Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Očkovací centrum je v Otrokovicích připraveno. Čeká se na dodání vakcín

Jakmile do Otrokovic dorazí dostatečné množství vakcín proti covid-19, bude v Otrokovické BESEDĚ neprodleně spuštěn provoz nově zřízeného očkovacího centra. Toto centrum má sloužit především občanům města Otrokovice a blízkého okolí, a pokud bude dostatek vakcín, denně se zde bude moci naočkovat až 300 lidí.
plakát - očkovací centrum
 

 
 

„Lidé a jejich zdraví jsou pro nás absolutní prioritou. Zejména v této době, kdy byly virem koronaviru nakaženy statisíce lidí, musí jít politika stranou. Očkovací místo jsme tady chtěli zřídit primárně z toho důvodu, aby se lidem žijící v Otrokovicích a blízkém okolí očkování zpřístupnilo. Aby nemuseli za očkováním cestovat nebo čekat na praktické lékaře. Otrokovická BESEDA se jevila logisticky nejvhodnější, neboť se nachází v centru města a navíc u zastávky MHD,“ řekl místostarosta Ondřej Wilczynski, který se o zřízení očkovacího místa v Otrokovicích zasadil.

 

Provozní řád očkovacího místa na Otrokovické BESEDĚ je v současné době schválen Krajskou hygienickou stanicí ve Zlíně. BESEDA je také schválena Krajským úřadem Zlínského kraje jako místo možné k poskytování zdravotnických služeb, v tomto případě konkrétně zřízení očkovacího místa proti covid-19.

Ministerstvo již kontaktovalo krajského koordinátora očkování Zlínského kraje pana Jiřího Lučana, zda souhlasí s umístěním očkovacího místa v Otrokovické Besedě, a ten rovněž souhlas udělil. „V tuto chvíli je již očkovací místo zavedeno do centrálního systému Reservatic. Jakmile bude mít společnost Livian, která bude provozovat očkovací centrum, informaci o přidělení dostatečného množství vakcín pro Otrokovice, dostane společnost přístup do tohoto rezervačního systému. V tu chvíli okamžitě otevře v rezervačním systému termíny pro veřejnost. Termín spuštění očkování na OB se dá nyní těžko odhadnout. Věřím, že by registrace mohla být spuštěna v první polovině měsíce května,“ přeje si Filip Pastuszek, jednatel Otrokovické BESEDY.

 

„Touto cestou bych rád poděkoval jednateli Otrokovické BESEDY Filipu Pastuszkovi a jednateli Městské polikliniky Otrokovice Pavlu Javorovi, kteří společnými silami pomohli očkovací místo v Otrokovicích zajistit. Děkuji také paní starostce Haně Večerkové, která tento záměr od samého začátku podporovala,“ uzavřel Ondřej Wilczynski.

 

 

 

Další informace:

Romana Pastuszková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

pastuszkova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz 

 
Zveřejnil: Bc. Romana Pastuszková
Vytvořeno / změněno: 22.4.2021 / 22.4.2021 | Zveřejnit od-do: 22.4.2021-6.6.2021

Líbí se?

 58% |  42%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • LÁŽO PLÁŽO FEST
  4.9.2021
  Lážo Plážo Fest je městský hudební festival, který se koná v prostředí otrokovické Rekreační oblasti Štěrkoviště a kombinuje aktivní odpočinek se zábavou. Po úspěšném prvním ročníku se vrací v sobotu 4. září 2021. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Nad akcí převzala záštitu starostka města Otrokovice, paní Hana Večerková.

  Hudební program LPF na sobotu 4. září 2021 (zatím potvrzené kapely): Rybičky 48, Ben Cristovao, Vypsaná Fixa, Kapitán Demo, John Wolfhooker a Medial Banana.

  Více info na www.lazoplazofest.cz

  Kontakt na pořadatele: Jan Svoboda, 602 769 731, povidej@lazoplazofest.cz
  Typ akce: Kulturní akce
 • Městská galerie Otrokovice zve návštěvníky na výstavu fotografií
  3.5.2021 - 23.5.2021
  Vstup je volný. Městská galerie Otrokovice je otevřena každý den kromě pondělí od 14 do 18 hodin
  Typ akce: Kulturní akce
 • Obor grafický design Střední uměleckoprůmyslové školy Uherské Hradiště vystavuje v Otrokovicích
  24.5.2021 - 20.6.2021
  Ve dnech od 24. května do 20. června 2021 můžete v Městské galerii v Otrokovicích zhlédnout výstavu prací žáků oboru grafický design Střední uměleckoprůmyslové školy Uherské Hradiště.
  Hradišťská UMPRUMka dlouhodobě patří k nejvýznamnějším centrům středního uměleckého vzdělávání v České republice. Grafický design je jedním z devíti vyučovaných oborů. Vernisáž výstavy se uskuteční v pondělí 24. května v 18 hodin.
  Výstava v Městské galerii Otrokovice prezentuje výběr prací žáků za posledních deset let. Její návštěvníci si mohou prohlédnout díla nejenom z oblasti grafického designu a ilustrace, ale také volnou tvorbu, která je zastoupena několika grafickými technikami, konkrétně litografií, hlubotiskem a linorytem. Součástí výstavy jsou i ukázky z knižní tvorby, které se žáci na daném oboru rovněž věnují.
  Výstava je určena jak pro širokou veřejnost, tak pro případné zájemce o studium na této škole.
  S výjimkou pondělí je v galerii otevřeno každý den od 14 do 18 hodin.
  Typ akce: Kulturní akce
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Květen 2021 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
17. týden262728293012
18. týden3456789
19. týden10111213141516
20. týden17181920212223
21. týden24252627282930
22. týden31123456

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 8110


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém