Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


SENIOR pořizuje nové bariatrické sprchovací lůžko i elektrické skútry

Kvalitní péče o klienty je prioritou v otrokovickém SENIORu, který poskytuje sociální služby osobám se sníženou soběstačností. Neustále proto obnovuje vybavení, díky němuž může poskytovat ty nejlepší služby. Aktuálně pořizuje nové bariatrické sprchovací lůžko a dva vícemístné elektrické skútry pro seniory.
senior
 

 
 

Bariatrické sprchovací lůžko je navrženo tak, aby naplňovalo specifické potřeby související s hygienou a bezpečností práce při práci s asistovaným sprchováním pro obézní osoby. „Bohužel klientů s obezitou přibývá. Často to souvisí s omezením možností pohybu, doplňky stravy, kterou mají v rámci dietního režimu nastavenu. Nové bariatrické sprchovací lůžko je vhodné pro mnoho různých účelů kromě sprchování, například oblékání a ošetřování, možnosti jsou nekonečné. Výrazně to usnadní manipulaci s klientem, ale i celkovou péči o klienta,“ vyzdvihl ředitel SENIORU Zdeněk Mikel. Lůžko bude umístěno na budově C, která je stavebně přizpůsobena pro speciální zařízení. „Lůžko má nejen vysokou nosnost, ale také větší rozměry. Proto může být použito pouze tam, kde jsou dostatečně široké průchody,“ dodal Zdeněk Mikel. Bariatrické sprchovací lůžko pro mytí a přepravu klientů má elektrický pohon zdvihu lůžka, sklopnou mycí plochu pro řádný odtok během používání a při dezinfekci a čištění lůžka. Sklopné bočnice umožňují snadnější přesun pacienta.

Další novinkou v SENIORu budou dva elektrické vícemístné skútry. Ty seniorům usnadní přepravu po městě. Využít je může i personál pro urychlení potřebných pochůzek. Variabilita pořizovaného skútrů umožňuje z jednoho ze sedadel udělat korbu pro přepravu drobného materiálu. „Mnoho našich klientů je velmi šikovných, ale samotná chůze jim již činí problémy. Přesto by rádi vyrazili na procházku nebo k lékaři sami. Rozhodli jsme se jim vyjít vstříc a pořídit skútry. Navíc nebudou sloužit pouze seniorům, ale využijí je i naši pracovníci. O jejich vytížení nemám pochybnosti,“ zhodnotil Zdeněk Mikel, ředitel otrokovického SENIORu, jehož zřizovatelem je město Otrokovice. „Plně podporujeme pořizování nového majetku, který slouží klientům a pomáhá zajišťovat nejlepší možnou péči. Cílem nás všech je, aby se lidé v otrokovických zařízeních cítili dobře,“ uzavřela starostka města Otrokovice Hana Večerková.

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 18.10.2021 / 18.10.2021

Líbí se?

 53% |  47%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

  • JIŘÍ STRACHOTA / HANA ŽŮRKOVÁ / KONTRASTY
    22.11.2021 - 22.12.2021
    Jiří Strachota - narozen ve Zlíně, v současnosti žijící a pracující v Bratislavě. Výtvarná tvorba se stala jeho celoživotní vášní, způsobem seberealizace a intenzivní práce plné pochybností, hledání a radosti. Věnuje se zejména kresbě (mixovaná technika na papíru) a malbě (převážně olej na plátně). Hana Žůrková, absolventka Střední průmyslové školy textilní v Brně v současné době pracuje jako masérka ve vlastním studiu ve Zlíně. K dětské zálibě v malování se vrátila v roce 2011 a v podstatě se stále vzdělává. Zkouší různé techniky, nejčastěji s temperovými či akrylovými barvami. Vernisáž výstavy 22. 11., výstava potrvá do 22. 12. 2021.
  • 15. OTROKOVICKÝ SALÓN
    29.11.2021 18:00 - 2.1.2022
    Po roční odmlce vystaví členové spolku Rozumění a jejich hosté v prostorách Otrokovické Besedy svá nová výtvarná díla a zároveň oslaví 10. výročí vzniku tohoto uměleckého spolku. Součástí vernisáže, která proběhne v pondělí 29. 11. od 18 hodin, bude tradičně křest nového městského kalendáře na rok 2022 “Žijeme kulturou”, který je věnován společenskému životu v našem městě. Výstava potrvá do 28. prosince 2021.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Prosinec 2021 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
48. týden293012345
49. týden6789101112
50. týden13141516171819
51. týden20212223242526
52. týden272829303112
1. týden3456789

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 482


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém