Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Bytový dům v ulici Hložkova se začne stavět na jaře

město Otrokovice
Nové městské bydlení přinese novostavba bytového domu v ulici Hložkova. Projekt počítá s deseti byty o velikosti 2+kk a 1+kk. Celkové náklady na stavbu jsou spočítány na 28,3 milionů korun. Radnici se podařilo získat dotaci, která by mohla činit až 17,5 milionů korun.
 

 
 

V roce 2020 začalo město pracovat na studii nového bytového domu, jehož kapacita by rozšířila plně využívaný a poptávaný bytový fond města. „Poptávka po městském bydlení je stále větší, než možná nabídka. Město Otrokovice vlastní celkem 433 městských bytů. Tyto byty jsou určeny pro různé skupiny obyvatel. V průběhu jednoho roku přidělíme bydlení přibližně deseti až dvaceti novým nájemníkům. Největší je pak poptávka po bytech o velikosti 2+1. Dle tohoto konceptu byla navržena i studie. Vzhledem k finanční náročnosti by nebylo možné realizovat výstavbu hrazenou v plné výši z městského rozpočtu. Veškeré podklady se proto připravovaly s předstihem, abychom se ve správný okamžik mohli ucházet o dotaci. To se nakonec podařilo a vše směřuje k tomu, aby mohla být stavba zahájena v březnu příštího roku,“ popsala starostka města Otrokovice Hana Večerková.

Předmětem projektu je výstavba čtyřpodlažního domu, který pojme 7 bytových jednotek 2+kk
a 3 bytové jednotky 1+kk s tím, že 4. NP je řešeno jako podkrovní s vikýři. Součástí bytového domu bude příslušenství tvořené místností pro sociálního pracovníka nebo osobu poskytující domovní služby. Objekt je navržen jako bezbariérový, osazený osobním výtahem. Vnitroblok je pak koncipován jako klidový prostor se zelení, lavičkami a případnou možností vybudování malého dětského hřiště pro předškolní děti. Práce by měly být hotovy v druhé polovině roku 2025.

Průběžně město pracuje také na pokračování projektu Nových Hurdisek. Ten počítá s výstavbou í bloků bytového domu celkem se 42 bytovými jednotkami a příslušenstvím. „U tohoto projektu máme příslib dotace, proto intenzivně řešíme dopracování všech potřebných dokumentů, aby stavba mohla začít co nejdříve. Vzhledem k tomu, že celkové náklady projektu přesahují 185 milionů korun, počítáme s financováním prostřednictvím úvěru. I v tomto ohledu využijeme v maximální možné míře nabídku zvýhodněného úvěru s úrokem 3 % a fixací po celou dobu splácení. Pokud vše půjde podle plánu, stavba by mohla být zahájena na přelomu roku 2024 – 2025,“ uzavřela starostka města Otrokovice Hana Večerková.   

 

 

 

 

Další informace:

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 8.9.2023 / 8.9.2023

Líbí se?

 58% |  42%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Anketa

V případě, že by mělo dojít k sjednocení názvosloví pro pojmenování místní části Bahňák – Baťov bych volil/a jako jediný oficiálně užívaný název:

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 1745


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies