Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Výměna svítidel veřejného osvětlení přinese úsporu energií i finančních prostředků

město Otrokovice
Vyměnit přibližně 600 kusů starých svítidel za nová, modernější a úspornější plánují Technické služby Otrokovice. Výrazně se tak zlevní náklady na provoz veřejného osvětlení. Město Otrokovice ve spolupráci s technickými službami navíc usilují o získání dotace, která by pomohla s financováním výměny.
 

 
 

Technické služby Otrokovice, jako městská obchodní společnost, zajišťují pro Otrokovice mimo jiné provoz a správu veřejného osvětlení. To si vyžádá z rozpočtu po zvýšení cen v roce 2024 přibližně 5 milionů korun a tvoří nejnákladnější položku v oblasti spotřeby energií. „Ve spolupráci s technickými službami postupně měníme stará svítidla za nová. Jedná se o finančně nákladné akce, proto v maximální možné míře usilujeme o získání dotací. Z celkového počtu přibližně 2.100 svítidel v Otrokovicích je aktuálně již 20 % vybaveno LED zdroji. Loni se díky dotaci podařilo realizovat první etapu projektu ‚Obnova soustavy veřejného osvětlení ve městě Otrokovice‘, která se týkala 107 kusů lamp veřejného osvětlení v lokalitě Horní Střed a Bařinky. V tomto případě se podařilo z 50 % pokrýt náklady díky dotaci od Ministerstva průmyslu. V tomto trendu hodláme pokračovat i nadále,“ uvedla starostka města Otrokovice Hana Večerková

Nejbližší plánovanou akcí je realizace druhé etapy zmíněného projektu. „Cílem je výměna šesti set kusů starých svítidel se sodíkovými zdroji za moderní a úspornější svítidla s LED zdroji. Tato moderní LED svítidla spotřebují pouze 25 % elektrické energie ve srovnání se staršími typy, což přinese významné úspory v každoročních výdajích města za energie. Potřeba těchto úsporných opatření se prokazuje čím dál zřetelněji vzhledem k cenám elektřiny, které jsou pro rok 2024 o 50 až 75 % vyšší oproti těm současným. Instalací šesti set kusů LED svítidel ušetříme ročně cca 160 MWh elektřiny, což ve finančním vyjádření představuje roční úsporu přibližně 1 milion korun,“ přiblížil Vladimír Plšek, jednatel Technických služeb Otrokovice. Výměna svítidel bude probíhat v lokalitách Kvítkovice, Letiště, Přednádraží a v části Baťova. Předpokládané náklady projektu jsou ve výši 7 milionů korun, z čehož dotace může činit až 5 milionů korun. „V případě úspěšné žádosti o dotaci tak město ze svých prostředků vynaloží pouze 2 miliony korun, které se vrátí v průběhu dvou let z ušetřené elektrické energie,“ doplnil Vladimír Plšek. V letošním roce dojde k dokončení projektu a předložení žádosti o dotaci. V případě jejího získání proběhne výběrového řízení na dodavatele a následná realizace v roce 2024.

 

 

 

 

 

 

Další informace:

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 6.9.2023 / 6.9.2023

Líbí se?

 64% |  36%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Anketa

V případě, že by mělo dojít k sjednocení názvosloví pro pojmenování místní části Bahňák – Baťov bych volil/a jako jediný oficiálně užívaný název:

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 1744


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies