Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Žáci v ZŠ T. G. Masaryka budou v tělocviku využívat koloběžky

„Trhni si nohou“ na sebe mohou nově volat žáci v ZŠ T. G. Masaryka v Otrokovicích v hodinách tělesné výchovy. Tento klasický pozdrav ke koloběžkám prostě patří a koloběh je nově i začleněný do tělesné výchovy, školní družiny či kroužku. ZŠ T. G. Masaryka se zapojila do projektu „Tělák nás baví“ a žákům pořídila 15 žákovských koloběžek.
kolobezky
 

 
 

V pondělí 18. října proběhly pod vedením lektorů ukázkové hodiny tělesné výchovy s koloběhem, a to jedna hodina pro 2. třídu a jedna hodina pro 6. třídu. Do ukázkové hodiny, která proběhla na asfaltovém hřišti před školou, byli zapojeni učitelé, ale také pozvaní hosté. „Sama koloběžku vlastním a často na ní jezdím i do práce. Dnešní možnosti inovací ve výuce jsou nepřeberné a jsem ráda, že naše základní školy sledují moderní trendy a zavádějí novinky tak, aby žáky výuka bavila. V tomto ohledu mají naši plnou podporu,“ zmínila starostka města Otrokovice Hana Večerková.    

Idea projektu „Tělák nás baví“ je vnést do hodin tělesné výchovy radost, zábavu a zpřístupnit jej hlavně těm žákům, kterým pohyb přináší stres a vyvolává stud. „Koloběžka není cíl, je to prostředek k tomu, abychom naučili děti mít pohyb rády. Myšlenka projektu zní – dělejme hodiny atraktivnější proto, aby si žák odnášel domů pozitivní praktickou zkušenost, že hýbat se je moc prima. Jedině tímto způsobem může vyrůst láska k pohybu na celý život. Skrytou ideou je využít pozitivního vlivu koloběhu na zdraví a nastartovat tak účinný nástroj pro boj s dětskou obezitou a klesající tělesnou a motorickou dovedností,“ popsal jeden z autorů projektu, lektor koloběhu a celoživotní pedagog Tomáš Dohnal.  

Jízda na koloběžce je zdravý komplexní pohyb, který posiluje svaly, nabízí protažení, zlepšuje držení těla, kondici i kvalitu pohybů dítěte. Střídání nohou při jízdě je navíc kompenzací jednostranného přetížení pohybového aparátu a navozuje propojení pravé a levé hemisféry v mozku. Obě hemisféry jsou tak aktivovány současně. „Dnes jsme měli možnost sledovat praktické hodiny s žáčky nejmenšími i těmi většími. Jednoduché metodické ukázky vnímali zejména učitelé tělesné výchovy a vychovatelky školní družiny, aby věděli, jak s dětmi na koloběžkách správně pracovat. Projekt ‚Tělák nás baví‘ jsme zvolili s ohledem na široké spektrum možností při využití koloběžek a také jejich vlivu na zdraví. Navazujeme a doplňujeme tak již realizované projekty. V oblasti sportu jsme například zapojeni do projektu města Zdravý pohyb do škol, kterého se účastní žáci v družinách. Nyní přidáváme novinku, kterou si užijí i žáci v hodinách tělesné výchovy,“ uzavřela ředitelka ZŠ T. G. Masaryka Marta Zakopalová.

   

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 18.10.2021 / 18.10.2021

Líbí se?

 53% |  47%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

  • JIŘÍ STRACHOTA / HANA ŽŮRKOVÁ / KONTRASTY
    22.11.2021 - 22.12.2021
    Jiří Strachota - narozen ve Zlíně, v současnosti žijící a pracující v Bratislavě. Výtvarná tvorba se stala jeho celoživotní vášní, způsobem seberealizace a intenzivní práce plné pochybností, hledání a radosti. Věnuje se zejména kresbě (mixovaná technika na papíru) a malbě (převážně olej na plátně). Hana Žůrková, absolventka Střední průmyslové školy textilní v Brně v současné době pracuje jako masérka ve vlastním studiu ve Zlíně. K dětské zálibě v malování se vrátila v roce 2011 a v podstatě se stále vzdělává. Zkouší různé techniky, nejčastěji s temperovými či akrylovými barvami. Vernisáž výstavy 22. 11., výstava potrvá do 22. 12. 2021.
  • 15. OTROKOVICKÝ SALÓN
    29.11.2021 18:00 - 2.1.2022
    Po roční odmlce vystaví členové spolku Rozumění a jejich hosté v prostorách Otrokovické Besedy svá nová výtvarná díla a zároveň oslaví 10. výročí vzniku tohoto uměleckého spolku. Součástí vernisáže, která proběhne v pondělí 29. 11. od 18 hodin, bude tradičně křest nového městského kalendáře na rok 2022 “Žijeme kulturou”, který je věnován společenskému životu v našem městě. Výstava potrvá do 28. prosince 2021.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Prosinec 2021 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
48. týden293012345
49. týden6789101112
50. týden13141516171819
51. týden20212223242526
52. týden272829303112
1. týden3456789

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 482


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém