Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI

Cesta: Titulní stránka > Město Otrokovice > Městské zpravodajství > Aktuální zprávy


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 110 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
26.7.2021Nová turistická vizitka připomíná první písemnou zmínku o Otrokovicích
Letos uplyne 880 let od první písemné zmínky o Otrokovicích. U příležitosti tohoto významného výročí našeho města vydala Otrokovická BESEDA turistickou vizitku, která znázorňuje některé prvky spojené s první písemnou zmínkou. Vizitku je možné zakoupit za 15 korun v obou pobočkách Turistických informačních center Otrokovice v budově BESEDY i v přístavišti.
Bc. Romana Pastuszková
26.7.2021Na Otrokovické letní slavnosti přišly tisíce návštěvníků
Obavy organizátorů největšího otrokovického festivalu, že lidé vzhledem k vládním nařízením nepřijdou, se naštěstí nenaplnily. Letošní program Otrokovičany opět oslovil a navzdory nutnosti prokázání se bezinfekčností areál v hlavním čase praskal ve švech. Historický rekord návštěvnosti padl v sobotu i v Kvítkovicích. Otrokovická BESEDA a vedení města Otrokovice děkuje návštěvníkům za vysokou účast.
Bc. Romana Pastuszková
23.7.2021Karfíkova skluzavka bude mít své čestné místo
Na Městském koupališti Otrokovice slouží dětem již dlouhá léta skluzavka, jejíž podobu navrhl významný architekt Vladimír Karfík. Po ukončení letní sezony bude koupaliště uzavřeno a začne se s jeho rekonstrukcí. V reakci na časté dotazy obyvatel sdělujeme, že historicky cenná skluzavka bude přemístěna na čestné místo v areálu koupaliště.
Bc. Romana Pastuszková
22.7.2021Na slavnostní otevření skateparku zveme veřejnost
První sportoviště pro skateboardisty, jezdce BMX, inlajnisty, jezdce na koloběžkách, horských kolech apod. bude v Otrokovicích slavnostně otevřeno v neděli 1. srpna na Trávníkách. Součástí plánované akce bude sportovní a hudební doprovodný program. Občerstvení bude zajištěno.
Bc. Romana Pastuszková
22.7.2021Pracovníkům technických služeb usnadní práci nové zařízení
Společnost Elektrowin každoročně vyhlašuje Motivační program pro obce zapojené do systému zpětného odběru elektrospotřebičů. Otrokovice se řadí k těmto městům a letos splnily podmínky pro čerpání finančních prostředků na nákup manipulační techniky. Pro Technické služby Otrokovice byl z finančních prostředků programu zakoupen nízkozdvižný vozík a rudl.
Bc. Romana Pastuszková
21.7.2021Před Otrokovickými letními slavnostmi bude aplikován postřik proti komárům
Proměnlivé počasí s častými přívalovými dešti je příčinou stálého výskytu komárů. Další postřik je naplánován na čtvrtek 22. července před Otrokovickými letními slavnostmi, aby komáři obtěžovali návštěvníky a obyvatele Bahňáku co nejméně.
Bc. Romana Pastuszková
20.7.2021Otrokovické letní slavnosti se uskuteční. Čeká nás ale řada opatření
Uspořádat nejznámější multikulturní festival Otrokovické letní slavnosti, nebo ne? Touto otázkou se letos zabývalo vedení města společně s Otrokovickou BESEDOU kvůli přísným vládním podmínkám pro konání kulturních akcí. S postupným rozvolňováním protikoronavirových opatření ale nakonec bylo rozhodnuto, že festival se konat bude i za cenu stále přetrvávajících omezení.
Bc. Romana Pastuszková
20.7.2021Ve Zlínském kraji se budou moci zájemci očkovat proti covid-19 i bez registrace
Ve Zlíně, Luhačovicích a Uherském Hradišti se bude možné od středy 21. července nechat očkovat proti covid-19 bez předchozí registrace. Bez objednání se budou moci zájemci nechat očkovat v pracovních dnech v době od 8 do 15 hodin.
Bc. Romana Pastuszková
19.7.2021Mateřská škola na Trávníkách bude mít nové elektrické rozvody
Aby se předešlo poruchám, zkratům či jiným závadám, bude část letních prázdnin v Mateřské škole Otrokovice na Trávníkách věnována montáži nové elektroinstalace. V druhém podlaží budovy budou měněny světelné a zásuvkové okruhy. Práce jsou naplánovány tak, aby chod školky narušily co nejméně.
Bc. Romana Pastuszková
19.7.2021Teplárna zajistí teplou vodu i v době odstávky
Pravidelná letní odstávka v otrokovické teplárně začne v pátek 23. července. Kotle a turbíny budou do provozu znovu uvedeny v neděli 1. srpna.
Bc. Romana Pastuszková
16.7.2021Tržnice na Trávníkách bude mít novou podobu
Tržiště v části Trávníky u budovy České pošty již má svá nejlepší léta za sebou. Koncem července započne v dané lokalitě rekonstrukce, jejímž cílem je zachovat ráz tržiště, ale zároveň prostor zmodernizovat a zatraktivnit. Obnova tržiště by měla být dokončena v říjnu letošního roku.
Bc. Romana Pastuszková
14.7.2021Cyklostezka podél Dřevnice bude dva víkendy uzavřena
Zhotovitelská společnost informovala otrokovickou radnici o plánované opravě vysokého napětí a s tím související uzavírkou stezky pro chodce a cyklisty.
V termínech od 17. do 20. července 2021 a od 24. do 26. července 2021 bude stezka pro chodce a cyklisty podél řeky Dřevnice v úseku od železničního podjezdu po nájezd u ČOV (okružní křižovatku) uzavřena z důvodu provádění prací na modernizaci vysokého vedení.
Bc. Romana Pastuszková
14.7.2021Jízda po obchvatu Otrokovic je ZDARMA
Pro průjezd po nově zprovozněné polovině jihovýchodního obchvatu i severovýchodní části není potřeba mít dálniční známku! Nezpoplatněný úsek končí za EXITEM 30.
Bc. Romana Pastuszková
14.7.2021Ministerstvo školství vydalo informace týkající se letních prázdnin a začátku školního roku 2021/2022
Zajímá vás, jaká opatření zavádí Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy na letní prázdniny a nový školní rok v souvislosti s koronavirem? Testování, režim nošení ochrany dýchacích cest, úprava vzdělávání, plán návratu žáků do škol a další zajímavé informace naleznete v přiloženém dokumentu.
Bc. Romana Pastuszková
14.7.2021Upozornění pro rodiče: přijďte si požádat o výpis pro vyřízení junior pasu včas
Již čtvrtým rokem budou moci žáci ze Zlína a Otrokovic využívat takzvané junior pasy, které jim umožní cestovat s Dopravní společností Zlín - Otrokovice po celý rok pouze za částku 330 korun v celé síti MHD. K vyřízení pasu je ale mimo jiné nutné doložit výpis z evidence obyvatel, kterým žák potvrzuje, že má trvalý pobyt ve smluvní obci. Prokázat trvalý pobyt lze ale i platným občanským průkazem, pokud jej dítě do 15 let vlastní.
Bc. Romana Pastuszková
13.7.2021V Koryčanech hořel seník. S hašením pomáhali i otrokovičtí dobrovolní hasiči
Hlášení o požáru v Koryčanech obdrželi hasiči ráno v úterý 6. července. Na jeho uhašení byly svolány čtyři jednotky profesionálních a třináct jednotek dobrovolných hasičů z okolí. K pomoci byla přivolána i jednotka Sboru dobrovolných hasičů Otrokovice.
Bc. Romana Pastuszková
12.7.2021V Otrokovicích si připomněli výročí úmrtí Tomáše Bati staršího
Významný obuvník a podnikatel Tomáš Baťa tragicky zahynul při letecké havárii 12. července 1932. U jeho pomníku v průmyslovém areálu TOMA v Otrokovicích si toto výročí přišli připomenout zástupci města Otrokovice v čele s místostarostou Petrem Ťopkem, ředitelem Nadace Tomáše Bati Pavlem Velevem, skupinou výsadkářských veteránů a dalšími hosty.
Bc. Romana Pastuszková
12.7.2021Povinné testování úředníků zajišťovali zaměstnanci SENIORU Otrokovice
Zdravotníci ze SENIORU Otrokovice zabezpečovali pro zaměstnance Městského úřadu Otrokovice a některých dalších městských společností po dobu vládních nařízení antigenní testování na nemoc covid-19. Za odvedenou práci jim patří poděkování.
Bc. Romana Pastuszková
8.7.2021Lávka přes řeku Dřevnici se dočká rekonstrukce
Frekventovanou lávku přes řeku Dřevnici u polikliniky čeká v druhé polovině července letošního roku oprava. Po celou dobu rekonstrukce bude s drobným omezením ponechána v provozu pro pěší. Začátkem září se tak budou moci lidé přejít řeku Dřevnici po opravené lávce zcela bez omezení.
Bc. Romana Pastuszková
8.7.2021Děti školou povinné mohou učivo dohnat na doučovacích letních kempech
Žáci otrokovických základních škol, kteří v době distanční výuky nedosahovali požadovaných studijních výsledků, si mohou prohloubit znalosti prostřednictvím letních doučovacích kempů. Výuka se uskuteční během prázdnin propojením formálního a neformálního vzdělávání. Výzva a možnost čerpání dotace k tomuto účelu přišla z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a kempy jsou tudíž pro žáky zdarma.
Bc. Romana Pastuszková
7.7.2021Další možnost nákupu jízdenky pro MHD: aplikace DoKapsy
Cestující ve Zlíně a Otrokovicích mají další možnost, jak si snadno zakoupit jízdenku pro MHD. K dosavadním formám placení za jízdenky přibylo v těchto dnech využívání aplikace DoKapsy od ČSOB.
Bc. Romana Pastuszková
2.7.2021Veslaři vybojovali osm titulů Mistrů Moravy a čtyři tituly Mistrů České republiky
Otrokovickým veslařům se první červnový víkend na Brněnské přehradě dařilo. Za účasti všech moravských klubů a také veslařů ze Slovenska získali čtyřikrát bronz, třikrát stříbro a osmkrát zlato. Tyto závody jsou nejen mistrovstvím oblasti Morava, ale jsou pro mladší kategorie nominací na Mistrovství ČR.
Mgr. Lenka Vaculová
3.7.2021Na trasu závodu 1000 Miles Adventure se vydává otrokovický Pavel Horák
Před sebou má 3200 kilometrů – non stop, vlastní silou, bez zabezpečení, bez pomoci. Nelehký cíl si dal otrokovický sportovec, outdoorový dobrodruh Pavel Horák. Poslední tři roky se v tento čas účastní vyhlášeného závodu 1000 Miles Adventure. Na svou cestu se letos vydá v neděli 4.7.2021 v 15 hod. ze západočeských Hranic u Aše.
Mgr. Lenka Vaculová
30.6.2021Rekreační oblast Štěrkoviště byla slavnostně otevřena
Poslední červnový den patřil v Otrokovicích dětem. K ukončení školního roku a zahájení letních prázdnin pro ně otrokovická radnice připravila program v Rekreační oblasti Štěrkoviště, v rámci kterého bylo slavnostně otevřeno nové dětské hřiště, mola a pláže.
Bc. Romana Pastuszková
30.6.2021Na minulém jednání Rady města Otrokovice byly schváleny rekonstrukce dětského hřiště, budovy SENIORU, Otrokovické BESEDY a zasíťování Bařinek
Celková revitalizace prostoru s dětským hřištěm na Štěrkovišti, rekonstrukce vodovodu v budově SENIORU C, nová střecha a fasáda objektu Otrokovické Besedy a Billy a vybudování inženýrských sítí v lokalitě Bařinky. Na tyto projekty schválili radní na svém minulém jednání. Finanční prostředky na tyto investiční akce jsou vyčleněny z rozpočtu města.
Bc. Romana Pastuszková

Zobrazeno je 25 z celkem 110 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Hlavní nabídka sekce

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém