Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Projekt „POHNI městem“ přinese další čtyři investice

Cyklomyčky u cyklostezek, chytrá lavička na nám. 3. května, psí hřiště na Trávníkách i parkovací místa u Domu s pečovatelskou službou v Kvítkovicích. To jsou projekty za téměř 2 miliony korun, o jejichž realizaci rozhodli lidé ve veřejném hlasování v rámci projektu „Pohni městem“ a dostali také zelenou od radních. Kompletně dokončeny by měly být v roce 2023.
cyklomyčka
 

 
 

Občané Otrokovice měli i v tomto roce možnost rozhodnout o dvou milionech korun z městského rozpočtu a podílet se tak na utváření podoby města. Každá ze čtyř místních částí měla k dispozici 500 tisíc korun. Do tohoto limitu mohli lidé navrhnout projekt, který by byl následně zařazen do veřejného hlasování. Lidé nakonec vybírali z 9 návrhů. Celkem lidé odevzdali 1757 hlasů.

„Těší nás, že lidé mají stále zájem podílet se na rozvoji města a zasílají nám své návrhy. S pokračováním projektu proto počítáme i v příštím roce,“ komentovala starostka města Otrokovice Hana Večerková.   

Loňský ročník POHNI městem přinesl občanům workoutové hřiště, opičí dráhu a úpravu hřiště v areálu školky. Tyto investice jsou již realizovány a do konce roku zbývá dokončit osvětlení v ulici Bařinky. Stejným způsobem budou postupně v příštím roce realizovány letos odhlasované projekty  

 

Vítězné projekty roku 2022 (odůvodnění zaslané navrhovateli)

 

Doplnění parkovacích míst u Domu s pečovatelskou službou Kvítkovice (450 000 Kč)

Z důvodu nedostatku parkovacích míst před Domovem s pečovatelskou službou na ulici Nivy v Kvítkovicích bylo navrženo doplnění parkovacích míst, do aktuálně travnaté plochy. V souvislosti s výstavbou nových parkovacích míst bude nutné přeložit chodník a dva sloupy veřejného osvětlení. Rozšíření parkovacích míst pomůže jak obyvatelům domova s pečovatelskou službou, tak i návštěvám tohoto zařízení.

 

Chytré lavičky na nám. 3. května (390 000 Kč)

 

Návrh počítá s umístěním chytré lavičky na náměstí 3. května v Otrokovicích. Lavička disponuje plně funkčním ostrovním solárním systémem s akumulátory, nad sedací plochou jsou umístěny dva fotovoltaické panely. Dvě USB zásuvky po stranách umožní snadné dobíjení, funkce mohou být rozšířeny i o Wi-Fi nebo indikátory veličin jako je stav CO2, okolní teplota a vlhkost vzduchu nebo hladina hluku v okolí. Pokud se provoz a využití lavičky osvědčí, bude následně instalována i druhá.

 

Psí hřiště Trávníky (480 000 Kč)

 

Ve městě není prostor vyhrazený jen pro pejskaře. Psí hřiště nebo parky jsou oblíbeným místem pro výcvik a výchovu. Navržený areál je oplocený, a tudíž nehrozí volné pobíhání psů v lokalitě. Agility jsou zábavnou aktivitou nejen pro pejsky, ale i pro jejich pány. Je to sport, který prospívá fyzické kondici psa i psovoda a velmi dobře upevňuje vztahy mezi psem a pánem. Kromě toho je každý trénink i závod výbornou příležitostí pro socializaci psa – jinými slovy pes se v tomto prostředí naučí stýkat s ostatními psy i lidmi, zvykne si na ně, ztratí strach a tím se eliminuje jeho agresivita z tohoto strachu plynoucí. Agility může dělat úplně každý s jakýmkoliv psem. V docházkové vzdálenosti od města takový areál chybí.

 

Cyklomyčky u cyklostezek (400 000 Kč)

 

Návrh počítá s umístěním cyklomyček u přístaviště a dopravního hřiště. Aktuálně jsou obě místa hojně využívána cyklisty pro volný čas i cesty do práce. Je to místo, kde si po návratu z vyjížďky mohou cyklisté své kolo umýt a nemusí se obávat ušpinění při jeho transportu, nebo při uskladnění doma. 

Cyklomyčka počítá s umýváním kol s využitím proudu vody a ručních kartáčů. Kolo se myje zdarma a bez chemie. Samozavírací ventil pustí vodu vždy zhruba na čtvrt minuty. V zimních měsících je myčka odpojena a tzv. zazimována, celý stojan se dá uskladnit.

 

 

 

 

Další informace:

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 21.10.2022 / 21.10.2022

Líbí se?

 52% |  48%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • RICHARD MÜLLER
  28.11.2022 19:00
  Legenda česko-slovenské hudební scény, vynikající zpěvák s nezapomenutelným hlasem, hudebník, skladatel a textař Richard Müller přijíždí po více než dvou letech se svojí doprovodnou skupinou na turné do České republiky. Během koncertu jedné z nejpopulárnějších ikon česko-slovenské hudební scény se můžete těšit na nejzásadnější hity tohoto charismatického zpěváka, ale uslyšíte i průřez jeho oceňovaným novinkovým albem s názvem „Hodina medzi psom a vlkom“, které vyšlo na konci roku 2020.
 • 16. OTROKOVICKÝ SALON 2022 a křest městského kalendáře na rok 2023
  21.11.2022 - 2.1.2023, bar + foyer kinosálu
  Členové spolku Rozumění a jejich hosté vystaví v prostorách Otrokovické Besedy svá výtvarná díla. Součástí vernisáže, která proběhne v pondělí 21. listopadu od 18 hodin, bude tradičně křest nového městského kalendáře na rok 2023. Hudební vystoupení: žáci ZUŠ Otrokovice. Výstava potrvá do 2. ledna 2023.
  Typ akce: Kulturní akce
 • NECHTĚNÉ FOTOGRAFIE A JINÉ VĚCI
  22.11.2022 - 22.12.2022, Městská galerie
  Výstava fotografií Jaroslava a Kláry Stojaníkových z Kroměříže. K vidění budou jak velkoformátové, tak i malé kontaktní, portrétní fotografie. Jedná se o nezveřejněné „fotografické zmetky“ a ušlechtilé tisky. Vernisáž proběhne v úterý 22. listopadu od 18 hodin.
  V souvislosti s výstavou bude v tomto termínu vystaven vyřezávaný betlém lidového tvůrce Bernarda Kučery ze Sazovic.Tento řezbář vytvořil v rámci svého života desítky figurek, které byly součástí jeho rozsáhlého betlému, který ve svém domě vystavoval. Jedná se o figurky vyřezané z lipového dřeva, které mají výšku asi 30 cm. Díky ochotě vedení Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně, které tento betlém má ve sbírkách, bylo možné zapůjčit jeho ústřední část a představit ho v čase Adventu otrokovické veřejnosti.
 • ADVENTNÍ BRUSLENÍ
  2.12.2022 - 6.1.2023
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Listopad 2022 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
44. týden31123456
45. týden78910111213
46. týden14151617181920
47. týden21222324252627
48. týden2829301234
49. týden567891011

Další akce


Anketa

V případě, že by mělo dojít k sjednocení názvosloví pro pojmenování místní části Bahňák – Baťov bych volil/a jako jediný oficiálně užívaný název:

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 495


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies