Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Slalomová akademie pro nové zájemce o automobilový sport

Naskočit do klasických motoristických disciplín, jako jsou rally, vrchy či okruhy, není pro začátečníka nic jednoduchého. Existuje však disciplína, která jednak dokáže připravit jezdce na vstup do zmíněných závodů, ale také sama nabídne vzájemný hodnotný sport mezi soupeři – automobilový slalom. Mezi jeho největší výhody patří to, že zájemcům jako sportovní náčiní postačí běžné civilní auto, a díky minimální věkové hranici 14 let se jej mohou účastnit i skutečně mladí jezdci.
slalom
 

 
 

I účast v automobilových slalomech však má svá pravidla a specifika a úplní nováčci mnohdy až na místě těsně před startem zjišťují, jak to vlastně na těchto závodech chodí. Aby se podobným situacím předešlo a závodníci z řad veřejnosti byli na start vhodně připraveni, chystá Středisko automobilového sportu Zlín společně s Autoklubem České republiky uspořádat premiérovou Akademii automobilového slalomu. Ta je určena pro všechny zájemce, kteří by si chtěli tuto vstupní a finančně dostupnou kategorii automobilových závodů vyzkoušet. „Automobilový slalom je určen pro širokou motoristickou veřejnost, pravidelně zveme na zlínský závod všechny fanoušky, aby si sami přijeli vyzkoušet jízdu proti stopkám. Uvědomujeme si ale, že není úplně jednoduché přijít do neznámého prostředí a zorientovat se v předpisech i způsobu závodění. Proto jsme připravili akci, kde všem vysvětlíme sportovní řády, technické předpisy, způsob organizace závodu, bezpečnostní požadavky, a také umožníme na připravené trati tréninkové jízdy,“ řekl k připravované akci šéf Střediska automobilového sportu ve Zlíně a předseda komise slalomu AS AČR Miloslav Regner.

Akademie proběhne v neděli 15. května, tedy dva týdny před úvodním víkendem Mistrovství České republiky v automobilovém slalomu, které začne závody v Přerově a Otrokovicích. A právě na zkušební dráze společnosti Continental Barum, kde se bude na konci května závodit o body do šampionátu, proběhne i připravovaná akademie. „Náš původní záměr byl uspořádat tuto akci v polovině dubna, s větším odstupem od prvního závodního víkendu, ale intenzivní testovací program na zkušební dráze i souběh jiných akcí nám v podstatě určil termín až do května. Věříme, že se dostaví spousta zájemců, kteří budou chtít vyzkoušet poměrně nenákladný automobilový sport,“ vrátil se k termínu a místu akademie Jan Regner, člen prezídia Autoklubu ČR.

Protože jsou slalomy vhodným způsobem vstupu do automobilového sportu ještě před dovršením věku pro získání řidičského oprávnění, počítají organizátoři i se zájmem rodičů a jejich nezletilých ratolestí. „Uvědomujeme si, že v našich podmínkách není možné pro nezletilé řidiče legálně trénovat. Pro ně budeme mít připravené vozidlo Škoda Fabia uzpůsobené pro výuku v autoškole a zkušenou instruktorku. Každý rodič tak bude mít možnost svěřit svého potomka nejprve do odborných rukou a poté s ním vyrazit na trať ve vlastním autě,“ doplňuje informaci k účasti neřidičů Miloslav Regner.

Aktuální informace k připravované akademii včetně časového harmonogramu akce a registrace budou zveřejněny na stránkách www.autoslalom.cz.

 

Předběžný harmonogram akce:

Registrace před akcí na mail: marketing@czechrally.com nebo na telefonu 722 903 504

do 9:45 Registrace na místě v případě nenaplnění kapacity 30 osob.

10:00 – 11:30 Teoretická část

11:30 – 12:00 Prohlídka trati

12 – 15 hodin Praktická část (jízdy po trati)

 

 

Další informace:

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 12.5.2022 / 12.5.2022

Líbí se?

 58% |  42%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • ŘÁDĚNÍ
  17.5.2022 8:30, Městská sportovní hala
  Srdečně Vás zveme 17.5.2022 od 8:30 hodin na společné soutěžní dopoledne předškoláků otrokovických mateřských škol do Městské sportovní haly.
  Akce je součástí projektu Zdravý pohyb do škol.
 • ŘÁDĚNÍ
  17.5.2022 15:00, Sportovní areál Baťov
  Srdečně Vás zveme dne 17.5.2022 na Sportovní areál Baťov, kde se od 16:00 hodin koná společné soutěžní odpoledne žáků otrokovických škol.
  Registrace účastníků bude probíhat od 15:00 hodin. Akce je součástí projektu Zdravý pohyb do škol.
 • LIBANON - ZEMĚ HOR, CEDRŮ A UPRCHLÍKŮ
  18.5.2022 18:00, Městská kavárna
  Další Cestovatelská středa, tentokrát s Michalem “Štěpy” Štěpánkem
  Na malém území ohraničeném Středozemním mořem, Sýrií a Izraelem se zvedají hory, po zemi jsou roztroušeny starobylé památky, servíruje se zde uznávaná kuchyně a nábožensky se jedná o velice koncentrovaný pel-mel… Nablýskaná metropole Bejrút, famózní město Tripolis, část LMT (Lebanon Mountain Trail), starodávný Byblos, Baalbek a poklidné město Zahlé jsou jen letmou ochutnávkou toho, co tato destinace nabízí. Blízkovýchodní zemi s největším počtem uprchlíků Štěpy pro jistotu opustil předčasně díky silným protivládním demonstracím…
 • MERLIN´S KINDERWELT
  21.5.2022
  Zájezd do dětského zábavního parku v Chvalovicích, Hatě u Znojma. NOVINKA! Odjezdy: 7:30 hod Otrokovice Společenský dům, 7:40 hod MHD zastávka u BESEDY. Rezervace míst a platba na webu, popř. v TIC.
 • STAROMĚSTSKÁ KAPELA
  22.5.2022 14:00 - 18:00, velký sál Otrokovické BESEDY
  Po delší odmlce obnovujeme oblíbená taneční odpoledne v Besedě! Dechová hudba ze Starého Města nedaleko Uherského Hradiště byla založena kolem roku 1920 a od té doby svými písničkami rozdává radost všude, kam přijede. Kapela se opírá o sobě vlastní slovácký temperament, v jejím repertoáru najdete skladby moravských i českých skladatelů, ale i taneční melodie. Oblíbenou kapelu můžete vidět na festivalech, plesech, koncertech, církevních obřadech, hodových slavnostech a zábavách.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Květen 2022 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
17. týden2526272829301
18. týden2345678
19. týden9101112131415
20. týden16171819202122
21. týden23242526272829
22. týden303112345

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 877


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies