Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI

Cesta: Titulní stránka > Město Otrokovice > Městské zpravodajství > Aktuální zprávy


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 100 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
10.5.2021Městská knihovna Otrokovice se vrací k běžnému provozu
Hlavní půjčovna Městské knihovny Otrokovice obnovuje od 12. května půjčování ve volném výběru. Pobočka na Baťově se k původnímu režimu vrátila již 12. dubna. Nyní budou obě pracoviště zpřístupněna v běžném provozu.
Bc. Romana Pastuszková
10.5.2021Restart se letos neuskuteční
Dnes bylo s konečnou platností rozhodnuto o zrušení letošního ročníku tradiční motorkářské akce Restart, která se měla uskutečnit v sobotu 15. května 2021. K tomuto rozhodnutí dospěli organizátoři z toho důvodu, že v sobotu budou stále platná vládní nařízení omezující shromažďování většího počtu účastníků na akcích.
Bc. Romana Pastuszková
7.5.2021Otrokovická BESEDA se částečně opět otevírá veřejnosti
Na základě aktuálních protiepidemických opatření vlády ČR se Otrokovická BESEDA v nejbližších dnech částečně otevře veřejnosti. Navštívit bude možné turistické informační centrum (TIC) v budově Otrokovické BESEDY, Fotostudio Beseda a pobočku TIC v přístavišti.
Bc. Romana Pastuszková
7.5.2021Na Základní škole Mánesova budou přes prázdniny měnit okna
I přes letní prázdniny bude v Základní škole Mánesova rušno. V měsících červenci a srpnu letošního roku se uskuteční v části budovy výměna oken. Zřizovatel školy město Otrokovice k tomuto účelu vyčlenil ze svého letošního rozpočtu 2 miliony 800 tisíc korun.
Bc. Romana Pastuszková
7.5.2021Městská galerie Otrokovice zve návštěvníky na výstavu fotografií
I přes nelehkou dobu, plnou omezení, připravil Fotoklub Beseda Otrokovice operativně výstavu kamaráda ze Studénky, fotografa muziky a muzikantů, Milana Víchy. Od 11. května mohou obdivovatelé fotografie zavítat do Městské galerie Otrokovice.
Bc. Romana Pastuszková
6.5.2021Centrum volného času na Bahňáku bude mít nová okna
Město Otrokovice ze svého rozpočtu každoročně vyčleňuje finanční prostředky určené k údržbě a opravám svého stávajícího majetku. Jednou z budov města je i Centrum volného času na Bahňáku. Za bezmála půl milionu korun bude v tomto objektu v měsících červnu a červenci letošního roku vyměněno celkem 27 oken.
Bc. Romana Pastuszková
6.5.2021Silnice u Napajedel je nyní bez dopravního omezení
Ředitelství silnic a dálnic ČR informovalo otrokovickou radnici o ukončeném dopravním omezení na silnici I/55 u Napajedel.
Bc. Romana Pastuszková
5.5.2021Město Otrokovice nechalo vypracovat projekt na novou hasičskou zbrojnici v Kvítkovicích
Sbor dobrovolných hasičů Kvítkovice se může těšit na nové prostory. Město Otrokovice má záměr zrekonstruovat budovu hasičské zbrojnice zahrnující i víceúčelový sál, který v Kvítkovicích v současné době schází.
Bc. Romana Pastuszková
5.5.2021Po skateparku přijde na řadu pumptrack, radnice žádá o dotaci
V současné chvíli finišují práce na výstavbě skateparku v nově vznikající sportovně odpočinkové zóně v Otrokovicích na Trávníkách. Následovat by měla výstavba druhé části zóny, ve které vznikne pumptracková dráha. Na její realizaci město žádá grant z Nadace ČEZ - Oranžové hřiště.
Bc. Romana Pastuszková
3.5.2021Zástupci otrokovické radnice se poklonili památce padlých v druhé světové válce
Položením kytic a minutou ticha u památníku obětí druhé světové války na nám. 3. května si zástupci vedení města připomněli v pondělí 3. května 76. výročí ukončení největšího válečného konfliktu v dějinách lidstva.
Bc. Romana Pastuszková
3.5.2021Zaregistrovaní účastníci kampaně Do práce na kole mohou využít „akce na triko“
Soutěž Do práce na kole je mimo jiné oblíbená pro různé květnové akce zdarma na triko, nebo nákrčník. Pro Zlín, Otrokovice a okolí je jich letos připraveno jedenáct. První z nich mohou účastníci využít už 3. května v Otrokovicích. Všechny akce naleznete v příloze.
Bc. Romana Pastuszková
3.5.2021Půl tuny pomoci pro lidi s handicapem
V sobotu 24. dubna se od 8 do 18 hodin uskutečnila ve vybraných obchodních řetězcích po celé České republice Sbírka potravin, do níž je zapojena také NADĚJE.
Bc. Romana Pastuszková
3.5.2021Otrokovice vedou v počtu přihlášených do kampaně Do práce na kole
V roce 2021 se společně města Zlín a Otrokovice zapojují již poosmé do motivační celorepublikové květnové soutěže Do práce na kole, koloběžce, pěšky, nebo poklusem (DPNK 2021). Každý rok je o akci čím dál větší zájem a letos se za obě města zaregistrovalo přes 1000 soutěžících. Zlín a Otrokovice patří mezi 10 nejlepších měst v Česku. Otrokovice dokonce získaly 1. místo v počtu přihlášených na počet obyvatel.
Bc. Romana Pastuszková
28.4.2021Sčítání 2021 končí 11. května
Připomínáme spoluobčanům povinné Sčítání 2021, které končí 11. května. Dosud se sečetly už více než dvě třetiny obyvatel České republiky. Účast každého je důležitá. Odpovědi každého jednotlivce mohou mít vliv na plánování rozvoje města a regionu.
Bc. Romana Pastuszková
28.4.2021Někteří lidé začínají porušovat obecně závaznou vyhlášku o veřejném pořádku
S příchodem jarního počasí se začíná množit porušování obecně závazné vyhlášky o veřejném pořádku. Především nepřizpůsobiví obyvatelé a lidé bez domova konzumují alkohol na veřejnosti a svým často nepřístojným chováním pohoršují jiné občany.
Bc. Romana Pastuszková
23.4.2021Vítězům výtvarné soutěže předala ocenění starostka města
Již od roku 2009 pořádá město Otrokovice, odbor dopravně-správní, výtvarnou soutěž Bezpečně na silnicích! s různou dopravní tematikou. Letos bylo zvoleno téma „Kde musí řidič zpomalit“. Do soutěže se zapojilo 62 dětí ve čtyřech kategoriích. Ty nejpěknější obrázky, nejkreativnější nápady a nejzajímavější náměty byly oceněny.
Bc. Romana Pastuszková
23.4.2021Májová pouť se neuskuteční. Těšit se ale můžete na jinou venkovní akci
Květen bývá v Otrokovicích tradičně zahájen Májovou poutí. Děti si užívají atrakcí a sladkostí, zatímco dospělí využívají této příležitosti ke společnému setkání s přáteli či rodinou. Bohužel se letos Májová pouť konat nebude. Protiepidemická opatření hromadné akce stále neumožňují pořádat.
Bc. Romana Pastuszková
23.4.2021Otrokovičtí zastupitelé schválili dotace sportovcům
Sportovním klubům či spolkům schválili členové Zastupitelstva města Otrokovice dotace z programu na činnost v oblasti sportu. Mezi osmnáct žadatelů byla rozdělena částka ve výši 7.349.300 korun. Dalšího bezmála půl milionu korun schválili šesti žadatelům z programu na mládežnický soutěžní sport.
Bc. Romana Pastuszková
22.4.2021Otrokovická radnice dlouhodobě podporuje sociální oblast
Zastupitelé města Otrokovice schválili finanční prostředky organizacím sociálních služeb. Více než tři a půl milionů korun bude rozděleno mezi šest organizací.
Bc. Romana Pastuszková
22.4.2021Očkovací centrum je v Otrokovicích připraveno. Čeká se na dodání vakcín
Jakmile do Otrokovic dorazí dostatečné množství vakcín proti covid-19, bude v Otrokovické BESEDĚ neprodleně spuštěn provoz nově zřízeného očkovacího centra. Toto centrum má sloužit především občanům města Otrokovice a blízkého okolí, a pokud bude dostatek vakcín, denně se zde bude moci naočkovat až 300 lidí.
Bc. Romana Pastuszková
22.4.2021Zastupitelé schválili rozdělení dotací na činnost kulturních spolků
Na zasedání Zastupitelstva města Otrokovice konaného 21. dubna schválili jeho členové rozdělení finančních prostředků otrokovickým kulturním spolkům na jejich činnost. Mezi pět žadatelů rozdělili 405 tisíc korun.
Bc. Romana Pastuszková
21.4.2021Budova SENIORU B bude zateplená ještě letos
Zateplení fasády budovy je jedním z nejúčinnějších řešení, jak uspořit náklady na vytápění. Otrokovická radnice proto vynaloží přibližně 7,4 milionů korun na dokončení zateplení objektu SENIORU B. Práce začnou v měsíci květnu a přibližně za 6 měsíců by měl být objekt budovy kompletně zateplen.
Bc. Romana Pastuszková
20.4.2021Oprava chodníku v Kvítkovicích navazuje na nový přechod pro chodce
Přechod pro chodce, nové osvětlení a oprava chodníků v kvítkovické ulici Bartošova jsou nové úpravy, které přispějí zejména k bezpečnosti chodců. V březnu letošního roku byla zahájena rekonstrukce přechodu pro chodce za křižovatkou u hasičské zbrojnice a v současné době se pracuje na úpravě přilehlých chodníků.
Bc. Romana Pastuszková
16.4.2021Město má zájem zlepšit stav hřiště s umělou trávou na Trávníkách
Dva roky se snaží město Otrokovice najít nejvhodnější východisko ze situace týkající se financování a údržby hřiště s umělým povrchem ve Sportovním areálu Trávníky. Nájemník a správce hřiště FC Viktoria není v současné době schopen zajišťovat adekvátní údržbu hřiště a opakovaně po městu žádá finanční prostředky. Město Otrokovice se chce ujmout nákladů spojených s údržbou a provozem hřiště, za stanovení určitých smluvních podmínek.
Bc. Romana Pastuszková
15.4.2021Rekonstrukce hřbitova pokračuje i v letošním roce
Město Otrokovice, stejně jako v minulém roce, pokračuje v revitalizaci areálu městského hřbitova v Kvítkovicích a přilehlého okolí. Na podzim letošního roku budou moci návštěvníci využívat nové parkoviště, chodníky nebo zastávku.
Bc. Romana Pastuszková

Zobrazeno je 25 z celkem 100 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Hlavní nabídka sekce

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém