Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Otrokovická BESEDA oslaví 25 let, připravuje týden nabitý kulturou

Otrokovické BESEDĚ je pětadvacet let. Toto výročí bude spojeno s týdenními oslavami, které vypuknou v pondělí 26. září. Připraven je pestrý program, který je určený pro každou věkovou kategorii.
BESEDA
 

 
 

Psal se rok 1997, když tehdejší vedení města rozhodlo, že založí městskou společnost, která se bude starat o kulturní dění v Otrokovicích. Do té doby tuto činnost vykonával kromě jiných spolků nejprve Závodní klub ROH, poté Jednotný klub pracujících a Sdružený klub ROH. Dne 1. ledna 1998 oficiálně vznikla Otrokovická BESEDA. Ta však první roky nesídlila v dnešních prostorách, ale ve Společenském domě. Její činnost se přesunula do nedokončeného kulturního domu na náměstí 3. května na přelomu roku 1999 a 2000. Pro svůj provoz BESEDA využívala pouze prostory malého sálu (dnes kinosál). V dnešním velkém sále, v části tehdy patřící společnosti Delvita, provizorně fungovala prodejna s elektrospotřebiči. Tento model provozu trval až do roku 2004, kdy se městu podařilo velký sál odkoupit a mohlo se tedy začít pracovat na tom, aby sál sloužil účelu, ke kterému byl vybudován. S rekonstrukcí začalo město o šest let později. Náklady na stavbu činily totiž téměř třiatřicet milionů korun bez DPH, městu se nakonec podařilo přes šestnáct a půl milionu korun získat formou dotace. A dne 9. 12. 2011 byl oficiálně velký sál i další nové prostory kulturního domu slavnostně otevřeny, a to vystoupením Báry Basikové a tria La Gioia. Během následujících let se na půdě BESEDY vystřídala celá řada špičkových českých i zahraničních umělců, uspořádaly se stovky divadelních představení i výstav a tento trend si drží dodnes, po celých pětadvacet let.

Výročí svého vzniku si Otrokovická BESEDA nepřipomíná zdaleka poprvé. Naposledy před pěti lety, kdy byl připraven týden nabitý kulturním programem. A ne jinak tomu bude i letos.  „Naším cílem bylo oslovit všechny věkové skupiny, proto jsme se snažili celý program koncipovat tak, aby zaujal opravdu všechny.  A věřím, že se nám to povedlo a lidé s námi toto výročí společně oslaví,“ sdělil jednatel BESEDY Filip Pastuszek.

Narozeninový program, který potrvá celý týden, odstartuje v pondělí 26. září divadelní komedií Dva nahatý chlapi, kde se v hlavní roli představí Martin Zounar, Daniela Šinkorová a Martin Kraus. „V úterý 27. září vystoupí kapela The People, která představí hity Karla Gotta a dalších umělců, ve středu bude následovat koncert Michala Hrůzy a kapely Hrůzy, ve čtvrtek se mohou návštěvníci těšit na vyprávění cestovatele Miroslava Náplavy. Pátek bude určen všem milovníkům taneční zábavy – ve velkém sále vystoupí kapely Minami a Infinity. V sobotu bude následovat další divadelní představení, tentokrát v podání místního divadelního souboru Tyjátr a derniéra komedie Na správné adrese. Týden oslav ukončí v neděli v kinosále promítání filmů Thor: láska jako hrom a Mimoni2 a ve velkém sále vystoupí dechová hudba Zlaťulka,“ vyjmenovala dramaturgyně BESEDY Alena Velecká s tím, že aktuální informace k programu i vstupenkám naleznou lidé na www.otrokovickabeseda.cz

 

Zpracovala: Šárka Šarmanová

 

 

Další informace:

Alena Velecká,

dramaturgie Otrokovická BESEDA

+420 724 448 304

dramaturg@otrokovickabeseda.cz

 

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 20.9.2022 / 20.9.2022

Líbí se?

 47% |  53%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • MICHALSKÁ POUŤ
  25.9.2022 10:00 - 19:00, park před hotelem Baťov / Společenský dům
  Tradiční venkovní akce pro celou rodinu. Dechová hudba, zábavná show pro děti, vystoupení známých kapel. Kvalitní občerstvení po celý den, nebudou chybět pouťové atrakce, prodejní stánky, aj.
  10.00 - 12.00 DH NIVNIČANKA
  slovácká dechová hudba z Nivnice
  14.00 - 14.45 KOUZELNÉ VYSTOUPENÍ KLAUNŮ SÁŠI A VÁŠI
  kouzla a humorné scény dvou veselých klaunů
  15.30 - 16.30 TADY A TEĎ
  známá otrokovická kapela hrající český rock a folk
  17.15 - 18.45 BEST OF ROCK
  nejznámější hity nejen rockové historie v té nejlepší kvalitě
 • FOTOGRAFICKÉ A PAPÍRENSKÉ KUTILSTVÍ VLADIMÍRA BRUNTONA
  26.9.2022 18:00, Městská galerie Otrokovice
  Vernisáž výstavy se koná v pondělí 26. 9. v 18:00 hodin v Městské galerii Otrokovice.Vladimír Brunton je český fotograf, který vždy hledal nové, originální přístupy ve zpracování fotografických obrazů vycházející z nejstarších “klasických” metod jako je stříbrná želatina, cyanotypie (modrotisk) a tiskařská litografie.
  Filmy a obrazy zpracovává vlastnoručně, postaru, dělá si i vlastní plátna a ruční papíry.
 • DVA NAHATÝ CHLAPI / bláznivá francouzská komedie S. Thiéry
  26.9.2022 19:00, Otrokovická BESEDA
  Seriózní advokát, věrný manžel a otec dvou dětí, se jednoho dne probudí nahý v posteli se svým kolegou z práce. Ani jeden netuší, jak se do této situace dostali, manželka jednoho z nich však vymyslí způsob, jak zjistit pravdu. Ale ta je, jak se nakonec ukáže, opravdové pravdě hodně vzdálená. Režie: Antonín Procházka, hrají: Martin Zounar, Martin Kraus, Martina Randová, Daniela Šinkorová/Michaela Dittrichová.
 • THE PEOPLE / večer plný hitů – aneb Karel Gott Forever
  27.9.2022 19:00, Otrokovická BESEDA
  THE PEOPLE * To je energická multižánrová kapela s velkou dechovou sekcí, složená především z absolventů a studentů Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Kapela je plná "ostřílených" muzikantů, schopných zahrát téměř jakýkoli hudební žánr, to vše pod vedením kapelníka Tomáše Kašníka. Můžete je slyšet v Národním divadle v Brně, Městském divadle v Brně, Filharmonii Bohuslava Martinů ve Zlíně a na řadě různých akcích po celé České republice.
 • MICHAL HRŮZA A KAPELA HRŮZY
  28.9.2022 19:00, Otrokovická BESEDA
  Michal Hrůza se na české hudební scéně pohybuje téměř třicet let. Zpěvák, skladatel a textař, zakládající člen a bývalý frontman skupiny Ready Kirken, složil a napsal více než padesát písní a textů. Od roku 2006 je na sólové dráze, založil vlastní Kapelu Hrůzy, se kterou od té doby vydal šest studiových alb.
  Jeho Zakázané uvolnění, píseň Pro Emu, nebo song Ty jsi jako já, mají desítky milionů zhlednutí na YouTube. Mnohé písně Michala Hrůzy je možné slyšet i v populárních českých filmech nebo seriálech. Není tajemstvím, že Michal píše a skládá hity i pro další interprety z naší domácí scény (Voda živá - Aneta Langerová, apod.)
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Září 2022 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
35. týden2930311234
36. týden567891011
37. týden12131415161718
38. týden19202122232425
39. týden262728293012
40. týden3456789

Další akce


Anketa

V případě, že by mělo dojít k sjednocení názvosloví pro pojmenování místní části Bahňák – Baťov bych volil/a jako jediný oficiálně užívaný název:

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 435


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies