Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Poradenství pro občany Otrokovic pomůže v oblasti bydlení a řešení souvisejících nákladů

město Otrokovice
Stále se zvyšující náklady na bydlení a obecný nárůst cen v souvislosti s inflací zasahuje pochopitelně i obyvatele Otrokovic. Praktickou pomocí občanům se zabývá odbor sociální Městského úřadu Otrokovice, který v rámci své běžné činnosti provádí odborné poradenství týkající se problematiky bydlení zahrnující i oblast nákladů na bydlení, nájemného a energií.
 

 
 

Sociální pracovníci mimo jiné pomáhají občanům vyřizovat nepojistné i pojistné sociální dávky, komunikovat s pronajímateli, sjednávat splátkové kalendáře, hledat levnější formy bydlení. V největší nouzi pak pracovníci mohou zprostředkovat i přímou potravinovou pomoc.

„Sociální práce na městském úřadu je zaměřena na hledání řešení nepříznivé sociální situace osob, rodin nebo skupin osob a vypracování plánu činností, kterými dojde ke zlepšení této situace. Nedílnou součástí je i aktivní vyhledávání osob, rodin, či skupin osob ohrožených sociálním vyloučením a realizace činností sociální práce ve prospěch osob v nepříznivých či krizových situacích. Aktivně se pracovníci věnují i sociálně preventivní činnosti. Mezi ně lze zařadit např.  úspěšnou akci „Poradna pro odběratele – dodavatel poslední instance“ za přítomnosti pracovníků společnosti E.ON, pracovníků KOP ÚP Otrokovice a sociálních pracovníků Městského úřadu či pravidelné osvětové působení v klubech seniorů,“ uvedl Kamil Hric, vedoucí oddělení sociální pomoci.  

 

Na tuto akci chtějí sociální pracovníci navázat a další poradenský den, který by umožnil občanům potkat v jeden okamžik odborníky z více oblastí a vyřídit tak více svých záležitostí, se bude konat dne 06.09.2022 v čase 9.00 – 13.00 hod. v zasedací místnosti č. 224 na druhé budově městského úřadu Otrokovice. Na místě budou přítomni specialisté na:

 

·        sociální poradentství,

·        získání celkové orientace v situaci na trhu s bydlením

·        hledání zdrojů na úhradu nákladů na bydlení,

·        pomoc s vyřízením nepojistných sociálních dávek (příspěvek na živobytí, příspěvek na bydlení, doplatek na bydlení),

·        jednání s nadacemi a nadačními fondy o možnostech pomoci obyvatelům v nouzi,

·        pomoci s hledáním levnějšího bydlení,

·        poradenství v oblasti opatrovnictví osob dospělých apod.

 

 

Občané také mohou získat komplexní přehled o kompetencích jednotlivých institucí a službách, které občanům nabízí. Není však samozřejmě třeba čekat na poradenský den, v případě, že potřebujete zprostředkovat soc. službu nebo jste v nepříznivé životní situaci, kontaktujte ihned vedoucího oddělení sociální pomoci MěÚ Otrokovice Mgr. Kamila Hrice, DiS., telefon: 577 680 435, +420 723 216 372 e-mail: hric@muotrokovice.cz.

 

 
 

Další informace:

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 21.6.2022 / 21.6.2022

Líbí se?

 62% |  38%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Anketa

V případě, že by mělo dojít k sjednocení názvosloví pro pojmenování místní části Bahňák – Baťov bych volil/a jako jediný oficiálně užívaný název:

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 181


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies