Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI

Cesta: Titulní stránka > Město Otrokovice > Městské zpravodajství > Aktuální zprávy


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 299 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5 6 7 ... 12  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
1.4.2022Město uctilo památku Tomáše Bati
Položením květin k pomníku Tomáše Bati, vzpomínkou a minutou ticha uctila dnes starostka města Otrokovice Hana Večerková památku, geniálního podnikatele, který se nesmazatelně zapsal do historie města. V neděli 3. dubna uplyne 146. výročí od jeho narození.
Mgr. Lenka Vaculová
1.4.2022Stránka do encyklopedie ve výtvarném pojetí dětí
V roce 2020 jsme si připomínali 350. výročí úmrtí J. A. Komenského a v roce 2022 uplynulo 430 let od narození této velké osobnosti světového významu, člověka vynikajícího v řadě oborů lidské činnosti, jehož myšlenky ovlivnily generace a oslovují i naši současnost.
Mgr. Lenka Vaculová
1.4.2022Technické služby dávají opět kompostéry do rodinných domů zdarma
Efektivní nakládání s odpady, jejich třídění a další využívání je jedním z dlouhodobých cílů Otrokovic. K jeho naplnění pomáhají i kompostéry umísťované přímo u rodinných domů. Lidé tak pohodlně vytřídí i drobný biologický odpad, který dříve končil v popelnicích. Na podzim loňského roku předaly Technické služby občanům téměř 800 ks kompostérů.
Mgr. Lenka Vaculová
11.4.2022Otrokovice mají čerstvé vicemistryně ČR v gymnastickém aerobiku
Tituly vicemistryň české republiky si dovezly z Prahy svěřenkyně trenérky Barbory Karlíkové z klubu gymnastického aerobiku BK Otrokovice. Stříbro se na krku děvčat zalesklo hned několikrát, v kategorii jednotlivců, sestavách trojic, pětic i šestice složené z nejmenších dětí. Druhá místa doplnila jedna bronzová medaile za sólovou sestavu.
Mgr. Lenka Vaculová
11.4.2022Běžci v Otrokovicích odběhli přes 3000 kol
Uběhnout v sobotu 2022 koleček na Novém stadionu na Baťově v Otrokovicích si dali za cíl místní běžci, kteří zorganizovali akci „2022 kol v Otrokovicích a virtuální běžecký festival“. Stanovený cíl byl překonán a v průběhu dne účastníci zdolali více než 3000 koleček a 1 200 km. Startovným účastníci podpořili obnovu turistické chaty TESÁK v katastru obce Rajnochovice, která před nedávnem vyhořela.
Mgr. Lenka Vaculová
8.4.2022Klubík pomůže rodinám z Ukrajiny
Postarat se o děti a dát tak rodičům prostor zařadit se do pracovního procesu a vyřídit si všechny potřebné záležitosti. To je nabídka adaptačního klubu „Klubík“, který je novinkou Domu dětí a mládeže Sluníčko v Otrokovicích, které zřizuje město Otrokovice.
Mgr. Lenka Vaculová
8.4.2022Den Země nabídne program s řadou atrakcí
Aktivity pro děti i dospělé budou připraveny v parku před poliklinikou v pátek 22. dubna od 15 hodin v rámci oslav Dne Země. Lidé se mohou těšit na plnění nejrůznějších úkolů, stanoviště Eletrowinu, poníky, malování na obličej a řadu dalších.
Mgr. Lenka Vaculová
7.4.2022Vítání jara se uskuteční v neděli na náměstí
S prvními rozkvétajícími kvítky připravuje město Otrokovice ve spolupráci s Otrokovickou BESEDOU tradiční akci Vítání jara. V neděli 10. dubna tak náměstí 3. května ožije hudebním programem doplněným o vystoupení dětí a jarní dílny DDM Sluníčko. Vrcholem programu bude spuštění fontány na náměstí a spolu s ní i všech fontán ve městě.
Mgr. Lenka Vaculová
7.4.2022Druhý roční projektu „POHNI městem“ startuje
Obyvatelé Otrokovic mají opět možnost spolurozhodovat o rozdělení dvou milionů korun a navrhovat vlastní projekty k realizaci. Jejich přání se jim mohou splnit díky projektu participativního rozpočtu s názvem „POHNI městem“.
Mgr. Lenka Vaculová
6.4.2022Přerušení dodávek tepla a teplé vody v Otrokovicích
Z důvodu havarijní opravy netěsnosti na páteřním horkovodu u městské polikliniky v Otrokovicích budou v pátek 15. dubna 2022 přerušeny dodávky tepla a teplé vody. Předpokládaná doba odstávky je od 6 do 18 hodin.
Mgr. Lenka Vaculová
6.4.2022Zápis dětí do Mateřské školy Otrokovice
Mateřská škola Otrokovice vyhlašuje na školní rok 2022/2023 každoroční zápis dětí. Ten se uskuteční ve všech budovách Mateřské školy ve dnech 9. – 10. května 2022 vždy od 12 do 16.30 hodin. Zápis pro děti přicházející z Ukrajiny proběhne zvlášť 2. června 2022 od 10 – 16 hod. na pracovišti Jana Žižky 1356, 765 02 Otrokovice
Mgr. Lenka Vaculová
6.4.2022Talentované děti mohou získat od města finanční podporu
Do 24. dubna mohou nadané děti a mládež zažádat otrokovickou radnici o grant, který podpoří jejich výjimečný talent. V letošním rozpočtu města je opětovně pro tento účel vyčleněno 100 tisíc korun.
Mgr. Lenka Vaculová
31.3.2022Dubnová výzva 10 000 kroků startuje zítra
Navraťme chůzi do svých životů a prostřednictvím tohoto nejpřirozenějšího lidského pohybu posilme své zdraví. Toto je hlavní cíl výzvy 10.000 kroků, do které se zapojilo také město Otrokovice a jako motivaci připravuje pro nejlepší místní účastníky drobné ceny.
Mgr. Lenka Vaculová
30.3.2022Nejlepší pedagogové si převzali ocenění
Za úspěšnou přímou pedagogickou činnost a jako veřejné ocenění profesionálních a lidských kvalit udělilo město Otrokovice v letošním roce ocenění celkem sedmi pedagogům, k tomu také jednomu pracovníkovi volnočasových aktivit. Zvláštní kategorií pak bylo ocenění Rady města Otrokovice. Slavnostním programem uspořádaným na počest pedagogů, tak město každoročně slaví Den učitelů.
Mgr. Lenka Vaculová
6.4.2022Potkávají se generace, dějí se zázraky
SENIOR Otrokovice se nově zapojuje do programu POVÍDEJ organizace Mezi námi, o.p.s. Cílem je šířit myšlenku propojení dvou světů prostřednictvím pravidelných setkání našich seniorů a dětí z MŠ Otrokovice Zahradní 1202 a Zahradní 1139.
Mgr. Lenka Vaculová
5.4.2022Radnice dělá dopravní průzkum, výsledky předá ministerstvu
Řada řidičů využívajících dálniční síť kolem Otrokovic zaregistrovala u exitů 30 a 32 nové kamery, které mají za úkol měřit intenzitu dopravy v obou směrech na úsecích dálnice od i do Zlína. Radnice tak skládá aktuální podklady pro Ministerstvo dopravy, se kterým bude jednat o výjimkách ve zpoplatnění obchvatu města. Aby byly podklady kompletní, probíhá dopravní průzkum i v Kvítkovicích.
Mgr. Lenka Vaculová
5.4.2022Starostka navštívila první letošní miminko Otrokovic
Zlatou cihličku, jako symbolický vklad do života, zavinovací dečku, plyšový senzorický míček a finanční dar bude mít na památku Karolínka Řezníčková, která se narodila 5. ledna 2022 a je tak prvním miminkem v Otrokovicích v letošním roce.
Mgr. Lenka Vaculová
5.4.2022Setkání teplárenských odborníků v Otrokovicích
Aktuální situace v teplárenském sektoru a problematika dodávek paliv a energií bylo jedno z hlavních témat setkání představenstva, členů a hostů Asociace dodavatelů tepla a technologií, které se uskutečnilo v Otrokovicích.
Mgr. Lenka Vaculová
28.3.2022Děti si odnesly ocenění za namalované obrázky
Děti z mateřských i základních škol byly dnes oceněny za výtvarné práce, které zaslaly do soutěže „Bezpečně na silnicích!“, kterou již od roku 2009 pořádá město Otrokovice, odbor dopravně-správní. Podtitulem letošního ročníku byly „Reflexní prvky pro bezpečnost chodců“.
Mgr. Lenka Vaculová
28.3.2022V Otrokovicích uctí památku Tomáše Bati
Přesně 146 let uplyne 3. dubna ode dne, kdy se ve Zlíně narodil Tomáš Baťa, člen sedmé generace ševců. Toto výročí si představitelé města připomenou položením kytic a vzpomínkou v pátek 1. dubna v 10 hodin u sochy tohoto významného průmyslníka, v parku před Společenským domem.
Mgr. Lenka Vaculová
25.3.2022Úředníci odstranili jazykovou bariéru, používají tablety
Na nápad, jak usnadnit cizincům komunikaci na úřadě, přišli otrokovičtí úředníci. Do práce zapojili tablety vybavené programy pro překlad jazyka. Klienti úřadu tak mohou pracovníkovi nahrát, co přesně potřebují a program si s obsahem poradí. Komunikace takto funguje vzájemně.
Mgr. Lenka Vaculová
25.3.2022Zasedání Zastupitelstva města Otrokovice
Ve středu 30. března 2022 od 16 hodin se ve velkém sále Otrokovické BESEDY koná 24. zasedání Zastupitelstva města Otrokovice.

Bližší informace o programu zasedání městského zastupitelstva naleznete na úřední desce Městského úřadu Otrokovice a také na internetových stránkách města www.otrokovice.cz v sekci úřední deska.
Ing. Hana Jiránková
25.3.2022Nevstupujte do prostor v okolí Hurdis domů
V lokalitě stávajících Hurdis domů na Baťově bydlí již pouze tři poslední nájemci. Ostatní získali v průběhu r. 2021 jiné bydlení. Z důvodu výrazně zhoršeného technického stavu domů a jejich okolí zde hrozí bezprostřední riziko úrazu i ve vazbě na zaznamenané zneužití stavu domů ze strany třetích osob. Dva z domů jsou již zcela uzavřeny.
Mgr. Lenka Vaculová
23.3.2022V přístavišti vzniká nová odpočinková zóna
Zázemí parku u přístaviště v Otrokovicích na Baťově prochází proměnou, která zajistí možnost odpočinku všem návštěvníkům a uživatelům přilehlé páteřní cyklostezky. Vznikají zde nové chodníky, lavičky a doplněn bude také nový mobiliář. Otrokovičtí radní se také shodli na dobudování druhé etapy, která naváže stavbou budovy se zázemím pro informační centrum, občerstvení i sociální zařízení.
Mgr. Lenka Vaculová
23.3.2022Stavba víceúčelového objektu má jasné obrysy, čeká na zateplení a interiéry
Modulární systém tvořící víceúčelový objekt na dětském dopravním hřišti na Trávníkách stojí na místě a konečná podoba stavby je zcela zřejmá. Aktuálně probíhají práce na zateplení budovy. Souběžně s tím probíhají práce na interiérech.
Mgr. Lenka Vaculová

Zobrazeno je 25 z celkem 299 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5 6 7 ... 12  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Hlavní nabídka sekce

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies