Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Ve čtvrtek startuje Evropský týden mobility, nabízí akce pro veřejnost zdarma

Bezpečnostní, kulturně-vzdělávací a sportovní aktivity neodmyslitelně patří k Evropskému týdnu mobility v Otrokovicích, který proběhne ve dnech 16. – 22. září. První vlaštovkou bude Běh pro Gambii v podvečer zahájení mezinárodní kampaně. Nesoutěžní nadační běh pro zájemce všech věkových kategorií je plánován na čtvrtek 15. září na stadionu TJ Jiskra a jeho výtěžek poputuje prostřednictvím organizace Kola pro Afriku na pomoc africkým dětem při jejich cestě za vzděláním.
den bez aut
 

 
 

V rámci týdne plného aktivit nebude chybět oblíbené odpoledne s táborákem na sokolovně, Den bez aut, Pohádky v dopravě i nové akce Ulice pro lidi a NEODAY. Uskuteční se cvičení se sportklubem Eva, vyjížďka na koloběžkách a snídaně pro cyklisty. Ve čtvrtek 22. září 2022 bude na území měst Otrokovice a Zlín MHD pro všechny zdarma.

Evropský týden mobility upozorňuje na udržitelnou mobilitu. Pojem „udržitelná mobilita“ slýcháme velmi často. Ale co si pod ním má vlastně člověk představit? „Pro mě tento pojem představuje pohodlné, rychlé, ekonomické a především ekologické cestování. Úkolem našich měst je zajistit podmínky, aby takové cestování bylo možné. Nejen na území Otrokovic jde především o využívání MHD a dopravy na vlastní pohon – tedy kola, koloběžky či pěší chůze. Tento trend je v našich ulicích stále více patrný. Snahou města je vytvořit podmínky pro bezpečné a pohodlné cestování těmito způsoby,“ vysvětluje starostka města Otrokovice Hana Večerková.

Letošní ročník Evropského týdne mobility zastřešuje téma „Lepší dostupnost“, které má  poukázat na touhu jednotlivců po celé Evropě znovu navázat vzájemné kontakty po několika měsících izolace, omezení a limitů. Lidé se mohou opět setkávat v městském prostředí a zůstat ve spojení i prostřednictvím veřejné dopravy. Česká verze sloganu „Kombinuj a jeď“ upozorňuje na neudržitelný nárůst individuální automobilové dopravy ve městech a inspiruje k možným řešením. Součástí kampaně jsou proto i akce Do práce na kole i Výzva 10 000 kroků.

 

Podrobný program naleznete v příloze.

 

 

 

Další informace:

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 

 

 

 

Odkazy

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 13.9.2022 / 13.9.2022

Líbí se?

 42% |  58%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • MICHALSKÁ POUŤ
  25.9.2022 10:00 - 19:00, park před hotelem Baťov / Společenský dům
  Tradiční venkovní akce pro celou rodinu. Dechová hudba, zábavná show pro děti, vystoupení známých kapel. Kvalitní občerstvení po celý den, nebudou chybět pouťové atrakce, prodejní stánky, aj.
  10.00 - 12.00 DH NIVNIČANKA
  slovácká dechová hudba z Nivnice
  14.00 - 14.45 KOUZELNÉ VYSTOUPENÍ KLAUNŮ SÁŠI A VÁŠI
  kouzla a humorné scény dvou veselých klaunů
  15.30 - 16.30 TADY A TEĎ
  známá otrokovická kapela hrající český rock a folk
  17.15 - 18.45 BEST OF ROCK
  nejznámější hity nejen rockové historie v té nejlepší kvalitě
 • FOTOGRAFICKÉ A PAPÍRENSKÉ KUTILSTVÍ VLADIMÍRA BRUNTONA
  26.9.2022 18:00, Městská galerie Otrokovice
  Vernisáž výstavy se koná v pondělí 26. 9. v 18:00 hodin v Městské galerii Otrokovice.Vladimír Brunton je český fotograf, který vždy hledal nové, originální přístupy ve zpracování fotografických obrazů vycházející z nejstarších “klasických” metod jako je stříbrná želatina, cyanotypie (modrotisk) a tiskařská litografie.
  Filmy a obrazy zpracovává vlastnoručně, postaru, dělá si i vlastní plátna a ruční papíry.
 • DVA NAHATÝ CHLAPI / bláznivá francouzská komedie S. Thiéry
  26.9.2022 19:00, Otrokovická BESEDA
  Seriózní advokát, věrný manžel a otec dvou dětí, se jednoho dne probudí nahý v posteli se svým kolegou z práce. Ani jeden netuší, jak se do této situace dostali, manželka jednoho z nich však vymyslí způsob, jak zjistit pravdu. Ale ta je, jak se nakonec ukáže, opravdové pravdě hodně vzdálená. Režie: Antonín Procházka, hrají: Martin Zounar, Martin Kraus, Martina Randová, Daniela Šinkorová/Michaela Dittrichová.
 • THE PEOPLE / večer plný hitů – aneb Karel Gott Forever
  27.9.2022 19:00, Otrokovická BESEDA
  THE PEOPLE * To je energická multižánrová kapela s velkou dechovou sekcí, složená především z absolventů a studentů Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Kapela je plná "ostřílených" muzikantů, schopných zahrát téměř jakýkoli hudební žánr, to vše pod vedením kapelníka Tomáše Kašníka. Můžete je slyšet v Národním divadle v Brně, Městském divadle v Brně, Filharmonii Bohuslava Martinů ve Zlíně a na řadě různých akcích po celé České republice.
 • MICHAL HRŮZA A KAPELA HRŮZY
  28.9.2022 19:00, Otrokovická BESEDA
  Michal Hrůza se na české hudební scéně pohybuje téměř třicet let. Zpěvák, skladatel a textař, zakládající člen a bývalý frontman skupiny Ready Kirken, složil a napsal více než padesát písní a textů. Od roku 2006 je na sólové dráze, založil vlastní Kapelu Hrůzy, se kterou od té doby vydal šest studiových alb.
  Jeho Zakázané uvolnění, píseň Pro Emu, nebo song Ty jsi jako já, mají desítky milionů zhlednutí na YouTube. Mnohé písně Michala Hrůzy je možné slyšet i v populárních českých filmech nebo seriálech. Není tajemstvím, že Michal píše a skládá hity i pro další interprety z naší domácí scény (Voda živá - Aneta Langerová, apod.)
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Září 2022 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
35. týden2930311234
36. týden567891011
37. týden12131415161718
38. týden19202122232425
39. týden262728293012
40. týden3456789

Další akce


Anketa

V případě, že by mělo dojít k sjednocení názvosloví pro pojmenování místní části Bahňák – Baťov bych volil/a jako jediný oficiálně užívaný název:

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 435


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies