Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI

Cesta: Titulní stránka > Město Otrokovice > Městské zpravodajství > Aktuální zprávy


Co se děti naučily, předvedou při Řádění

Dva jedinečné na sebe navazující projekty města Otrokovice, kterými jsou Sporťák a Zdravý pohyb do škol, umožnují dětem zdarma sportovat pod vedením zkušených trenérů. Přehlídkou toho, co se za rok práce naučily je akce Řádění – společné soutěžení dětí z otrokovických základních škol i školy mateřské.
radeni2022
 

 
 

Předškoláci navštěvující jednotlivá pracoviště Mateřské školy Otrokovice mezi sebou poměří síly od 8.30 hod. v městské sportovní hale. Pro žáky základních škol se otevře Sportovní areál Baťov v 16 hodin. Při soutěžích nebudou chybět obratnostní a rychlostní disciplíny ani aktivity s míčem. „Na obě akce srdečně zveme širokou veřejnost. Děti budou za podporu v publiku rády a fandění je určitě požene k lepším výkonům. Hlavní myšlenkou celého projektu ale zůstává, aby se dětem sportování líbilo a bylo pro ně především zábavou, kterou si zamilují a zůstanou u ní i v dalších letech. V rámci obou projektů si mohou děti vyzkoušet řadu sportovních odvětví a disciplín a zjistit, zda se v některé z nich cítí dobře,“ připomněla hlavní myšlenku obou projektů starostka města Otrokovice Hana Večerková.

Projekty Sporťák a Zdravý pohyb do škol jsou financovány městem Otrokovice, jako podpora pohybových aktivity u dětí. Rodiče dětí zapojených do projektu tak na sportování nemusí vynaložit žádné finanční prostředky, hodiny jsou zdarma. Projekt Sporťák byl zahájen v říjnu 2021. Je určen pro předškoláky, kteří dojíždí do městské sportovní haly. Pravidelně se jej zúčastňuje devět tříd otrokovické mateřské školy. Projekt Zdravý pohyb do škol funguje již deset let a je určen dětem navštěvujícím družinu (1. – 5. třída) v základních školách T. G. Masaryka, Trávníky a Mánesova. .   

V obou případech jsou v pozici trenérů zastoupeny přední otrokovické kluby. Pod vedením profesionálních trenérů se děti učí jednotlivé pohybové dovednosti z oblasti gymnastiky, atletiky, míčových či raketových sportů apod. Hlavní myšlenkou je dopřát dětem pohyb a vzbudit v nich lásku ke sportu. 

 

 

             

 

Další informace:

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 16.5.2022 / 16.5.2022

Líbí se?

 52% |  48%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Hlavní nabídka sekce

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies