Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI

Cesta: Titulní stránka > Město Otrokovice > Městské zpravodajství > Aktuální zprávy


Štěrkoviště ožije akcemi, je třeba počítat s omezením

Lážo Plážo Fest a Moraviaman. To jsou aktuálně dvě velké akce, na které v nejbližších týdnech zavítají do Otrokovic stovky lidí. To s sebou přinese určitá omezení, nejenom v dopravě.
roš
 

 
 

Třetí ročník festivalu, který se koná na otrokovickém Štěrkovišti, proběhne premiérově ve dvou dnech, a to 17. a 18. června. „I když se festival koná v pátek, stavět areál začneme již o den dříve, tedy ve čtvrtek. Štěrkoviště se pro veřejnost uzavře až v pátek ráno a otevře v neděli ráno. Samotný program festivalu začne v pátek od 16 hodin,“ přiblížil organizátor akce Jan Svoboda s tím, že ihned po skončení sobotního programu začnou organizátoři akce s úklidem tak, aby byl rekreační areál v neděli veřejnosti přístupný.

Pro festivalové návštěvníky budou posíleny i spoje MHD. „Mimo pravidelnou linku 70, 55 bude možné využít některý ze tří mimořádných spojů MHD na trase Štěrkoviště – Zlín, náměstí Práce a Jižní Svahy, které budou přistaveny po skončení akce a to od 23. 15 hodin. Jízdenka na mimořádné spoje bude stát 20 korun,“ doplnil Svoboda s tím, že vozy budou odjíždět vždy po naplnění kapacity. Pro návštěvníky z okolních obcí a měst bude připraveno provizorní parkoviště na louce vedle areálu, stejně, jako bylo minulý ročník. Letošní novinkou bude také kemp. „Najdete jej hned vedle parkoviště u festivalového areálu. Kemp bude oplocený, hlídaný, a kromě místa pro stan v něm budou k dispozici i toalety a základní umývání. Sprchy budou k dispozici ve festivalovém areálu. Samotný kemp bude otevřený od pátku 14 hodin do neděle 12 hodin,“ sdělil dále organizátor festivalu. Veškeré informace k festivalu jsou k dispozici na webu www.lazoplazofest.cz.

Následující týden, od pátku 24. do soboty 25. června, bude Štěrkoviště sloužit Mistrovství České republiky v dlouhém triatlonu Moraviaman. Hlavní závod se koná v sobotu a v tento den je potřeba také počítat s některými dopravními omezeními. Zcela uzavřena bude silnice mezi Otrokovicemi a Hulínem, dále cesta na Tlumačov, Kvasice, Kotojedy a Kroměříž a cyklostezka z Otrokovic do Kvasic. „Po oba dny se bude část závodů odehrávat také v Rekreačním areálu Štěrkoviště, proto i tam se mohou návštěvníci setkat s určitými omezeními. A ještě o den dříve, ve čtvrtek, se v areálu uskuteční také závod pro nejmenší Slavata triatlon tour 2022,“ přiblížil jeden z organizátorů závodů Jiří Daněk. Bližší informace jsou na www.moraviaman.cz.

           

 

Zpracovala Šárka Šarmanová

 

 

 

Další informace:

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 13.5.2022 / 13.5.2022

Líbí se?

 52% |  48%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Hlavní nabídka sekce

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies