Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Město má zájem zlepšit stav hřiště s umělou trávou na Trávníkách

Dva roky se snaží město Otrokovice najít nejvhodnější východisko ze situace týkající se financování a údržby hřiště s umělým povrchem ve Sportovním areálu Trávníky. Nájemník a správce hřiště FC Viktoria není v současné době schopen zajišťovat adekvátní údržbu hřiště a opakovaně po městu žádá finanční prostředky. Město Otrokovice se chce ujmout nákladů spojených s údržbou a provozem hřiště, za stanovení určitých smluvních podmínek.
hřiště s umělou trávou
 

 
 

 

Mezi městem Otrokovice (zastoupeným městskou společností TEHOS) a FC Viktoria Otrokovice je od  roku 2006 uzavřena nájemní smlouva. Na tomto pozemku svého času FC Viktoria za pomocí státní dotace a dotace města Otrokovice zrekonstruovala tehdejší škvárové fotbalové hřiště na fotbalové hřiště s umělým povrchem.

 

Předseda FC Viktoria opakovaně žádá po městu finanční prostředky nad rámec dotací z programu na činnost s odůvodněním, že nezvládá opravy a údržbu areálu financovat.  Město Otrokovice předsedovi FC Viktoria navrhlo, že převezme odpovědnost za provádění oprav a údržby hřiště, dále že opraví hřiště, aby bylo jeho užívání pro širokou veřejnost bezpečné, a zároveň má město v úmyslu rozšířit pro veřejnost využívání fotbalového hřiště a in-line oválu i v období od listopadu do konce února. Předseda FC Viktoria tento návrh odmítá a opakovaně žádá, aby byly finanční prostředky převedeny na jeho klub.

 

 „Chceme nájemci ulehčit jeho svízelnou finanční situaci a  toto sportoviště udržovat z prostředků města. Naším cílem je řádná údržba areálu a umožnění bezpečného využívání hřiště členy klubu a široké veřejnosti,“ uvedla starostka města Hana Večerková. „Předseda FC Viktoria si neplní svoje povinnosti a o hřiště se řádně nestará, přestože město každoročně vynakládá v programu na činnost sportovních klubů nemalou částku určenou na správu a údržbu majetku, aby byly sportovní areály v dobrém stavu. Máme zájem hřiště na Trávníkách opravit a starat se o jeho údržbu a mít tak financování pod kontrolou. Rozhodně nechceme hřiště nechat v dezolátním stavu,“ uvedl místostarosta Petr Ťopek.

Za uplynulé roky se uskutečnila mezi městem Otrokovice a FC Viktoria celá řada osobních jednání a rovněž dochází ke vzájemné korespondenci. „Chceme ukončit letitý spor o tom, jakým způsobem budeme opravu a údržbu hřiště financovat. Jde přece především o to, aby bylo hřiště funkční a bezpečné a sloužilo nejen sportovním oddílům, ale široké veřejnosti,“ uzavřel místostarosta Petr Ťopek.

 

 

 

 

Další informace:

Romana Pastuszková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

pastuszkova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz  


 
Zveřejnil: Bc. Romana Pastuszková
Vytvořeno / změněno: 16.4.2021 / 16.4.2021 | Zveřejnit od-do: 16.4.2021-6.6.2021

Líbí se?

 59% |  41%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • LÁŽO PLÁŽO FEST
  4.9.2021
  Lážo Plážo Fest je městský hudební festival, který se koná v prostředí otrokovické Rekreační oblasti Štěrkoviště a kombinuje aktivní odpočinek se zábavou. Po úspěšném prvním ročníku se vrací v sobotu 4. září 2021. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Nad akcí převzala záštitu starostka města Otrokovice, paní Hana Večerková.

  Hudební program LPF na sobotu 4. září 2021 (zatím potvrzené kapely): Rybičky 48, Ben Cristovao, Vypsaná Fixa, Kapitán Demo, John Wolfhooker a Medial Banana.

  Více info na www.lazoplazofest.cz

  Kontakt na pořadatele: Jan Svoboda, 602 769 731, povidej@lazoplazofest.cz
  Typ akce: Kulturní akce
 • Městská galerie Otrokovice zve návštěvníky na výstavu fotografií
  3.5.2021 - 23.5.2021
  Vstup je volný. Městská galerie Otrokovice je otevřena každý den kromě pondělí od 14 do 18 hodin
  Typ akce: Kulturní akce
 • Obor grafický design Střední uměleckoprůmyslové školy Uherské Hradiště vystavuje v Otrokovicích
  24.5.2021 - 20.6.2021
  Ve dnech od 24. května do 20. června 2021 můžete v Městské galerii v Otrokovicích zhlédnout výstavu prací žáků oboru grafický design Střední uměleckoprůmyslové školy Uherské Hradiště.
  Hradišťská UMPRUMka dlouhodobě patří k nejvýznamnějším centrům středního uměleckého vzdělávání v České republice. Grafický design je jedním z devíti vyučovaných oborů. Vernisáž výstavy se uskuteční v pondělí 24. května v 18 hodin.
  Výstava v Městské galerii Otrokovice prezentuje výběr prací žáků za posledních deset let. Její návštěvníci si mohou prohlédnout díla nejenom z oblasti grafického designu a ilustrace, ale také volnou tvorbu, která je zastoupena několika grafickými technikami, konkrétně litografií, hlubotiskem a linorytem. Součástí výstavy jsou i ukázky z knižní tvorby, které se žáci na daném oboru rovněž věnují.
  Výstava je určena jak pro širokou veřejnost, tak pro případné zájemce o studium na této škole.
  S výjimkou pondělí je v galerii otevřeno každý den od 14 do 18 hodin.
  Typ akce: Kulturní akce
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Květen 2021 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
17. týden262728293012
18. týden3456789
19. týden10111213141516
20. týden17181920212223
21. týden24252627282930
22. týden31123456

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 8110


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém