Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 295 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 12  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
13.5.2022Jubilejní sté narozeniny oslavila nejstarší občanka města Eva Patrnčáková
Krásných sto let oslavila Eva Patrnčáková z Otrokovic, která je současně nejstarší občankou města. K významnému životnímu jubileu jí přišla domů popřát mnoho zdraví, štěstí, spokojenosti a osobní pohody starostka města Otrokovice Hana Večerková.
Mgr. Lenka Vaculová
13.5.2022Starostka uctila památku paní Věry Kramářové
V sobotu 14. května uplyne pět let ode dne, kdy nás opustila Osobnost města Otrokovice paní Věra Kramářová, profesorka otrokovického gymnázia, zakladatelka Poetického divadla VARIACE, dlouholetá kronikářka města, žena s neutuchající energií a elánem směřovaným k osvětě veřejnosti, co do povědomí o své domovině. Položením kytice a tichou vzpomínkou uctila její památku starostka města Otrokovice Hana Večerková.
Mgr. Lenka Vaculová
13.5.2022Téměř 4 miliony z města pomáhají v sociální oblasti
Sjednocené organizaci nevidomých a slabozrakých ČR, Sociálním službám města Kroměříže, Centru pro dětský sluch Tamtam, Společnosti pro ranou péči - pobočce pro zrak Olomouc a HVĚZDĚ schválili otrokovičtí radní na svém posledním zasedání poskytnutí neinvestiční dotace v celkové výši 61 300 korun. Finanční dar ve výši 5 000 korun pomůže také organizaci Zdravotní klaun.
Mgr. Lenka Vaculová
13.5.2022Štěrkoviště ožije akcemi, je třeba počítat s omezením
Lážo Plážo Fest a Moraviaman. To jsou aktuálně dvě velké akce, na které v nejbližších týdnech zavítají do Otrokovic stovky lidí. To s sebou přinese určitá omezení, nejenom v dopravě.
Mgr. Lenka Vaculová
12.5.2022Koupaliště zahájí sezónu v červnu
Slunečné počasí pomalu hlásí začátek letní sezóny. Na tu se chystá také městské koupaliště v Otrokovicích, které by mělo zahájit provoz po rekonstrukci dětského bazénu v průběhu června. První den velkých prázdnin pak zpestří zajímavý program pro rodiny s dětmi. Tobogány a brouzdaliště v Rekreační oblasti Štěrkoviště se spustí letos poprvé v rámci Lážo Plážo Festu v půli června a dále v závislosti na počasí.
Mgr. Lenka Vaculová
12.5.2022Slalomová akademie pro nové zájemce o automobilový sport
Naskočit do klasických motoristických disciplín, jako jsou rally, vrchy či okruhy, není pro začátečníka nic jednoduchého. Existuje však disciplína, která jednak dokáže připravit jezdce na vstup do zmíněných závodů, ale také sama nabídne vzájemný hodnotný sport mezi soupeři – automobilový slalom. Mezi jeho největší výhody patří to, že zájemcům jako sportovní náčiní postačí běžné civilní auto, a díky minimální věkové hranici 14 let se jej mohou účastnit i skutečně mladí jezdci.
Mgr. Lenka Vaculová
11.5.2022Blíží se lhůta splatnosti poplatku za komunální odpad
Upozorňujeme obyvatele, kteří dosud nezaplatili místní poplatek za komunální odpad (za obecní systém odpadového hospodářství) na kalendářní rok 2022, že se blíží termín splatnosti poplatku do 31. 5. 2022. Hromadný e-mail s podklady k platbě místního poplatku za obecní systém odpadového hospodářství byl již dvakrát rozeslán.
Mgr. Lenka Vaculová
11.5.2022Otrokovičtí Panteři přivezli z pražského turnaje dvě florbalová zlata
Florbalisti Panthers Otrokovice v kategoriích přípravka a mladší žáci ovládli o minulém víkendu prestižní mezinárodní turnaj Prague Floorball Cup 2022 a vezou domů zlaté medaile. Cenné kovy vybojovali v silné konkurenci dvou desítek klubů.
Mgr. Lenka Vaculová
10.5.2022Stavbu autobusového nádraží odstartovalo poklepání základního kamene
Poklepáním základního kaneme stavby „Autobusové nádraží Baťov – revitalizace území a zvýšení bezpečnosti“ byly zahájeny práce na obnově jednoho z otrokovických dopravních terminálů. Rozpočet projektu je 15 milionů korun. Městu se na tuto akci podařila získat dotace, která pokryje náklady. Práce by měly být hotovy letos v září.
Mgr. Lenka Vaculová
10.5.2022Soutěž v aerobiku ovládne v sobotu městskou sportovní halu
O pohár starosty obce Tlumačov budou v sobotu 14. května od časného rána na Baťově závodit děti a mládež v aerobiku. 16. ročník soutěže pořádá DDM Sluníčko Otrokovice, středisko Tlumačov.
Mgr. Lenka Vaculová
10.5.2022Startuje šampionát řidičů zdravotnických záchranných služeb
V sobotu 14. května 2022 proběhne v areálu Continental Barum s.r.o. v Otrokovicích první ročník Mistrovství České republiky řidičů zdravotnických záchranných služeb.
Mgr. Lenka Vaculová
9.5.2022Pokud jste svědky nepřístojného chování, volejte policii
Jediným způsobem, jak řešit nepříjemné situace tak, aby byla co nejmenší pravděpodobnost jejich opakování, je volat policii. Může se stát, že jste svědky obnažování či jiného nepřístojného chování. Buďte obezřetní. Lidé, kteří se takto chovají, jsou většinou psychicky nemocní a jejich reakce může být nevyzpytatelná.
Mgr. Lenka Vaculová
5.5.2022Snídaně na triko přilákala dvě stovky cyklistů
Přibližně dvě stovky cyklistů dnes přijely posnídat do altánku u velkého splavu na Trávníkách v Otrokovicích. Káva, čaj, koláček a řada dalších dobrot bylo připraveno zdarma jen takzvaně „na triko“. Tím se totiž pyšní účastníci letošního ročníku výzvy Do práce na kole a mohou tak čerpat řadu výhod.
Mgr. Lenka Vaculová
4.5.2022Pohoda, hudba, zábava – to je festival Lážo Plážo Fest
Otrokovické Lážo Plážo se objevilo na mapě tuzemských festivalů v roce 2019 a město Otrokovice je jeho hrdým partnerem. Hned po prvním ročníku sklidilo obrovský úspěch. Našlapaný program, strategické místo v blízkosti rozlehlé vodní plochy nebo řada gastronomických specialit. To všechno se na celkovém zážitku podepsalo. A podle slov organizátorů by tomu nemělo být jinak ani letos.
Mgr. Lenka Vaculová
4.5.2022Otrokovice rozdělí do sportu 7,3 milionu korun
Reprezentace na mistrovstvích světa, Evropy i republiky, účast v nevyšších národních i mezinárodních soutěžích, ale i prostor pro volný čas dětí a mládeže, to vše zahrnuje otrokovický sport. Podmínky pro sportovní organizace vytváří radnice, která jejich činnost každoročně dotuje několika miliony korun. V letošním roce je mezi sedmnáct spolků rozděleno 7 349 400 korun.
Mgr. Lenka Vaculová
4.5.2022Přípravky se utkaly „O pohár osvobození města Otrokovice“
Více než dvě stovky mladých fotbalových nadějí z České republiky a Slovenska změřily své síly poslední dubnovou sobotu při XXV. ročníku Mezinárodního fotbalového turnaje mladších a starších přípravek „O pohár osvobození města Otrokovice“.
Mgr. Lenka Vaculová
4.5.2022Zástupci otrokovické radnice se poklonili památce padlých v druhé světové válce
Položením věnce, kytic a minutou ticha u památníku obětí druhé světové války na nám. 3. května si zástupci vedení města připomněli v úterý 3. května 77. výročí osvobození města a ukončení největšího válečného konfliktu v dějinách lidstva.
Mgr. Lenka Vaculová
3.5.2022Mažoretky budou opět soutěžit v Otrokovicích
Mažoretková soutěž Mistrovství Moravy a Slezska se po roce opět vrací do Otrokovic. Divácky atraktivní podívaná se uskuteční v sobotu 21. května 2022 na Baťově v ulici Ml. Stavbařů a ve sportovní hale Střední průmyslové školy Otrokovice. Přijďte povzbudit mladé mažoretky a vytvořte jim příjemnou atmosféru.
Mgr. Lenka Vaculová
2.5.2022Šestý ročník hobby cyklojízdy povede na Slovensko, registrovat se můžete již nyní
Už za pár týdnů odstartuje šestý ročník hobby Cyklojízdy 2022 mezi partnerskými městy Otrokovice a Dubnica nad Váhom. Její termín byl letos stanoven na sobotu 4. června. Od dnešního dne až do 30. května je možná registrace.
Mgr. Lenka Vaculová
2.5.2022Odstartovala kampaň Do práce na kole
Více sportovců na cestě do práce a méně vozidel. To je cílem kampaně Do práce na kole, která odstartovala právě dnes a potrvá do konce května. Možná jste tuto změnu zaregistrovali, protože Otrokovice a Zlín patří k městům s nejvíce zaregistrovanými účastníky.
Mgr. Lenka Vaculová
29.4.2022O květnových svátcích vyjedou na linky historická vozidla MHD
K příjemné atmosféře květnových státních svátků o nedělích 1. a 8. 5. přispějí historická vozidla MHD. Dopravní společnost Zlín – Otrokovice je vypraví na běžné linky s cestujícími. Historické vozy MHD se takto představí veřejnosti po roční přestávce. Pro cestující v nich bude platit standardní tarif.
Mgr. Lenka Vaculová
28.4.2022Neděle v Otrokovicích bude patřit otvírání vody a Májové pouti
Bohatý kulturní program, atrakce pro děti i oblíbené stánky připravuje na první květnový den město Otrokovice ve spolupráci s Otrokovickou BESEDOU. Tradiční otvírání vody a Májová pouť se uskuteční ba Baťově v přístavišti a v okolí Společenského domu.
Mgr. Lenka Vaculová
28.4.2022Dotace pomůže včelařům
Důležitost včelstev v přírodě si dobře uvědomují otrokovičtí radní, kteří schválili dotaci ve výši 9 tisíc korun Českému svazu včelařů, organizaci Otrokovice na nákup cukru pro zajištění zazimování včelstev.
Mgr. Lenka Vaculová
28.4.2022V sobotu se lidé projdou po nových stezkách do Chřibů
Poslední dubnová sobota patří pálení čarodějnic a město Otrokovice se rozhodlo využít této příležitosti a spolu s Otrokovickou BESEDOU naplánovalo výšlap pro veřejnost, kterým symbolicky otevřou nové Stezky Branou do Chřibů. Na trase se bude možné občerstvit a vidět rituál pálení čarodějnic.
Mgr. Lenka Vaculová
26.4.2022Začala druhá etapa revitalizace Rekreační oblasti Štěrkoviště
Sportoviště v novém kabátu i nový mobiliář přinese druhá etapa revitalizace Rekreační oblasti Štěrkoviště. Ta navazuje na rekonstrukci odpočinkových mol a dětského hřiště z loňského roku. Práce byly zahájeny v pátek a potrvají konce června. Radnice pro tyto účely vyčlenila z rozpočtu 4,7 milionu korun.
Mgr. Lenka Vaculová

Zobrazeno je 25 z celkem 295 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 12  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • ŘÁDĚNÍ
  17.5.2022 8:30, Městská sportovní hala
  Srdečně Vás zveme 17.5.2022 od 8:30 hodin na společné soutěžní dopoledne předškoláků otrokovických mateřských škol do Městské sportovní haly.
  Akce je součástí projektu Zdravý pohyb do škol.
 • ŘÁDĚNÍ
  17.5.2022 15:00, Sportovní areál Baťov
  Srdečně Vás zveme dne 17.5.2022 na Sportovní areál Baťov, kde se od 16:00 hodin koná společné soutěžní odpoledne žáků otrokovických škol.
  Registrace účastníků bude probíhat od 15:00 hodin. Akce je součástí projektu Zdravý pohyb do škol.
 • LIBANON - ZEMĚ HOR, CEDRŮ A UPRCHLÍKŮ
  18.5.2022 18:00, Městská kavárna
  Další Cestovatelská středa, tentokrát s Michalem “Štěpy” Štěpánkem
  Na malém území ohraničeném Středozemním mořem, Sýrií a Izraelem se zvedají hory, po zemi jsou roztroušeny starobylé památky, servíruje se zde uznávaná kuchyně a nábožensky se jedná o velice koncentrovaný pel-mel… Nablýskaná metropole Bejrút, famózní město Tripolis, část LMT (Lebanon Mountain Trail), starodávný Byblos, Baalbek a poklidné město Zahlé jsou jen letmou ochutnávkou toho, co tato destinace nabízí. Blízkovýchodní zemi s největším počtem uprchlíků Štěpy pro jistotu opustil předčasně díky silným protivládním demonstracím…
 • MERLIN´S KINDERWELT
  21.5.2022
  Zájezd do dětského zábavního parku v Chvalovicích, Hatě u Znojma. NOVINKA! Odjezdy: 7:30 hod Otrokovice Společenský dům, 7:40 hod MHD zastávka u BESEDY. Rezervace míst a platba na webu, popř. v TIC.
 • STAROMĚSTSKÁ KAPELA
  22.5.2022 14:00 - 18:00, velký sál Otrokovické BESEDY
  Po delší odmlce obnovujeme oblíbená taneční odpoledne v Besedě! Dechová hudba ze Starého Města nedaleko Uherského Hradiště byla založena kolem roku 1920 a od té doby svými písničkami rozdává radost všude, kam přijede. Kapela se opírá o sobě vlastní slovácký temperament, v jejím repertoáru najdete skladby moravských i českých skladatelů, ale i taneční melodie. Oblíbenou kapelu můžete vidět na festivalech, plesech, koncertech, církevních obřadech, hodových slavnostech a zábavách.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Květen 2022 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
17. týden2526272829301
18. týden2345678
19. týden9101112131415
20. týden16171819202122
21. týden23242526272829
22. týden303112345

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 877


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies