Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Odstartovala květnová výzva Do práce na kole

Zatímco většina veřejnosti včera slavila státní svátek, ti co vyrazili do práce, to možná vzali na kole, pěšky nebo poklusem. Včera totiž odstartovala další květnová výzva Do práce na kole. Ke kampani zaměřené na udržitelnou mobilitu se za Otrokovice hlásí 635 lidí. Své zástupce mezi nimi má i městský úřad. Alternativní způsob dopravy „na vlastní pohon“ si vybralo 19 zaměstnanců.
dpnk
 

 
 

Účastníci se těší na oblíbené akce „NA TRIKO“. První z nich proběhne v pátek 3. května. Cyklisté, chodci, běžci, koloběžkáři a všichni, kteří se dostaví k altánku u velkého splanu na Trávníkách v soutěžním tričku, nebo nákrčníku Do práce na kole dostanou od 5 do 8 hodin výbornou snídani.  

„Výzva podporuje všechny možné formy bezmotorové dopravy - kola, koloběžky, běh, chůzi, skejt nebo brusle,” říká hlavní koordinátorka výzvy Dominika Lenthárová z AutoMatu z.s. Praha. „Nejde nám o počty kilometrů, ale celkově o změnu pohledu na dopravu ve městech a naše vlastní dopravní návyky. Cílem výzvy je zamyslet se nad tím, jak náš každodenní výběr dopravního prostředku ovlivňuje nejen naši fyzickou i psychickou kondici, ale i kvalitu ovzduší, celkově přírodu  a náš společný veřejný prostor,“ dodává Dominika Lenthárová.

Města Zlín a Otrokovice se společně hlásí k výzvě již po jedenácté. Z Otrokovic se letos zapojilo zatím 635 účastníků, což je o 6 méně než loni. To se ale může ještě změnit, protože pro ty, co nezvládli registraci do konce dubna, běží mimořádná prodloužená vlna registrací až do 5. května. Za každou registraci obdrží účastník tričko či nákrčník s logem akce, kterým se prokazuje k čerpání benefitů v rámci doprovodných akcí tvz. „NA TRIKO“. „Trička budou expedována do vyčerpání zásob. Pokud některá velikost dojde, bude automaticky poslána nejbližší větší velikost, triko staršího ročníku, nebo nákrčník,“ přiblížila Jana Vybíralová, koordinátorka Do práce na kole za Zlín, Otrokovice a okolí. 

O akce „NA TRIKO“ později registrovaní účastníci nepřijdou. „Kromě trička nebo nákrčníku je možné prokázat se systémem Do práce na kole a svým aktivním profilem v něm,“ doplnila Jana Vybíralová. V Otrokovicích jsou takto připraveny snídaně, kontrolní prohlídka kola i fit svačina. 

V rámci výzvy lze zapisovat jakoukoliv cestu do práce či z práce, nebo do školy a ze školy, kterou účastník uskuteční na bezmotorovém dopravním prostředku (kolo, koloběžka, skate…), případně pěšky či poklusem. Povolena jsou i elektrokola. Maximální počet tras, které lze započítat za jeden den, jsou dvě. Minimální délka trasy v jednom směru musí činit alespoň 1,5 km.  

 

Akce NA TRIKO v Otrokovicích 

3.5. od 5 do 8 hod. - Snídaně v Otrokovicích od Města Otrokovice a OTROKOLA

9.5. od 9 do 18 hod. - Kontrolní prohlídka kola a káva na triko v prodejně OTROKOLO

29.5. od 14 do 17 hod. -  Fit svačina na triko, Přístaviště Otrokovice

 

 

 

 

Další informace:

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 2.5.2024 / 2.5.2024

Líbí se?

 26% |  74%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Květen 2024 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
18. týden293012345
19. týden6789101112
20. týden13141516171819
21. týden20212223242526
22. týden272829303112
23. týden3456789

Další akce


Anketa

Těšíte se na letošní ročník Otrokovických letních slavností?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 8131


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém