Alternativní medicína, porady s věštci, astrology, numerology, odblokování, detoxikace, výklady z ruky a karet, měření aury, automatická kresba, atd. Nebudou chybět doplňky zdravé výživy, mandaly, minerály, odborná literatura, včetně rukodělných výrobků a šperků z přírodních materiálů. Po oba dny přednášky, workshopy a meditace.
Kreativní akce, určená milovníkům ručních prací. Na programu: výtvarné dílničky, tvořivé workshopy, kreativní nápady a inspirace, materiál s výstavní slevou, hand made výrobky, ukázky výtvarných technik. Prodej materiálu a pomůcek pro tvoření: korálky s komponenty, látky, galanterie, bavlněná příze, šicí a vyšívací stroje, umělecké i hobby štětce, fixy, razítka, jehlice. Možno zakoupit vyšívané, plstěné nebo drátované šperky, originální dřevěná fotoalba, háčkované a šité hračky, kreativní stolní hry, vonné soli, svíčky, osobitá přáníčka, barevnou keramiku, apod. Nebude chybět ani vánoční dekorace ve formě perličkových ozdob, svícnů nebo andílků.
Dan Čagánek pořádá: Setkání sběratelů všech oborů. Výměna, prodej a koupě papírových platidel, poštovních známek, pohlednic, mincí, starožitností, hraček, odznaků, minerálů, fotografií, atd. Abecedně shrnuto – na své si přijdou milovníci aforismů i žvýkačkových obalů.
Screamers míří opět do Otrokovické BESEDY s novou vánočně laděnou show. Nenechte si ujít vystoupení této oblíbené travesti skupiny, parodující s humorem sobě vlastním známé zpěvačky, zpěváky i další celebrity - se zajímavou scénou, kostýmy, nápaditou choreografií, zábavným průvodním slovem i řadou vtipů. To vše zaručuje skvělou zábavu a současně i oddech od předvánočního shonu…
Ojedinělý hudebník, textař a poeta, se po koncertní pauze, způsobené zdravotními potížemi s rukou, vrací na koncertní pódia. Karel Plíhal v jedné chvíli dokáže publikum rozesmát veselou básničkou, aby vzápětí posluchače rozněžnil a roztesknil emotivním textem písně. Jednočlennou kapelu Karla Plíhala posílil skvělý kytarista Petr Fiala, kterého Karel potkal na hudební škole v Hradci Králové. Na koncertě posluchače čeká jemná a hravá poetika a komorní atmosféra, to vše ve formě inteligentně humorných, často vyzrále sebeironických textů nebo krátkých veršovánek uvozujících či doplňujících jednotlivé písničky. A zároveň famózní kytarové umění.
Bývalý člen hudební skupiny Gulo Čar, držitel hudební ceny Anděl, který spolupracoval m. j. i s Lucií Bílou či Davidem Kollerem, se představí v Městské galerii Otrokovice v pátek 13. prosince od 18 hodin vstupné (na místě) 70 Kč
Krojovaná dechová hudba Svárovanka pochází ze srdce Moravského Slovácka, Strážnice. Její kořeny sahají do roku 1986, kdy z absolventů LŠU vzniká mládežnická dechová hudba, později nazvaná dle známé vinařské trati Strážnicka „Svárové“. Svárovanku tvoří amatérští muzikanti, kteří se však snaží o co nejvyšší úroveň produkované hudby, důkazem čehož je i vítězství ve finále soutěže malých dechových orchestrů „POLKA FEST 2000“. Kapela natočila několik CD i DVD, absolvovala řadu vystoupení v zahraničí a v roce 2006 se představila v pořadu České televize „Zveme Vás na vinobraní“. Svárovanka hraje repertoár moravských i českých skladatelů, ale může se pochlubit i autory z vlastních řad. Kapelníkem je Tomáš Hanák, zpívají Jana Hanáková, Marie Holubíková, Tomáš Hanák a Stanislav Horváth.