Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Dorostenci atletiky TJ Jiskra bronzoví na MČR družstev

Po loňském překvapivém, ale zaslouženém zisku titulu Mistrů ČR družstev dorostenců, nečekal omlazený tým atletů snadný úkol. Již v základní části soutěže se objevilo několik velmi silných soupeřů přímo na Moravě. Přesto se podařilo obhájit loňský titul Mistrů Moravy a Slezska, před týmy Olomouce a Vítkovic.
atleti
 

 
 

Na finále republikového Mistrovství konaného v Kolíně, se představily tři Moravské týmy a pět velmi silných družstev z celých Čech. Mezi favority tentokrát patřil Pražský Atletický klub Jeseniova, složený ze všech velkých klubů celé Prahy, domácí Kolín, Kladno a Jablonec nad Nisou.  Za krátký konec nechtěly tahat ani silné Moravské týmy mládežnických center Olomouce a Ostravy – Vítkovic. Dobře reprezentovat město Otrokovice i kraj byli připraveni borci TJ Jiskra, doplnění tentokrát pouze pěti hostujícími závodníky z kraje. Podle předpokladů byla soutěž velmi dramatická od začátku až do závěrečných štafet. Ještě před nimi byly v boji o medaile 4 týmy. Nakonec s obrovským štěstím, rozdílem půl bodu, zvítězila Praha před Kolínem, o dalších nepatrných 8 bodů, s celkovým ziskem 174 bodů, zůstali zpět borci z Otrokovic. Ti museli nastoupit bez tří opor, v sestavě doplněné pěti žáky. Z toho byli dva ročník 2007, takže budou moci za tuto kategorii nastoupit ještě 3x. Čtvrté místo pak již odstupem čtrnácti bodů obsadili favorité z Kladna. Až s dalším odstupem zůstala družstva Hradce Králové, Vítkovic, Olomouce a Mladé Boleslavi.

Velice zajímavých výsledků v soutěžích družstev, dosáhly týmy postavené rámci projektu Atletické Akademie Zlínského kraje s výraznou účastí otrokovických závodníků a závodnic. Junioři vylepšili své loňské umístění o jeden stupínek jak v Mistrovství Moravy, které vyhráli, tak na MČR v Praze, kde obsadili 6. místo. Poprvé v historii se mezi osm nejlepších družstev ČR v kategorii juniorek probojovaly závodnice TJ Jiskra Otrokovice, startující pod hlavičkou Holešova.

Ovšem družstvo žen Akademie Zlínského kraje, složené téměř výhradně z těchto juniorek, vyhrálo jako nováček druhou ligu a v následné velice náročné baráži, obsadilo druhé místo, 2,5 bodu před Vítkovicemi a postoupilo hned ve své premiérové sezóně do 1. ligy.

Největšího úspěchu pak dosáhly dorostenky startující pod hlavičkou Uherského Hradiště. Taktéž v Kolíně, jako dorostenci, získaly premiérový titul Mistryň ČR, za účasti našich závodnic Báry Buršíkové, Nicol Samohýlové a v základní části i Magdalény Baškové.

Velmi dobře bojovala i družstva mladšího a staršího žactva TJ Jiskra, která postoupila do semifinále MMaS a starší žáci dokonce obsadili výborné sedmé místo ve finále této soutěže.

Závěrem je potřeba zmínit, že oddíl chystá na 6.11. Memoriál MUDr. Podmolíka, tentokrát rozšířený o další soutěže v rámci Běžeckého festivalu. A skutečností je i pořádání MČR v běhu na 10000 metrů na dráze, které se uskuteční 23. 4. 2022 v Otrokovicích na stadionu TJ Jiskra.

Jsme také rádi, že máme ve svých řadách nové tváře z kategorií dětí a mládeže. Zájemci o pravidelný   pohyb a sportování mohou i nadále přijít v odpoledních hodinách mezi 15 a 17 hodinou na Městskou Sportovní halu, případně je možno využít i kontakt 605025799.

Všechny zvou atleti TJ Jiskra Otrokovice.

 

Zaslal: Aleš Prudký

 

Další informace:

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 13.10.2021 / 13.10.2021

Líbí se?

 63% |  37%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • STETSON AND BOURBON - festival blues a jižanského rocku
  23.10.2021 19:00
  XIV. ročník mezinárodního visegrádského festivalu blues a jižanského rocku. GARY MOORE TRIBUTE BAND, v jehož čele stojí Jack Moore (syn předčasně zesnulého kytarového velikána Garyho Moora) je hlavní hvězdou festivalu. Dále vystoupí domácí „superskupina“ LIVIN FREE , kterou r. 2018 založil skvělý zpěvák a hráč na klávesy Jan Holeček, legendární baskytarista Vladimír GUMA Kulhánek a poté kytarista Tomáš Frolík a bubeník Michael Nosek. PBK BLUES BAND, kapela havířovského kytaristy Petra Kubíčka, se představí v česko–polském projektu TRIBUTE TO NALEPA (věnovaném legendě polského blues, Tadeuszi Nalepovi). Zlínský bluesman FILIP VÍTŮ zahraje nejprve na úvod ve velkém sále a poté i v průběhu večera ve Stetson baru. Vůně bourbonu, jižanská kuchyně a klobouky stetson zarámují festival, který se uskuteční pod záštitou starostky města Otrokovice Hany Večerkové a je spolufinancován městem Otrokovice, Zlínským krajem a grantovým programem Partnerství OSA.
 • SLAVNOSTNÍ VEČER ke Dni vzniku samostatného čs. státu
  27.10.2021 17:45
  Speciální slavnostní koncert Filharmonie Bohuslava Martinů, spojený s oceněním významných osobností města Otrokovice. Zazní skladby Antonína Dvořáka (Česká suita, Můj domov) a Bedřicha Smetany (Vyšehrad, Tábor). Orchestr řídí kanadský dirigent Charles Olivieri-Munroe. Vstup volný
 • EUGENIUSZ JÓZEFOWSKI - ČEKÁNÍ NA SPRÁVNOU CHVÍLI
  27.9.2021 - 24.10.2021
  Spolek Rozumění ve spolupráci s městem Otrokovice a Otrokovickou Besedou srdečně zve na výstavu význačné výtvarné osobnosti: Eugeniusz Józefowski, malíř, grafik, kreslíř, fotograf, tvůrce desítek knih o umění, je držitelem mnoha ocenění, včetně státního vyznamenání. Autor více než osmdesáti samostatných výstav v Polsku, Německu či Dánsku se účastnil také dalších stovek domácích i mezinárodních kolektivních výstav. V současné době působí na Akademii výtvarných umění ve Vratislavi. Výstava potrvá do 24. 10. 2021.
 • ZRUCZ PHOTO ANEB MY, CO SPOLU FOTÍME
  4.10.2021 - 30.10.2021
  Fotografové ze Zruče nad Sázavou ve spolupráci s Fotoklubem Beseda Otrokovice zvou na výstavu s názvem Zrucz Photo aneb My, co spolu fotíme. Spřátelený klub z posázavského baťovského města představí tvorbu svých členů z poslední doby. Jedná se o sdružení amatérských fotografů v tom nejlepším slova smyslu, kteří považují za svou přirozenost chodit po světě s očima otevřenýma. Jejich fotografie dokážou potěšit oko, předat radost a vyprávět drobné příběhy. Výstava Zrucz Photo je zároveň připomínkou a malou oslavou 80. narozenin tohoto zručského fotoklubu.
 • KOUZELNÉ MÓDNÍ DOPLŇKY
  26.10.2021 17:00 - 21.11.2021
  Kabelky, klobouky, rukavičky – to vše a řada dalších věcí patřila k dokonalému vzhledu žen v minulosti. Klub přátel historie města Otrokovice připravil výstavu, která představuje krásu elegance dob minulých, kdy žena nevycházela z domu bez klobouku, nebo šátku, rukaviček a kabelky, které spolu dokonale ladily. Na výstavě budete mít možnost seznámit se s řemeslnou zručností modistek a dalších řemeslníků, kteří tyto drobné doplňky vytvářeli. Nechte se okouzlit předměty, které možná i dnes najdete zapomenuté ve skříních a šuplících vašich babiček… Vernisáž výstavy v úterý 26. 10. od 17 hodin. Výstava potrvá do 21. 11. 2021.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Říjen 2021 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
39. týden27282930123
40. týden45678910
41. týden11121314151617
42. týden18192021222324
43. týden25262728293031
44. týden1234567

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 407


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém