Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Tělocvična v ZŠ Trávníky bude mít novou podlahu

Z nové podlahy se budou moci po prázdninách těšit žáci i sportovní kolektivy, které využívají tělocvičnu v ZŠ Trávníky. Původní, již vysloužilý povrch nahradí nový z masivního dubu. Radnici přijde investice na 1,7 mil. korun.
zs travniky
 

 
 

Základní škola Trávníky disponuje dvěma tělocvičnami, které jsou plně vytíženy nejen samotnou školou v rámci vyučování a činností školní družiny, ale také v odpoledních hodinách jako prostor pro aktivity sportovních klubů a organizací. Vlivem dlouhodobé intenzivního využití již nevyhovovaly současným požadavkům a v roce 2022 byla zahájena jejich rekonstrukce. Kompletní výměnou prošlo osvětlení a také povrch a obložení jedné z tělocvičen. Nyní je na řadě druhý sál. Jedná se o dodávku a montáž kompletního souvrství podlahy s povrchovou úpravou z dřevěných parketových podlah z masivního dubu. Ten vyniká svou odolností a dokáže poskytnout i dostatečnou pružnost. A právě ta je specifická pro sportovní podlahy. Pružná plošná konstrukce totiž zajistí kvalitní tlumení otřesů. Pro povrchovou úpravu se používá vysoce kvalitní sportovní lak, který zaručuje jednoduchou údržbu a požadované skluzové parametry. Spolu s podlahou dojde k výměně a montáži nového obložení stěn a krytů radiátorů,“ popsal vedoucí odboru rozvoje majetku Erik Štábl.

Vzhledem k vytíženosti školní tělocvičny je celá akce plánována na období letních prázdnin, kdy je přerušen provoz školy. Práce by měly být zahájeny na konci června. Hotovo bude v srpnu. „Společně jsme koordinovali nejen termíny pro provádění prací, ale také volbu nášlapné vrstvy, která vyhovuje našim potřebám. Vzhledem k pestré škále využití tělocvičny, jsme si stanovili i požadavky na lajnování hřišť. Žáci i další uživatelé díky tomu budou mít kvalitní a multifunkční sportoviště,“ pochválila spolupráci města a školy Eva Horňáková, ředitelka ZŠ Trávníky Otrokovice.

Školství stojí v popředí zájmu otrokovické radnice, která v rozpočtu počítá s výdaji na tuto oblast ve výši 75,3 milionů korun, z toho více než 20 milionů tvoří investice. „Nad rámec běžných výdajů hradíme hodiny jazyka s rodilým mluvčím, školská poradenská pracoviště zahrnující psychologa, sociálního i speciálního pedagoga, podporujeme programy pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami včetně samostatné práce s talentovanými dětmi. Důležitou součást ve vzdělávání hraje i prostředí škol. K běžným opravám a revitalizacím se v červnu přidá také dvouletý projekt cílený na modernizaci a rekonstrukci odborných učeben a kabinetů s celkovým rozpočtem 38 milionů korun. V tomto případě nám většinu nákladů pomůže pokrýt evropská dotace z Integrovaného regionálního operačního programu. Krok po kroku tím posouváme naše školy, aby byly nejen chloubou města ale i celého kraje,“ uzavřela starostka města Otrokovice Hana Večerková  

 

 

 

 

 

Další informace:

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 13.5.2024 / 13.5.2024 | Zveřejnit do: 31.5.2025

Líbí se?

 43% |  57%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Květen 2024 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
18. týden293012345
19. týden6789101112
20. týden13141516171819
21. týden20212223242526
22. týden272829303112
23. týden3456789

Další akce


Anketa

Těšíte se na letošní ročník Otrokovických letních slavností?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 8147


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém