Kabelky, klobouky, rukavičky – to vše a řada dalších věcí patřila k dokonalému vzhledu žen v minulosti. Klub přátel historie města Otrokovice připravil výstavu, která představuje krásu elegance dob minulých, kdy žena nevycházela z domu bez klobouku, nebo šátku, rukaviček a kabelky, které spolu dokonale ladily. Na výstavě budete mít možnost seznámit se s řemeslnou zručností modistek a dalších řemeslníků, kteří tyto drobné doplňky vytvářeli. Nechte se okouzlit předměty, které možná i dnes najdete zapomenuté ve skříních a šuplících vašich babiček… Vernisáž výstavy v úterý 26. 10. od 17 hodin. Výstava potrvá do 21. 11. 2021.
Výstava Tomáše Grygara (*2006) obsahuje obrazy malované fixy nebo akrylovými barvami. Obrazy jsou ve stylu mandal, nebo i samostatných maleb. Mladý kreativní umělec se zabývá nejen tvorbou obrazů, ale současně ruku v ruce i spirituálním rozvojem. Věnuje se práci s kyvadlem a psychologii barev nebo koučováním a mentoringem zejména dětí.
Společně s Robertem Bazikou při cestovatelské přednášce napříč jordánskou pouští přes Petru, vádí Rum až k Rudému moři zažijete Vzrušující 170 kilometrové putování doplněné pásmem fotek a krátkých dabovaných videí. Stezky dálkového pochodu vedoucího od severu k jihu napříč celým Jordánskem sloužily po tisíce let obchodu a komunikaci mezi odlehlými komunitami lidí. V pěšinách jordánských pouští a hor je zapsána biblická historie celého regionu.
Adventní koncert jednoho z nejvýraznějších interpretů současné tuzemské scény Ondřeje Rumla. Koncert se skládá z písní Zdeňka N. Bričkovského v aranžích Davida Rottera. Mezi jednotlivými písněmi je jemně vetkané průvodní slovo, které, spolu s písněmi, jako střípky skládá dnes již tak trochu zapomenutý příběh, nejen o narození Ježíška v Betlémě, ale i o tajemném zrození zářivého Světla v nás. Na začátek večera vystoupí Ženský pěvecký sbor Otrokovice pod vedením Marka Obdržálka. Ondřej Ruml zazpívá Zapomenutý příběh v doprovodu sboru ZUŠ Otrokovice.