Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI

Cesta: Titulní stránka > Město Otrokovice > Městské zpravodajství > Aktuální zprávy


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 424 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 17  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
23.4.2024Novostavba bytového domu Otrokovice v ulici Hložkova je v plném proudu
Hložkova
Jeřáb vyčnívající zpoza okolních střech je aktuálně dominantou sídliště Horní Střed, kde jsou v plném proudu práce na výstavbě nového čtyřpodlažního bytového domu v ulici Hložkova. Přinese nové bydlení v deseti městských bytech o velikosti 2+kk a 1+kk. Investice vyjde radnici na 28,3 milionů korun, dotace ze Státního fondu podpory investic pokryje více než polovinu, a to 17,5 milionů korun.
Mgr. Lenka Vaculová
23.4.2024Konference završila mezinárodní projekt Zapojení veřejnosti do rozvoje obce
ZAPOV
Předávat si zkušenosti, čerpat z příkladů dobré praxe a realizovat je při komunikaci s občany bylo hlavním cílem projektu města Otrokovice, do kterého bylo zapojeno jedenáct měst a obcí z Česka, mikroregion Ivančicko sdružující 14 obcí a také norské město Fredrikstad.
Mgr. Lenka Vaculová
23.4.2024V přístavišti na Baťově vznikl nový grill point, v provozu bude od května
gril
Praha, Brno, Bratislava a nyní i Otrokovice mají kvalitní veřejný elektrický kontaktní gril. Novinku v otrokovickém přístavišti připravilo pro své občany město, které tak dává další prostor pro vyžití ve volném čase rodinám s dětmi i dalším zájemcům. Možnost připravit si šťavnatý stejk nebo grilovanou zeleninu pod širým nebem si tady lidé užijí od května, kdy bude vše připraveno k provozu.
Mgr. Lenka Vaculová
16.4.2024Stavba Nových Hurdisek by měla začít v létě
hurdisky
Stavba dlouho očekávaného a připravovaného projektu Nových Hurdisek by měla začít v druhé polovině letošního roku. Projekt, podle architektonického návrhu Michala Hladila, zkultivuje prostředí tvořící vstupní bránu Baťova a přinese 42 nových bytů určených pro nájemní bydlení.
Mgr. Lenka Vaculová
11.4.2024Na březích Štěrkoviště probíhá nová výsadba zeleně
město Otrokovice
Ještě před začátkem hlavní rekreační sezóny bude dokončena stavba opevnění břehů Štěrkoviště a to včetně vybudování mlatové cesty a výsadby nové zeleně, které probíhají právě v těchto dnech. Nově bude do upravených prostor a jejich okolí vysazeno 33 stromů a 167 keřů.
Mgr. Lenka Vaculová
11.4.2024Inspirativní setkání vedení ZŠ, MŠ a DDM ORP Otrokovice se zástupci MŠMT
osk
Odbor školství a kultury Městského úřadu Otrokovice zorganizoval tradiční, vzdělávací, dvoudenní výjezdní setkání ředitelů škol a jejich zástupců napříč ORP Otrokovice.
Mgr. Lenka Vaculová
10.4.2024Strážníci v Otrokovicích zadrželi zloděje odcizeného vozidla
znak MPO
Nedodržení dopravního značení a porušení pravidel silničního provozu se stalo osudným zloději osobního vozidla. Pozornosti strážníků Městské policie Otrokovice neuniklo jeho jednání, kdy porušil hned několik předpisů.
Mgr. Lenka Vaculová
10.4.2024Žáci a studenti otrokovických škol soutěžili v recitaci
recitace
Odpoledne věnované poezii čekalo v úterý na návštěvníky Otrokovické BESEDY. Městská knihovna Otrokovice zde uspořádala recitační soutěž „Otrokovické veršování“ u příležitosti 100. výročí úmrtí básníka Jiřího Wolkera.
Mgr. Lenka Vaculová
10.4.2024Zasedání Zastupitelstva města Otrokovice
město Otrokovice
Ve středu 17. dubna 2024 od 16 hodin se ve velkém sále Otrokovické BESEDY koná 11. zasedání Zastupitelstva města Otrokovice. Bližší informace o programu zasedání městského zastupitelstva naleznete na Úřední desce Městského úřadu Otrokovice a také na internetových stránkách města www.otrokovice.cz v sekci úřední deska.
Ing. Hana Jiránková
9.4.2024Vedení města se setkalo s podnikateli, představilo jim plán rozvoje na dalších 10 let
setkani
Vzájemná informovanost a sdílení informací pro dosazení žádoucího rozvoje města a povzbuzení dobrých sousedských vztahů byl hlavní cíl setkání vedení otrokovické radnice s podnikateli, jejichž společnosti působí na území města. Společným tématem bylo představení nového plánu rozvoje Otrokovic, ale i dopravních staveb na Otrokovicku v režii Zlínského kraje a projekty Krajské hospodářské komory Zlínského kraje.
Mgr. Lenka Vaculová
8.4.2024Výzva 2024 kol se letos běží pro handicapované děti
2024kol
Blíží se čtvrtý ročník běžecké charitativní akce, kdy radost z pohybu přináší podporu těm nejpotřebnějším. Na atletickém stadionu TJ Jiskra Otrokovice na Štěrkovišti se v sobotu 13. dubna opět poběží 2024 KOL. Letos bude veškerý výtěžek akce věnován ZŠ Komenského Otrokovice na výuku handicapovaných žáků.
Mgr. Lenka Vaculová
8.4.2024Motorkáři zahájí sezónu společnou vyjížďkou z Otrokovic do Valašského Meziříčí
restart
Zahájit motorkářskou sezonu a připomenout, že ohleduplnost na silnicích znamená zároveň bezpečnost. To je hlavním cílem akce MOTOBESIP - RESTART 2024, která se letos uskuteční již po devatenácté. Trasa spanilé jízdy povede z Otrokovic do Valašského Meziříčí
Mgr. Lenka Vaculová
8.4.2024Dobrovolníci při úklidu města vysbírali 420 kg odpadu
uklidme
Přesně 420 kg odpadu se podařilo vysbírat přibližně šedesáti dobrovolníkům, kteří se sešli v rámci akce „Ukliďme Otrokovice“. Z šesti stanovišť vyrazily úklidové skupiny, aby společně zbavily nepořádku okolí cyklostezek, břehy otrokovických vod i veřejná prostranství místních částí.
Mgr. Lenka Vaculová
4.4.2024Otrokovické infocentrum v přístavišti zahájilo novou sezónu, láká na řadu novinek
pristaviste
Ve čtvrtek 4. dubna se pro návštěvníky prvního přístaviště na trase Baťova kanálu otevřelo po zimní odmlce Turistické informační centrum. Láká turisty, cyklisty i obyvatele Otrokovic. Do konce školního roku bude v provozu ve čtvrtek a v pátek od 14 do 18 hodin, o sobotách od 12 do 18 hodin a o nedělích mezi 10. a 18. hodinou. V červenci a srpnu budou jeho pracovníci k dispozici každý den od 10 do 18 hodin. Zavřeno bude jen za velmi nepříznivého počasí.
Mgr. Lenka Vaculová
5.4.2024Cvičení prověřilo připravenost na uzavírání otvorů protipovodňových zdí
cvicení
První nácvik osazování výplní do prostupů v protipovodňové zdi prověřil připravenost zasahujících složek v případech, kdy přijde velká voda. Cvičení se zúčastnili členové JSDH Otrokovice, Městské policie Otrokovice, pracovníci technických služeb a krizového řízení města. Kromě nácviku osazení mobilního hrazení prostupů v protipovodňové zdi došlo k ověření časové náročnosti, potřeby personálního a technického zajištění a bezpečnostních opatření.
Mgr. Lenka Vaculová
5.4.2024Krátkodobé uzavření cyklostezky v úseku od ul. J. Jabůrkové a ul. Nádražní (parkoviště u polikliniky)
město Otrokovice
Přibližně na hodinu a půl od 9 do 10,30 hodin bude uzavřen úsek cyklostezky od ul. J. Jabůrkové a ul. Nádražní z důvodu probíhajícího cvičení ochrany před povodní na řece Dřevnici. V místě se budou pohybovat jednotka sboru dobrovolných hasičů, pracovníci Technických služeb Otrokovice a strážníci Městské policie Otrokovice. Po dobu uzávěry je možné využít objízdnou trasu po ul. Nádražní směrem k vlakovému nádraží, případně druhý břeh řeky Dřevnice – ulice Nábřeží.
Bc. Lenka Kvapilová
3.4.2024Vzpomínka připomněla výročí narození Tomáše Bati
bata
Každým rokem se představitelé města setkávají u pomníku Tomáše Bati v parku před Společenským domem na Baťově, aby si připomněli narození geniálního podnikatele. Dnes uplyne 148 let od okamžiku, kdy spatřil poprvé světlo světa, spatřil region, který v dospělosti sám ovlivnil a formoval.
Mgr. Lenka Vaculová
27.3.2024Co by chtěly řídit, až budou velké, vyjádřily děti prostřednictvím obrázků
vytvarna soutez
Děti z mateřských i základních škol byly dnes oceněny za výtvarné práce, které zaslaly do soutěže „Bezpečně na silnicích!“, kterou již od roku 2009 pořádá město Otrokovice, odbor dopravně-správní. Podtitulem letošního ročníku bylo téma „Co chci řídit, až budu velký/á“.
Mgr. Lenka Vaculová
26.3.2024Město ocenilo nejlepší pedagogy
pedagog2024
Za úspěšnou přímou pedagogickou činnost a jako veřejné ocenění profesionálních a lidských kvalit udělilo město Otrokovice v letošním roce ocenění celkem deseti pedagogům, k tomu také dvěma pracovníkům volnočasových aktivit. Společenským setkáním uspořádaným na počest pedagogů, tak město každoročně slaví Den učitelů.
Mgr. Lenka Vaculová
26.3.2024Diskuze s občany o organizaci dopravy na Baťově nepřinesla jednoznačné řešení
ZAPOV
Živá diskuze provázela veřejné setkání s občany na Baťově, které se tentokrát věnovalo především organizaci dopravy. Padesátka přítomných si nenechala ujít možnost vyjádřit svůj názor na změny, které by zde v budoucnu mohly nastat v podobě jednosměrných ulic, zvýšených křižovatek nebo zóny 30.
Mgr. Lenka Vaculová
26.3.2024Dopravu mezi Zlínem a Otrokovicemi zkomplikují v dubnu práce silničářů
dszo
Obnovu povrchu čtyřpruhové silnice I/49 mezi areálem ZPS Malenovice a dálnicí D55 budou zajišťovat silničáři v období od 2. do 28. dubna 2024. V prostoru stavebních prací lze očekávat vznik kolon vozidel a s tím i negativní dopady na provoz MHD. Dopravní společnost Zlín – Otrokovice přijímá vlastní opatření, aby fungování MHD na této trase a v celé síti bylo narušeno co nejméně.
Mgr. Lenka Vaculová
25.3.2024Jubilejní sté narozeniny oslavila nejstarší občanka města Libuše Ševčíková
100let
Krásných sto let oslavila Libuše Ševčíková z Otrokovic, která je současně nejstarší občankou města. K významnému životnímu jubileu jí přišla domů popřát mnoho zdraví, štěstí, spokojenosti a osobní pohody starostka města Otrokovice Hana Večerková.
Mgr. Lenka Vaculová
25.3.2024Kvítkovická křižovatka bude od 30. března do 2. dubna uzavřena
dszo
Oprava železničního přejezdu v kvítkovické křižovatce v Otrokovicích omezí dopravu. Od sobotního rána 30. března do 18 hodin v úterý 2. dubna bude přejezd uzavřen pro veškerý provoz. Pro vlaky bude zavedena náhradní autobusová doprava, přerušené linky MHD budou nahrazeny výlukovými trasami, které povedou ulicemi Osvobození, Nadjezd, Objízdná. Ostatní vozidla se do centra města dostanou přes dálnici nebo ulici Objízdná.
Mgr. Lenka Vaculová
22.3.2024Lidé budou moci na rozpočtu participovat i letos
pohni mestem
Pokračování projektu „POHNI městem“ a tím i možnost občanů hospodařit s částí městského rozpočtu odsouhlasili na svém posledním zasedání otrokovičtí radní. Lidé tak i v tomto roce rozhodnou o osudu 2 milionů korun. Návrhy budou moci podávat od dubna.
Mgr. Lenka Vaculová
22.3.2024Hasičská cisternová stříkačka je na prodej
liaz
Dobrovolní hasiči se rozloučili s LIAZkou, která jim roky sloužila. Od města dostali novou cisternu a tak nastal čas nabídnout starý vůz dál tam, kde by ještě mohl posloužit. Na tachometru má natočených krásných 20 tisíc km, s rokem výroby 1988 je to už o něco horší, ale… Spolehlivě pomohl vždy, když to bylo třeba a hasiči mu věrnou službu vraceli náležitou péčí a svědomitou údržbou. V dobré kondici je nyní k dispozici za 200 tisíc.
Mgr. Lenka Vaculová

Zobrazeno je 25 z celkem 424 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 17  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Hlavní nabídka sekce

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém