Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 442 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 18  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
20.5.2024Otrokovická poliklinika se mění v moderní a energeticky méně náročnou budovu
mpo
Nejenom modernější a komfortnější, ale také energeticky úsporná. To je cíl, ke kterému směřuje Městská poliklinika Otrokovice. Ta v posledních letech prochází postupnou proměnou. Aktuálně se v objektu polikliniky realizuje nejnákladnější projekt za posledních několik desítek let, jehož součástí je také nová fotovoltaická elektrárna.
Mgr. Lenka Vaculová
20.5.2024Otrokovický gymnastický aerobik sbírá medaile doma i v zahraničí
gabk
V mezinárodní konkurenci reprezentantů z téměř dvou desítek zemí bojovala otrokovická děvčata z klubu gymnastického aerobiku BK Otrokovice na závodech Slovak Aerobic Open a Czech Aerobic Open 2024, což bylo zároveň Mistrovství ČR 1. výkonnostní třídy v gymnastickém aerobiku. K tomu přidaly úspěšnou účast na Poháru federací v Jablonci nad Nisou.
Mgr. Lenka Vaculová
20.5.2024Mažoretky ovládnou Baťov – již v sobotu
mazoretky
Mažoretková soutěž Mistrovství Moravy a Slezska se po roce opět vrací do Otrokovic. Divácky atraktivní podívaná se uskuteční v sobotu 25. května 2024 na Baťově v ulici Ml. Stavbařů a ve sportovní hale Střední průmyslové školy Otrokovice. Přijďte povzbudit mladé mažoretky a vytvořte jim příjemnou atmosféru.
Mgr. Lenka Vaculová
15.5.2024Veřejné setkání vedení města s občany proběhne ve čtvrtek
město Otrokovice
Každým rokem se vedení otrokovické radnice schází s občany, aby jim prezentovalo projekty města a současně si vyslechlo jejich názory a návrhy na zlepšení života ve městě. Další z pravidelných besed s veřejností se uskuteční ve čtvrtek 16. května od 17 h. v kinosále Otrokovické BESEDY.
Mgr. Lenka Vaculová
15.5.2024Nový platební portál nabízí rychlou a pohodlnou úhradu místních poplatků
platebné portál
Otrokovice zavádí nový platební portál. Díky němu lidé pohodlně provedou platbu poplatku za komunální odpad nebo psa prostřednictvím platební karty. Vše probíhá bez přihlašování do systému. K získání údajů pro platbu a zaplacení stačí znát variabilní symbol nebo rodné číslo.
Mgr. Lenka Vaculová
14.5.2024Čtyři zahrady mateřských škol budou mít nové herní prvky
MSO
Pestřejší vyžití při trávení času na zahradě budou mít k dispozici děti z Mateřské školy Otrokovice (MŠO). Nové herní prvky za 690 tisíc korun budou umístěny v zahradách čtyř pracovišť otrokovického zařízení.
Mgr. Lenka Vaculová
13.5.2024Tělocvična v ZŠ Trávníky bude mít novou podlahu
zs travniky
Z nové podlahy se budou moci po prázdninách těšit žáci i sportovní kolektivy, které využívají tělocvičnu v ZŠ Trávníky. Původní, již vysloužilý povrch nahradí nový z masivního dubu. Radnici přijde investice na 1,7 mil. korun.
Mgr. Lenka Vaculová
2.5.2024Zástupci otrokovické radnice se poklonili památce padlých v druhé světové válce
pietni kat
Položením věnce, kytic a minutou ticha u památníku obětí druhé světové války na nám. 3. května si zástupci vedení města připomněli 79. výročí osvobození města a ukončení největšího válečného konfliktu v dějinách lidstva.
Mgr. Lenka Vaculová
2.5.2024Odstartovala květnová výzva Do práce na kole
dpnk
Zatímco většina veřejnosti včera slavila státní svátek, ti co vyrazili do práce, to možná vzali na kole, pěšky nebo poklusem. Včera totiž odstartovala další květnová výzva Do práce na kole. Ke kampani zaměřené na udržitelnou mobilitu se za Otrokovice hlásí 635 lidí. Své zástupce mezi nimi má i městský úřad. Alternativní způsob dopravy „na vlastní pohon“ si vybralo 19 zaměstnanců.
Mgr. Lenka Vaculová
30.4.2024Hobby cyklojízda odstartuje svou osmou vyjížďku, tentokrát z Otrokovic
cyklojizda
I v letošním roce se mohou cyklisté těšit na téměř devadesátikilometrovou vyjížďku mezi partnerskými městy Otrokovice a Dubnica nad Váhom. Přípravy 8. ročníku přátelské cyklojízdy 2024 už jsou v plném proudu. Registrace odstartuje 1. májový den.
Mgr. Lenka Vaculová
30.4.2024Na tržišti Havlíčkova funguje veřejné WC
wchavl
Opraveny a nově otevřeny jsou veřejné toalety na tržišti v ulici Havlíčkova nedaleko parku u polikliniky. Přístupné jsou non-stop a pro jejich využití je nutné mít připraveny mince v celkové hodnotě 10 korun. Automat mince nevrací.
Mgr. Lenka Vaculová
30.4.2024V Otrokovicích se poprvé uskuteční běh na 100 km
oe100
Seber odvahu, postav se na start a zažij dobrodružství skrz celé Chřiby. Heslo, které bude provázet první ročník ultramaratonového závodu PSG Otrokovická stovka, který odstartuje v sobotu 3. května u Městské sportovní haly Otrokovice. Trať dlouhá 103 km provede účastníky celým pohořím Chřibů. Organizátorem závodů je místní spolek SKÁJ team.
Mgr. Lenka Vaculová
29.4.2024Májovou pouť doprovodí tradičně i otvírání vody v přístavišti
pout
Bohatý kulturní program, atrakce pro děti i oblíbené stánky připravuje na první květnový den město Otrokovice ve spolupráci s Otrokovickou BESEDOU. Tradiční otvírání vody a Májová pouť se uskuteční na Baťově v přístavišti a v okolí Společenského domu.
Mgr. Lenka Vaculová
29.4.2024Zkontrolujte si včas platnost dokladů a s výměnou nečekejte
město Otrokovice
V Otrokovicích si do konce roku musí 1135 řidičů vyměnit své řidičské průkazy. Není potřeba otálet, protože o výměnu lze požádat osobně již 90 dnů před koncem platnosti na libovolném úřadě obce s rozšířenou působností.
Mgr. Lenka Vaculová
26.4.2024V ulici Horní na Újezdech se začíná stavět nový chodník, radnice získala dotaci
horni
Po novém chodníku se brzy projdou lidé v ulici Horní a Hložkova na Újezdech, kde se začíná stavět nový chodník. Vyřešena tak bude absence komunikace pro pěší mezi ulicemi Dolní a Hložkova. Realizací projektu dojde ke zvýšení bezpečnosti chodců v dané lokalitě. Radnici se podařila získat dotace, která by mohla pokrýt až 95 % z plánovaných nákladů ve výši 1,9 milionů korun.
Mgr. Lenka Vaculová
26.4.2024Vstupné na koupaliště zůstává beze změn, připraveno k provozu bude od června
koupaliste
Areál koupaliště se pomalu připravuje na zahájení další sezóny. Ceny zůstávají stejné jako v loňském roce. Základní celodenní vstupné přijde dospělého na 100 korun, děti a seniory na 50 korun. Ceník nabízí i zvýhodněné vstupné. Nového provozovatele bude mít občerstvení, od kterého si město slibuje zkvalitnění služeb. Koupaliště bude k provozu připraveno od června, přesný termín se bude odvíjet od počasí.
Mgr. Lenka Vaculová
24.4.2024Ozbrojený útočník ve škole, ředitelé si připomněli důležité postupy
utočník
Efektivní reakce na nečekané situace, minimalizace rizik i celkové zlepšení bezpečnosti a ochrany ve školách byla hlavní témata preventivní přednášky určené především ředitelům základních a mateřských škol a školských zařízení na Otrokovicku. V obřadní síni otrokovické radnice ji uspořádal Odbor školství a kultury Městského úřadu Otrokovice ve spolupráci s Krajským ředitelstvím policie Zlínského Kraje.
Mgr. Lenka Vaculová
24.4.2024Kvalita ovzduší v Otrokovicích je dobrá, ukazují to data z imisní monitorovací stanice
imise
Imisní monitorovací stanice umístěná v centru města v blízkosti hlavní cesty v průběhu celého roku monitoruje stav ovzduší. Na stanici jsou měřeny především imise, a to oxidy dusíku, oxid uhelnatý a prachové částice. Dále jsou sledovány některé meteorologické charakteristiky jako rychlost a směr větru, teplota, srážkové úhrny, relativní vlhkost vzduchu. Stanice poskytuje také informace o dopravě - počet aut, obsazenost pruhu a jejich průměrná rychlost. V roce 2023 byly plněny všechny zákonem stanovené imisní limity.
Mgr. Lenka Vaculová
23.4.2024Novostavba bytového domu Otrokovice v ulici Hložkova je v plném proudu
Hložkova
Jeřáb vyčnívající zpoza okolních střech je aktuálně dominantou sídliště Horní Střed, kde jsou v plném proudu práce na výstavbě nového čtyřpodlažního bytového domu v ulici Hložkova. Přinese nové bydlení v deseti městských bytech o velikosti 2+kk a 1+kk. Investice vyjde radnici na 28,3 milionů korun, dotace ze Státního fondu podpory investic pokryje více než polovinu, a to 17,5 milionů korun.
Mgr. Lenka Vaculová
23.4.2024Konference završila mezinárodní projekt Zapojení veřejnosti do rozvoje obce
ZAPOV
Předávat si zkušenosti, čerpat z příkladů dobré praxe a realizovat je při komunikaci s občany bylo hlavním cílem projektu města Otrokovice, do kterého bylo zapojeno jedenáct měst a obcí z Česka, mikroregion Ivančicko sdružující 14 obcí a také norské město Fredrikstad.
Mgr. Lenka Vaculová
23.4.2024V přístavišti na Baťově vznikl nový grill point, v provozu bude od května
gril
Praha, Brno, Bratislava a nyní i Otrokovice mají kvalitní veřejný elektrický kontaktní gril. Novinku v otrokovickém přístavišti připravilo pro své občany město, které tak dává další prostor pro vyžití ve volném čase rodinám s dětmi i dalším zájemcům. Možnost připravit si šťavnatý stejk nebo grilovanou zeleninu pod širým nebem si tady lidé užijí od května, kdy bude vše připraveno k provozu.
Mgr. Lenka Vaculová
16.4.2024Stavba Nových Hurdisek by měla začít v létě
hurdisky
Stavba dlouho očekávaného a připravovaného projektu Nových Hurdisek by měla začít v druhé polovině letošního roku. Projekt, podle architektonického návrhu Michala Hladila, zkultivuje prostředí tvořící vstupní bránu Baťova a přinese 42 nových bytů určených pro nájemní bydlení.
Mgr. Lenka Vaculová
11.4.2024Na březích Štěrkoviště probíhá nová výsadba zeleně
město Otrokovice
Ještě před začátkem hlavní rekreační sezóny bude dokončena stavba opevnění břehů Štěrkoviště a to včetně vybudování mlatové cesty a výsadby nové zeleně, které probíhají právě v těchto dnech. Nově bude do upravených prostor a jejich okolí vysazeno 33 stromů a 167 keřů.
Mgr. Lenka Vaculová
11.4.2024Inspirativní setkání vedení ZŠ, MŠ a DDM ORP Otrokovice se zástupci MŠMT
osk
Odbor školství a kultury Městského úřadu Otrokovice zorganizoval tradiční, vzdělávací, dvoudenní výjezdní setkání ředitelů škol a jejich zástupců napříč ORP Otrokovice.
Mgr. Lenka Vaculová
10.4.2024Strážníci v Otrokovicích zadrželi zloděje odcizeného vozidla
znak MPO
Nedodržení dopravního značení a porušení pravidel silničního provozu se stalo osudným zloději osobního vozidla. Pozornosti strážníků Městské policie Otrokovice neuniklo jeho jednání, kdy porušil hned několik předpisů.
Mgr. Lenka Vaculová

Zobrazeno je 25 z celkem 442 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 18  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Květen 2024 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
18. týden293012345
19. týden6789101112
20. týden13141516171819
21. týden20212223242526
22. týden272829303112
23. týden3456789

Další akce


Anketa

Těšíte se na letošní ročník Otrokovických letních slavností?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 8362


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém