Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Děti školou povinné mohou učivo dohnat na doučovacích letních kempech

město Otrokovice
Žáci otrokovických základních škol, kteří v době distanční výuky nedosahovali požadovaných studijních výsledků, si mohou prohloubit znalosti prostřednictvím letních doučovacích kempů. Výuka se uskuteční během prázdnin propojením formálního a neformálního vzdělávání. Výzva a možnost čerpání dotace k tomuto účelu přišla z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a kempy jsou tudíž pro žáky zdarma.
 

 
 

„V uplynulém školním roce měli žáci velmi ztížené podmínky pro vzdělávání. Školy byly kvůli pandemii covid-19 uzavřeny a většinu školních dní probíhala výuka distanční formou. Ne každému tento způsob výuky vyhovuje, a také dětem chyběl dětský kolektiv, ten žádná individuální výuka nenahradí. Jsem ráda, že jsme mohli prostřednictvím výzvy kempy dětem v Otrokovicích a okolí nabídnout. Doufám, že dětem trochu výuky přes prázdniny vadit nebude a že si kemp v kolektivu svých vrstevníků užijí,“ uvedla starostka města Hana Večerková.

„Letní kempy bude administrovat nezisková organizace Expra, protože do výzvy se nemohlo zapojit ani město Otrokovice, jako zřizovatel škol, ani školy samotné. Těší mne zájem rodičů a dětí o kempy a zároveň chci poděkovat pedagogům ze škol, kteří aktivity zajišťují a plně si  uvědomují nutnost pomoci dětem srovnat rozdíly ve znalostech, které u některých ovlivnila distanční výuka. Přejeme si, aby každý žák zažíval úspěch ve škole a tak k němu bylo i přistupováno ze stran pracovníků škol, “ sdělila Barbora Šopíková, vedoucí odboru školství a kultury.

Možnosti doučovacích kempů využily Základní škola Trávníky, Základní škola T. G. Masaryka, Základní škola Mánesova, Základní a Mateřská škola Spytihněv a 1. základní škola Napajedla. Školy si určily věk žáků, pro které bude kemp zaměřen. Většinou v rozmezí od 5. do 7. tříd.

„Každý kemp bude trvat pět pracovních dní, 8 hodin ráno denně. Věnovat se jim budou učitelé, vychovatelé, pedagogové volného času, studenti pedagogických fakult lektoři, aj. A nebojte se, bude to „škola hrou“,“ řekla Barbora Šopíková. Doplnila, že kempy se budou konat v prostorách škol, tělocvičen, hřišť, ale třeba také v areálu Sboru dobrovolných hasičů Kvítkovice.

Z uvedených pěti škol se na letní doučovací kempy přihlásilo celkem 150 žáků. Z dotace ministerstva školství budou hrazeny nejen náklady na provoz pronajatých prostor, mezd pedagogů, pomůcek, ale rovněž strava a pitný režim pro dětské účastníky.

 

 

 

Další informace:

Romana Pastuszková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

pastuszkova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz   

 

 

 
Zveřejnil: Bc. Romana Pastuszková
Vytvořeno / změněno: 8.7.2021 / 8.7.2021 | Zveřejnit od-do: 8.7.2021-5.9.2021

Líbí se?

 52% |  48%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ SKATEPARKU
  1.8.2021 9:30
  První sportoviště pro skateboardisty, jezdce BMX, inlajnisty, jezdce na koloběžkách, horských kolech apod. bude v Otrokovicích slavnostně otevřeno v neděli 1. srpna na Trávníkách. Součástí plánované akce bude sportovní a hudební doprovodný program. Slavnostní otevření skateparku se uskuteční konáním závodů v BMX, SCOOTERINGU a SKATU, které pořádá v rámci této akce společnost Všeproakci. Celodenní událost bude zahájena v 9:30, kdy se začnou registrovat účastníci závodu. Na vítěze čeká slavnostní vyhlašování a hodnotné ceny od partnerů. V těsné blízkosti skateparku bude pro jezdce a diváky k dispozici velkostan s občerstvením.
  Na dopravním hřišti se od 10 do 15 hodin se uskuteční další doprovodný program pro rodiče s dětmi v režii DDM Sluníčko. Členové Fotoklubu BESEDA Otrokovice budou na místě pořizovat fotografie a na žádost je budou moci zájemcům vytisknout.
 • NÁMĚSTÍ 2021
  29.8.2021 16:30 - 20:00
  Projekt k oživení náměstí 3. května v letních měsících – VI. ročník
  Letní koncerty a vystoupení místních a regionálních kapel na náměstí 3. května před Besedou.
  Vždy v neděli, čas vystoupení: od 16.30 do 20.00 hodin
  Občerstvení pro veřejnost zajištěno.
  Vstup volný.
 • LÁŽO PLÁŽO FEST
  4.9.2021
  Lážo Plážo Fest je městský hudební festival, který se koná v prostředí otrokovické Rekreační oblasti Štěrkoviště a kombinuje aktivní odpočinek se zábavou. Po úspěšném prvním ročníku se vrací v sobotu 4. září 2021. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Nad akcí převzala záštitu starostka města Otrokovice, paní Hana Večerková.

  Hudební program LPF na sobotu 4. září 2021 (zatím potvrzené kapely): Rybičky 48, Ben Cristovao, Vypsaná Fixa, Kapitán Demo, John Wolfhooker a Medial Banana.

  Více info na www.lazoplazofest.cz

  Kontakt na pořadatele: Jan Svoboda, 602 769 731, povidej@lazoplazofest.cz
  Typ akce: Kulturní akce
 • OTROKOVICE NA ÚSVITU DĚJIN
  22.6.2021 14:00 - 15.8.2021 18:00
  Klub přátel historie města Otrokovice srdečně zve všechny zájemce k návštěvě výstavy o nejstarší otrokovické historii, kterou připravil u příležitosti 880. výročí první písemné zmínky o naší obci. Výstava mapuje jeden veřejnosti méně známý archeologický objev v blízkém sousedství města, s nímž se budete moci seznámit a prohlédnout si i další zajímavé exponáty ze sbírek Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Zajímá vás, jak mohly Otrokovice vypadat v roce 1141 i před tím, než bylo jejich jméno poprvé písemně zaznamenáno? Víte, jak jejich jméno vzniklo a co nám vypovídá o nejstarší historii obce? To vše a mnohem více budete moci zjistit na výstavě, nad kterou převzala záštitu starostka města Hana Večerková.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Červenec 2021 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
26. týden2829301234
27. týden567891011
28. týden12131415161718
29. týden19202122232425
30. týden2627282930311
31. týden2345678

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 8223


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém