Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Výstava Reunion III představí díla brněnských výtvarníků

Výtvarný spolek Rozumnění připravil na pondělí 31. ledna v 18 hodin vernisáž výstavy REUNION III, která představí díla autorů nezávislé brněnské výtvarné scény. Na vernisáži vystoupí Blahoslav Rozbořil a Josef Daněk s textem POCHOD EMBARKADORŮ. Výstava potrvá do 6. března.
reunion
 

 
 

Výstava Reunion III v Městské galerii Otrokovice je třetím veřejným vystoupením neformálního autorského sdružení, které vzniklo v roce 2018 s úmyslem navázat na někdejší společné výstavní aktivity autorů nezávislé brněnské výtvarné scény z přelomu osmdesátých a devadesátých let. Konkrétní výběr autorů i skladba vystavené kolekce děl jsou v duchu dobových zvyklostí výsledkem přirozených přátelských a profesionálních vazeb založených na společné zkušenosti, sdílených postojích a blízkých autorských přístupech. Osmnáct autorů, kteří se rozhodli přijmout nabídku organizátorů, vystavuje své obrazy, tisky fotografie a objekty volně evokující někdejší společné aktivity. Nová výstava volného sdružení Reunion, které se do budoucna nezříká možnosti rozšíření okruhu staro-nových spolupracovníků, specifickým způsobem spojuje pohled na nedávnou historii a současnou podobu uměleckých aktivit určité části brněnské výtvarné obce. Důrazem na nezávislost autorských postojů, konzistenci a integritu tvůrčí výpovědi i vědomí sounáležitosti ve sdílené zkušenosti je výstava Reunion III výrazem živého zájmu o hodnoty kulturního prostoru, který společně obýváme.

 

Vystavující autoři: Rostislav Čuřík, Josef Daněk, Michal Estrada, Zdeněk Gajdoš, Laco Garaj, Zdeněk Halla, Jiří Havlíček, Luboš Jarcovják, Libor Jaroš, Petr Kamenický, Ivan Kříž, Milan Magni, Bohunka Olešová, Marian Palla, Blahoslav Rozbořil, Ivo Sedláček, Petr Veselý, Jiří Víšek.

 

 

 

Další informace:

 

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 

Odkazy

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 25.1.2022 / 25.1.2022

Líbí se?

 51% |  49%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Anketa

V případě, že by mělo dojít k sjednocení názvosloví pro pojmenování místní části Bahňák – Baťov bych volil/a jako jediný oficiálně užívaný název:

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 181


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies