, pěšky, nebo poklusem (DPNK 2021). Každý rok je o akci čím dál větší zájem a letos se za obě města zaregistrovalo přes 1000 soutěžících. Zlín a Otrokovice patří mezi 10 nejlepších měst v Česku. Otrokovice dokonce získaly 1. místo v počtu přihlášených na počet obyvatel.
Bc. Romana Pastuszková
28.4.2021Někteří lidé začínají porušovat obecně závaznou vyhlášku o veřejném pořádku
S příchodem jarního počasí se začíná množit porušování obecně závazné vyhlášky o veřejném pořádku. Především nepřizpůsobiví obyvatelé a lidé bez domova konzumují alkohol na veřejnosti a svým často nepřístojným chováním pohoršují jiné občany.
Bc. Romana Pastuszková
23.4.2021Vítězům výtvarné soutěže předala ocenění starostka města
Již od roku 2009 pořádá město Otrokovice, odbor dopravně-správní, výtvarnou soutěž Bezpečně na silnicích! s různou dopravní tematikou. Letos bylo zvoleno téma „Kde musí řidič zpomalit“. Do soutěže se zapojilo 62 dětí ve čtyřech kategoriích. Ty nejpěknější obrázky, nejkreativnější nápady a nejzajímavější náměty byly oceněny.
Bc. Romana Pastuszková
23.4.2021Májová pouť se neuskuteční. Těšit se ale můžete na jinou venkovní akci
Květen bývá v Otrokovicích tradičně zahájen Májovou poutí. Děti si užívají atrakcí a sladkostí, zatímco dospělí využívají této příležitosti ke společnému setkání s přáteli či rodinou. Bohužel se letos Májová pouť konat nebude. Protiepidemická opatření hromadné akce stále neumožňují pořádat.
Bc. Romana Pastuszková
23.4.2021Otrokovičtí zastupitelé schválili dotace sportovcům
Sportovním klubům či spolkům schválili členové Zastupitelstva města Otrokovice dotace z programu na činnost v oblasti sportu. Mezi osmnáct žadatelů byla rozdělena částka ve výši 7.349.300 korun. Dalšího bezmála půl milionu korun schválili šesti žadatelům z programu na mládežnický soutěžní sport.
Bc. Romana Pastuszková
22.4.2021Otrokovická radnice dlouhodobě podporuje sociální oblast
Zastupitelé města Otrokovice schválili finanční prostředky organizacím sociálních služeb. Více než tři a půl milionů korun bude rozděleno mezi šest organizací.
Bc. Romana Pastuszková
22.4.2021Očkovací centrum je v Otrokovicích připraveno. Čeká se na dodání vakcín
Jakmile do Otrokovic dorazí dostatečné množství vakcín proti covid-19, bude v Otrokovické BESEDĚ neprodleně spuštěn provoz nově zřízeného očkovacího centra. Toto centrum má sloužit především občanům města Otrokovice a blízkého okolí, a pokud bude dostatek vakcín, denně se zde bude moci naočkovat až 300 lidí.
Bc. Romana Pastuszková
22.4.2021Zastupitelé schválili rozdělení dotací na činnost kulturních spolků
Na zasedání Zastupitelstva města Otrokovice konaného 21. dubna schválili jeho členové rozdělení finančních prostředků otrokovickým kulturním spolkům na jejich činnost. Mezi pět žadatelů rozdělili 405 tisíc korun.
Bc. Romana Pastuszková

Zobrazeno je 25 z celkem 103 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • LÁŽO PLÁŽO FEST
  4.9.2021
  Lážo Plážo Fest je městský hudební festival, který se koná v prostředí otrokovické Rekreační oblasti Štěrkoviště a kombinuje aktivní odpočinek se zábavou. Po úspěšném prvním ročníku se vrací v sobotu 4. září 2021. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Nad akcí převzala záštitu starostka města Otrokovice, paní Hana Večerková.

  Hudební program LPF na sobotu 4. září 2021 (zatím potvrzené kapely): Rybičky 48, Ben Cristovao, Vypsaná Fixa, Kapitán Demo, John Wolfhooker a Medial Banana.

  Více info na www.lazoplazofest.cz

  Kontakt na pořadatele: Jan Svoboda, 602 769 731, povidej@lazoplazofest.cz
  Typ akce: Kulturní akce
 • Městská galerie Otrokovice zve návštěvníky na výstavu fotografií
  3.5.2021 - 23.5.2021
  Vstup je volný. Městská galerie Otrokovice je otevřena každý den kromě pondělí od 14 do 18 hodin
  Typ akce: Kulturní akce
 • Obor grafický design Střední uměleckoprůmyslové školy Uherské Hradiště vystavuje v Otrokovicích
  24.5.2021 - 20.6.2021
  Ve dnech od 24. května do 20. června 2021 můžete v Městské galerii v Otrokovicích zhlédnout výstavu prací žáků oboru grafický design Střední uměleckoprůmyslové školy Uherské Hradiště.
  Hradišťská UMPRUMka dlouhodobě patří k nejvýznamnějším centrům středního uměleckého vzdělávání v České republice. Grafický design je jedním z devíti vyučovaných oborů. Vernisáž výstavy se uskuteční v pondělí 24. května v 18 hodin.
  Výstava v Městské galerii Otrokovice prezentuje výběr prací žáků za posledních deset let. Její návštěvníci si mohou prohlédnout díla nejenom z oblasti grafického designu a ilustrace, ale také volnou tvorbu, která je zastoupena několika grafickými technikami, konkrétně litografií, hlubotiskem a linorytem. Součástí výstavy jsou i ukázky z knižní tvorby, které se žáci na daném oboru rovněž věnují.
  Výstava je určena jak pro širokou veřejnost, tak pro případné zájemce o studium na této škole.
  S výjimkou pondělí je v galerii otevřeno každý den od 14 do 18 hodin.
  Typ akce: Kulturní akce
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Květen 2021 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
17. týden262728293012
18. týden3456789
19. týden10111213141516
20. týden17181920212223
21. týden24252627282930
22. týden31123456

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 8110


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém