Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Technické služby dávají kompostéry do rodinných domů zdarma

Efektivní nakládání s odpady, jejich třídění a další využívání je jedním z dlouhodobých cílů Otrokovic. K jeho naplnění budou nově pomáhat i kompostéry umísťované přímo u rodinných domů. Lidé tak pohodlně vytřídí i drobný biologický odpad, který dříve končil v popelnicích.
komposter
 

 
 

„O kompostéry k bezplatnému užívání mohou žádat občané bydlící v rodinných domech v Otrokovicích. Celkem je k dispozici 1100 kompostérů. Pro výběr optimální velikosti kompostérů přizpůsobené výměře zahrady budou moci občané vybírat ze dvou typů, a to z kompostérů o objemu 600 l a 1000 l, přičemž od každé velikosti je 550 ks. Na pořízení kompostérů se nám podařilo získat dotaci z Operačního programu Životní prostředí, díky čemuž je můžeme občanům poskytnout zdarma,“ přiblížil jednatel Technických služeb Otrokovice Vladimír Plšek.

Tato akce je dalším krokem v dlouhodobém snažení našeho města k omezení množství odpadů ukládaných na skládku a naopak k jeho maximálnímu třídění a využívání. Technické služby jsou v tomto ohledu velmi aktivní a stále hledají nové možnosti, jak minimalizovat odpad odvážený na skládku a šetřit tak přírodu. Neméně významná je také finanční úspora za skládkování,“ uvedla starostka města Hana Večerková.

Na nakládání s odpady se totiž stále přísněji dívá i legislativa, která udává, že skládkový poplatek se bude do roku 2029 postupně zvyšovat až na trojnásobek. K tomu je obec navíc povinna od roku 2025 vytřídit minimálně 60 % komunálního odpadu a od roku 2030 nebude možno na skládky ukládat nevytříděný komunální odpad vůbec.

Obyvatelé Otrokovic mají dnes možnost biologicky rozložitelný odpad ze svých zahrad ukládat do kontejnerů v husté síti sběrných dvorů, odkud putuje ke zpracování na kompostárnu. Že této možnosti opravdu využívají, dosvědčuje více než 600 t zahradního odpadu a 300 t větví každoročně uložených do sběrných dvorů. Stále však značné množství tohoto odpadu končí v popelnicích, zejména pak tzv. kuchyňský odpad, jako jsou zbytky ovoce a zeleniny. Kompostéry tak budou doplňkem ke sběrným dvorům, aby veškerý organický odpad ze zahrad a domácností byl přeměněn na kompost a neskončil na skládce,“ upřesnil jednatel Technických služeb Otrokovice Vladimír Plšek. Při optimálním využití všech kompostérů by v nich mohlo být ročně zpracováno až 500 t organického odpadu. Navíc občané získají zdroj výborného přírodního hnojiva a humusu pro své zahrady a naučí se správně kompostovat.

 

 

Základní informace pro poskytování kompostérů:

·        Žadatel musí mít trvalý pobyt na území města Otrokovice a být majitelem či uživatelem rodinného domu.

·        Žadateli bude kompostér zapůjčen do bezplatného užívání na základě smlouvy o výpůjčce – viz příloha. Při podpisu smlouvy se žadatel prokáže občanským průkazem.

·        Kompostéry budou vydávány v areálu Technických služeb Otrokovice, ul. K. Čapka 1256, od 6.10.2021.

·        Žadatelé si musí termín k vyzvednutí kompostéru rezervovat v rezervačním formuláři na stránkách Technických služeb Otrokovice ZDE

·        Kompostér váží cca 20 kg a lze jej převézt v zavazadlovém prostoru osobního automobilu.

·        Další informace sdělí paní Orlová a Topolánková, tel. 577 922 329, tso@tsotrokovice.cz

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 4.10.2021 / 4.10.2021

Líbí se?

 61% |  39%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • STETSON AND BOURBON - festival blues a jižanského rocku
  23.10.2021 19:00
  XIV. ročník mezinárodního visegrádského festivalu blues a jižanského rocku. GARY MOORE TRIBUTE BAND, v jehož čele stojí Jack Moore (syn předčasně zesnulého kytarového velikána Garyho Moora) je hlavní hvězdou festivalu. Dále vystoupí domácí „superskupina“ LIVIN FREE , kterou r. 2018 založil skvělý zpěvák a hráč na klávesy Jan Holeček, legendární baskytarista Vladimír GUMA Kulhánek a poté kytarista Tomáš Frolík a bubeník Michael Nosek. PBK BLUES BAND, kapela havířovského kytaristy Petra Kubíčka, se představí v česko–polském projektu TRIBUTE TO NALEPA (věnovaném legendě polského blues, Tadeuszi Nalepovi). Zlínský bluesman FILIP VÍTŮ zahraje nejprve na úvod ve velkém sále a poté i v průběhu večera ve Stetson baru. Vůně bourbonu, jižanská kuchyně a klobouky stetson zarámují festival, který se uskuteční pod záštitou starostky města Otrokovice Hany Večerkové a je spolufinancován městem Otrokovice, Zlínským krajem a grantovým programem Partnerství OSA.
 • SLAVNOSTNÍ VEČER ke Dni vzniku samostatného čs. státu
  27.10.2021 17:45
  Speciální slavnostní koncert Filharmonie Bohuslava Martinů, spojený s oceněním významných osobností města Otrokovice. Zazní skladby Antonína Dvořáka (Česká suita, Můj domov) a Bedřicha Smetany (Vyšehrad, Tábor). Orchestr řídí kanadský dirigent Charles Olivieri-Munroe. Vstup volný
 • EUGENIUSZ JÓZEFOWSKI - ČEKÁNÍ NA SPRÁVNOU CHVÍLI
  27.9.2021 - 24.10.2021
  Spolek Rozumění ve spolupráci s městem Otrokovice a Otrokovickou Besedou srdečně zve na výstavu význačné výtvarné osobnosti: Eugeniusz Józefowski, malíř, grafik, kreslíř, fotograf, tvůrce desítek knih o umění, je držitelem mnoha ocenění, včetně státního vyznamenání. Autor více než osmdesáti samostatných výstav v Polsku, Německu či Dánsku se účastnil také dalších stovek domácích i mezinárodních kolektivních výstav. V současné době působí na Akademii výtvarných umění ve Vratislavi. Výstava potrvá do 24. 10. 2021.
 • ZRUCZ PHOTO ANEB MY, CO SPOLU FOTÍME
  4.10.2021 - 30.10.2021
  Fotografové ze Zruče nad Sázavou ve spolupráci s Fotoklubem Beseda Otrokovice zvou na výstavu s názvem Zrucz Photo aneb My, co spolu fotíme. Spřátelený klub z posázavského baťovského města představí tvorbu svých členů z poslední doby. Jedná se o sdružení amatérských fotografů v tom nejlepším slova smyslu, kteří považují za svou přirozenost chodit po světě s očima otevřenýma. Jejich fotografie dokážou potěšit oko, předat radost a vyprávět drobné příběhy. Výstava Zrucz Photo je zároveň připomínkou a malou oslavou 80. narozenin tohoto zručského fotoklubu.
 • KOUZELNÉ MÓDNÍ DOPLŇKY
  26.10.2021 17:00 - 21.11.2021
  Kabelky, klobouky, rukavičky – to vše a řada dalších věcí patřila k dokonalému vzhledu žen v minulosti. Klub přátel historie města Otrokovice připravil výstavu, která představuje krásu elegance dob minulých, kdy žena nevycházela z domu bez klobouku, nebo šátku, rukaviček a kabelky, které spolu dokonale ladily. Na výstavě budete mít možnost seznámit se s řemeslnou zručností modistek a dalších řemeslníků, kteří tyto drobné doplňky vytvářeli. Nechte se okouzlit předměty, které možná i dnes najdete zapomenuté ve skříních a šuplících vašich babiček… Vernisáž výstavy v úterý 26. 10. od 17 hodin. Výstava potrvá do 21. 11. 2021.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Říjen 2021 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
39. týden27282930123
40. týden45678910
41. týden11121314151617
42. týden18192021222324
43. týden25262728293031
44. týden1234567

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 407


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém