Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Někteří lidé začínají porušovat obecně závaznou vyhlášku o veřejném pořádku

S příchodem jarního počasí se začíná množit porušování obecně závazné vyhlášky o veřejném pořádku. Především nepřizpůsobiví obyvatelé a lidé bez domova konzumují alkohol na veřejnosti a svým často nepřístojným chováním pohoršují jiné občany.
Žena bez domova a strážníci MPO
 

 
 

Lidé bez domova nejčastěji pobývají ve stínu stromů na náměstí před Otrokovickou BESEDOU, v parku před Společenským domem a v okolí Štěrkoviště. Často jsou vulgární, bez ostychu močí na veřejnosti nebo třeba polehávají na lavičkách.

Pokud obyvatelé či návštěvníci města nejsou lhostejní ke svému okolí a neváhají oznámit případy, při nichž dochází např. k nějakému protiprávnímu skutku, mohou neprodleně volat na bezplatnou linku městské policie 156, či linku 158 Policie České republiky

„Jak jsem již opakovaně uvedl, velkým problémem je skutečnost, že nemáme žádné zákonné možnosti vykázat tyto osoby z veřejných a pro lidi atraktivních lokalit, pokud neporušují vyhlášku či zákon nebo pokud si oficiálně nestěžují minimálně tři občané, kteří jsou ochotni svědčit. Nicméně se snažíme jejich protiprávní jednání a veřejné pohoršení minimalizovat,“ sdělil ředitel Městské policie Otrokovice Tomáš Gromus.

„Zavolat hlídku městské policie je mnohem přínosnější, než kritizovat její práci, potažmo práci městského úřadu, na sociálních sítích. V rámci svých možností a kompetencí strážníci či policisté mohou zasáhnout a situaci aktuálně řešit,“ uvedla starostka města Hana Večerková.

Jak ale rozpoznat, co je v mezích právních norem a co už tyto normy překračuje a je možné zavolat policii? Obecně závazná vyhláška města Otrokovice o veřejném pořádku mimo jiné zakazuje žebrání a požívání alkoholických nápojů na vymezených veřejných prostranství. Konkrétně se jedná o parky a místa parkového charakteru a další frekventovaná místa ve městě (okolí Společenského domu, polikliniky, park na Trávníkách, okolí kostelů na náměstí či v Kvítkovicích, okolí supermarketů, prostor před vlakovým nádražím, náměstí, okolí zastávek MHD, sportoviště apod.).

Tyto osoby se rovněž často dopouštějí přestupků proti veřejnému pořádku. V tomto případě se jedná především o rušení nočního klidu, veřejné pohoršení, znečišťování veřejného prostranství, případně poškozování či neoprávněné zabrání veřejného prostranství.

„Oznámení na linku městské policie 156, nebo linku 158 Policie České republiky může každý občan učinit vždy, pokud je svědkem jakéhokoliv protiprávního jednání. Doporučujeme všem občanům, aby takto učinili a nesnažili se řešit situaci sami. Předchází tak případnému dalšímu nežádoucímu konfliktu s pachatelem,“ uzavřel Tomáš Gromus.

 

Celé znění obecně závazné vyhlášky města Otrokovice o veřejném pořádku naleznete zde:

http://www.otrokovice.cz/assets/File.ashx?id_org=11673&id_dokumenty=17070

 

 

Další informace:

Romana Pastuszková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

pastuszkova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz 

 
Zveřejnil: Bc. Romana Pastuszková
Vytvořeno / změněno: 28.4.2021 / 28.4.2021 | Zveřejnit od-do: 28.4.2021-6.6.2021

Líbí se?

 55% |  45%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • LÁŽO PLÁŽO FEST
  4.9.2021
  Lážo Plážo Fest je městský hudební festival, který se koná v prostředí otrokovické Rekreační oblasti Štěrkoviště a kombinuje aktivní odpočinek se zábavou. Po úspěšném prvním ročníku se vrací v sobotu 4. září 2021. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Nad akcí převzala záštitu starostka města Otrokovice, paní Hana Večerková.

  Hudební program LPF na sobotu 4. září 2021 (zatím potvrzené kapely): Rybičky 48, Ben Cristovao, Vypsaná Fixa, Kapitán Demo, John Wolfhooker a Medial Banana.

  Více info na www.lazoplazofest.cz

  Kontakt na pořadatele: Jan Svoboda, 602 769 731, povidej@lazoplazofest.cz
  Typ akce: Kulturní akce
 • Městská galerie Otrokovice zve návštěvníky na výstavu fotografií
  3.5.2021 - 23.5.2021
  Vstup je volný. Městská galerie Otrokovice je otevřena každý den kromě pondělí od 14 do 18 hodin
  Typ akce: Kulturní akce
 • Obor grafický design Střední uměleckoprůmyslové školy Uherské Hradiště vystavuje v Otrokovicích
  24.5.2021 - 20.6.2021
  Ve dnech od 24. května do 20. června 2021 můžete v Městské galerii v Otrokovicích zhlédnout výstavu prací žáků oboru grafický design Střední uměleckoprůmyslové školy Uherské Hradiště.
  Hradišťská UMPRUMka dlouhodobě patří k nejvýznamnějším centrům středního uměleckého vzdělávání v České republice. Grafický design je jedním z devíti vyučovaných oborů. Vernisáž výstavy se uskuteční v pondělí 24. května v 18 hodin.
  Výstava v Městské galerii Otrokovice prezentuje výběr prací žáků za posledních deset let. Její návštěvníci si mohou prohlédnout díla nejenom z oblasti grafického designu a ilustrace, ale také volnou tvorbu, která je zastoupena několika grafickými technikami, konkrétně litografií, hlubotiskem a linorytem. Součástí výstavy jsou i ukázky z knižní tvorby, které se žáci na daném oboru rovněž věnují.
  Výstava je určena jak pro širokou veřejnost, tak pro případné zájemce o studium na této škole.
  S výjimkou pondělí je v galerii otevřeno každý den od 14 do 18 hodin.
  Typ akce: Kulturní akce
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Květen 2021 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
17. týden262728293012
18. týden3456789
19. týden10111213141516
20. týden17181920212223
21. týden24252627282930
22. týden31123456

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 8110


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém