Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI

Cesta: Titulní stránka > Město Otrokovice > Městské zpravodajství > Aktuální zprávy


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 590 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 24  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
31.3.2023V Otrokovicích se připravuje jedna z 50 nejlepších marmelád světa
Pomeranč s fazolí tonka, marmeláda která zaujala porotu vzhledem, barvou, konzistencí, vůní i chutí ve světové soutěži Artisan Marmalade Awards v Anglii tak, že jí udělila zlatou medaili a zařadila se mezi 50 nejlepších marmelád světa. Otrokovická marmeládovna Renaty Zezulkové tak zaznamenala další úspěch v celosvětovém srovnání. Bronzovou medaili z roku 2019 v soutěži obhájila i marmeláda Pomeranč s kávou.
Mgr. Lenka Vaculová
31.3.2023Zápis dětí do Mateřské školy Otrokovice
Mateřská škola Otrokovice vyhlašuje na školní rok 2023/2024 každoroční zápis dětí. Ten se uskuteční ve všech budovách Mateřské školy ve dnech 9. – 10. května 2023 vždy od 12 do 16.30 hodin. Zápis pro děti přicházející z Ukrajiny proběhne zvlášť 5. června 2022 od 12 – 16.30 hod. na pracovišti Jana Žižky 1356, 765 02 Otrokovice
Mgr. Lenka Vaculová
29.3.2023Jak policie pomáhá, vyjádřily děti prostřednictvím obrázků
Děti z mateřských i základních škol byly dnes oceněny za výtvarné práce, které zaslaly do soutěže „Bezpečně na silnicích!“, kterou již od roku 2009 pořádá město Otrokovice, odbor dopravně-správní. Podtitulem letošního ročníku byl „Policie nám pomáhá“.
Mgr. Lenka Vaculová
29.3.2023TEHOS hledá sezónní pracovníky
Městská obchodní společnost TEHOS hledá pracovníky na pracovní pozice správce a výběrčí vstupného v Rekreační oblasti Štěrkoviště v Otrokovicích, uklízeč/ka Městské sportovní haly a plavčík/ce v areálu městského koupaliště v Otrokovicích.
Mgr. Lenka Vaculová
29.3.2023Beseda knihovny navedla posluchače na způsoby, jak se hýbat bez bolesti
Špatné pohybové návyky mohou způsobit bolest při pohybu. Jak se jim vyvarovat a najít vhodné způsoby nápravy bylo náplní besedy „Bez bolesti v pohybu“, který uspořádala Městská knihovna Otrokovice.
Mgr. Lenka Vaculová
29.3.2023Vedení radnice poděkovalo pedagogům za jejich práci a předalo ocenění
Za úspěšnou přímou pedagogickou činnost a jako veřejné ocenění profesionálních a lidských kvalit udělilo město Otrokovice v letošním roce ocenění celkem sedmi pedagogům, k tomu také jednomu pracovníkovi volnočasových aktivit.
Mgr. Lenka Vaculová
27.3.2023Dvoudenní setkání řešilo budoucnost školství na Otrokovicku
O tom, kam směřovat strategii vzdělávání v regionu jednali vedoucí pracovníci základních a mateřských škol z ORP Otrokovice. Dalšími nosnými tématy dvoudenního setkání byla chystaná novela zákona o pedagogických pracovnících, nabídka Národního pedagogického institutu ČR pro pedagogy i práce s žáky s odlišným mateřským jazykem v základním či předškolním vzdělávání.
Mgr. Lenka Vaculová
24.3.2023Odstávka tepla a teplé vody [XLSX, 61 kB]
Teplárna Otrokovice oznamuje, že z důvodu provedení havarijní opravy horkovodu přeruší dodávku tepla (vč. teplé vody) dne 25.03.2023 od 7 do 16 hod. Odstávka se dotkne odběratelů od křižovatky ulic Tylova a tř. Spojenců směrem ke Štěrkovišti - seznam v příloze.
Mgr. Lenka Vaculová
24.3.2023Školy se budoucím prvňákům představují ještě před zápisem
Už za půl roku usednou do školních lavic otrokovických základních škol stovky nových prvňáčků. Samotné školy už se nyní na jejich příchod pečlivě připravují. Kromě zápisů, které se uskuteční 4. dubna, si pro budoucí prvňáčky připravily celou řadu aktivit, které jim mají usnadnit přechod do nového prostředí.
Mgr. Lenka Vaculová
24.3.2023Poradenské dny řeknou, jak si poradit s náklady na bydlení
Poradenský den, který umožní občanům získat informace o možnostech, jak si poradit nejen s náklady na bydlení se uskuteční 06.04.2023 v Klubu důchodců Baťov a 13.04.2023 v Klubu důchodců Trávníky, vždy v čase od 9 do 12 hod.
Mgr. Lenka Vaculová
24.3.2023Lidé mohou nominovat kandidáty na Cenu města a titul Osobnost města Otrokovice
Každoročně oceňuje vedení města osobnosti, které přispěly svým dílem ke zviditelnění města či vykonaly mimořádný čin. Nominace na Cenu města Otrokovice a titul Osobnost města Otrokovice může podávat i široká veřejnost. O tom, kdo ocenění získá, budou na základě návrhů rozhodovat zastupitelé.
Mgr. Lenka Vaculová
23.3.2023Lidé budou opět rozhodovat o dvou milionech korun díky participativnímu rozpočtu
Celkem dva miliony korun vyčlenila z rozpočtu otrokovická radnice, která tak nechá prostor pro rozhodnutí o jejich využití veřejnosti. V rámci projektu „POHNI městem!“ mohou lidé v Otrokovicích navrhovat projekty v maximální hodnotě 1 milion korun, které by zlepšily veřejný prostor či jinak pozitivně ovlivnily město. Podávat návrhy může veřejnost od začátku dubna do konce května.
Mgr. Lenka Vaculová
23.3.2023Na pořízení terénního velitelského automobilu pro dobrovolné hasiče přispěje dotace Zlínského kraje
Jednotka Sboru dobrovolných hasičů Otrokovice bude mít nové velitelské vozidlo. Splní-li projekt všechny podmínky stanovené dotační smlouvou, přispěje na pořízení vozidla částkou až 400 tisíc korun dle uzavřené smlouvy Zlínský kraj.
Mgr. Lenka Vaculová
21.3.2023Populaci komárů sníží prostředek k hubení larev
Postřik v průběhu teplých měsíců na komáry často nestačí a tak poprvé v roce 2021 se v Otrokovicích zkoušel aplikovat časně z jara prostředek k hubení komářích larev. Pozitivní výsledek se dostavil a tak radnice postupuje stejným způsobem i letos.
Mgr. Lenka Vaculová
21.3.2023Tajemníci srovnávají své úřady, cílem je zvýšit jejich efektivitu
Městský úřad Otrokovice se stal místem pro setkání tajemníků z celé České republiky. Ti se pravidelně schází díky zapojení do „Benchmarkingové iniciativy 2005“, která dává možnost srovnání s ostatními obdobně velkými úřady za účelem zlepšování vlastní efektivity.
Mgr. Lenka Vaculová
20.3.2023Chodci kolem Štěrkoviště projdou bezpečněji díky novému chodníku
S cílem zabezpečit bezpečnost chodců začíná tento týden otrokovická radnice budovat zcela nový chodník kolem oblíbené rekreační oblasti Štěrkoviště. Dosud chybějící komunikace pro pěší by měla být postavena do konce května. Na investici je v rozpočtu vyčleněno 7,1 mil. korun.
Mgr. Lenka Vaculová
20.3.2023Město pracuje na novém strategickém rozvojovém plánu
Stanovit jasnou a srozumitelnou vizi, ale i ambiciózní a současně reálné rozvojové cíle, to je hlavním smyslem integrovaného strategického rozvojového plánu, který aktuálně připravuje město Otrokovice pro období následujících let 2024 – 2033.
Mgr. Lenka Vaculová
17.3.2023Výtržníci poškodili autobus, dostihla je městská policie
Na volání řidiče MHD reagovala hlídka Městské policie Otrokovice, která neprodleně spustila pátrání po dvou podnapilých mužích. Ti v autobuse MHD rozbili láhev alkoholu, se kterým chtěli polít řidiče. Ten je z vozidla s cestujícími vykázal. Výtržníci se řidiči pomstili, utrhli stěrač vozidla a poškodili lak karoserie.
Mgr. Lenka Vaculová
15.3.2023Zapojení do Květnové výzvy pomáhá městům vytvářet veřejný prostor pro 21. století
V pátek 31. března končí druhá etapa pro přihlašování do celorepublikové Květnové výzvy Do práce na kole, koloběžce, pěšky, nebo poklusem, ale i v kombinaci s MHD (dle Pravidel). Ta motivuje k aktivní udržitelné dopravě, ale i zájmu o veřejný prostor, každý rok tisíce lidí.
Mgr. Lenka Vaculová
14.3.2023Projekt podpoří inovativní vzdělávání dětí v mateřské škole
Téměř 2 miliony korun bude po dobu dvou let čerpat Mateřská škola Otrokovice na projekt s názvem „Podpora vzdělávání v MŠ Otrokovice“. Financován z něj bude školní asistent, vzdělávání pedagogických pracovníků i inovace ve vzdělávání dětí.
Mgr. Lenka Vaculová
14.3.2023Na poliklinice lidé nově najdou ordinaci pro zhotovení zubních náhrad
Městská poliklinika Otrokovice průběžně zkvalitňuje své služby, jejich neodmyslitelnou součástí je nabídka odborných lékařů. Od května zde lidé najdou novou ambulanci Jozefa Masaryka, který se specializuje na výrobu zubních náhrad.
Mgr. Lenka Vaculová
13.3.2023Sportovci převzali ocenění, absolutním vítězem je Zuzana Kuršová
Celkem 23 ocenění bylo předáno v pátek večer na pódiu Otrokovické BESEDY, kde se uskutečnil slavnostní večer O sportovní slávě. Tradiční akce, v rámci které byla předána ocenění nejlepším sportovcům města za rok 2022, se uskutečnila již po čtyřiadvacáté.
Mgr. Lenka Vaculová
10.3.2023Výběrové řízení na prodej osobního automobilu Škoda Fabia Combi
Město Otrokovice vyhlašuje výběrové řízení na prodej osobního automobilu Škoda Fabia Combi, SEAZQX01M5, registr. značka 1Z72202. Minimální kupní cena je 20.000 Kč. Uzávěrka výběrového řízení je 29.03.2023 v 10:00 h.
Mgr. Lenka Vaculová
10.3.2023Panteři můžou zachránit superligu o víkendu v domácím prostředí
Po dvou vítězstvích v Pardubicích pokračuje play-down dvěma zápasy v Otrokovicích, kde můžou Panteři završit záchranu superligy. Sobotní duel se hraje v hale na Štěrkovišti od 18 hodin, nedělní začne v 16 hodin.
Mgr. Lenka Vaculová
8.3.2023Město ocení nejlepší sportovce
Tradiční večer O sportovní slávě se uskuteční již v pátek 10. března 2023 v 19 hodin ve velkém sále Otrokovické BESEDY. V rámci slavnostní události budou předána ocenění nejúspěšnějším sportovcům města za uplynulý rok.
Mgr. Lenka Vaculová

Zobrazeno je 25 z celkem 590 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 24  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Hlavní nabídka sekce

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies