Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI

Cesta: Titulní stránka > Město Otrokovice > Městské zpravodajství > Aktuální zprávy


Otrokovice se dočkají nové odstavné plochy, pomůže řešit rostoucí počet vozidel

V reakci na neustále rostoucí počet registrovaných vozidel plánuje otrokovická radnice vybudování nové odstavné plochy. Vznikne u nádraží a pojme celkem 66 vozidel. Vjezd bude regulován závorou.
parkovani
 

 
 

V závěru roku 2024 koupilo město volnou plochu v nároží mezi ulicí J. Jabůrkové a komunikací podél nádraží. „V této lokalitě jsme nevlastnili žádné vhodné pozemky, které bychom mohli do budoucna využít pro rozšíření možností parkování. Nabídku na odkup pozemku jsme pečlivě zvážili a vzhledem k jeho umístění jsme ji také akceptovali. Pro sídliště Přednádraží může být do budoucna klíčová,“ uvedla starostka města Otrokovice Hana Večerková.

Projekt zohledňuje také plánovanou modernizaci a elektrifikaci železniční trati Otrokovice – Vizovice, která s pozemkem bezprostředně sousedí. Aktuálně probíhá projektová příprava, aby zde v co nejkratší době mohla vzniknout nová odstavná plocha pro osobní automobily i dodávky. „Plocha bude napojena na ulici J. Jabůrkové samostatným vjezdem a výjezdem. Povrchy budou tvořeny asfaltovým a betonovým recyklátem, což představuje ekonomicky výhodné řešení. Součástí projektu je také výsadba nové zeleně, která nahradí odstraněnou náletovou vegetaci. Stávající vzrostlé stromy podél ulice J. Jabůrkové budou zachovány a chráněny. Parkovací plocha bude osvětlena čtyřmi veřejnými lampami napojenými na stávající rozvod veřejného osvětlení,“ popsal vedoucí odboru rozvoje majetku Erik Štábl.

Za posledních deset let přibylo na Otrokovicku přibližně 8 000 automobilů, což se promítá do zvýšené poptávky po parkovacích místech. Mnohé domácnosti dnes vlastní dvě až tři auta, což zvyšuje tlak na dostupné parkovací kapacity. „Vzhledem ke strategické poloze pozemku by na tomto místě mohl v budoucnu vzniknout i parkovací dům. Nicméně v souvislosti s rozsáhlými pracemi na modernizaci železniční trati, které jsou zde plánovány, by jeho výstavba byla v tuto chvíli unáhlená. Důležitým faktorem je také finanční náročnost takového projektu, proto budeme sledovat možnosti získání dotací. I proto je provedení odstavné plochy navrženo z recyklátů tak, aby byla usnadněna její případná přestavba,“ zdůraznila starostka Hana Večerková.

Z celkem 66 parkovacích stání bude 46 určeno pro osobní automobily a 20 pro dodávky. Nová plocha bude první v Otrokovicích, která bude zpoplatněná. V plánu je zde závorový systém s turniketem a pokladnou. Konkrétní podmínky zatím radnice nestanovila.

 

 

 

 

 

Další informace:                                              

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 11.3.2025 / 11.3.2025

Líbí se?

 46% |  54%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Hlavní nabídka sekce

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém