Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Školní jídelna servíruje světové chutě a přivítala i známého kuchaře

Školní jídelna při ZŠ Mánesova v Otrokovicích ukazuje, že zdravé a vyvážené jídlo rozhodně nemusí být nudné. Kromě toho, že splňuje nejnovější výživové normy, pravidelně přináší strávníkům pestrá a zajímavá jídla. Aktuálně kuchařky připravily Týden zahraniční kuchyně, díky kterému mají děti možnost ochutnat tradiční pokrmy z různých koutů světa.
kuchyne zs Manesova OE
 

 
 

Tento týden se tak školní jídelna promění v cestovatelskou zastávku pro všechny milovníky dobrého jídla. V pondělí se servírovaly speciality z Indie, v úterý se vaří podle finských receptů, ve středu se podává marocká kuchyně, ve čtvrtek thajská a na závěr týdne se strávníci podívají do Srbska. Na jídelníčku se objevují autentické pokrmy jako houbová polévka z lišek, marocké kuřecí kousky s citronovým kuskusem nebo thajská kokosová polévka.

„Chceme ukázat, že stravování může být nejen zdravé a vyvážené, ale i pestré a chutné. Inspirujeme se světovou kuchyní, zkoušíme nové recepty a hledáme způsoby, jak oživit jídelníček. A to nás opravdu baví. Samozřejmě je to hlavně o kuchařkách, kterým patří obrovský dík a respekt za jejich práci při tvorbě jak jídelníčků tak především jídel samotných,“ říká vedoucí školní kuchyně Lenka Chrastinová.

Jídla cizích zemí ale nejsou jedinou inspirací. Jídelna se nebojí přizvat ke spolupráci ani zkušeného šéfkuchaře. Pozvání ke společnému vaření přijal Oskar Klanert, kterého diváci znají z ranního pořadu Dobré ráno na ČT2. Oskar Klanert, který nasbíral zkušenosti v prestižních restauracích v Německu i Česku, dnes působí jako šéfkuchař a spolumajitel restaurace Na Humpolce.

V Otrokovicích se společně s kuchařkami jídelny věnovali ve středu marocké kuchyni. „Udělali jsme Hariru, což je tradiční marocká polévka, ve které jsou obsaženy luštěniny i zelenina. Hlavním chodem byly marocké kuřecí kousky s citronovým kuskusem a zeleninový marocký salát,“ doplnila Lenka Chrastinová.

Školní jídelna ZŠ Mánesova má zapsánu téměř tisícovku strávníků. Denně uvaří přibližně 650 obědů. Náročné je zkoordinovat i samotný výdej jídel, který probíhá pouhých 150 minut, což znamená, že kuchařky musí vydat 4 - 5 obědů během jediné minuty. Přesto je práce baví a jsou kreativní. Na spokojenosti jim pak přidávají vrácené prázdné talíře a pochvaly malých i velkých strávníků. „Školní jídelna dokazuje, že jídelníček pro děti nemusí být jednotvárný. Naopak – může být moderní, zdravý a zároveň inspirativní. Je skvělé vidět, s jakým nadšením ve školní jídelně vaří. Dobré jídlo je důležité a může být i velkým zážitkem. A kdo ví? Možná se i díky těmto kulinářským zážitkům mezi školáky objeví budoucí šéfkuchař,“ pochválila práci kuchařek a chodu celé jídelny starostka města Otrokovice Hana Večerková.

 

ZŠ Mánesova Otrokovice je jednou ze tří základních škol, kterou zřizuje město Otrokovice.

 

 

 

 

Další informace:

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 19.3.2025 / 19.3.2025

Líbí se?

 33% |  67%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

  • Otrokovické letní slavnosti - 11. 7. - 12. 7. 2025
    12.7.2025 10:00, park před Společenským domem, modelářské letiště Bělov, Kvítkovice náves, Freetime zóna Trávníky
    ◾ Sobota 12. 7. 2025:
    10.00 Dechová hudba
    16.00 Street69
    17.45 Alžběta Kolečkářová
    19.30 Petr Kotvald
    21.30 Mňága a Žďorp
    23.15 Joe Cocker Forever

    ◾ Kvítkovice 12. 7. 2025:
    15.00 Bobři od Bobří řeky – Divadlo plyšového medvídka
    16.30 Michal Tučný Revival Band
    18.45 Cimbálová muzika

    👉Trávníky freetime zóna
    Závody Scootering (koloběžky ve skateparku) a Pumptrack (pro děti a mláděž na pumptracku)

    2x vystoupení Vašek Kolář + autogramiáda
    12x mistr světa (bike trial)
    3x vice-mistr světa (bike trial)
    5x vítěz Indoor světového Poháru (bike trial)
    8x mistr Evropy (bike trial)
    34x mistr České republiky (bike trial)
    světový rekord – Pokořena Dračí věž v čínském Harbinu: 40 pater, 800 schodů za 31 minut.
    český rekord – 35 otoček na kole o 180 stupňů za 1 minutu.
    finalista televizní show Česko Slovensko má talent 2019, 2022

    Modelářské letiště Bělov
    10.00-15.00 tradiční přehlídka leteckých modelů
    Typ akce: Kulturní akce
  • Minecraft film - Letní kino v přístavišti
    28.8.2025 20:00, přístaviště Otrokovice
    Svět není kulatý- je hranatý!

    Vítejte ve světě Minecraft, kde je vaše schopnost tvořit a vyrábět klíčem k přežití ! Nesourodá banda čtyř přátel, mezi které patří Garret Garrison přezdívaný Popelář, Henry, Natalie a Dawn, se potýká s všednodenními problémy, když tu je to zčistajasna protáhne záhadným portálem do Overworldu: bizarního, krychloidního a zázračného světa, který žije z ryzí představivosti.

    Aby se parta dostala domů, bude muset pochopit pravidla nové říše (a uchránit ji před rušivými elementy, mezi které patří Vepříci a Zombíci) a podniknout magickou pouť ve společnosti nečekaného experta na craftování, Steva.

    Hravé dobrodružství přinutí všech pět přátel projevit kuráž a předvést jedinečné tvůrčí schopnosti, což je i to, co by jim mělo pomoci uspět i ve skutečném světě.
    Typ akce: kino
  • VÝSTAVA - Kniha Markéty část 3.
    29.8.2025 18:00, Městská galerie Otrokovice
    Spolek Rozumění ve spolupráci s městem Otrokovice a Otrokovickou BESEDOU vás zve na výstavu Kniha Markéty část 3. - Pohádky, bajky, legendy

    Svá díla představí polská výtvarnice Małgorzata Bogucká

    Vernisáž se uskuteční v pátek 29.08.2025 v 18 hodin v Městské galerii Otrokovice a výstava potrvá do 28.09.2025
    Typ akce: Kulturní akce
  • Deadpool & Wolverine - Letní kino v přístavišti
    29.8.2025 20:00, přístaviště Otrokovice
    Wolverine se zotavuje ze zranění, když se setká s hláškujícím Deadpoolem. Spojí se, aby porazili společného nepřítele.
    Typ akce: kino
  • JISKRA JUNIOR HANDBALL CUP 2025 - mezinárodní turnaj dorostenek
    30.8.2025
    Typ akce: Sportovní akce
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Červenec 2025 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
26. týden30123456
27. týden78910111213
28. týden14151617181920
29. týden21222324252627
30. týden28293031123
31. týden45678910

Další akce


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém