Předvánoční výstava Klubu přátel historie, který navázal spolupráci se ZUŠ v ulici Mánesova v Otrokovicích, ZŠ v obci Sazovice a 11. ZŠ v Malenovicích představí práce dětí z těchto škol, a zároveň seznámí veřejnost s fotografiemi a pohlednicemi s vánoční tématikou od první poloviny 20. století až po současnost. Na výstavě bude mimo jiné představena část sbírky pohlednic Ludmily Vabrouškové z Otrokovic, která doplní a obohatí připravovanou výstavu. Nevšedně ozdobený vánoční stromeček a papírový betlém od Josefa Weniga, který zapůjčilo Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, doplní předvánoční atmosféru. Těšíme se, že touto výstavou přiblížíme návštěvníkům nastávající adventní čas a dáme tak možnost stavit se a potěšit v klidném prostředí galerie v nadcházejícím předvánočním shonu. Vernisáž se uskuteční v pondělí 20. listopadu v 17 hodin.
vstup volný
Kdy:
20.11.2023 - 7.1.2024
Kde:
Městská galerie
Typ akce:
není uvedeno
Zveřejnil: Alexandra Mikošková Vytvořeno / změněno: 22.11.2023 / 22.11.2023
Vítejte ve světě Minecraft, kde je vaše schopnost tvořit a vyrábět klíčem k přežití ! Nesourodá banda čtyř přátel, mezi které patří Garret Garrison přezdívaný Popelář, Henry, Natalie a Dawn, se potýká s všednodenními problémy, když tu je to zčistajasna protáhne záhadným portálem do Overworldu: bizarního, krychloidního a zázračného světa, který žije z ryzí představivosti.
Aby se parta dostala domů, bude muset pochopit pravidla nové říše (a uchránit ji před rušivými elementy, mezi které patří Vepříci a Zombíci) a podniknout magickou pouť ve společnosti nečekaného experta na craftování, Steva.
Hravé dobrodružství přinutí všech pět přátel projevit kuráž a předvést jedinečné tvůrčí schopnosti, což je i to, co by jim mělo pomoci uspět i ve skutečném světě.