Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Starostové diskutovali nad tématy dopravy

Další postup prací výstavby D55 a s ní související hluk z dopravy i nezpoplatnění obchvatu. K tomu opravy mostů, silnic, Zlínská integrovaná doprava a její aktuální změny i vývoj stavby modernizace železniční trati Otrokovice – Zlín – Vizovice se staly hlavními body dnešního jednání, které se uskutečnilo v prostorách otrokovické radnice. K jednacímu stolu usedli zástupci devíti měst a obcí ve správním obvodu Otrokovic spolu se zástupci Zlínského kraje v čele s náměstkem hejtmana pro oblast dopravy Radkem Doleželem.
starostové orp
 

 
 

V úvodu setkání proběhly prezentace Ředitelství silnic Zlínského kraje, Ředitelství silnic a dálnic – správy Zlín, Koordinátora veřejné dopravy Zlínského kraje i Policie ČR. Následovala diskuze nad otázkami, které vyplynuly z prezentovaných materiálů, doplněné o postřehy starostů z dění v obcích i jejich blízkém okolí.

Tato setkání pořádáme pravidelně. Díky přítomnosti odborníků vnímají starostové možnost setkání jako velmi přínosnou, protože mají přesné informace o tom, co se aktuálně děje na poli dopravy v okolí jejich obcí a jaký je další plán prací. Současně mají možnost upozornit na problémy, které je v této oblasti trápí. V organizování těchto setkání, která se pomalu stávají tradicí, chceme pokračovat i v dalších letech,“ uvedla Renáta Krystyníková, vedoucí odboru dopravně správního Městského úřadu Otrokovice, která setkání organizuje.

Za Otrokovice zněly směrem ke kompetentním orgánům připomínky týkající se zejména nově vybudovaného úseku D55, měření hluku i vybíraných dálničních poplatků. „Opět jsme připomněli, že stavbu dálnice je třeba lépe odclonit od obydlených částí. Nejsme také spokojeni s uskutečněným měřením hluku, které probíhalo pouze jeden den a podle nás nepřineslo relevantní údaje. Podporu jsme cítili v diskuzi o nespokojenosti se systémem vybírání poplatků za užívání jihovýchodního úseku dálnice, který částečně navrací dopravu do města,“ přiblížila některá z probíraných témat starostka města Otrokovice Hana Večerková. Debata se stočila také k modernizaci železniční trati Otrokovice – Zlín – Vizovice, která by měla v Otrokovicích mimo jiné přinést stavbu tunelu pod kvítkovickou křižovatkou, ale také úpravu podchodu v ulici Nerudova a chráněný přechod na Trávníkách.     

 

    

 

Další informace:

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 

 

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 14.9.2022 / 14.9.2022

Líbí se?

 53% |  47%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • MICHALSKÁ POUŤ
  25.9.2022 10:00 - 19:00, park před hotelem Baťov / Společenský dům
  Tradiční venkovní akce pro celou rodinu. Dechová hudba, zábavná show pro děti, vystoupení známých kapel. Kvalitní občerstvení po celý den, nebudou chybět pouťové atrakce, prodejní stánky, aj.
  10.00 - 12.00 DH NIVNIČANKA
  slovácká dechová hudba z Nivnice
  14.00 - 14.45 KOUZELNÉ VYSTOUPENÍ KLAUNŮ SÁŠI A VÁŠI
  kouzla a humorné scény dvou veselých klaunů
  15.30 - 16.30 TADY A TEĎ
  známá otrokovická kapela hrající český rock a folk
  17.15 - 18.45 BEST OF ROCK
  nejznámější hity nejen rockové historie v té nejlepší kvalitě
 • FOTOGRAFICKÉ A PAPÍRENSKÉ KUTILSTVÍ VLADIMÍRA BRUNTONA
  26.9.2022 18:00, Městská galerie Otrokovice
  Vernisáž výstavy se koná v pondělí 26. 9. v 18:00 hodin v Městské galerii Otrokovice.Vladimír Brunton je český fotograf, který vždy hledal nové, originální přístupy ve zpracování fotografických obrazů vycházející z nejstarších “klasických” metod jako je stříbrná želatina, cyanotypie (modrotisk) a tiskařská litografie.
  Filmy a obrazy zpracovává vlastnoručně, postaru, dělá si i vlastní plátna a ruční papíry.
 • DVA NAHATÝ CHLAPI / bláznivá francouzská komedie S. Thiéry
  26.9.2022 19:00, Otrokovická BESEDA
  Seriózní advokát, věrný manžel a otec dvou dětí, se jednoho dne probudí nahý v posteli se svým kolegou z práce. Ani jeden netuší, jak se do této situace dostali, manželka jednoho z nich však vymyslí způsob, jak zjistit pravdu. Ale ta je, jak se nakonec ukáže, opravdové pravdě hodně vzdálená. Režie: Antonín Procházka, hrají: Martin Zounar, Martin Kraus, Martina Randová, Daniela Šinkorová/Michaela Dittrichová.
 • THE PEOPLE / večer plný hitů – aneb Karel Gott Forever
  27.9.2022 19:00, Otrokovická BESEDA
  THE PEOPLE * To je energická multižánrová kapela s velkou dechovou sekcí, složená především z absolventů a studentů Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Kapela je plná "ostřílených" muzikantů, schopných zahrát téměř jakýkoli hudební žánr, to vše pod vedením kapelníka Tomáše Kašníka. Můžete je slyšet v Národním divadle v Brně, Městském divadle v Brně, Filharmonii Bohuslava Martinů ve Zlíně a na řadě různých akcích po celé České republice.
 • MICHAL HRŮZA A KAPELA HRŮZY
  28.9.2022 19:00, Otrokovická BESEDA
  Michal Hrůza se na české hudební scéně pohybuje téměř třicet let. Zpěvák, skladatel a textař, zakládající člen a bývalý frontman skupiny Ready Kirken, složil a napsal více než padesát písní a textů. Od roku 2006 je na sólové dráze, založil vlastní Kapelu Hrůzy, se kterou od té doby vydal šest studiových alb.
  Jeho Zakázané uvolnění, píseň Pro Emu, nebo song Ty jsi jako já, mají desítky milionů zhlednutí na YouTube. Mnohé písně Michala Hrůzy je možné slyšet i v populárních českých filmech nebo seriálech. Není tajemstvím, že Michal píše a skládá hity i pro další interprety z naší domácí scény (Voda živá - Aneta Langerová, apod.)
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Září 2022 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
35. týden2930311234
36. týden567891011
37. týden12131415161718
38. týden19202122232425
39. týden262728293012
40. týden3456789

Další akce


Anketa

V případě, že by mělo dojít k sjednocení názvosloví pro pojmenování místní části Bahňák – Baťov bych volil/a jako jediný oficiálně užívaný název:

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 435


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies