Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Na volání z tísňového tlačítka reagovali strážníci okamžitě, přestože se jednalo o omyl

Potřebuji pomoc a ta nepřichází – situace, do které by se nechtěl dostat nikdo, natož osamělý senior. Otrokovická radnice těmto situacím předchází, proto již od roku 2009 provozuje systém tísňového volání. Tísňová tlačítka jsou přímo napojena na centrální pult Městské police Otrokovice.
tisnove tlacitko
 

 
 

Často se stane, že senior tlačítko zmáčkne omylem, strážníci ale reagují okamžitě. „Tlačítko umožňuje zahájit přímý telefonní hovor, stálá služba tak neprodleně volá, co se stalo a podle situace vysílá na místo hlídku samotnou, případně kontaktuje záchrannou službu nebo hasiče,“ přiblížil Tomáš Gromus, ředitel Městské policie Otrokovice. Strážníci jedou na místo hned, bez ohledu na to, jestli majitel tlačítka oznámí, že šlo o omyl. „Tlačítko může být využito nejen, když jde o zdravotní komplikace, ale kdykoliv, kdy se jeho uživatel cítí v nebezpečí. Může jít například o jednání tzv. šmejdů, kteří se snaží člověka přinutit k podpisu smlouvy, o kterou nestojí, nebo o jiné podvodníky, kteří bez dovolení vstoupí do bytu dané osoby. Nikdy dopředu nevíme, zda není v místnosti někdo, kdo uživatele tlačítka po výhružkou nutí odvolat hlídku. Strážníci proto raději vždy situaci na místě prověří,“ sdělil Tomáš Gromus.

A jednání strážníků kvitují i sami uživatelé tísňových tlačítek. V jednom z posledních případů z prosince loňského roku obdrželo vedení radnice dokonce děkovný dopis. „Šlo o případ, kdy bylo tlačítko stisknuto omylem. Vzhledem k tomu, že jeho uživatel byl neslyšící a nemohl se domluvit s dozorčím po telefonu, hlídka vyrazila na místo neprodleně. Strážník stál u dveří bytu do pěti minut od zavolání s dotazem, zda je vše v pořádku a muž nepotřebuje pomoc. Až zde se potvrdilo, že jde o omylem stisknuté tlačítko,“ popsal ředitel Městské policie Otrokovice.

Funkčnost služby i rychlost zásahu kvitovala rodina seniora. „Tatínek, jemuž je 92 let, je uživatelem zařízení, které umožňuje seniorům v případě nouze přivolat pomoc. I když  se v jeho případě jednalo o omyl, ukázalo se, že systém je plně funkční, a že město Otrokovice nejen věnuje svým seniorům pozornost a snaží se jim ve stáří poskytnout potřebnou pomoc, ale že i lidé – zaměstnanci města a městského úřadu, v tomto případě městské policie, berou svou práci velmi vážně nejen v oblasti kontroly a prevence, ale i v oblasti pomoci svým spoluobčanům. Za to jim patří poděkování,“ uvedl mimo jiné v dopise směřovaném k rukám starostky syn seniora Josef Malota.

Město Otrokovice nabízí tlačítka zejména osamělým seniorům či hendikepovaným osobám. K dispozici jich má dvacet. Aktuálně jsou volné čtyři tlačítka, o která je možné zažádat. Tlačítko tísňového volání je občanům zapůjčeno na základě písemné smlouvy. Poplatek na úhradu nákladů provozu systému tísňového volání činí 200 korun ročně, v případě uzavření smlouvy po 30. červnu daného roku pak v daném prvním roce výpůjčky činí poplatek 100 korun.

Více informací o systému poskytne referentka odboru sociálního paní Jana Dudová, tel: 577 680 429, e-mail: dudova@muotrokovice.cz.

 

 

 

 

Další informace:                                              

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 17.1.2023 / 17.1.2023

Líbí se?

 62% |  38%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • BAR BESEDA S ŽIVOU HUDBOU
  29.1.2023 14:00 - 18:00, Bar Beseda s živou hudbou
  Zpříjemněte si nedělní odpoledne v Baru Beseda s živou hudbou. K poslechu hraje na kytaru Pavel Jordán v doprovodu Radka Navrátila na cajon. Na začátku akce zazpívá Anet Linhartová.
 • BAR BESEDA S ŽIVOU HUDBOU
  2.2.2023 17:00 - 22:00, Bar Beseda s živou hudbou
  Zpříjemněte si čtvrteční podvečer v Baru Beseda s živou hudbou. K poslechu hraje od 18.00 kapela Jalové hlasy.
 • ZMOCNILA SE NÁS BARVA
  2.2.2023 17:00, foyer kinosálu
  Výstava skupiny malujících amatérek, které malují v kurzu pro dospělé s názvem Art Klub při DDM Astra. Mají rády vůni terpentýnu a olejových barev, a tak se pouští každý týden do malování svých vlastních obrazů. Náměty čerpají z vlastních fotografií, z míst a věcí, které tvoří jejich svět. Ale také z děl malířů, jejichž estetika je jim blízká. Vernisáž proběhne ve čtvrtek 2. února v 17.00.
 • ORECHOVSKÁ 15
  5.2.2023 14:00 - 18:00, velký sál
  Taneční odpoledne s dechovou hudbou Orechovská 15, kterou založil bubeník Václav Novák, pro nějž je muzika celoživotní vášní. Vytvořil kapelu složenou z mladých profesionálních i amatérských muzikantů, které spojuje nadšení a radost z kvalitní muziky. A prostřednictvím jejich hudby se snaží dělat radost i svým posluchačům a divákům.
  Členové kapely vystupují ve vyšívaných krojích typických pro region Slovácko. S radostí a mladistvým elánem hrají skladby známých českých a moravských autorů.
 • MANŽELSKÝ ČTYŘÚHELNÍK NA HORÁCH
  9.2.2023 19:00
  Víte, proč muži nepotřebují mapy, kdo má vynášet koš a jak správně vymačkat zubní pastu? To vše a možná i více se dozvíte v pokračování úspěšné komedie Manželský čtyřúhelník, která se dočkala přes 200 repríz. Tentokrát se děj odehrává na horské chatě před Vánoci. Hrají: Ivana Jirešová, Dana Homolová, Vladimír Kratina a Martin Sitta v režii Jakuba Zindulky.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Leden 2023 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
52. týden2627282930311
1. týden2345678
2. týden9101112131415
3. týden16171819202122
4. týden23242526272829
5. týden303112345

Další akce


Anketa

V případě, že by mělo dojít k sjednocení názvosloví pro pojmenování místní části Bahňák – Baťov bych volil/a jako jediný oficiálně užívaný název:

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 606


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies